زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۵۸۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۸ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  به نظر من اختلاف تحصیلی مهمتره تا اختلاف سنی!!!!!
یکی از دوستام میگفت زن برای اشپزی هم سر مرد منت میذاره چه برسه سرکار بره و پولی در بیاره!!!!!
در کل هر چه میکشیم از این دخترها میکشیم(البته با عرض پوزش از دخترهای مانشتی)

کاربر mcse2010 جسارتآ خیلی نظر سطحی دادن دوستتون
خواستم ساده رد شم و چون توهین مستقیم به خودم و دیگر کاربرا دونستم اینو نوشتم
در صحبتها سعی خودم بر این بوده که کلمات "هرگز،همیشه، کلآ، حتما ، قطعا، هیچگاه و..... " به کار برده نشه

هرگز، منتظر" فرداى خیالى" نباش.
سهمت را از" شادى زندگى"، همین امروز بگیر

هر کس در زندگی خود یک کوه اورست دارد که سرانجام یک روز باید به آن صعود کند...!!!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , khordad.girl , ghazal dl , Bahar_HS , sss
ارسال: #۵۸۷
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
فامیل ما رفته خاستگاری بعد چند جلسه گفتن فعلا قصد ازدواج نداریم! خوب بابا میخواید جواب رد بدید یه چیز معقول بگید. اگه قصد ازدواج نداره طرف از اول میگه نه بعد چند جلسه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , nlp@2015 , sss
ارسال: #۵۸۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۲ ق.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فامیل ما رفته خاستگاری بعد چند جلسه گفتن فعلا قصد ازدواج نداریم! خوب بابا میخواید جواب رد بدید یه چیز معقول بگید. اگه قصد ازدواج نداره طرف از اول میگه نه بعد چند جلسه.

دو حالت داره : ۱/ از شرایطش خوشش نیومده که گفته قصد ازدواج نداره
۲/ یه خواستگار با شرایط بهتر پیدا شده Cool

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , shayesteNEY
ارسال: #۵۸۹
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۴ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۴۲ ق.ظ)ملیکا نوشته شده توسط:  
(10 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فامیل ما رفته خاستگاری بعد چند جلسه گفتن فعلا قصد ازدواج نداریم! خوب بابا میخواید جواب رد بدید یه چیز معقول بگید. اگه قصد ازدواج نداره طرف از اول میگه نه بعد چند جلسه.
دو حالت داره : ۱/ از شرایطش خوشش نیومده که گفته قصد ازدواج نداره
۲/ یه خواستگار با شرایط بهتر پیدا شده Cool
بله معلومه که میخواسته جواب رد بده، اما اینطوری آخه؟! میتونست بگه استخاره بد اومده.
ارسال: #۵۹۰
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۱۶ ق.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۲۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فامیل ما رفته خاستگاری بعد چند جلسه گفتن فعلا قصد ازدواج نداریم! خوب بابا میخواید جواب رد بدید یه چیز معقول بگید. اگه قصد ازدواج نداره طرف از اول میگه نه بعد چند جلسه.
بعضی وقتها به دل دختر ننشسته ...مادر یا پدر هم نمیدونن در این موقعیت چی بگن...بعضی وقتا هر دلیلی میاری خانواده پسر یه دلیل میارن یا حتی شاید بعد چن جلسه الان پدر رفته تحقیق و فهمیدن پسر اون طوری که نشون میده نیست...البته این در مورد فامیل شما نیس در حالت کلی میگم
یکی از دخترای آشناهامون میگف من یه خواستگار خوب و با فرهنگ و خانواده دار داشتم همه چی عالی ۵ ۶ بارم صحبت کرده بودن جلسه آخری که قرار گذاشتن که بیان واسه بله برون دیگه نیومدن پیداشونم نشد زنگم نزدن....حالا ببینید اون دختر با خودش فک نمیکنه چه عیبی داشته کههمچین توهینی بهش شده؟ ضربه روحی نمیخوره؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , nlp@2015 , sss
ارسال: #۵۹۱
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۳۵ ب.ظ
واااااااااااااااااااای چه پستی شده این پست!!!

خیلی از مطالب دوستان را خوندم... خیلی هاش جالب بود.... اما خداییش بیاید دست از شعار بردارین! با شعار نمیشه زندگی کرد....
خیلی از حرفها شعاری بود! اینکه دخترا بگن پول واسشون مهم نیس خیلی شعاریه!!! باور کنین غیرقابل باوره.... نمیگم همه دخترا اینطوری هستن ولی اکثریتشون واقعا صرفا پول واسشون مهمه!!!! همونطور که واسه خیلی از آقایون هم صرفا ظاهر مهمه!!!

واقع گرایانه بحث کنین...
اولا هرکس میخواد ازدواج کنه باید واسه خودش روشن کنه که برای چی میخواد ازدواج کنه و هدفش چیه! اصن فلسفه ازدواج باید روشن بشه واسه خودش! من شاید تا یکی دوسال پیش خیلی بهش فک میکردم که ازدواج کنم ولی به خاطر شرایط مالیم دیدم نمیتونم، اما نمیدونم چرا هر چی گذاشت، فلسفه ازدواج برام کمرنگ تر شد.... اینقدر تو اطرافیا و دوستام تجربیات تلخ طلاق و جدایی و بی پولی و .... دیدم که اصن میگم اگه فلسفه ازدواج رسیدن به آرامشه، پس این آرامشه کجاس؟!!! چرا من تو دوستام نمیبینم؟ چرا همشون می نالن؟

ثانیا گیرم ما فلسفه ازدواج را واسه خودمون پیدا کردیم، باید شرایط مالیمون را هم بسنجیم دیگه!!! آقایون محترم! شما قانع ترین دختر دنیا را هم پیدا کنین نمیتونین که هر روز نون و پنیر بخورین! نمیتونین که عشقتون را بذارین سر سفره و بخورین!!!! شعارها را رها کنین! باید حساب و کتاب کنین ببینین واقعا میتونین از پس خرجهای حداقلی زندگی بر بیاین یا نه!!! درسته خداروزی رسونه ! درسته که باید به خدا توکل کرد! اما مگه میشه واسه همین کنکور هیچی درس نخونیم و بگیم به خدا توکل میکنیم؟!!! توکل به خدا، تلاش شما را نباید کمرنگ کنه! دختر مردم به هر حال قانع قانع هم باشه بهر امید و آرزو میاد خونه شما! اگه هیچی هیچی جهیزیه نیاره، حداقل حداقل حداقل ۴۰ میلیون پول جهیزیشه! این خیلی بی انصافیه که در برابر این جهیزیه یک سرویس طلا هم نتونی بخری! خیلی بی انصافیه که توقعات مختصر دخترها را هم توقعات بالای مادی تصور کنیم!!! البته منکر این هم نیستم که متاسفانه خیلی از دخترا توقعات شدیدا نجومی دارن ! یکی مثه من که هنوز هم که هنوزه میبینیم در مقابل اون جهیزیه حداقل حداقل حداقلی با چن سال کار در کنار تحصیل هیچی سرمایه ندارم!!!

ثالثا به نظرم هر کس تا به این جمله ایمان نداشته باشه هنوز به بلوغ فکری نرسیده :" عشق حقیقی بعد از ازدواج به وجود میاد" خیلی ها میگن عاشقن، خیلی زود میشه ظاهرا عاشق شد، خیلی پسرا رفتن خواستگاری گفتن بدون تو نمیتونیم زندگی کنیم و بعد رفتن سراغ یکی دیگه... خیلی دخترا گفتن من عاشق توام و حتی تو بیابون زیر چادر هم با هم زندگی میکنیم ولی بعد چن ماه به خاطر بی پولی رفتن طلاق گرفتن!!!! واقع گرا باشیم... اینکه دو نفر ربه دل هم بشینن لازمه انتخاب تو ازدواجه! اما شدیدا معتقدم که چیزی به نام عشق قبل از زیر یک سقف رفتن به وجود نمیاد!!!

رابعا خیلی شرایط امروزی پیچیده شده... گیرم فلسفه ازدواج هم حل شد و شرایط مالی هم حل بود و درک درستی هم از عشق داشتیم، اما چه کنیم در این دنیایی که بی اعتمادی توش رواج داره... شاید یکی از اون چیزایی که امروز در کنار مسائل مالی ذهن من را خیلی با خودش درگیر کرده زیاد شدن این بحث خیانته و اینکه چطوری میشه به یه نفر اعتماد کرد!!! من از دید آقایون میگم، حالا برعکس این قضیه هم زیاده: شما کافیه تو یکی دو تا شبکه اجتماعی باشین، بعد ببینین مثلا چن مورد دختری که همیشه پستای شدیدا مذهبی هم میذاره اومده تو چت با شما حرفایی میزنه که میخوای از خجالت آب بشی... حالا دخترای غیر مذهبی هم بدتر.... چه حسی پیدا میکنین؟!!! من که میگم اگه این مذهبی ها اینجور باشن وای به بقیه... البته این مسئله فقط برای پسرا نیس، واسه دخترا هم خیلی هس و صد البته که نمیشه گفت همه دخترا یا همه پسرا اهل این برنامه ها هستن ولی خوب وقتی تعداد داره هر روز زیادتر میشه، اون اعتماد پیدا کردن به یه نفر و به سابقه یه نفر خیلی خیلی خیلی سخت میشه!!!!

حالا بذار آخرش هم یه متن از خودم بذارم :دی :

تنهایی آنقدرها که میگویند بد نیس
شاید لذت هم داشته باشد
کافیست عادت کنی
کم کم شیرینی اش را حس میکنی
شعر خواندن
شعر گفتن
موسیقی گوش کردن
شاد بودن
حتی گریه کردن
و بالاتر از همه قدم زدن ....
چقدر قدم زدن تنهایی را دوست دارم!
همه اینها تنهایی لذت بخشند
از عاشق شدن میترسم
از اینکه از شعرهایم، سرد عبور کنند
از اینکه دیگر از شعر خواندن لذت نبرم
از اینکه شادیهایم مصنوعی شود
از اینکه گریه هایم در تنهایی بمانند
و از اینکه قدم زدنهایم فقط در جستجوی پول و طلا و قسط و وام شود می ترسم
می ترسم ....
می ترسم ....
"آوا"ی من ترس است...
بگذار هر چه میخواهند بگویند ...
آری! من با همه مردانگیم می ترسم ...
چون یک شاعرم!

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , crevice , Nesyan , nlp@2015 , amirid , mohaddeseh70 , 10:30 , shima506 , sss , Riemann , mahyamk , Bahar_HS , abji22 , happy07
ارسال: #۵۹۲
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۰۷ ب.ظ
داداش حرفات لایک داره واقعا ممنون که اینقدر با منطق حرف زدی آدم اگه شعورش بالا باشه اسینطوری حرف می زنه آره خدایش ما بیشتر حرفامون شده شعار اینکه دوست دارم و از این جور .... ها به هر حال باید همه با هم صادق باشیم برای خودمون زندگی کنیم و نه زندگیمون باشه سبک و تقلیدی از دیگران اگه من پول ندارم خوب ندارم دیگه Undecided چرا باید دروغ بگم من می تونم زندگی رو می تونم برات مثل بهشت بسازم اگه بعضی ها می گن پول مهم نیست ..... می کنن اگه مهم نیست شما برید دادگستری شهرتون و یه آمار بگیرید ببینید چقدر از طلاق ها به خاطر مشکلات مالی بوده اگه پول مهم نیست پس چرا دختر خانم ها اینقدر مهریه رو بالا می گیرن اگه بگین کی مهریه رو می گیره پس اگه یکی بگه مهریه شما فقط یه سفر زیارتی هست قبول می کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟ ببین حرف برای گفتن زیاد دارم ولی خوب دیگه خسته شدم :ideaSleepy خداوند با ما کاری نداره ما خودمون زندگی رو برای خودمون سخت کردیم و این بیشتر به ضرر دخترهاست نه پسرها من الان خودم هر جای ایران عزیزم برم کسی به من گیر نمی ده آیا یه دختر می تواند ؟؟؟/ و غیره ........
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf
ارسال: #۵۹۳
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۳۹ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۱:۳۳ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  به نظر من اختلاف تحصیلی مهمتره تا اختلاف سنی!!!!!

در کل هر چه میکشیم از این دخترها میکشیم(البته با عرض پوزش از دخترهای مانشتی)
سلام
میشه بگید سوال من کجاش مورد داشت؟

خب میخواستم ببینم اختلاف سن تا چ حدی قابل قبوله!!اگه بقیه شرایط ،شرایط خوبی باشه هم کار خیلی خوب داشته باشه هم نحصیلات خوب ولی ۱۰سال تفاوت سنی باشه!
معیار اخلاق و ایمان هم دباید تحقیق و پرس و جو کرد!

خیلی دوس دارم دلیل تاسفتون رو بدونم!

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
ارسال: #۵۹۴
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  خب میخواستم ببینم اختلاف سن تا چ حدی قابل قبوله!!اگه بقیه شرایط ،شرایط خوبی باشه هم کار خیلی خوب داشته باشه هم نحصیلات خوب ولی ۱۰سال تفاوت سنی باشه!
به نظرم مادر من این اختلاف سنی رو نمی پسندن. دلیل روشنی هم ندارن. شاید از روی تجربه است. البته صرف نظر از بقیه شرایط.
ارسال: #۵۹۵
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۷ ب.ظ، توسط shamim_70.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۴۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(10 اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۹ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  خب میخواستم ببینم اختلاف سن تا چ حدی قابل قبوله!!اگه بقیه شرایط ،شرایط خوبی باشه هم کار خیلی خوب داشته باشه هم نحصیلات خوب ولی ۱۰سال تفاوت سنی باشه!
به نظرم مادر من این اختلاف سنی رو نمی پسندن. دلیل روشنی هم ندارن. شاید از روی تجربه است. البته صرف نظر از بقیه شرایط.

اتفاقا پدر منم نمی پسندن خودمم زیاد موافقی نیستم
دلیل پدرمم اینه اختلاف سلیقه همینجوری بین افراد وجود داره و هرچی این تفاوت سنی بیشتر باشه این احتمال وجود داره این تفاوته زیادتر بشه!
پدرم گفت بشین فک کن ببین یکی اگه تحصیلات کمتر و سطح کار پایین تر با یک اختلاف سن کمتر باشه بیشتر مطابق معیارهاته یا تحصیلات و کار بیشتر از اختلاف سن برات اهمیت داره!Undecided

ثابت نگه می دارد

مارسل پروست
ارسال: #۵۹۶
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۵۴ ب.ظ
یه دلیل دیگه هم اینه که دختر جوونه و شور داره ولی پسر دیگه اون شور رو ممکنه نداشته باشه. یه دلیل دیگه هم بحث بچه و بزرگ کردنشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shamim_70
ارسال: #۵۹۷
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۴۸ ق.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۵۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یه دلیل دیگه هم اینه که دختر جوونه و شور داره ولی پسر دیگه اون شور رو ممکنه نداشته باشه. یه دلیل دیگه هم بحث بچه و بزرگ کردنشه.
پس اختلاف سنی درجه اهمیتش بیشتره!
ولی نمیدونم چرا بیشتر تمایل دارن برن با کسی ک خیلیییی از خودشون کوچکتره ازدواج کنن.حالا شاید خود پسرا هم راضی نباشن خانواده هاشون نمیدونم چی فک میکنن ک دنبال دختر کم سن و سال هستن واسه پسراشون!!!

چتد وقت پیشتر ی مادری داشت دنبال ی دختر برای پسرش ک ۳۲سالشه میگشت ماهم ی نفرو معرفی کردیم ک حدود ۲۸سال داشت گفت نه سنش زیاده یکی باشه ۲۴سال!!!!!
من همینجور چشام گرد شده بود ک مردم چقد پرتوقع شدن!!خب ی پسر۳۲سال بره کسی رو بگیره ک ۴سال از خودش کوچکتهر نه ۸،۹سال!!!!!!!

ثابت نگه می دارد

مارسل پروست
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , nlp@2015 , Bahar_HS
ارسال: #۵۹۸
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  پس اختلاف سنی درجه اهمیتش بیشتره!
ولی نمیدونم چرا بیشتر تمایل دارن برن با کسی ک خیلیییی از خودشون کوچکتره ازدواج کنن.حالا شاید خود پسرا هم راضی نباشن خانواده هاشون نمیدونم چی فک میکنن ک دنبال دختر کم سن و سال هستن واسه پسراشون!!!

چتد وقت پیشتر ی مادری داشت دنبال ی دختر برای پسرش ک ۳۲سالشه میگشت ماهم ی نفرو معرفی کردیم ک حدود ۲۸سال داشت گفت نه سنش زیاده یکی باشه ۲۴سال!!!!!
من همینجور چشام گرد شده بود ک مردم چقد پرتوقع شدن!!خب ی پسر۳۲سال بره کسی رو بگیره ک ۴سال از خودش کوچکتهر نه ۸،۹سال!!!!!!!
من فقط دلایل مخالف اختلاف سن بالا رو گفتم. تصمیم گیری بر عهده خودتونه. راجع به تحصیل هم چیزی نگفتم اصلا.
من که اصلا از دختر خیلی کوچیکتر خوشم نمیاد، احساس می کنم باباشم یا برادر بزرگترشم. ضمن اینکه میفته تو دهه هفتاد که خودش میشه مشکل.
ارسال: #۵۹۹
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۰:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط farhud.)
زیادی خودتون رو مقید نکردید تو بحث سن و اختلاف دهه شصت و هفتاد؟ فرض کنید پسر ۶۹ اه، دختر ۷۱ اینا که اختلاف سنیشون هم خیلی کمه، نباید باهم ازدواج کنند چون دهه شصتی و هفتادی ان؟
من به نظرم اختلاف سنی تا ده سال هم ایرادی نداره. به شرطی که ظاهرها طوری باشه که اختلاف سنی زیاد به چشم نیاد و دو طرف تقریبا تو یه محدوده رشد فکری باشند.

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , pezhman.m-AI , shamim_70 , Amalthea , shayesteNEY
ارسال: #۶۰۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۳۱ ب.ظ
اگه بقیه مواردش خوبه به سن کاری نداشته باش؛ده سال خیلیم خوبه
الکی خودتو مردد نکن

به مصلحتم نبود

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۰,۸۷۸ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۶۰ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۶۲ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۷۹۱ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۵۲ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close