زمان کنونی: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۰۸۱
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ق.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
من خیلی جانماز آب نمیکشم ولی بنظرم میرسه بعضی دوستان بخصوص آقای بهنام کاملا" از فضاهای ایجاد شده سوء استفاده میکنن و تبلیغات ضد مذهبی و ضد شیعه میکنن.
ایشان در تاپیک " هر چه میخواهد دل تنگت بگو" هم بحثهایی در مورد زیر سوال بردن دلایل وجود خدا مطرح کردند وقتی از ایشان خواسته شد جای دیگه تاپیک بزنن و منطقی بحث کنیم تا " سیه روی شود هر که در او غش باشد" ایشان طفره رفتند.
یکی از دوستان تاپیکی زدند و از ایشان دعوت کردند ولی یه پست زدند که وقت ندارند و نمیخوان بحث کنن.
ظاهرا" از آب گل آلود ماهی گرفتن هنر ایشان است.
من یه جواب مختصر به پست بالای صفحه ایشان میدم و انتظار دارم در یک تاپیک جداگانه مباحثی که درش ابهام دارند را مطرح کنن تا جواب داده شود ولی ظاهرا" هدف ایشان ملتهب کردن فضا و تحریک بعضی خانمها و بعد ارائه یه ترجمه (که بهتره متن عربی و متن ترجمه و ذکر منبع بگویند) و سعی در سوء استفاده است.
دوست گرامی اگر حضرت علی (ع) اینگونه برداشتی از زنان داشتند چگونه حضرت فاطمه (س) در زمان حیات ایشان بمسجد رفتند و خطبه خواندند.
اینجا جایش نیست که بحث کنیم چون هدف آقای بهنام اینه که مثل ماهی از دست لیز بخورند و هر از گاهی در فضای ملتهب سوء استفاده کنن.
باز بین پستها دیدم خانم محترمی در خصوص آون آیه از سوره نساء صحبت کرده بودند(اضربوهن) و تعریف و ترجمه زده بودند.
من وزارت ارشاد نیستم . وابسته به حکومت یا .... نیستم. دارم آماده میشم که اپلای کنم برم از اینجا ولی دوستان خوبه منصف باشند.
در اون آیه چند شرط قبلش ذکر شده که اگر زنی همه اون شرایط را داشت (که از جمله اش خیانت خانم هست) و بعد از آقا خواسته میشه از همبستری با این خانم دوری کند و اعتراض خودش را نشان بدهد بعد اگه باز هم تاثیر نداشت اونقت " و اضربوهن"
در ضمن قرآن باز این را میگوید که اگر ممکنه این رفتار کار شما را بجوایی بکشاند یا اوضاع را بدتر کنه و میخواهید به زندگی با این زن ادامه بدین همچین کاری نکنید.
من وارد بحث تون نمیشم ولی خواهش میکنم بخصوص از آقای بهنام که دست از این رفتارشون بردارند . کار درستی نیست .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , pezhman.m-AI , kingmax , Bahar_HS , targol
ارسال: #۱۰۸۲
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۲۷ ق.ظ
ما در مقامی نیستیم که قضاوت کنیم همدیگرو ، کاش اینو بفهمیم ...

Stop talking. Start walking
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , Bahar_HS , Menrva
ارسال: #۱۰۸۳
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۳۷ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۹ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  
(12 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ ب.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  
لطفا جوابای منو چند بار بخونید، بعد اگه متوجه قسمتیش نشدید بهم بگید، الان شما بعضی از حرفای منو نگرفتین (من قسمتای مهمتر پست شما رو نقل قول کردم که طول پیام کوتاه شه، میتونید نظرای منو با پست اصلی خودتون مقایسه کنید، اینجوری بهتره)
از حرف زدن و نظر دادن پشیمون نشین یه وقت! حتی آدم حرف اشتباه بزنه که یکی اشتباهش رو بهش گوشزد کنه بهتر از اینه که سکوت بی فایده داشته باشه!
موفق باشید
الان دیگه کشش فکر کردن و نوشتن ندارم، ماه رمضونه!یه زنم نداریم بهمون بگه : عزیزم طاقت بیار! فقط ۲ ساعت دیگه تا اذون مونده :دی بعد افطار آن میشم ایشالا
ممنون متوجه صحبت هاتون شدم من
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
که گذاشتین (و همین طور پرسش های مرتبطش)رو ندیده بودم الان کاملا متوجه شدم منظورتون رو ...
اونچه که در ذهنم بود کاملا مغایر با صحبت های شماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۱۰۸۴
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۲:۳۸ ق.ظ
ارسالهایی که باعث منحرف شدن تاپیک بود رد تایید میشه.از اقای فرید میخوایم مسئله شونو با اقای بهنام به صورت خصوصی حل کنند.
دوستان اگه میخواید تاپیک باز بمونه لطفا" فقط درمورد موضوع این تاپیک صحبت کنید.سپاس.

من نه آنکه گویی هستم نه آنکه گویند / من همانم که همانم ..
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam.raz , Bahar_HS , blx
ارسال: #۱۰۸۵
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۷ ق.ظ، توسط kingmax.)
دوستان من در حدی عقلم عقد میده و زبانم میتونه(قدرن بیان یا سخن گفتن خوبی ندارم) توضیحی در مورد نامه ۳۱ به امام حسن علیه السلام بدم
توجه کنید که امام علی علیه السلام نامه را به پسرش امام حسن داده به کسی که بعدا توسط زنش مسموم و به شهادت رسید.

و مورد دیگه بعضی از دوستان برداشت هایی کردند از حدیث اگر دقت کرده باشی گفته است برای کارهای خانه خدمتکار بگیر و بر عهده زن نگذار شما حتی اگر حقوق زن در اسلام را بخوانید از لحاظ شرع و قانون اسلام نه ایران زن میتواند در خانه هیچ کاری نکند و مرتکب هیچ گناهی هم نشده و به بدی هم متهم نمیشود حتی بابت بارداری و شیردهی بچه اگر بخواهد میتواند از مرد چیزی بگیرد و وظیفه مرد است که خرجی او را در حد عرف جامعه دهد و نمیتواند منتی هم داشته باشد چون وظیفه اش هست شاخ غول که نشکونده وظیفه اش را انجام داده و اگر زنی بابت اینکارها چیزی نمیگیرد در واقع دارد به مرد لطف میکند.(توصیه میکنم کتاب زن در اسلام شهید مطهری را بخوانید)

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , Menrva , sss
ارسال: #۱۰۸۶
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۲۴ ق.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۸ ق.ظ)tabassomesayna نوشته شده توسط:  ارسالهایی که باعث منحرف شدن تاپیک بود رد تایید میشه.از اقای فرید میخوایم مسئله شونو با اقای بهنام به صورت خصوصی حل کنند.
دوستان اگه میخواید تاپیک باز بمونه لطفا" فقط درمورد موضوع این تاپیک صحبت کنید.سپاس.

خانم مدیر من با کسی مسئله شخصی ندارم که خصوصی حلش کنم.
با توجه باینکه پستهای من که در دفاع از دین اسلام و مذهب هست حذف میشه و پستهای بقیه همچنان وجود داره مدیره محترم قصدشان اینه که به اینجور مسائل پاسخی داده نشود و افراد آزاد باشند.
سعی میکنم نتیجه نگیرم که شما الآن یه چراغ سبز اساسی به این آقا نشان دادین..
بنظرم دکتر تنهایی را در جریان بذارید که اگه موضوعی پیش اومد ایشان از دست من ناراحت نشوند.یه دفعه مجبور نشن برن دادسرا.

ضمنا" من یه نفر نیستم . خوشبختانه هستند دوستانی که وقتی اینجور مسائل مطرح میشه از طریق ایمیل و پیام خصوصی اطلاع میدن.
در هر صورت مایه تاسفه که شما برخوردتون اینطوریه. بیشتر من یاد دبستان و معلم دبستانم می افتم.
ممکنه بعضیها تصور کنن من سخت میگیرم ولی اصلا" اینجوری نیست .
در هر صورت انتظار سکوت نداشته باشید. بخصوص در مورد کسانی که حرفهاشون را میزنن وموقع جوابگویی درس دارند و سمینار ولی از صبح تا شب تو این تاپیکها ول هستند ببینن کجا میشه یه سوء استفاده ای کرد و توهینی به اعتقادات مذهبی کرد. یا اونها را دستمایه تمسخر قرار داد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS
ارسال: #۱۰۸۷
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۸ ق.ظ، توسط kingmax.)
و اما آقای Faridfo شما قصد بدی ندارید اما زود قضاوت میکنید بنده خودم دیدم آقای بهنام مجدد در جواب شما پست گذاشت و پست ایشون هم پاک شد و پست قبلشون هم بر اساس نهج البلاغه معتبر است.
و پیشنهادم اینه به جای متهم کردن اگر جوابی دارید بیان کنید نه انگشت اتهام به کسی بگیرید حتی بر فرض محال که یکی قصد داشته باشه این برخورد شما بدتر اون و همین طور خیلی ها را از اسلام میزنه.

نمی دانم اینجا که ایستاده ام تقدیر من است یا تقصیر من!
اما وقتی یافته هایم را با باخته هایم مقایسه میکنم،
می بینم چون خدا را یافتم هر چه باختم مهم نیست.
آموختم که تمام ماجراهای زندگی فقط قانون عشـــق بازی خدا با ماست
 سپاس‌گزاری شده توسط: IT.girll , tabassomesayna , Menrva , codin
ارسال: #۱۰۸۸
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۳ ق.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۷ ق.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  و اما آقای Faridfo شما قصد بدی ندارید اما زود قضاوت میکنید بنده خودم دیدم آقای بهنام مجدد در جواب شما پست گذاشت و پست ایشون هم پاک شد و پست قبلشون هم بر اساس نهج البلاغه معتبر است.
و پیشنهادم اینه به جای متهم کردن اگر جوابی دارید بیان کنید نه انگشت اتهام به کسی بگیرید حتی بر فرض محالک یکی قصد داشته باشه این برخورد شما بدتر اون و همین طور خیلی ها را از اسلام میزنه.
وقتی گفته میشود که اگه سوالی ابهامی هست جداگانه تاپیک بزنید من و امثال من میایم جواب میدیم . ولی شخص خاص ترجیح میده در جاهای خاص و بین پستها بعضی مسائل را بدون توجه به اطراف و شرایط موضوع مسئله ای را منتسب به دین کنه و در فضای التهابی که ایجاد شده نتیجه مورد نظرش را بگیره ، ممکنه از دید یه فرد عادی جلب توجه نکنه ولی متاسفانه من و بعضی دوستان نمیتونیم اینجوری تصور کنیم.
این شخص خاص در مورد دلایل اثبات خدا شبهه ای وارد کردند ازشون خواسته شد بیایند تو یه تاپیک و بحث را منطقی ادامه بدیم گفتند درس دارند ولی شما ببنید از صبح تا شب تو این تاپیکها میچرخند.
دیگه اگه خیلی آدم بخواد بیخیال باشه ممکنه برای ایشان این امر مشتبه بشه که میتونه هر حرفی را بزنه.
هر کسی اعتقاداتش خصوصی است . میتونه برای خودش نگهداره ولی اگه در جمعی و در یه جای خاص مطرحش کرد دیگه نمیشه بیجواب بمونه . چون برای بعضی از افراد در اون جمع ممکنه تصور ایجاد بشه که این حرفها جواب نداره.
در موضوع ازدواج بینهایت حرف هست. ولی شخص سعی میکنه ثابت کنه نظر دین به زن یه نظر ارتجاعی است.
ولی خب این حرف هم جواب منطقی داره هم مثال فراوان.
خانم مدیره جواب بنده را حذف کردند . شما ببینید در زمان خود حضرت علی (ع) ، همسرشان میروند در مسجد و خطبه میخوانن.
دختر علی بن ابیطالب(ع) در مجلس یزید سخنرانی میکنن. کجا دین ما به زن همچین نگاهی داره ولی ایشان خب قصد داره اینجوری نمود کنه. خب ما موظفیم جواب بدیم حالا ممکنه خانم مدیر حذف کنه یا حتی من را بن کنه. ولی حتی اگه من مسلمان و شیعه هم نبودم بنظرم اینکه یه چیزی را خلاف نشان ندهیم نهایت ناجوانمردیست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol
ارسال: #۱۰۸۹
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۵:۵۵ ق.ظ
صلوات بلند ختم کن

آن لحظه که تنها اعتبار کسی که مساله ای را مطرح کرده است، شما را در اشتباه بودن ایده هایتان قانع کرد،
آن لحظه،
لحظه وداع شما با دنیای خلاقیت و پیشرفت خواهد بود. . .
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۱۰۹۰
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۷:۲۸ ق.ظ
دوستان آقا بهنام و آقا فرید:
هر چند که ما دوست داریم شبهات و درگیری‌های ذهنی بچه‌ها رو هم توی مانشت پوشش بدیم اما بحث‌های شما به چند دلیل توی مانشت به نتیجه نمی‌رسه:
۱. ما خبره این کار نیستیم! هر کدوم از شماها یه سری ایرادات از طرف مقابل می‌گیرید، در سطحی که حداقل من بی‌سواد قرار دارم، تمایز بین خوب و بد حرف‌هاش شما خیلی مشخص نیست. اگه واقعاً سوالات دینی دارید، سایت‌های خیلی مناسب‌تری در این زمینه هست که به نتیجه برسید. اگه فقط برای اظهار فضل این کار رو می‌کنید، ازتون خواهش دارم که این دعوای زرگری رو اینجا ادامه ندین.
۲. آقا فرید، برادر عزیز، با شکایت شما از یه شخص، موجودیت مانشت در خطر نمی‌افته، طبق مرامنامه مانشت و اصول عقلایی، هر کسی مسئول گفته‌های خودش هست. حتی اگه موارد بدی باشه (مثل اون مورد عکس‌های مستهجن توی سایت) پلیس کننده کار رو پیگیری می‌کنه، البته به شرط اثبات جرم و وارد دانسته شدن جرم. یعنی شما باید دادستان رو متقاعد کنید که حرف‌های ضد دین و ... توی سایت و توسط شخص خاص بیان شده. اون وقت ما با حکم قضایی در نهایت IP طرف رو در اختیار پلیس قرار خواهیم داد و با حکم دادستان موارد دارای اشکال از روی سایت برداشته خواهند شد. مانشت مثل سایت خبری نیست که مدیرمسئول داشته باشه.
۳. آقا بهنام، به نظر شما با بحث کردن توی این زمینه، در حالی که تخصص و تشخیص بسیاری از بچه‌ها از حرف‌های شما ممکنه غلط باشه، چیزی به دست میاد؟ تحقیق در دین کار خیلی خوبیه، اما بهتره به سمت ایجاد شبهه در ذهن بقیه نریم. ممکنه هدف شما و یا چیزی که بیان می‌کنید اصلا شبهه نباشه، اما مخاطب شما برداشت خودش رو از حرفهاتون داشته باشه. مثل برداشتی که آقا فرید از گفته‌های شما داره.
۴. تفکر غلطیه که فکر کنیم با تفکر و تعقل در دین، دین خدا دچار بحران و چالش می‌شه. سال‌ها از اومدن ادیان مقدس الهی گذشته و این دعواها ادامه داشته. اگه واقعاً ادیان با عقل مشکل داشتن، الان هیچ آدم دین‌داری روی زمین وجود نداشت. چیزی که ما از نهج‌البلاغه می‌دونم اینه که این کتاب بر خلاف قرآن، خالی از تحریف ممکنه نباشه. طبق روایات تنها کتاب دینی‌ای که مورد تحریف قرار نخواهد گرفت، قرآن هست. تمامی احادیثی که نقل می‌شه هم ممکنه مورد تحریف قرار گرفته باشه. بهتره اگه بحث‌های خیلی جدی‌ای دارید، احادیث و سایر کتب غیر از قرآن رو خالی از تحریف ندونید. در طول زمان ممکنه به خاطر منافع و مضرات برخی از منابع دستخوش تحریف بشن. اگه ریاضی نگاه کنیم اگه این کتب تحریف نشن جمله " تنها کتاب دینی‌ای که مورد تحریف قرار نخواهد گرفت، قرآن هست." غلط خواهد بود. در دوران آخر زمان، هر چیزی رو می‌شه تحریف کرد. حتی خاطرات افرادی مثل امام خمینی (ره) که همین چند سال پیش به رحمت خداوند رفتن. پس خیلی بحث روی منابع غیر کتاب مقدس قرآن رو جدی نگیرید.
۵. در مورد نگاه دین به زن، شما باید کل قضیه زندگی رو ببینید و قضاوت کنید. من و خانمم خیلی روی اینکه حضور زن توی جامعه چطور باشه فکر کردیم. بدون مجادله و کاملاً بی طرفانه. واقعیت اینه که جنس زن، جنسی ظریف و با لطافت هست و جامعه بیرونی فضایی کاملاً زمخت و بی‌قواره. اگه دین برخی محدودیت‌ها برای حضور زن در جامعه گذاشته، نگاهی فراتر از نگاه سطحی کسب درآمد و ... داشته. اینکه بگیم برای حضور زن در جامعه محدودیتی نیست به نظرم خیلی درست نیست. محدودیت هست، اما هر کدوم از محدودیت‌ها فلسفه خودش رو داره. باید دید چه چیزی را از زن می‌گیریم و چه چیزی رو بهش می‌دیم. آیا مدل غربی حضور زن برای زن کرامت رو ایجاد می‌کنه یا مدلی که دین برای ما ارایه داده. البته با نگاه به عقاید مذهبی هر کسی. محدودیت‌ها برای کسی که اعتقادی به دین نداره کاملاً بی‌معنی و برای دین‌داران کاملاً پرمعنی هست.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , kingmax , Faridfo , Menrva , Autumn.Folio , Pure Liveliness , salam5 , blx , artmiss
ارسال: #۱۰۹۱
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۸:۴۷ ق.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۲۸ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان آقا بهنام و آقا فرید:
هر چند که ما دوست داریم شبهات و درگیری‌های ذهنی بچه‌ها رو هم توی مانشت پوشش بدیم اما بحث‌های شما به چند دلیل توی مانشت به نتیجه نمی‌رسه:
۱. ما خبره این کار نیستیم! هر کدوم از شماها یه سری ایرادات از طرف مقابل می‌گیرید، در سطحی که حداقل من بی‌سواد قرار دارم، تمایز بین خوب و بد حرف‌هاش شما خیلی مشخص نیست. اگه واقعاً سوالات دینی دارید، سایت‌های خیلی مناسب‌تری در این زمینه هست که به نتیجه برسید. اگه فقط برای اظهار فضل این کار رو می‌کنید، ازتون خواهش دارم که این دعوای زرگری رو اینجا ادامه ندین.
۲. آقا فرید، برادر عزیز، با شکایت شما از یه شخص، موجودیت مانشت در خطر نمی‌افته، طبق مرامنامه مانشت و اصول عقلایی، هر کسی مسئول گفته‌های خودش هست. حتی اگه موارد بدی باشه (مثل اون مورد عکس‌های مستهجن توی سایت) پلیس کننده کار رو پیگیری می‌کنه، البته به شرط اثبات جرم و وارد دانسته شدن جرم. یعنی شما باید دادستان رو متقاعد کنید که حرف‌های ضد دین و ... توی سایت و توسط شخص خاص بیان شده. اون وقت ما با حکم قضایی در نهایت IP طرف رو در اختیار پلیس قرار خواهیم داد و با حکم دادستان موارد دارای اشکال از روی سایت برداشته خواهند شد. مانشت مثل سایت خبری نیست که مدیرمسئول داشته باشه.
۳. آقا بهنام، به نظر شما با بحث کردن توی این زمینه، در حالی که تخصص و تشخیص بسیاری از بچه‌ها از حرف‌های شما ممکنه غلط باشه، چیزی به دست میاد؟ تحقیق در دین کار خیلی خوبیه، اما بهتره به سمت ایجاد شبهه در ذهن بقیه نریم. ممکنه هدف شما و یا چیزی که بیان می‌کنید اصلا شبهه نباشه، اما مخاطب شما برداشت خودش رو از حرفهاتون داشته باشه. مثل برداشتی که آقا فرید از گفته‌های شما داره.
۴. تفکر غلطیه که فکر کنیم با تفکر و تعقل در دین، دین خدا دچار بحران و چالش می‌شه. سال‌ها از اومدن ادیان مقدس الهی گذشته و این دعواها ادامه داشته. اگه واقعاً ادیان با عقل مشکل داشتن، الان هیچ آدم دین‌داری روی زمین وجود نداشت. چیزی که ما از نهج‌البلاغه می‌دونم اینه که این کتاب بر خلاف قرآن، خالی از تحریف ممکنه نباشه. طبق روایات تنها کتاب دینی‌ای که مورد تحریف قرار نخواهد گرفت، قرآن هست. تمامی احادیثی که نقل می‌شه هم ممکنه مورد تحریف قرار گرفته باشه. بهتره اگه بحث‌های خیلی جدی‌ای دارید، احادیث و سایر کتب غیر از قرآن رو خالی از تحریف ندونید. در طول زمان ممکنه به خاطر منافع و مضرات برخی از منابع دستخوش تحریف بشن. اگه ریاضی نگاه کنیم اگه این کتب تحریف نشن جمله " تنها کتاب دینی‌ای که مورد تحریف قرار نخواهد گرفت، قرآن هست." غلط خواهد بود. در دوران آخر زمان، هر چیزی رو می‌شه تحریف کرد. حتی خاطرات افرادی مثل امام خمینی (ره) که همین چند سال پیش به رحمت خداوند رفتن. پس خیلی بحث روی منابع غیر کتاب مقدس قرآن رو جدی نگیرید.
۵. در مورد نگاه دین به زن، شما باید کل قضیه زندگی رو ببینید و قضاوت کنید. من و خانمم خیلی روی اینکه حضور زن توی جامعه چطور باشه فکر کردیم. بدون مجادله و کاملاً بی طرفانه. واقعیت اینه که جنس زن، جنسی ظریف و با لطافت هست و جامعه بیرونی فضایی کاملاً زمخت و بی‌قواره. اگه دین برخی محدودیت‌ها برای حضور زن در جامعه گذاشته، نگاهی فراتر از نگاه سطحی کسب درآمد و ... داشته. اینکه بگیم برای حضور زن در جامعه محدودیتی نیست به نظرم خیلی درست نیست. محدودیت هست، اما هر کدوم از محدودیت‌ها فلسفه خودش رو داره. باید دید چه چیزی را از زن می‌گیریم و چه چیزی رو بهش می‌دیم. آیا مدل غربی حضور زن برای زن کرامت رو ایجاد می‌کنه یا مدلی که دین برای ما ارایه داده. البته با نگاه به عقاید مذهبی هر کسی. محدودیت‌ها برای کسی که اعتقادی به دین نداره کاملاً بی‌معنی و برای دین‌داران کاملاً پرمعنی هست.
سلام
سعی میکنم خلاصه بگم. ببینید من اصلاً نمیخواستم جواب بدم، حتی وقتی ایشون یک پست گذاشتند جواب ندادم ولی بعداً در دو پست دیگه هم پیش‌فرض‌های ذهنی خودشون رو راجع من نوشتند، مجبور شدم جواب بدم و الا اعصاب و وقت کل‌کل‌های اینطوری ندارم. ایشون عجول و متعصب هست، در واقع برداشت من از پست‌هاشون این هست؛ اگر ۵ دقیقه صبر میکردند یا حتی از خود من سؤال می‌پرسیدند میدیدند که چه در مورد این حدیث و چه در مورد مثلاً سوره‌ی نساء نظرم این بود که "این حدیث و آیات در زمانی نازل شده که تا چند سال قبلش دختران رو زنده به گور می‌کردند و خود این پیشرفت بزرگی برای اسلام محسوب میشه" و البته کماکان اعتقاد دارم بعضی (یا بیشتر از بعضی) از احکام مختص فرهنگ اون زمان عربستان بودند و با ایده‌آل‌های قرن ۲۱ همخونی نداره و نیز شبهه‌هایی مثل کنیز و برده‌داری بوده که همیشه برای من جای سؤال بوده و تا الان پاسخ قانع کننده‌ی مکتوب یا شفاهی براش پیدا نکردم ولی ایشون من رو به "ضد شیعه‌گری" محکوم کرد که اگر نتونه اثبات کنه (و البته هیچوقت هم نخواهد تونست، کافیه به آزمایشگاه ما که روبروی اتاق استاد راهنمای شما هست مراجعه کنید تا بدونید چرا!) جرم خیلی خیلی بزرگی هست. حالا جالبه سؤال‌ها و شبهات که برای خودم مطرح هست رو هیچوقت علنی نمیکنم ولی ایشون به صرف اینکه من بعضی جنبه‌های دین رو، حداقل دینی که الان در حال اجرا هست رو، با ایده‌آل‌های خودم هم‌راستا نمی‌بینم و در این سایت هم فقط یک جا سهوی اشاره کردم (که شروع کننده‌اش من نبودم و البته ادامه هم ندادم چون هم وقت نداشتم، هم ایشون رو به سبب ادبیاتشون فرد مناسبی برای بحث کردن ندیدم هر چند شاید جوابی هم داشتند) من رو آدم مغرض مظلوم‌نمایی میدونه که سعی میکنم در دین فتنه کنم!! حالا من که ادعای اسلام نکردم ولی خب سراغ هم ندارم کسی که ادعای مسلمونی کنه و به این راحتی به بقیه افترا بزنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , codin , IT.girll
ارسال: #۱۰۹۲
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ق.ظ
مدیر محترم سایت جناب آقای تنهایی
اولا" ممنونم که ایمیل من را بسرعت خوندید و جواب دادید.
ثانیا" همانطور که در ایمیل هم خدمتتان عرض کردم من علیرغم بی مهری جنابعالی در حق خودم در موضوع مدرسان ، شما را فرد کاملا" مثبت و خیرخواهی میدونم . ولی میدانید که وقتی در یک سایت تبلیغات ضد دین بشه با توجه باینکه همه مثل من و شما اسامی مشخص و روشنی ندارند در دجه اول سایت فیلتر میشه و در درجه بعدی مدیر سایت مسئول انتشارش هست.
در رسانه ها و سایتهای اینترنتی اینجوری نیست که فقط نویسنده مسئول باشه و می بینید که در اینموارد فقط با نویسنده برخورد نمیشه.
البته مطمئنم اگر از مدیران با تجربه تری استفاده بشه که وقت هم داشته باشند بهتره . ولی همانطوری که در ایمیلم هم نوشتم حق بدین که در خصوص اینموارد بی تفاوت نباشیم.
ثانیا" نیاز به توضیح ندارد که آقای بهنام دفعه اولی نیست که اعتقادات را باشکلی تمسخر آمیز زیر سوال میبرند. دفعه اول ایشان حتی گفته اند اگر کسی جواب بدهد بهش جایزه میدهند. یعنی انتظار نداشتند که کسی پاسخ بدهد ولی وقتی جواب دادیم ظاهرا" درسهاشون زیاد شد و مسئله را مسکوت گذاشتند و رفتند.
ثالثا" همه موضوعات مذهبی و اعتقادی خیلی تخصصی نیست. اینکه وقتی کسی شبهه ای میکنه فورا" همه میگن این موضوع تخصصی است و در حد مانیست موجب میشه بعضی افراد بخودشان جسارت بدن و حتی تا جایزه دادن هم پیش بروند.
بنظرم بسیاری از سوالات هم جواب تخصصی و فلسفی داره و هم جوابهای ساده تر . و میتونه بحث با جوابهای ساده تر شروع بشه و اگه ادامه یافت پاسخ تخصصی هم داده بشه. البته مطمئنم که دوست گرامی جناب بهنام هم سطح مطالعاتی بالایی در این زمینه ها ندارند و گرنه از مناظره گریزان نبودند.
و بالاخره اینکه برای بچه های این سایت که حداقل مهندسی دارند و خوب استدلال کردن را بلدند تشخیص این موضوع که هدف یه شخص چیه و مغرض بودن یا نبودن او مشخصه. حالا این ادبیات که مثلا" ایشان فرد مناسبی برای بحث نیست(که البته در موضوع قبلی کاربر دیگری بنام آقای شریعتی تاپیک زدند و اصرار داشتند ایشان بیاد)و مواردی از این دست طبیعتا" واکنش افراد میتونه باشه که توضیح بیشتری نمیدم. امیدوارم واقعا" ایشان هذفشان سوال کردن بوده باشه نه به تمسخر گرفتن.

امیدوارم دوستانی که مایل بادامه بحث بودند من را ببخشند و حق بدهند که من و جمعی از کاربران و ناظران مانشت باین موضوعات حساس باشیم.
یا حق
admin، در تاریخ ۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۵۹ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

سلام مجدد،
مانشت حدود ۶ سالی هست که داره مدیریت می‌شه. تو این مدت اتفاقات خیلی خیلی بدتر هم افتاده و حرفهای خیلی خیلی سنگین‌تری هم زده شده. برخی اوقات کار به دادستان تهران کشیده، اما خوشبختانه تمامی قضات و دادستان‌های کشور متفقل القول هستند که توی انجمن‌های اینترنتی این خود شخص هست که مسئولیت گفته‌هاشو داره. ما نهایت تلاشمون رو در مورد محتوا می‌کنیم و چند باری هم توی چند موضوع با پلیس فتا همکاری داشتیم. فکر می‌کنید که چند تا سایت مثل مانشت هست که تولید محتوای واقعی می‌کنه؟ پلیس فتا هم به تمامی این موارد آشنا هستند و به سادگی این سایت و سایت‌های مفید دیگه رو با چالش مواجه نمی‌کنن.
سری قبل شما توی بحث مدرسان چند تا نقل قول از من کردین و رییس دانشگاه رو به جون من انداختین. در حالی که اصلاً موضوع بحث چیز دیگه‌ای بود. شما دنبال پیدا کردن اتو توی جملات من بودین و بدون اشاره به مقدمه و موخره بحث‌های من، سو استفاده نمودین. توی قضایای مدرسان، من شما رو برای مانشت آدم خیرخواهی ندیدم.
در هر حال، آقا بهنام عزیز من از شما هم خواهش می‌کنم که دیگه این بحث‌ها رو تموم کنید.
در مورد مطب دوم ثانیاً شما!! (دو تا ثانیاً دارید!) من ارسال‌های ایشان رو مطالعه نکردم و نمی‌دونم دقیقاً چی گفتن.
در مورد ثالثاً پیشنهاد من بردن کل مباحث به تالارهای تخصصی بود. هم شبهه و هم پاسخش. پیگیری شبهات برای شما جذاب و برای من نوعی کاملاً ملال‌آور هست.
در صورت ادامه این بحث، چه از طرف شما و چه آقا بهنام مجبوریم که مدتی شما رو از سایت بن کنیم.

سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۱۰۹۳
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۱۲:۲۰ ب.ظ
(۱۲ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۹ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  الان دیگه کشش فکر کردن و نوشتن ندارم، ماه رمضونه!یه زنم نداریم بهمون بگه : عزیزم طاقت بیار! فقط ۲ ساعت دیگه تا اذون مونده :دی بعد افطار آن میشم ایشالا
والا این شکم آقایون وقتی گرسنه باشنه نه عزیزم میشناسه نه چیز دیگه ایهTongueTongue

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , RASPINA , Menrva , Bahar_HS , salam5 , blx
ارسال: #۱۰۹۴
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۰۶ ب.ظ
ماها که اینقد حقوقدانیم و طرفداری آزادی، مگه مجبورمون کردن ازدواج کنیم؟
وقتی که مجرد باشیم هر آزادی که دوست داشته باشیم داریم، حق و حقوقمون هم همونجوری که خودمون دوست داریم تعریف میکنیم
پس فلسفه ازدواج چیه واقعا؟
در اینکه بعضی از آقایون زن رو با برده اشتباه گرفتن شکی نیست
اما قبول کنید بعضی از خانما هم همسر نمیخوان بلکه دوست پسر میخوان، تازه دوست پسری که مطابق میل اونا رفتار کنه
خوشبختانه تو این دنیا اونقد تنوع وجود داره که هر دو دسته موفق میشن. چون هم هستن خانمایی که دوست دارن برده باشن و هم هستن آقایونی که فقط میخوان اسم همسر رو یدک بکشن
معمولا خانما شاکین که آقایون تو زندگی متاهلی حق و حقوقشون رو رعایت نمیکنن
میشه لطفا خانما بگن دقیقا حق و حقوقشون بعد از ازدواج چیه؟
البته همه این حرفا واسه اینه که صحبی از دوست داشتن نیست، وگرنه این حرفا شاید از نظر عاشقان خنده دار باشه، ولی خب بیچاره ها غرق شدن و نسلشون نابود شد Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , nlp@2015 , codin , salam5 , blx
ارسال: #۱۰۹۵
۱۳ تیر ۱۳۹۴, ۰۱:۳۵ ب.ظ
(۱۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  ماها که اینقد حقوقدانیم و طرفداری آزادی، مگه مجبورمون کردن ازدواج کنیم؟
وقتی که مجرد باشیم هر آزادی که دوست داشته باشیم داریم، حق و حقوقمون هم همونجوری که خودمون دوست داریم تعریف میکنیم
پس فلسفه ازدواج چیه واقعا؟
در اینکه بعضی از آقایون زن رو با برده اشتباه گرفتن شکی نیست
اما قبول کنید بعضی از خانما هم همسر نمیخوان بلکه دوست پسر میخوان، تازه دوست پسری که مطابق میل اونا رفتار کنه
خوشبختانه تو این دنیا اونقد تنوع وجود داره که هر دو دسته موفق میشن. چون هم هستن خانمایی که دوست دارن برده باشن و هم هستن آقایونی که فقط میخوان اسم همسر رو یدک بکشن
معمولا خانما شاکین که آقایون تو زندگی متاهلی حق و حقوقشون رو رعایت نمیکنن
میشه لطفا خانما بگن دقیقا حق و حقوقشون بعد از ازدواج چیه؟
البته همه این حرفا واسه اینه که صحبی از دوست داشتن نیست، وگرنه این حرفا شاید از نظر عاشقان خنده دار باشه، ولی خب بیچاره ها غرق شدن و نسلشون نابود شد Smile
قبول دارم.این بحثا ب نظرم ب جایی نمیرسه انگار جنگه هر کی فقط دنبال حق خودشهDodgy

سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , m.teymourpour , Bahar_HS

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۲,۹۸۷,۸۹۲ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۱,۰۰۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۲۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۰۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۵۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۹۸۹ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۲۸ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۵۸ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۳۱۱ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close