زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۶۳۶
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۲ ق.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  اگ همینطوری باشه که میگین که خیلی خوبه...
اگه خواستگاری رفتین تعریف کنیین... Tongue Big Grin...

بله رفتم BlushBlush
به قول سرهنگ علیفر تنها برتری که نسبت به ما داشتن برتری عددی بود Big GrinBig Grin تعدادشون از ما بیشتر بود!! دعوا میشد ما کتک میخوردیم TongueTongue
از نظر دارایی، درآمد خانواده و کلا شرایط مالی هم تقریبا مثل خودمون بودند و حتی کمی پایین تر. این موضوع برای من خیلی مهمه. اگر بدونم خانواده طرف مقابلم از نظر مالی از ما بالاتر هستن اصلا دیگه به خواستگاری رفتن فکر هم نمیکنم.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Menrva
ارسال: #۱۶۳۷
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  عجب...
اقایون اینو بگن خواستگاریه چه دختری و چه خانواده ایی رفتین که جواب رد شنیدین.....و خواستگاریه چه دختری و چ خانواده ای رفتین که اونا خوششون اومدو شما نپسندیدین...
خانواده دختر که لو نمیدن خوششون اومده. Smile

(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  بله رفتم BlushBlush
به قول سرهنگ علیفر تنها برتری که نسبت به ما داشتن برتری عددی بود Big GrinBig Grin تعدادشون از ما بیشتر بود!! دعوا میشد ما کتک میخوردیم TongueTongue
از نظر دارایی، درآمد خانواده و کلا شرایط مالی هم تقریبا مثل خودمون بودند و حتی کمی پایین تر. این موضوع برای من خیلی مهمه. اگر بدونم خانواده طرف مقابلم از نظر مالی از ما بالاتر هستن اصلا دیگه به خواستگاری رفتن فکر هم نمیکنم.
اگه دفاعشون خطی بود ردشون می کردی. Tongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim
ارسال: #۱۶۳۸
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ق.ظ، توسط Menrva.)
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲ ق.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  بله رفتم BlushBlush
آخیش چه عجب یه پسری پیدا شد تعریف کنه..Smile
ینی فقط بخاطر جمعیت زیاد وصلت نشد؟

(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۴ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خانواده دختر که لو نمیدن خوششون اومده. [تصویر:  smile.gif]
ای بابا Confused شما همش یه چیزدیگه میگینا Dodgyمن جواب درست و کامل میخوامUndecided

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۱۶۳۹
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  ای بابا Confused شما همش یه چیزدیگه میگینا Dodgyمن جواب درست و کامل میخوامUndecided
خوب جواب درست و کامل رو خود ما هم اکثرا نمی دونیم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , Menrva
ارسال: #۱۶۴۰
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ
زندگی خانمها سه مرحله داره:
۱-کودکی
۲-جوانی
۳-چقدر خوب موندی
Smile

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۱۶۴۱
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۷ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  ینی فقط بخاطر جمعیت زیاد وصلت نشد؟

اینو که ما از قبل میدونستیم. با برنامه رفته بودیم تو زمین !! Big Grin یعنی از طرف ما مشکلی نبود که بخایم رد کنیم. دفاعشون هم خطی نبود Tongue

نقل قول: خوب جواب درست و کامل رو خود ما هم اکثرا نمی دونیم.

جواب واضح و کاملی ندادن، بهانه هایی مثل اینکه هنوز زوده، داره درس میخونه و ...

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۱۶۴۲
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۰۲ ق.ظ
شما دختر جوونا یادتون نمیاد؛ ولی یه زمانى دخترا خواستگاراشونو رد میکردنUndecided

جای یه دوستی که تو تاپیک بغلیه، خیلی خالیهSmile

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۱۶۴۳
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۲ ق.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  شما دختر جوونا یادتون نمیاد؛ ولی یه زمانى دخترا خواستگاراشونو رد میکردن[تصویر:  undecided.gif]

جای یه دوستی که تو تاپیک بغلیه، خیلی خالیه[تصویر:  smile.gif]
عه؟
از صفحه اول این تاپیک تا همین صفحه آخر آقایون دارن از رد شدنشون میگن
احتمالا اون پست ها رو شما یادتون نمیاد Big Grin

جای ایشون رو شما تو این تاپیک پر کردید خیالتون راحت Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , diligent , Pure Liveliness , gogooli
ارسال: #۱۶۴۴
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۹ ق.ظ، توسط codin.)
چطوری شما تحصیلات براتون مهم نیست. من دوست دارم با یک محقق ازدواج کنم با هم بحث های علمی کنیم مرزهای علمو بشکافیم Smile
پول دار بودنش مهم نیست ولی این مهمه که فقر موجب ایجاد عقده در طرف نشده باشه که با صحبت حضوری احتمالا قابل تشخیصه
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar , mahyamk
ارسال: #۱۶۴۵
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۴ ق.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  {]] راستیییی دلیجنت دلیجنتتت دلیجنتتت آواتارتُ دوز دالم : ))[تصویر:  blush.gif](ب قول یکی از دوستای خوب وباحالم ک خیلی دوسش دارم[تصویر:  heart.gif][تصویر:  blush.gif]) " پروفت بستی[تصویر:  dodgy.gif] ایجا گفتم[تصویر:  dodgy.gif] "
مرسی عزیزم. دیگه دوستان همه دم دستن، پروف میخوام چیکار :-)

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۱۶۴۶
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۳ ق.ظ، توسط karbar.)
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(26 تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  واقعا دیدتون در مورد خانم ها اینه؟!! خیلی خواستگارای پول دار هست ولی فیلتر اول اعتقادات و اخلاق و فرهنگ و تحصیلاته. اینا نباشه، تلفنی رد میشه. مخصوصا فرهنگ و تحصیلات از تلفن معلومه.
آقایونی که پول ندارن ناامید نباشند، اگر از خودشون سابقه دست و پا زدن برای کار نشون بدن، خانواده خانم هایی هستند که می پذیرند.(اگر احساس هم کفو بودن بکنند)
البته یکی نکته ظریفی هست که بعضی وقتا طرف پول نداره ولی یکم روش رو زیاد می کنه و به خانواده خانم حس آویزون بودن رو انتقال میده، یا اینکه من چقدر خفنم که اینا منو قبول کردن. نه الظاهر بلکه قلبا اینجوری نباشیدBig Grin
اصل سوالات مربوط به شرایط انتخاب بین معیار های مختلفه. یعنی کدوم معیار ها مهم تر هستن و چقدر مهم ترن. وگرنه برای همه دخترا همه معیار ها مهمن. کسی نیست که بگه از پول بدم میاد. باید دید وقتی در شرایط انتخاب قرار میگیره کدوم معیار ها رو تو عمل ترجیح میده.
خوب باید دید کدوم ها شرط لازمه و کدوم ها شرط کافی. بعد این پول که میگن دخترا یعنی چقدر پول؟ (طبیعتا پول زیاد از طرف پدر پسر میاد)
سوال دیگه اینه که وزن هر کدوم از این معیار چقدره؟ مثلا اگه قرار باشه فقط از بین این دو حالت یکی رو انتخاب کنید (هم خود دختر و هم خانواده اش) کدوم رو انتخاب می کنید (بدون رو در بایستی):
۱- پسری که اخلاقش خوبه اما پولش در حد زندگی قناعت کارانه است.
۲- پسری که اخلاقش خیلی خوب نیست اما پولش در حد زندگی مفرحه.

شروط برای هر کسی فرق می کنه.
وقتی من میگم به خاطر فرهنگ و تحصیلات پسر خیلی پول دار رو راحت رد می کنیم، بعد بیام سر اخلاق کوتاه بیام؟Big Grin به طور قطع گزینه یک
فقط دو تا مشکل اینجور مواقع وجود داره، یکیشو دوستان قبلا اشاره کردن ولی چون یه مدل تعمیم دادنه و کلا تعمیم دادن کار درستی نیست و یه حق الناس سیاه نمایی روی دوشم می افته نمیگم. ولی در کل مربوط به درک و جو گرفتگی آقایونه. یکی هم هرچقدر طرف کم پول داشته باشه باید خیلی برادریشو ثابت کنه و امتیازات فکری و اخلاقیش به تناسب بالا باشه. اگر قرار باشه گرسنگی بکشم و اخلاق و شعور رو (و مثلا یکسری معیارایی که برای هر شخصی مهمه)، نداشته باشه که به چه درد می خوره.
و منظورم هم از پول اینه که اول زندگی در حد بدبختی و اینا نباشه. و به حد فاجعه ایی از زندگی پدریم فاصله نداشته باشه، چون حتی بگم قبول می کنم از نظر منطقی مبرهنه که کسی بیست و خرده ایی سال با یه امکاناتی زندگی کرده اساسا نمی تونه فاصله خیلییی زیاد رو تحمل کنه. من یسری آقایون رو دیدم خیال پردازی می کنند و بش میگن توکل. در صورتی که به نظر من (که می تونه اشتباه باشه) لازمه قبلىِ توکل استفاده از عقله. زندگی fairy tale نیست، بذر عشق رو میکاری باید بتونی بش آب بدی، آب و نگهداری از خاک یه عمله، قبل از عمل "وجود" آب و خاک الزامیه.
لطفا نقل قول نکنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , khayyam , blx
ارسال: #۱۶۴۷
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۲ ق.ظ، توسط Pure Liveliness.)
(۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  {] از الان ب مامانم میگم من چای نمیارم مامانم چپ چپ نگام میکنهBig Grin. میگما موقع چای تعارف کردن توچشمای داماد نگا کنم یانکنم؟Big Grin : ))))
مینروا جوون دفعه ی اول چای میبره عروس؟
دفعه ی اول و دوم و سوم و ... برادر عروس یا مادرش چای میبرن. بعد که بله رو گرفتن عروس یه چای میبره. Smile
به آقای داماد هم تعارف نکن یهو هول میشیBlush شوخی میکنم. انشاالله به سلامتی Heart

پی نوشت: بعضی آدما یه ویژگی هایی دارن که شاید حتی بعد از چند سال هم کلاس بودن توی مدرسه آدم متوجهش نشه ولی توی بیرون و به اصطلاح گردش و سفر بفهمه.مواظب باشید موقع انتخاب شریک زندگی که سرتون گول مالیده نشه. مادر و خواهر پسرا و برادر و پدر دخترا قطعا هم جنس خودشون رو بهتر میشناسن توی معاشرت دقیق. یه چیز عجیبی مشاهده کردم که این طوری شدم دیروز: :| :| :-؟

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva
ارسال: #۱۶۴۸
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۳۸ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۵ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  شروط برای هر کسی فرق می کنه.
وقتی من میگم به خاطر فرهنگ و تحصیلات پسر خیلی پول دار رو راحت رد می کنیم، بعد بیام سر اخلاق کوتاه بیام؟Big Grin به طور قطع گزینه یک
فقط دو تا مشکل اینجور مواقع وجود داره، یکیشو دوستان قبلا اشاره کردن ولی چون یه مدل تعمیم دادنه و کلا تعمیم دادن کار درستی نیست و یه حق الناس سیاه نمایی روی دوشم می افته نمیگم. ولی در کل مربوط به درک و جو گرفتگی آقایونه. یکی هم هرچقدر طرف کم پول داشته باشه باید خیلی برادریشو ثابت کنه و امتیازات فکری و اخلاقیش به تناسب بالا باشه. اگر قرار باشه گرسنگی بکشم و اخلاق و شعور رو (و مثلا یکسری معیارایی که برای هر شخصی مهمه)، نداشته باشه که به چه درد می خوره.
و منظورم هم از پول اینه که اول زندگی در حد بدبختی و اینا نباشه. و به حد فاجعه ایی از زندگی پدریم فاصله نداشته باشه،
چون حتی بگم قبول می کنم از نظر منطقی مبرهنه که کسی بیست و خرده ایی سال با یه امکاناتی زندگی کرده اساسا نمی تونه فاصله خیلییی زیاد رو تحمل کنه. من یسری آقایون رو دیدم خیال پردازی می کنند و بش میگن توکل. در صورتی که به نظر من (که می تونه اشتباه باشه) لازمه قبلىِ توکل استفاده از عقله. زندگی fairy tale نیست، بذر عشق رو میکاری باید بتونی بش آب بدی، آب و نگهداری از خاک یه عمله، قبل از عمل "وجود" آب و خاک الزامیه.
لطفا نقل قول نکنید.
خوب دو تا سوال پیش میاد:
۱- «به حد فاجعه ایی از زندگی پدریم فاصله نداشته باشه» این یعنی چی؟ خیلی کیفی جواب دادید و میشه هرجور میخوام برداشت کنم. منظورم حالت های واضح نیست که برید تو چادر در حاشیه اتوبان زندگی کنید بلکه منظورم مثال های عملیه که الان پسرهای معمولی هستن. الان یه پسر ممکنه تا چند سال ماشین نداشته باشه و خونه هم که معلومه نمیتونه سال های اول داشته باشه و باید اجاره نشین بود. یه پسر با حقوق معمولی تو یه شرکت خصوصی با ۱ سال سابقه کار رو در نظر بگیرید. میتونید با این شرایط کنار بیاید یا توقع شرایط خیلی بهتری رو دارید؟ این شرایط خیلی از پسر های الانه.
۲- در شرایط واقعی قرار نیست اخلاق پسر در حد پیامبر باشه بلکه قطعا نقاط منفی هم داره. همچنین شناخت شما محدود و در حد معاشرت چند جلسه ای برای خواستگاری خواهد بود. به نظرم این شرایطی هست که معمولا پیش میاد. با این شرایط و در صورتی که ببینید اخلاق پسر خوبه و پسر از لحاظ مالی در حد سوال اول باشه آیا شرایط پسر رو قبول می کنید؟ (به نظرم این سوال مثال واقعی جامعه ماست که در اون اخلاق خوب در حد معقولی خوبه و شرایط مالی هم در حد معمول شرایط فعلی یه پسره).
پ.ن: چون جوابتون برام ابهام داشت پرسیدم. چون بعضیا هستن که میگن برای ما اخلاق مهم تره اما وقتی بیشتر صحبت می کنن «میگن از کجا مطمین باشیم اخلاقش خوبه؟» یا توقع اخلاق در حد خیلی خیلی بالایی رو دارن. این آدم ها غیر مستقیم دارن میگن براشون پول مهم تر از اخلاقه چون دارن شرایطی رو میذارن که عملا سوق پیدا می کنه به همون.

سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , Skyrim , khayyam , blx
ارسال: #۱۶۴۹
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۲۸ ق.ظ، توسط Potential.)
من داشتم از اینجا رد میشدم گفتم نظرم رو بگم (البته من نظرات صفحات قبلی رو نخوندم و نمیدونم بحث های قبلی راجب چی هست ولی حدس میزنم همه جا تحت عنوان ازدواج چه بحث هایی صورت میگیره):

من کلا به برابری اعتقاد دارم.
در طول پروسه ازدواج از هزینه های جشن عروسی گرفته تا خانه، خرج و خانه، خرج و زحمت بچه، خرج وسایل خانه، خرج تعمیرات، خرج خورد و خوراک، و ... کلا همیشه ۵۰-۵۰ بین دختر پسر تقسیم بشه! چون الان دخترا هم درس میخونن و احتمالا کار هم میکنن! در آخر اگر خدای نکرده طلاق هم گرفتن هرچی تو خونه دارن رو ۵۰-۵۰ تقصیم میکنن!

اینطوری نه پسرا میگن ما چطوری خرج عروسی، خونه، مهریه و ... بدیم
و نه دخترا میگن جهیزیه و... میدیم.

برابری کامل!

اینطوری هر دو طرف همدیگر رو درک میکنن چون دارن برابر میبینن همه چی رو!

دیگه اونوقت دختر هیچ وقت نمیاد خونه متاهلی ش رو با خونه مجردی مقایسه کنه! چون هیچ وقت رفاهی که یه مرد ۶۰ ساله برای همسر و بچه ها تامین میکنه یه مرد ۳۰ ساله نمیتونه برای همسرش تامین کنه!

دیگه همه مقایسه ها تموم میشه.
همه با خانواده های هم سطح خودشون ازدواج میکنن چون قراره به یک میزان در این مسیر خرج کنن!
دختر جیب خود یا باباش رو میبینه میره زندگی رو شروع میکنه متناسب با جیب ش و پسر هم همینطور!

من اگه یه وقت بخوام زندگی مشترک تشکیل بدم اینطوری تشکیل میدم یا هیچ وقت تشکییل نمیدم.

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb , khayyam
ارسال: #۱۶۵۰
۲۷ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط karbar.)
(۲۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۲۳ ق.ظ)Potential نوشته شده توسط:  من داشتم از اینجا رد میشدم گفتم نظرم رو بگم (البته من نظرات صفحات قبلی رو نخوندم و نمیدونم بحث های قبلی راجب چی هست ولی حدس میزنم همه جا تحت عنوان ازدواج چه بحث هایی صورت میگیره):

من کلا به برابری اعتقاد دارم.
در طول پروسه ازدواج از هزینه های جشن عروسی گرفته تا خانه، خرج و خانه، خرج و زحمت بچه، خرج وسایل خانه، خرج تعمیرات، خرج خورد و خوراک، و ... کلا همیشه ۵۰-۵۰ بین دختر پسر تقسیم بشه! چون الان دخترا هم درس میخونن و احتمالا کار هم میکنن! در آخر اگر خدای نکرده طلاق هم گرفتن هرچی تو خونه دارن رو ۵۰-۵۰ تقصیم میکنن!

اینطوری نه پسرا میگن ما چطوری خرج عروسی، خونه، مهریه و ... بدیم
و نه دخترا میگن جهیزیه و... میدیم.

برابری کامل!

اینطوری هر دو طرف همدیگر رو درک میکنن چون دارن برابر میبینن همه چی رو!

دیگه اونوقت دختر هیچ وقت نمیاد خونه متاهلی ش رو با خونه مجردی مقایسه کنه! چون هیچ وقت رفاهی که یه مرد ۶۰ ساله برای همسر و بچه ها تامین میکنه یه مرد ۳۰ ساله نمیتونه برای همسرش تامین کنه!

دیگه همه مقایسه ها تموم میشه.
همه با خانواده های هم سطح خودشون ازدواج میکنن چون قراره به یک میزان در این مسیر خرج کنن!
دختر جیب خود یا باباش رو میبینه میره زندگی رو شروع میکنه متناسب با جیب ش و پسر هم همینطور!

من اگه یه وقت بخوام زندگی مشترک تشکیل بدم اینطوری تشکیل میدم یا هیچ وقت تشکییل نمیدم.
این روش رو من خیلی بش فکر کردم و قبلا مذاکره شده روش. ولی در عمل چه در مذاکره و چه با نگاه به زندگی دیگران دیدم جواب نمیده، به دو دلیل:
حمل و به دنیا آوردن بچه و بزرگ کردنش (با تربیت اشتباه نگیرید) در نهایت برعهده مادره که کار واااقعا سختیه.
از نظر فرهنگی و عرفی خیلییییی با اون روز فاصله داریم که کارهای خونه کاااملا نصف شه. و اساسا از اونجایی که متاسفانه درصد خوبی از آقایون ایرانی از اونجایی که به سختی کار خونه واقف نیستند و اساسا شغل به حسابش نمیارن، اینو از محاسباتشون از قلم می اندازند. و این وسط فقط خانم ضرر می کنه و پیر میشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , Potential

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۵۹,۴۳۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۲۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۳۵ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۸۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۹۰ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۲ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۳ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close