زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۷۶۹۶
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۴ ب.ظ، توسط sahar121.)
کلا در پسوند روستاهای شمال به معنی روستاس به معنی آبادی....
اون روستاهایی هم که نداره خوب نداره... و اسمشون به خاطر یه چیزایی انخاب شده مثل درویش خیل،یه روستاس مثلا که به خاطر خصلت مردم اونجا که خیلی خوب و با قناعت و ساده بودند گفته میشه... لفظ کلا در دنباله نامها و محلات مختلف شهرهای ما شاید به تعبیری تداعی کننده آبادیها ویا بروایتی آباد کننده منطقه وروستا های خاصی هس

در فارسی و تبری یعنی قریه ، ده ، و محله بکار میرود که در گیلان ومازندران زیاد دیده میشود .
اینم بگم کلا ،به معنی کوزه هم هست مثلا در شهرهای چالوس و کلاردشت در گذشته اموال وذخایر و دارائی های افراد دارا را از روی تعداد کلا های موجود در خانه اش می شناختند . کلا همان کوزه های گلی بزرگ است که بعضا به اندازه یک انسان متوسط بوده و اموالشان رو اونجا پنهان میکردند و روستاهای این شهرها هم دارای کلا هس..
اما مثلا در شهرهای بابل و... کلا به معنی کله یا تجمع کلش های برنج که پس از جمع آوری در مکانی بنام کندوج استفاده میشود ودر اصطلاح گیلانی ها استعمال بیشتری دارد و این لفظ نشان از منابع وزمین وشالیزار های برنج و تعداد مالکان آن نواحی دارد و روستاها به این دلیل کلا دارند.. اما در کل به معنی آبادیه..

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Somayeh_Y , انرژی مثبت
ارسال: #۷۶۹۷
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶ ب.ظ، توسط barca.)
فارغ از هر دید سیاسی که داریم یا نداریم، یادمون باشه چه کسایی به یادمون بودن. اون مادری که عکس پسر شهیدش رو هر روز روی دیوار سر کوچه میبینه نبودنش رو باور نکرده و نمیکنه.

[تصویر:  191818_1_1379082061.jpg]

تو آغوشِ سردِ کدوم سنگری… که حتی رفیقات گم کردنت
کجای جهان و بگردم پیِ… پلاکی که انداختی گردنت
یه تعبیری از عشق دادی به من…که با فکرتم عاشقی می کنم
که یک عُمره رفتی و تو باورم…دارم پیش تو زندگی می کنم...

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , - rasool - , Fardad-A , Pegasus , M*Gh , SaMiRa.e , maryami , narges_r , silver_0255 , Amir V , sun-shine , انرژی مثبت , deh-ab , slinda , Somayeh_Y , Mina_J , Andrew S.Tanenbaum , didar , GoodStudent67 , Bache Mosbat , azad_ahmadi , pos , MarkLand , Pakzad , x86 , Pakniat , Lantern , sahar121
ارسال: #۷۶۹۸
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۰۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
واقعا که از ده دقیقه بعد خودمون خبر نداریم... چی فکر میکرم قبلنا چی شد.........!!!! خدایا توکل بر تو...به خودت واگذار میکنم خودمو..تنهام نزار...شیرینی شادی رو از کسی نگیر و از من.

[تصویر:  salavat14saqeb.ir_.jpg]
ارسال: #۷۶۹۹
۱۲ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۴۲ ب.ظ
ای خداااااااااااااااااااااا خودت بهم صبر بده ..................... الان خیلی عصبانی هستم... کارد بزنن خونم در نمیاد...
هی میگم بیخیال ولی .....
[تصویر:  191864_1_1379082061.gif]

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: sun-shine , M*Gh
ارسال: #۷۷۰۰
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۸:۱۰ ق.ظ، توسط good-wishes.)
برای شادی روح همه درگذشتگان صلوات
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , Aurora , Pakzad , انرژی مثبت , maryami , GoodStudent67 , azad_ahmadi , silver_0255 , kati , M*Gh , sun-shine
ارسال: #۷۷۰۱
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۸ ق.ظ
هیچ وقت مغرور نشو برگ های پاییزی وقتی میریزن که فک میکنن طلایی شدن !

سپاس‌گزاری شده توسط: Andrew S.Tanenbaum , انرژی مثبت , SaMiRa.e , maryami , GoodStudent67 , kati , M*Gh , **sara** , Lantern
ارسال: #۷۷۰۲
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۴۸ ق.ظ
چو چرخ به کام یک خردمند نگشت@خواهی تو فلک هفت شمر خواهی هشت
چو باید رفت و همه آرزوها هشت@چه مور خورد به گور و چه گرگ به دشت

خیام نیشابوری
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , SaMiRa.e , GoodStudent67 , azad_ahmadi , sun-shine , M*Gh
ارسال: #۷۷۰۳
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۰۴ ب.ظ، توسط Eternal.)
آنگاه که غرور کسی را له می کنی،
آنگاه که کاخ آرزوهای کسی را ویران می کنی،
آنگاه که شمع امید کسی را خاموش می کنی،
آنگاه که بنده ای را نادیده می انگاری ،
آنگاه که حتی گوشت را می بندی تا صدای خرد شدن غرورش را نشنوی،
آنگاه که خدا را می بینی و بنده خدا را نادیده می گیری ،
می خواهم بدانم،
دستانت رابسوی کدام آسمان دراز می کنی تابرای
خوشبختی خودت دعا کنی؟

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , انرژی مثبت , sun-shine , kati , M*Gh , **sara** , Andrew S.Tanenbaum , SaMiRa.e
ارسال: #۷۷۰۴
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ ب.ظ
امام حسین :
إنَّ حَوائِجَ النّاسِ إلَیکم مِن نِعَمِ اللهِ عَلَیکم فَلا تَمَلُّوا النِّعَمَ [بحارالأنوار،ج ۷۴،ص ۲۰۵]
نیاز مردم به شما ، از نعمتهای خدا بر شما است، از این نعمت افسرده و بیزار نباشید.

همت بلند دار که مردان روزگار / از همـت بلنـــد به جایــی رسیـده اند
 سپاس‌گزاری شده توسط: virtual girl , maryami , good-wishes , MarkLand , انرژی مثبت , sun-shine , Somayeh_Y , kati , M*Gh , GoodStudent67 , Andrew S.Tanenbaum , x86 , barca , Lantern , SaMiRa.e
ارسال: #۷۷۰۵
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۴۹ ب.ظ
Re: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
قندیل!
تندیس قطره هاییست که تسلیم جاذبه نشده اند!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

خدا آن حس ریبایی است که در تاریکی صحرا
زمانی که هراس مرگ میدزدد سکوتت را
یکی مثل نسیم آرام میگوید
کنارت هستم ای زیبا، و دل آرام میگردد

سپاس‌گزاری شده توسط: virtual girl , maryami , good-wishes , MarkLand , انرژی مثبت , sun-shine , kati , M*Gh , GoodStudent67 , Eternal , Andrew S.Tanenbaum , barca , Lantern , SaMiRa.e
ارسال: #۷۷۰۶
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۶:۴۳ ب.ظ
هرچه می خواهد دل تنگت بگو... کلا مشکل اینه که تکلیفش با خودشم معلوم نی!
خب مثه بچه های خوب بگو چی میخوای؟
بگو عمو جان بگو
:-؟؟

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
ارسال: #۷۷۰۷
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۴ ب.ظ
چه شب ها که زهرا (س) دعا کرده تا ما
همه شیعه گردیم و بی تاب مولا
غلامی این خانواده دلیل و مراد خدا بوده از خلقت ما
مسیرت مشخص، امیرت مشخص، مکن دل ای دل بزن دل به دریا
که دنیا به خسران عقبا نیرزد
به دوری ز اولاد زهرا نیرزد.
و این زندگانی فانی جوانی
خوشی های امروز و اینجا
به افسوس بسیار فردا نیرزد
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , x86 , انرژی مثبت , blackhalo1989 , M*Gh , SaMiRa.e
ارسال: #۷۷۰۸
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط good-wishes.)
خدا !
من در عجبم !
یعنی از این واضح تر تاحالا با کسی حرف زدی؟
پس چرا من اینو می خونمو و باز اینقدر دور خودم می چرخم؟

. . . وَمَن یَتَّقِ اللَّـهَ یَجْعَل لَّهُ مَخْرَجًا ﴿٢﴾
. . . و هر کس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می‌کند،

وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لَا یَحْتَسِبُ ۚ وَمَن یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّـهِ فَهُوَ حَسْبُهُ ۚ إِنَّ اللَّـهَ بَالِغُ أَمْرِهِ ۚ قَدْ جَعَلَ اللَّـهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا ﴿٣﴾ (سوره طلاق)
و او را از جایی که گمان ندارد روزی می‌دهد؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می‌کند؛ خداوند فرمان خود را به انجام می‌رساند؛ و خدا برای هر چیزی اندازه‌ای قرار داده است!

خدایا به ما فهم دین عنایت کن. آمین Rolleyes
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Andrew S.Tanenbaum , x86 , انرژی مثبت , GoodStudent67 , Lantern , M*Gh , ubc
ارسال: #۷۷۰۹
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۲۵ ب.ظ
فردا امتحان شهرداری دارم.حال رفتن سر جلسه ندارم.هیچیم نخوندم.هیچی
ارسال: #۷۷۱۰
۱۳ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۰۵ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۳ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵ ب.ظ)Andrew S.Tanenbaum نوشته شده توسط:  فردا امتحان شهرداری دارم.حال رفتن سر جلسه ندارم.هیچیم نخوندم.هیچی

شما که رتبه به این خوبی دارید باید کم کم برای دانشگاه اماده بشید .
در ضمن من نمی دونم چرا زیاد با کتاب شما رابطه نتونستم برقرار کنم برعکسش کتاب دوستتون آقای استالینگز رو خیلی دوس دارم ، خواهشا پاسخ گو باشید Big Grin
البته کتاب ساختمان داده تون رو خوندم ، برای شروع خوبه Big Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: Andrew S.Tanenbaum

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۷۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۲۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۷ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۴ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close