زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ای‌میل‌های خارجی مسدود می‌شوند؟(۴/۹۱)

ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۰۸ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
ای‌میل‌های خارجی مسدود می‌شوند؟(۴/۹۱)
ایسنا نوشت:

از زمان طرح موضوع راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و به دنبال آن ای‌میل‌های ایرانی، نگرانی‌های متعددی در میان کاربران اینترنت ایجاد شد و گاه بحث‌هایی مبنی بر عدم دسترسی به اینترنت جهانی و یا ای‌میل‌های خارجی مطرح شد، بحثی که معاون گسترش شبکه سازمان فن‌آوری اطلاعات آن را منتفی دانسته و در عین حال امیدوار است با راه‌اندازی پست‌های الکترونیکی ایرانی میزان استفاده کاربران از این ای‌میل‌های نا امن خارجی کمتر شود.

سیداسماعیل رادکانی در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است با ترویج ای‌میل‌های ایرانی جلوی ای‌میل‌های خارجی گرفته شده و دسترسی به آن‌ها محدود شود، اظهار کرد: تاکنون نشنیده‌ام که بحثی درباره‌ی محدودیت در استفاده از ای‌میل‌های خارجی مطرح شود، اما به هر حال ای‌میل‌های ایرانی امنیتی به مراتب بالاتر خواهند داشت.

وی در عین حال عنوان کرد: اگر کاربران ایرانی حس کند که می‌تواند با سرعت و کیفیتی بهتر، حجمی بالاتر و قیمتی ارزان‌تر به سرویس بهتری داشته باشد، قطعا آن را جایگزین خواهد کرد.

معاون گسترش فناوری اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات همچنین عنوان کرد: اکنون بخش عمده‌ای از استقبال مردم از ای‌میل‌های خارجی از جمله یاهو، جی‌میل و یا هات‌میل به این دلیل است که در داخل کشور ظرفیت‌سازی خوبی برای ای‌میل‌های ایرانی صورت نگرفته است، اما به تازگی شنیده شده است که چند ای‌میل خوب داخلی در حال ایجاد هستند که من امیدوارم با راه‌اندازی آن‌ها و قابلیت این ایمیل‌ها در برطرف‌کردن نیاز‌های کاربران از این پس شاهد علاقه‌مندی کاربران به ایمیل‌های داخلی باشیم.

منبع:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , sepid , zeinab , esi
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ب.ظ
ای‌میل‌های خارجی مسدود می‌شوند؟
من با طرح مسدود کردن ایمیل ها کاملا مخالفم. چون ایمیل سرورهای ایرانی بسیار کم اعتماد هستند. نمی خوام وقتی یه ایمیلی رو بفرستم، فردا بیان دم در که ایمیلت مورد دار بوده. یکی از همین ایمیل سرور ها که صبامیل هست، برای ثبت نامش
باید شماره تلفنت رو وارد کنی(آخه می خوان چکار)؟؟؟؟ تو یه قسمت نوشتن تخصص یا شغل جهت استخدام. اخه ترو خدا کدوم آدم عاقلی اینو باور می کنه؟ نوشته شماره حساب بانکی ترجیحا سیبا، اینش دیگه حقیقتا هنگ کردم.
ترجیح می دم تو همون غار زندگی کنم اما با همچین چیزی با دنیای بیرون ارتباط برقرار نکنم.
مطلب من به هیچ وجه توهین آمیز نیست، فقط هنوز میل سرورهای ایرانی جای درست خودشونو پیدا نکردن.

سایت صبا میل :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , Pakzad , y_amin
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۲۶ ب.ظ
RE: ای‌میل‌های خارجی مسدود می‌شوند؟
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  سیداسماعیل رادکانی... اما به هر حال ای‌میل‌های ایرانی امنیتی به مراتب بالاتر خواهند داشت.

!Huh!
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , sepid , Pakzad
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ب.ظ)Pakzad نوشته شده توسط:  سیداسماعیل رادکانی... اما به هر حال ای‌میل‌های ایرانی امنیتی به مراتب بالاتر خواهند داشت.

!Huh!

یعنی می خواید با google و yahoo از لحاظ امنیت خودتونو مقایسه کنید! (اصلا می دونید الگوریتم های امنیتی که بکار بردن چیه!)
حضرت عباسی اینا چطور فکر میکنن، از کجاشون این حرفارو در میارن؟ بابا بخدا همیشه اولین حرف، درست ترین حرف نیست.

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , Pakzad
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۱ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۲ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  من با طرح مسدود کردن ایمیل ها کاملا مخالفم. چون ایمیل سرورهای ایرانی بسیار کم اعتماد هستند. نمی خوام وقتی یه ایمیلی رو بفرستم، فردا بیان دم در که ایمیلت مورد دار بوده. یکی از همین ایمیل سرور ها که صبامیل هست، برای ثبت نامش
باید شماره تلفنت رو وارد کنی(آخه می خوان چکار)؟؟؟؟ تو یه قسمت نوشتن تخصص یا شغل جهت استخدام. اخه ترو خدا کدوم آدم عاقلی اینو باور می کنه؟ نوشته شماره حساب بانکی ترجیحا سیبا، اینش دیگه حقیقتا هنگ کردم.
ترجیح می دم تو همون غار زندگی کنم اما با همچین چیزی با دنیای بیرون ارتباط برقرار نکنم.
مطلب من به هیچ وجه توهین آمیز نیست، فقط هنوز میل سرورهای ایرانی جای درست خودشونو پیدا نکردن.

سایت صبا میل :

من نمیگم ایمیل ایرانی خوبه ولی در جواب دوستمون باید بگم
این فیلد های که گفتی همشون اختیاریه میتونی وارد نکنی
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۲۵ ب.ظ
حجم میلباکس: ۱۰ مگابایت !!!!!!!!!!!!!!!!
۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۲۱ ب.ظ)ONLY-IT نوشته شده توسط:  من نمیگم ایمیل ایرانی خوبه ولی در جواب دوستمون باید بگم
این فیلد های که گفتی همشون اختیاریه میتونی وارد نکنی

درست می گین، متوجه بودم. اما نیازی به این فیلدها نیست.

اگه می خوان از رقبای خارجی شون پیشی بگیرن باید یک ایده ی نو یا طرحی خلاق داشته باشن، اگه چیزی باشه که فرقی با اونا نداشته باشه(یا اگه ضعیفتر هم باشه) خب چه دلیلی داره از این استفاده کنیم. به نظرم اینطور بومی کردن یا بعبارتی به اجبار بومی کردن به ضرر خواهد بود. رقابت یعنی از هر نظر بهتر و بالاتر بودن.

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ONLY-IT
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۵۲ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  رقابت یعنی از هر نظر بهتر و بالاتر بودن.
رقابت یعنی داشتن مزیت رقابتی پایدار نه برتر بودن از هر لحاظ.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۸ ب.ظ
خودشون هم گفتن اگر ایمیل های ایرانی خوب کاربرپسند از کار دربیاد ایمیل خارجی مسدود میشه!!
چرا اینقدر جوش میزنین. هم فال و هم تماشا!!
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۱۲ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
نحوه عضویت در پست الکترونیک "ایران"/ تغییر زبان ایمیل به زبانهای دنیا

به گزارش خبرنگار مهر، پدیده پست الکترونیک (ایمیل یا رایانامه) که برای ارتقا و ایجاد بهره‌وری در زندگی انسان بوجود آمده براساس تحقیقات منتشرشده در رده تکنولوژی‌هایی قرار می گیرد که مسبب‌ تغییر و تحولات اجتماعی شده‌اند؛ براین اساس در ایران نیز با گذشت زمان و افزایش ارتباطات دجیتال و نیازمندی به ارتباطات به شدت نیازمندی به سرویس هایی زیرساختی از این جنس گسترش یافته است.

چندی پیش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابلاغ نامه ای به دستگاههای اجرایی، رئیس کل بانک مرکزی و اپراتورهای ارتباطی ممنوعیت استفاده از ایمیل های عمومی با میزبانی خارجی از جمله Yahoo ،Gmail ،Hotmail و MSN در مراودات خدماتی و بانکی و به دلیل توجه به مباحث امنیتی هشدار داد که در این زمینه سازمان فناوری اطلاعات ایران "پست الکترونیکی ایران" را با میزبانی در مراکز داده امن داخلی آماده سرویس‌دهی به کاربران اعلام کرد
ورود به پست الکترونیکی "ایران"

ورود به پست الکترونیکی "ایران" از طریق نشانی اینترنتی
امکان پذیر است و متقاضیان برای درخواست ایجاد حساب کاربری با ورود به این صفحه و انتخاب گزینه "کاربری جدید" باید فرم الکترونیکی مربوط به ایجاد پست الکترونیکی را تکمیل و ارسال کنند.

در این فرم الکترونیکی علاوه بر وارد کردن نام کاربری و رمز عبور پیشنهادی متقاضی باید نسبت به درج نام و نام خانوادگی، کد ملی، کدپستی و نشانی محل زندگی و یا نشانی و کدپستی دستگاه محل خدمت و نام سازمان مربوطه، شماره تلفن ثابت و همراه اقدام کند.

پس از این مرحله، پست الکترونیکی متقاضی بررسی شده و فعالسازی پست الکترونیکی ایران ۲۴ ساعت پس از ثبت نام صورت می گیرد؛ براین اساس کاربر می تواند با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد صندوق پست الکترونیکی ایران شود.

تغییر زبان ایمیل ملی به تمام زبانهای زنده دنیا

به گزارش مهر، تغییر زبان صندوق پست الکترونیکی "ایران" به تمامی زبانهای زنده دنیا و نیز امکان جستجوی ایمیل ها در محیط پست الکترونیکی از جمله امکانات ایمیل "ایران" است. در همین حال محدودیتی در فضای استفاده از ایمیل ایران به لحاظ حجم پستهای الکترونیکی وجود ندارد و ایمیل کاربران با پسوند iran.ir فعال خواهد شد.

امکان استفاده رایگان از فضای پست الکترونیک و دسترسی سریع و آسان به آن از دیگر مزایایی است که این ایمیل بومی دارد و دست اندرکاران آن در سازمان فناوری اطلاعات معتقدند که در صورت استقبال کاربران از ایمیل "ایران" امکان رقابت این پست الکترونیکی با سایر ایمیل های داخلی و حتی ایمیل های خارجی وجود دارد.

براین اساس رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در آخرین آمار خود شمار مشترکان این سرویس را بالغ بر ۱۵۰ هزار نفر اعلام کرد و در گفتگو با مهر از برنامه های این سازمان برای توسعه ایمیل های بومی با میزبانی داخلی خبرداد.

(متن کامل خبر در خبرگزاری مهر)

خبرگزاری مهر
۲۳/۵/۹۱

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakzad
ارسال: #۱۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۰۱ ب.ظ
فقط خدا کنه نگن تعرفه هر رایانامه ۱۶۰ کاراکتری فارسی، ۲۱۰ ریال و غیر فارسی، ۳۳۰ ریال است! Big Grin
۱
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ، توسط esi.)
با این آدرس میاد :

وارد کردن اطلاعات شخصی برای ثبت نام اجباری !!؟؟؟؟ کجای این می تونه امنیته خوبی داشته باشه ؟؟؟؟
منظورشون اینه که واسه خودشون امنیت خوبی داره نه واسه کاربران !!!!!!!Smile
من که موندم چی بگم ، آیا با این وضع واقعا قابل رقابته ، اصلا رقابت بکنار ، کدوم عقل سلیمی قبول می کنه که شخص اطلاعات شخصی و محرمانه خودشو برای ثبت نام ایمیل وارد کنه !!!!!!!!!!Huh
واقعا چی میشه گفت بهشونConfused

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۲
۰
ارسال: #۱۳
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۷ ب.ظ
برای من ایمیل یاهو و جیمیل الان باز نمیشه.
الان برای دیگر دوستان هم همینجور هست؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۷ ب.ظ، توسط SaMiRa.e.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  برای من ایمیل یاهو و جیمیل الان باز نمیشه.
الان برای دیگر دوستان هم همینجور هست؟

برای من هردو باز میشه .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , Pakzad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مسدود کردن سایت و نرم افزار تلگرام wiisconsin ۶ ۶,۵۸۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۵:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  دانلود کتاب Foundations of Algorithms 4th jazana ۸ ۹,۲۶۱ ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Mmd_masterchief
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۳۲ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi
  رتبه ۴۹۵ مهندسی نرم افزار - امیرکبیر نوبت دوم (سهمیه معدل شاگرد اول) PicaKing ۲۴ ۱۳,۲۰۳ ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  با رتبه ۱۰۳۵ هوش و ۴۲۰۱ نرم افزار کجا قبول میشم به نظرتون؟ ستاره بارون ۴ ۳,۸۳۸ ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amfallahi73
  درخواست معرفی هاست خوب (ایرانی یا خارجی) WILL ۱ ۲,۷۹۹ ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: soiton
  معرفی منابع و گرایش های مرتبط با فایل های صوتی و تصویری و پخش کننده های صوت و تصویر R.g- ۴ ۳,۶۷۷ ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  ۴۴۶ نرم افزار فردوسی مشهد یا علوم تحقیقات تهران benyamint ۵ ۳,۵۳۴ ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sedimah
  رتبه ۴۵۰۰ نرم افزار..(تجربه شخصی متفاوت) Milad_Hosseini ۰ ۲,۷۶۲ ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  ۴۳۹ معماری hajilari ۲ ۲,۴۰۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: musazhd92

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close