تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: آزمون ارشد 92 : مصاحبه با رتبه ی ۳۹۰ نرم افزار و ۲۶۷ الگوریتم
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3
سلام
بچه ها من فکر میکنم تو درس نظریه کتاب جهش خیلی بهتر از بقیه منابع باشه
من خودم امسال فقط جهش رو خوندم و با اینکه نظریه رو ترم 4 پاس کردم و هیچی یادم نبود ازش ولی خوب تونستم مسلط بشم بهش اونم فقط با خوندن یک کتاب
(28 اردیبهشت 1392 02:48 ق.ظ)pouriam نوشته شده توسط: [ -> ]ممنونم
از اردیبهشت - خرداد تقریبا رفرنس خوندم.اول از همه برنامه سازی و سیستم عامل.بیست روزی طول کشید تقریبا تا تموم شد.از صبح برنامه سازی می خوندم مثلا تا ظهر خسته می شدم می رفتم سراغ سیستم عامل.تا عصری بعد مجددا برنامه سازی و ...
شب که می شد هرفصل رو که تموم کرده بودم اونجاهایی که به نظرم میومد خیلی مهمه و هایلایت کرده بودم و توی یه دغترچه یادداشت می کردم.
بعد اون کورمن رو شروع کردم ترجمه جعفرنژادجلد اول خیلی سطحش بالاس(لااقل واسه من) یه کتاب حل التمرینشم خریده بودم تمریناتو که انجام می دادم می رفتم سراغ جواب بعضی هارو هم که به نتیجه نمی رسیدم نگاه می کردم.این رفرنس طول کشید شاید یک ماهی یادم نمی آد دقیقا.درکنارش نیپولیتان و هوریتز رو هم موضوعی می خوندم اگه مطلبی رو نمی گرفتم.بعدش گسسته قلی زاده رو خوندم تمریناتش رو هم خیلی هاشو انجام دادم(البته بعدا فهمیدم حل التمرینم داره).توی رمضان بود فکر کنم یه خورده کند شدم.رفرنس همین ها رو خوندم توی تابستون.
--------------------------------------------
بعدش یه برنامه موازی ریختم درسا تعدادش دوازده ها بود(زبان و ریاضی مهندسی رو نخوندم)
برنامه هرروزم اینطور بود
۷ تا ۸:۴۵
۹ تا ۱۰:۴۵
۱۱ تا ۱۲:۴۵
۲ تا ۳ :۴۵
...
۱۰ تا ۱۱:۴۵
می شه هشت پارت در روز ۵۶ پارت در هفته
درسا رو به سه گروه چهار درسه تقسیم کردم.
مثلا
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه
آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری
هر روز دو گروه از این درسا رو می خوندم ولی با این تفاوت که مثلا مدار رو تایمشو کم کرده بودم داده بودم به معماری
یا مثلا فصلهایی که توی ساختمان و گسسته و الگوریتم مشترکه باعث می شد اینارو رو هم بندازم و تایم خالیشو بدم به یه درس دیگه که ضعیف بودم
مثلا شنبه:
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه-آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
یکشنبه
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری-گسسته - سیستم عامل - کامپایلر - الگوریتم
و ....
درسهارو طبق برنامه پارسه به چهارتا ۲۵درصد تقسیم کرده بودم و باید طبق این برنامه ۲۵ درصد هرکتاب رو ظرف دوهفاه می خوندم.پنجشنبه جمعه هم آزمون پارسه می رفتم چندین بار رتبه یک رقمی ام آوردم تو پارسه.
بعداز دوهفته ۲۵ درصد دوم بعد طبق این برنامه اخر مهرماه نصف همه کتابارو خوندی و تازه دوهفته اول آبان برمی گردی اول کتاب و ۵۰ درصد کتابارو تو دوهفته می خونی.یه جوریایی رفع اشکال می شه.همینجوری دیگه
اها ضمنا نظریه هم صراف زاده رو خوندم فقط.
-----------------------
بیخوابی به سرم زده چقدررررر توضیح دادم Smile Wink
طبق این برنامه درسا طوری تو ذهنت حک می شه که فک می کنم ده سالم بگذره یادت نره.این برنامه مناسب واسه کسایی که دانشگاه شون بهشون کمکی نکرده مث من!
مانشت و مصاحبه بچه ها خیلی بهم کمک کرد اون سالها امیدوارم که به شما هم کمک کنه
موفق باشین

واقعا ممنوووووونم خیلی راهنماییم کردید
موفق باشید

(28 اردیبهشت 1392 02:48 ق.ظ)pouriam نوشته شده توسط: [ -> ]ممنونم
از اردیبهشت - خرداد تقریبا رفرنس خوندم.اول از همه برنامه سازی و سیستم عامل.بیست روزی طول کشید تقریبا تا تموم شد.از صبح برنامه سازی می خوندم مثلا تا ظهر خسته می شدم می رفتم سراغ سیستم عامل.تا عصری بعد مجددا برنامه سازی و ...
شب که می شد هرفصل رو که تموم کرده بودم اونجاهایی که به نظرم میومد خیلی مهمه و هایلایت کرده بودم و توی یه دغترچه یادداشت می کردم.
بعد اون کورمن رو شروع کردم ترجمه جعفرنژادجلد اول خیلی سطحش بالاس(لااقل واسه من) یه کتاب حل التمرینشم خریده بودم تمریناتو که انجام می دادم می رفتم سراغ جواب بعضی هارو هم که به نتیجه نمی رسیدم نگاه می کردم.این رفرنس طول کشید شاید یک ماهی یادم نمی آد دقیقا.درکنارش نیپولیتان و هوریتز رو هم موضوعی می خوندم اگه مطلبی رو نمی گرفتم.بعدش گسسته قلی زاده رو خوندم تمریناتش رو هم خیلی هاشو انجام دادم(البته بعدا فهمیدم حل التمرینم داره).توی رمضان بود فکر کنم یه خورده کند شدم.رفرنس همین ها رو خوندم توی تابستون.
--------------------------------------------
بعدش یه برنامه موازی ریختم درسا تعدادش دوازده ها بود(زبان و ریاضی مهندسی رو نخوندم)
برنامه هرروزم اینطور بود
۷ تا ۸:۴۵
۹ تا ۱۰:۴۵
۱۱ تا ۱۲:۴۵
۲ تا ۳ :۴۵
...
۱۰ تا ۱۱:۴۵
می شه هشت پارت در روز ۵۶ پارت در هفته
درسا رو به سه گروه چهار درسه تقسیم کردم.
مثلا
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه
آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری
هر روز دو گروه از این درسا رو می خوندم ولی با این تفاوت که مثلا مدار رو تایمشو کم کرده بودم داده بودم به معماری
یا مثلا فصلهایی که توی ساختمان و گسسته و الگوریتم مشترکه باعث می شد اینارو رو هم بندازم و تایم خالیشو بدم به یه درس دیگه که ضعیف بودم
مثلا شنبه:
گسسته - سیستم عامل - مدار - پایگاه-آمار - نظریه - کامپایلر - الگوریتم
یکشنبه
محاسبات - ساختمان - برنامه سازی - معماری-گسسته - سیستم عامل - کامپایلر - الگوریتم
و ....
درسهارو طبق برنامه پارسه به چهارتا ۲۵درصد تقسیم کرده بودم و باید طبق این برنامه ۲۵ درصد هرکتاب رو ظرف دوهفاه می خوندم.پنجشنبه جمعه هم آزمون پارسه می رفتم چندین بار رتبه یک رقمی ام آوردم تو پارسه.
بعداز دوهفته ۲۵ درصد دوم بعد طبق این برنامه اخر مهرماه نصف همه کتابارو خوندی و تازه دوهفته اول آبان برمی گردی اول کتاب و ۵۰ درصد کتابارو تو دوهفته می خونی.یه جوریایی رفع اشکال می شه.همینجوری دیگه
اها ضمنا نظریه هم صراف زاده رو خوندم فقط.
-----------------------
بیخوابی به سرم زده چقدررررر توضیح دادم Smile Wink
طبق این برنامه درسا طوری تو ذهنت حک می شه که فک می کنم ده سالم بگذره یادت نره.این برنامه مناسب واسه کسایی که دانشگاه شون بهشون کمکی نکرده مث من!
مانشت و مصاحبه بچه ها خیلی بهم کمک کرد اون سالها امیدوارم که به شما هم کمک کنه
موفق باشین

واقعا ممنوووووونم خیلی راهنماییم کردید
موفق باشید
سلام
یه سوال درباره داده و طراحی...
کتاب CLRS چی؟؟
چرا اینو نخوندین؟با توجه به تاکیدی که روشه
من امسال واسه محاسبات کتاب محاسبات عددی پوران خوندم+پارسه...ولی حتی یدونه هم نشد از محاسبات بزنم(تیپ سوالا عوض شده بود) حالا این کتاب آنالیز عددی رو بگیرم؟شما با سوالای محاسبات چه کردین؟
واسه کامپایلر کتاب پوران تنها کافی نیس؟؟؟
واقعا ازتون ممنون...پر بارترین مصاحبه بود واسه من..
(29 اردیبهشت 1392 06:46 ب.ظ)ati314 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
یه سوال درباره داده و طراحی...
کتاب CLRS چی؟؟
چرا اینو نخوندین؟با توجه به تاکیدی که روشه
من امسال واسه محاسبات کتاب محاسبات عددی پوران خوندم+پارسه...ولی حتی یدونه هم نشد از محاسبات بزنم(تیپ سوالا عوض شده بود) حالا این کتاب آنالیز عددی رو بگیرم؟شما با سوالای محاسبات چه کردین؟
واسه کامپایلر کتاب پوران تنها کافی نیس؟؟؟
واقعا ازتون ممنون...پر بارترین مصاحبه بود واسه من..

خواهش می کنم ایشاله سال بعد بیای اینجا یک رقمی بشی.و مصاحبه تونو بخونیم
خب دوست عزیزم CLRS و کورمن یکیه .CLRS مخفف چهارتا نویسنده اس Cormen - Leiserson - Rivest - Stein
ضمنا اینم لینک حل المسائلش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
اگه زبانت خوبه
------------------------------------------------------------
راجع به محاسبات پرسیدی آره امسال کلا ریاضی سخت بود نه فقط محاسباتش.به نظرم اون آنالیز عددی که گفتم عالیه مخصوص بچه های ریاضیه خیلی ام ساده گفته خوبیش اینه که اثبات کرده خیلی مسائل رو بصورت بسیار ساده.کلا 140 صفحه اس ضمنا فصل دوازده هم نمی خواد بخونی تا یازده بخون. البته پارسه ام بد نیست
---------------------------------------------------------------
من پوران رو خوندم + کتاب کامپایلر پیام نور این دومی خیلی زیبا همه چی رو توضیح داده واقعا لذت بردم خوندمش. تحت عنوان اصول طراحی کامپایلرها نوشته مهندس جعفرپور امینی من همه کامپایلرهارو امسال زدم درستم زدم.همه چیزو اثباتی واست توضیح داده بسیار شیرین لذت می بری.خیلی ام حجیم نیست
------------------------------------------------------
ایشاله موفق باشی
سلام. ببخشید این کتاب کورمن که فرمودید خودش و حل تمرینش مگه ترجمشم هست تو بازار؟ اگه آره مترجمش کیه؟ ممنون
سلام
اگه ترجمه خود کتاب منظورتونه آره هم انتشارات خراسان داره (البته پیدا نمی کنی) هم جعفرنژادقمی در دوجلد نوشته.
جلد اولش عمده فصل هاش توشه جلد دومش دو سه فصلش به کارت می آد.
اگه منظورتون حل التمرین هاشه اونم اره یادم هاشم داور پناه.(برخی سوالات رو اشتباه جواب داده ولی درکل خوبه)
موفق باشی
به نظرشما ترجمشو بخونم یا خود کتاب زبان اصلی رو؟
زبانم متوسطه. بازم ممنون
اگه زبانت قوی نیست نرو سمتش چون خودش به اندازه کافی پیچیده هست p:
موفق باشی
درود بر شما
ببخشید شما در مورد نظریه بین صحبتاتون گفتین سود کمپ خوب نیست؟
من دانشگاه اون کتاب رو گذروندم ، به تمریناتشم مسلطم . بنظرتون تمرینات لینزم حل کنم ؟؟؟
ممنون
من شنبه امتحان کامپایلر دارم

دانشجو پیام نور هم هستم به نظر من هم این کتاب خیلی قشنگ توضیح داده برای کسی که مثل من باید خودخوان این درس رو پاس کنه عالیه و همینطور برای کسانی که این درس رو در دوران تحصیلیشون خوب متوجه نشدنه............
سلام. ببخشید من واستون پیام خصوصی فرستادم میگه ارسال نشده. چرا این پیغامو میده؟واقعا نرسیده ؟؟؟ البته به ایمیلتونم فرستادم. یه لطفی میکنید ایمیلتونو چک کنید؟ ممنونم ازتون.
(15 خرداد 1392 12:47 ب.ظ)mahyamk نوشته شده توسط: [ -> ]ببخشید شما در مورد نظریه بین صحبتاتون گفتین سود کمپ خوب نیست؟
من دانشگاه اون کتاب رو گذروندم ، به تمریناتشم مسلطم . بنظرتون تمرینات لینزم حل کنم ؟؟؟
ممنون

اگه درسو مسلط هستین.فقط کتاب حل التمرینشو بگیر اره تمریناش خیلی مهمه.اگه بتونین تمریناشو کار کنین می تونین همه سوالات نظریه رو جواب بدین.
موفق باشین
ممنون
لطف کردین
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع