تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: درس خوندن برا ارشد
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
یه کمک میخوام. تقریبا تا کنکور ارشد، 70 روز باقی مونده. میخوام شروع به خوندن برا نرم افزار کنم با توجه به اینکه مباحث رو سریع یاد میگیرم و تو دانشگاه هم درسم خوب بوده.نه عالی، نه بدWink
به نظر شما چه درسایی رو بخونم؟ چطوری تست بزنم؟ اگه نکته خواستی هست که میتونه کمکم کنه ممنون میشم بهم بگید.
همگی تو کنکور موفق باشید. تو دانشگاه شریف میبینمتونWink
(10 آذر 1392 03:12 ب.ظ)neda20 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
یه کمک میخوام. تقریبا تا کنکور ارشد، ۷۰ روز باقی مونده. میخوام شروع به خوندن برا نرم افزار کنم با توجه به اینکه مباحث رو سریع یاد میگیرم و تو دانشگاه هم درسم خوب بوده.نه عالی، نه بدWink
به نظر شما چه درسایی رو بخونم؟ چطوری تست بزنم؟ اگه نکته خواستی هست که میتونه کمکم کنه ممنون میشم بهم بگید.
همگی تو کنکور موفق باشید. تو دانشگاه شریف میبینمتونWink

سلام با این پیش شرطی که فرمودید احتمال موفقیت شما در این 70 روز زیاد هست پس اگر هدفتان این هست حتما شروع کنید. به نظرم درسها رو به موازات هم پیش ببرید حداقل چند درس را با هم اینطوری پیش ببرید. از بین دروس زبان و ریاضی هر کدام که ضعیف هستید و یادگیریش زمانبر هست مثل ریاضی مهندسی را میتونید حذف کنید. (البته نظر شخصی من این هست که از 4 درس ریاضی بیشتر از 2 تا را حذف نکنید).
در مورد چگونگی خلاصه برداری هم به نظرم پس از گذشت 1 تا 3 ساعت از پایان مطالعه هر بخش در یک کاغذ تا جایی که یادتان هست خلاصه ای از مطالب مطالعه شده را بنویسید البته به تعداد محدود میتوتنید به کتاب یا جزوه ای که خواندید هم در طی نوشتن خلاصه مراجعه داشته باشید و بعدا هم همین خلاصه را استفاده نمایید.
برای مرور بهترین کار این هست که هر چند روز یک بار تستهای هر درس را بزنید و مطالب فراموش شده را با این روش یادآوری کنید.

البته در مانشت نکات و پیشنهادات خوب زیادی از دوستان مختلف هست میتونید از آنها کمک بگیرد.
لینک مرجع