تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: راهنمایی در مورد شبکه های SDN
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
با سلام خدمت دوستان مانشتی عزیز ، اگه کسی از دوستان در مورد شبکه SDN اطلاعاتی داره کمکم کنه ممنون میشم موضوع پایان نامه ای که استاد راهنما بهم پیشنهاد کرده SDN هستش ، حالا من موضوعاتی راجع ب این شبکه و چالش هایی که میشه روش کار کرد میخوام ، و اگه موضوعات خاصی پیشنهاد دارین ممنون میشم یا منابعی اگه دارین در اختیارم بزارین لطف بزرگی رو کردین منابع فارسی و انگلیسی
(02 مهر 1394 10:25 ب.ظ)ice*heart نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام خدمت دوستان مانشتی عزیز ، اگه کسی از دوستان در مورد شبکه SDN اطلاعاتی داره کمکم کنه ممنون میشم موضوع پایان نامه ای که استاد راهنما بهم پیشنهاد کرده SDN هستش ، حالا من موضوعاتی راجع ب این شبکه و چالش هایی که میشه روش کار کرد میخوام ، و اگه موضوعات خاصی پیشنهاد دارین ممنون میشم یا منابعی اگه دارین در اختیارم بزارین لطف بزرگی رو کردین منابع فارسی و انگلیسی
سلام
من اطلاعات آنچنان درباره SDN ندارم، ترم پیش میخواستم موضوع پایان ناممو تو زمینه SDN انتخاب کنم ولی دیدم مطالب فارسی آنچنانی دربارش نیست و بهمین دلیل موضوعم رو عوض کردم!
+تو سایت سیویلیکا سرچ کنید چند تا مقاله در این باره هست متیونید استفاده کنید.
+ من چندتا مقاله لاتین در این زمینه دارم ایمیلتون رو واسم بفرستید که واستون ارسال کنم.
سلام
پیام خصوصیتون غیرفعال بود!
فایلا رو واستون ارسال کردم. امیدوارم به کارتون بیاد.
هر کمکی که خواستین در خدمتم، البته اگه از دستم بربیاد!
موفق و پیروز باشید.
(03 مهر 1394 05:54 ب.ظ)ziba_090 نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
پیام خصوصیتون غیرفعال بود!
فایلا رو واستون ارسال کردم. امیدوارم به کارتون بیاد.
هر کمکی که خواستین در خدمتم، البته اگه از دستم بربیاد!
موفق و پیروز باشید.

ممنون از زحمتاتون ، حداقل یکی جواب ما رو داد
(02 مهر 1394 10:25 ب.ظ)ice*heart نوشته شده توسط: [ -> ]با سلام خدمت دوستان مانشتی عزیز ، اگه کسی از دوستان در مورد شبکه SDN اطلاعاتی داره کمکم کنه ممنون میشم موضوع پایان نامه ای که استاد راهنما بهم پیشنهاد کرده SDN هستش ، حالا من موضوعاتی راجع ب این شبکه و چالش هایی که میشه روش کار کرد میخوام ، و اگه موضوعات خاصی پیشنهاد دارین ممنون میشم یا منابعی اگه دارین در اختیارم بزارین لطف بزرگی رو کردین منابع فارسی و انگلیسی

سلام
در زمینه SDN توی دنیا خیلی کار شده ولی متاسفانه توی ایران نه. حتی SDN تجاری‌سازی هم شده و توی شبکه‌های انتقال هم براش سولوشن مطرح کردن! حتی گوگل اومده اتصال بین دیتاسنترهاشو که در سطح دنیا توزیع شدن با استفاده از SDN برقرار کرده و بهره‌وری لینک‌هاشو از حدود ۳۰-۴۰ درصد به بالای ۹۵ درصد رسونده!
SDN یه معماری جدید شبکه هست که با جداسازی سطح داده از سطح کنترل به شبکه انعطاف‌پذیری بالایی میده. فرض کنید توی یه مرکز داده که بار ترافیکی خیلی سنگینه و ممکنه ازدحام زیادی توی برخی لینک‌ها بوجود بیاد. SDN می‌تونه با استفاده از یک کنترل‌کننده مرکزی که به همه سوئیچ‌های مرکز داده متصل هست از وضعیت کل لینک‌های شبکه در هر زمانی مطلع بشه و به راحتی جلوی ورود بسته‌های جدید رو به لینک‌های درگیر ازدحام بگیره. این تنها یکی از کاربردهاشه. زمینه‌های دیگه‌ای که میتونم بهتون بگم مسائل امنیتی مثل فایروال هست و یا توازن بار سرورها،‌مانیتورینگ شبکه،‌ کنترل‌کننده‌های توزیع‌شده، مهندسی ترافیک،‌تضمین کیفیت سرویس و به طور خلاصه همه مسائل مطرح در شبکه رو میشه با SDN پیاده‌سازی کرد. شاید این لینک هم بد نباشه ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یه مقاله هم به پیوست براتون ارسال کردم. یه سری چالش‌های SDN رو مطرح کرده...
(15 مهر 1394 09:47 ق.ظ)hesam.ghasemi نوشته شده توسط: [ -> ]

سلام
در زمینه SDN توی دنیا خیلی کار شده ولی متاسفانه توی ایران نه. حتی SDN تجاری‌سازی هم شده و توی شبکه‌های انتقال هم براش سولوشن مطرح کردن! حتی گوگل اومده اتصال بین دیتاسنترهاشو که در سطح دنیا توزیع شدن با استفاده از SDN برقرار کرده و بهره‌وری لینک‌هاشو از حدود ۳۰-۴۰ درصد به بالای ۹۵ درصد رسونده!
SDN یه معماری جدید شبکه هست که با جداسازی سطح داده از سطح کنترل به شبکه انعطاف‌پذیری بالایی میده. فرض کنید توی یه مرکز داده که بار ترافیکی خیلی سنگینه و ممکنه ازدحام زیادی توی برخی لینک‌ها بوجود بیاد. SDN می‌تونه با استفاده از یک کنترل‌کننده مرکزی که به همه سوئیچ‌های مرکز داده متصل هست از وضعیت کل لینک‌های شبکه در هر زمانی مطلع بشه و به راحتی جلوی ورود بسته‌های جدید رو به لینک‌های درگیر ازدحام بگیره. این تنها یکی از کاربردهاشه. زمینه‌های دیگه‌ای که میتونم بهتون بگم مسائل امنیتی مثل فایروال هست و یا توازن بار سرورها،‌مانیتورینگ شبکه،‌ کنترل‌کننده‌های توزیع‌شده، مهندسی ترافیک،‌تضمین کیفیت سرویس و به طور خلاصه همه مسائل مطرح در شبکه رو میشه با SDN پیاده‌سازی کرد. شاید این لینک هم بد نباشه ببینید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام ممنون از لطفتون اما منظور از پیوستتون رو نفهمیدم کجا رو میگین !! من چیزی ندیدم
(18 مهر 1394 01:42 ق.ظ)ice*heart نوشته شده توسط: [ -> ]
(15 مهر 1394 09:47 ق.ظ)hesam.ghasemi نوشته شده توسط: [ -> ]

سلام

سلام ممنون از لطفتون اما منظور از پیوستتون رو نفهمیدم کجا رو میگین !! من چیزی ندیدم
ایمیلتون رو توی خصوصی بدین براتون ارسال می‌کنم حتما
لینک مرجع