تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: ارشد تجارت دروس عملی نداره؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام
من چارت دروس ارشد تجارت دانشگاه ازاد رو گرفتم همه دروسش نظری هستن و من درس عملی ندیدم
خواستم بدونم واقعیت داره؟
یعنی اصلا درس عملی نداره؟
کسی اطلاعی داره؟
(22 آذر 1394 05:33 ب.ظ)sarashahi نوشته شده توسط: [ -> ]سلام
من چارت دروس ارشد تجارت دانشگاه ازاد رو گرفتم همه دروسش نظری هستن و من درس عملی ندیدم
منظورتون از عملی چیه؟! آزمایشگاه؟! هیچ گرایشی تو ارشد نداره آزمایشگاه! اگر منظورتون چیز دیگه‌ای هست توضیح بدید.
(26 آذر 1394 11:29 ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط: [ -> ]
منظورتون از عملی چیه؟! آزمایشگاه؟! هیچ گرایشی تو ارشد نداره آزمایشگاه! اگر منظورتون چیز دیگه‌ای هست توضیح بدید.

منظورم دروس کارگاهی مثل برنامه نویسی، طراحی وب و دروسی از این قبیل بود.
(27 آذر 1394 07:43 ب.ظ)sarashahi نوشته شده توسط: [ -> ]
(26 آذر 1394 11:29 ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط: [ -> ]

منظورم دروس کارگاهی مثل برنامه نویسی، طراحی وب و دروسی از این قبیل بود.

خب همونطور که گفتم هیچ گرایشی تو ارشد اینطور درسا رو نداره.
یعنی همه دروس بصورت تئوری تدریس میشه؟
شما مطمئنید؟
(28 آذر 1394 01:29 ق.ظ)sarashahi نوشته شده توسط: [ -> ]یعنی همه دروس بصورت تئوری تدریس میشه؟
شما مطمئنید؟

خیر! هر درسی کلی تمرین و پروژه‌ی عملی داره!
کلیه دروس ارشد و دکتری 3 یا 4 واحد تئوری هستند و هیچ کلاس عملی وجود نداره. اما هر درس شامل تعداد تعدادی پروژه و تمرین تئوری و عملی هست که بطور کامل بر عهده دانشجو هست و دانشجو باید تمام دانش مورد نیاز برای این پیاده سازی ها رو شخصا کسب کنه.
کسی هست الان رشته تجارت باشه دروسشو تشریح کنه؟
دوست محترم ببینید همان طور که بقیه کاربران فرمودند در ارشد چیزی به نام عملی به اون صورت وجود ندارد. استاد می یاد و یکسری مفاهیم اصلی رو می گه و بعدا وابسته بهش پروژه میده یا به اصطلاح خودمون تمرین. شما دیگه باید وابسته به نت و سرچ های هوشمند و البته سواد خودتون بتونی جواب بگیری که همه اینها میشه پیش زمینه پایان نامه تون.

خب راه حلی که وجود داره این هست شما بری در سایت azmoon.org (الان دارن ارشد ثبت نام می کنند) و ببینید رشته تجارت رو چه شهرهایی دارند بعد توی گوگل سرچ بزنید دانشگاه آزاد همان شهر و بصورت دانشجوی مهمان وارد بشید و درس های ارائه شدشون رو ببینید.
مثلا شهرهایی که تجارت دارند اینها هستند:
مثلا دانشگاه سپیدان:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بصورت مهمان وارد بشید و ارشد تجارت رو انتخاب کنید و درسهایی که دارند رو ببینید. (البته گویا این دانشگاه اولین سالی هست که این رشته رو آورده و درس چندانی نداره) شما بیایید دانشگاه های مرکز استان رو سرچ کنید و درس هاش رو ببینید و در نت سرچ کنید تا بیاد دستتون.
هر دانشگاهی وابسته به گروه خودش یکسری درس رو ارائه میده.
مثلا درسی به نام : هوش تجاری هست که همون داده کاوی در رشته تجارت هستش! میگم هر درسی ارائه میشه ممکنه با نرم افزاری ها هم یکی باشه ولی در زمینه کاری خودتون روش بحث میشه!

کد رشته نام رشته نام استان کد محل دانشگاهی نام محل دانشگاهی جنسیت
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی آذربایجان شرقی 399 واحد آذرشهر زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی آذربایجان غربی 103 واحد ارومیه زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی اصفهان 116 واحد کاشان زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی اصفهان 219 واحد شهرمجلسی زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی اصفهان 289 واحد نطنز زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 101 واحد تهران مرکزی زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 123 واحد علوم و تحقیقات زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 139 واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 141 واحد تهران جنوب زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 157 واحد تهران شمال زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 503 واحد الکترونیکی زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی تهران 560 واحد ملارد زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی خراسان جنوبی 131 واحد بیرجند زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی فارس 163 واحد شیراز زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی فارس 251 واحد سپیدان زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی فارس 387 واحد صفاشهر زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی قزوین 214 واحد قزوین زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی گیلان 202 واحد لاهیجان زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی مرکزی 247 واحد تفرش زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی مرکزی 262 واحد خمین زن و مرد
41024 مهندسی فناوری اطلاعات - تجارت الکترونیکی یزد 179 واحد میبد زن و مرد
بله من سرچ کردم و چارت دروس رو هم دارم
اما همونطور که گفتم همه دروس نظری هست و معلوم نمیشه استاد تا چه حد عملی با دانشجوها کار کنه
اصلا به نظر میاد کاربرای این سایت وقتی وارد ارشد میشن دیگه به این سایت سر نمیزنن.
اون چیزی که دنبالش هستید بعید می دونم تو دانشگاهی تدریس بشه.
طراحی سایت و برنامه نویسی نداریم در ارشد.
پروژه ها هم مربوط به درس هستند مثلا پروژه های داده کاوی که کد نویسی میشن یا تو متلب یا نرم افزارهای دیگه انجام میشه.
(03 دى 1394 11:53 ق.ظ)sarashahi نوشته شده توسط: [ -> ]بله من سرچ کردم و چارت دروس رو هم دارم
اما همونطور که گفتم همه دروس نظری هست و معلوم نمیشه استاد تا چه حد عملی با دانشجوها کار کنه
اصلا به نظر میاد کاربرای این سایت وقتی وارد ارشد میشن دیگه به این سایت سر نمیزنن.

والا ما به عنوان دانشجوهای ارشد جوابتون رو دادیم! نمی‌دونم دیگه دنبال چی هستید!
لینک مرجع