تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: چرا درس میخونیم ؟ ( انگیزمون چیه؟)(ارشد یا دکترا ) یا کار؟
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان. امیدوارم که خوب باشید. احتمالا این سوال سخترین سوالی باشه که میشه از یک نفر پرسید. بارها این سوال از من پرسیده شده و بارها این سوال رو خودم از خودم پرسیدم و هر بار یک جوابی بهش دادم. گفتم یک تاپیکی باز کنیم تا هر کس اون چیزی رو که دنبالشه رو بگه تا شاید دیگران هم استفاده کنند.

مخاطب من دوستانی هستند که ارشد قبول شدن و جزء مدیران مانشت هستند
هدف تون از درس خوندن یا بهتر بگم انگیزه تون برای درس خوندن چیه ؟ و اینکه شاید انتظارتون از مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا خیلی بیشتر از این حرفا بوده و به اون نرسیدین خیلی وقتا مطالب انتقاد گونه در این مورد مینویسین که آدم رو نا امید میکنه
میشه یکم در این مورد توضیح بدین
ادامه تحصیل خوبه ؟ چرا خوبه ؟ خوب نیست؟ اگه خوب نیست چرا خوب نیست؟

اینکه ایا ادامه تحصیل بدهیم یا دنبال کار باشیم؟ اگر ادامه تحصیل بدهیم ایا بازار کارش خوبه یا نه؟

مطمئنا پاسخ این سوال پاسخ واحدی نخواهد بود و با توجه به شرایط افراد فرق خواهد کرد. این سوال خیلی کلی هست و در واقع قراره هدف از زندگیمون رو به نوعی بیان کنیم. این سوال رو میشه اینطور هم مطرح کرد که دوست دارید وقتی به آخر زندگی رسیدید و به گذشتتون نگاه کردید چی ببینید؟ یا میشه اینطور مطرح کرد دوست دارید آخر زندگی چه چیزایی رو با خودتون ببرید(چیزای غیر فیزیکی) و چه چیزایی رو بذارید بمونه (چیزای فیزیکی)؟ و آخرین نکته اینکه لطفا پاسخ رو دقیق بدید ، مثلا نگید که دوست دارم بندگی خدا رو کنم ، یا اینکه دوست دارم به مردم کمک کنم یا اینکه کتاب بنویسم، دقیقا بگید چطور بندگی خدا رو میخوایید کنید، چطور به مردم کمک می کنید؟ چه کتابی میخوایید بنویسید؟ و...

حتما از پاسخ هاتون استفاده خواهیم کرد... با تشکر
من هیچ انگیزه ای ندارم چون میخوام برم سر کار..با لیسانس هم میشه رفت سر یه کار خوب..اگر نرم سرکار احساس میکنم الکی 2 سال درس خوندم از یه طرف تو فوق لیسانس به دانش ادم چیزی اضافه نمیشه
لینک مرجع