تالار گفتمان مانشت

نسخه‌ی کامل: کارنامه رتبه ی 22 و 66 آی تی 89 و یک سوال مهم؟؟!
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
سلام دوستان.
کارنامه هایی که در پایین گذاشتم مربوط به دو نفر از دوستان هستند.
تفاوت عمده ای که این 2 کارنامه با کارنامه های قبلی دارند این است که درصد چند تا درس هادر هر دو کارنامه تقریبا یکی است و می توان با ثابت نگهداشتن تاثیر برخی از درس‌ها ،تاتیر بقیه‌ی دروس در افزایش تراز را مشاهده کرد.
به نظر شما چه چیزی باعث شده که رتبه‌ی نفر دوم 40 تا بیشتر شود؟؟؟

زبان:5/56
مشترک:52/25
مدیریت:سفید
پایگاه داده:77/78
هوش مصنوعی:50
سیستم عامل:47/14
معماری:41/67
رتبه گرایش2و3: 22
-------------------------------------------------------
زبان:4/44
مشترک:47/75
مدیریت:سفید
پایگاه داده:77/78
هوش مصنوعی:33/33
سیستم عامل:19/05
معماری:75
رتبه گرایش2و3: 66
------------------------------------------------------------
نفر اول سیستم عامل رو 47 درصد زده نفر دوم 19 این خودش کلی فرقه!
تازه مشترک و هوش رو هم که بالاتر زده البته معماری رو پایین‌تر زده.
ببینید من هم این فکر رو کردم ولی توجه داشته باشید که نفر دوم معماری را خیلی بالاتر از نفر اول زده که از اونجایی ضریب معماری مثل هوش و سیستم 1 هست می تونه جبران کنه.

به نظرم علتش باید این باشه که
یا نفر دوم درصد های هوش و سیستم عاملش رو زیردرصد میانگین زده که تراز منفی خورده
یا 5 درصد مشترکی که نفر دوم بیشتر زده از اونجایی که ضریب 4 داره خیلی توی رتبه اش تاثیر گذاشته

من می خواهم علت رو بدونم که مسلما توی درس خوندنم و و قت گذاشتن توی درسها تاثیر می گذاره.
خب همه تفاوت‌ها بر اساس وزنشون تاثیر دارند. به نظر من اختلاف در دروس مشترک قابل توجه هست.
تفاوت‍ها توی آی‍تی خیلی کمه. من یادمه که سازمان سنجش توی یکی از درصدهای من اشتباه عجیبی کرده بود و از ۷۵ درصد رسیده بود به ۲۰ درصد. بعد از کنکور وقتی با درصد نفر سوم مقایسه می‍کردم متوجه شدم در صورتی که همون درصد ۷۵ بود رتبه من حداقل ۳ می‍شد در آی‍تی. در حالی که با درصد ۲۰ رتبه‍ام ۳۹ شد. آی‍تی رقابتش خیلی سفت و سخته. دلیل اصلیش طرح سوالات آسونه که باعث می‍شه اشتباهات مرگبار بشن.
خب دکتر...
شما اگه جای ماها بودید الان چیکار می کردید؟
می رفتید تمام درس های ضریب 1 را می خوندید تا یه وقت پایین‌تر از میانگین نزنید و رتبه تون رو پایین نیاره؟
یا می رفتید وقتتون رو می گذاشتید رو مشتر کا و اونارو تقویت می کردید تا شاید با حتی 5 درصد اختلاف و یک ضریب 4رتبه تون بره بالا؟؟؟؟

هیچ راهی وجود نداره تا بتونیم درصد میانگین دروس آی تی سال قبل را بدونیم؟؟؟
تازه معدل هم 20 درصد تاثیر داره ها
ضمن اینکه درصد مشترک بسیار تعیین کننده است
بابا تابلو ء خب.. غیر از معماری بقیه کمتر زده، دروس مشترکم که خیلی تاثیرگذاره.. انتظهر دیگه ای نباید داشت..
لینک مرجع