تالار گفتمان مانشت
نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟! - نسخه‌ی قابل چاپ

نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟! - aminn123 - 25 شهریور ۱۳۹۲ ۰۵:۳۴ ق.ظ

سلام دوستان عزیز.
بنده تازه امسال وارد ارشد میشوم و بوعلی همدان شبکه قبول شده ام.
میخواهم از همین اول تکلیفم را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مشخص کنم که مانند دوره کارشناسی سال آخر به فکر ادامه تحصیل نیفتم که تازه متوجه شوم معدل تاثیر دارد !

سوالی که دارم خیلی واضح است، یعنی میخواهم پاسخ واضحی هم بدهید لطفا.
آیا دکتری شدنی است ؟!
در رشته شبکه اصلا چند دانشگاه دکتری بر میدارند ؟! و ملاک همین دانشگاه ها در مصاحبه چه هست ؟!
میزان سختی آن چقدر هست ؟!
یعنی دقیقا میخواهم بدانم اگر به فرض چهار دانشگاه در گرایش شبکه دکتری میدهند، چند نفر از بین چه تعداد بر میدارند ؟!
در ضمن اگر گرایش شبکه هم نشد، آیا گرایش نزدیک به شبکه چیزی هست که به هرحال بشود دکتری گرفت ؟ (البته بنده دغدغه دکتری گرفتن به هر قیمتی و پایین آوردن سطح خواسته هام رو ندارم ولی میخواهم مطلع باشم)

RE: نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارم. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟! - aminn123 - 25 شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  شما اگه دفترچه انتخاب رشته دکترا را دانلود کنید جواب تعدادی از سوالاتتون را خیلی زود میگیرید.

خیلی ممنون از پاسختون.
دفترچه رو دانلود کردم.
یعنی آی تی کلا روزانه اش ۱۳ نفر میگیرن تو کل کشور ؟! (البته گویا یه ۱۰ ۱۵ نفرهم در کد ۲۳۷۲ میگیرن )
نظر خود شما چیه ؟!
اینجوری که نمیشه آی تی قبول شد ! ( یک سوال در همینجا، اینا که زده آی تی اصلا اشاره ای به گرایش شبکه نکرده چه جوریه ؟! )
بعد اینکه مهندسی نرم افزار گویا زیاد بر میدارن ( البته نسبت به آی تی عرض میکنم )
چه جوریه اگر بخوام برای مهندسی نرم افزار اقدام کنم ؟! با توجه به رشته ارشدم و بعد اینکه اونجا به فرض هم در مصاحبه، رشته ارشد مهم نباشه و قبول شوم، چه دروسی ارائه میشه ؟ اصلا سازگار با مباحث شبکه هست و یا اینکه قابل جبران هست ؟! و یا میشود فیلد خاصی مرتبط با شبکه انتخاب کرد ؟!

نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟! - انرژی مثبت - ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۱۰ ب.ظ

در مورد فیلد کاری اگر تو مصاحبه پذیرفته بشید (که خب بادی دلیل داشته باشید چرا رشته ارشد رو ادامه نمیدید)، می تونید استادتون رو از بین افرادی انتخاب کنید که شبکه کار می کنن و وارد اون فیلد بشید البته باز به دانشگاه محل قبولی هم بستگی داره.
عموما دروس اونقدرها مطرح نیستند یعنی قرار نیست شما توی این دوره حتما دروسی که برمیدارید ۱۰۰ درصد ربط به گرایشتون داشته باشه ضمن این که فکر کنم محدودیتی از این نظر که مجبور باشید دروس خاصی رو بگذورنید نباشه.
تعداد پذیرش همون قدری هست که توی دفترچه می نویسه و استعداد درخشان هم که سهمیه جداگونه دارند و فکر کنم فقط واسه نرم افزار ظرفیت بیشتره ورنه سایر گرایش ها هم ظرفیت کمه.

البته این اطلاعات شخصی هست و شاید عموما نداشته باشه.

RE: نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟! - alir - 23 اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۲۲ ق.ظ

(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ق.ظ)aminn123 نوشته شده توسط:  یعنی آی تی کلا روزانه اش ۱۳ نفر میگیرن تو کل کشور ؟! (البته گویا یه ۱۰ ۱۵ نفرهم در کد ۲۳۷۲ میگیرن )

سلام،
دانشجوی دکتری شبکه زیاد میگیرند اما متاسفانه دانشگاه های مطرح ایران خصوصا شریف و امیرکبیر عموما از خودشون برمیدارند، این ظرفیت هم سازمان سنجش اجبار میکنه. مثلا پارسال گروه امنیت امیرکبیر ۴ تا دانشجوی دکتری گرفت، بخاطر همین مجبور شدن یدونه کنکوری شبانه اعلام کنند.
راحت ترین راه برای پذیرش دکتری تو دانشگاه های خوب ایران کنکور هست، مگه اینکه آدم خیلی خفنی تو حوزه شبکه باشی، معدل کارشناسی و ارشدت بالای ۱۷ باشه شاگرد ممتاز باشی و حداقل ۲ تا isi پذیرفته شده! داشته باشی..

به دکتر نصیری سلام برسونید Smile من دو ترم TA درس شبکه ایشون بودم
با آرزوی موفقیت