زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟!

ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۵۰ ق.ظ، توسط aminn123.)
سلام دوستان عزیز.
بنده تازه امسال وارد ارشد میشوم و بوعلی همدان شبکه قبول شده ام.
میخواهم از همین اول تکلیفم را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری مشخص کنم که مانند دوره کارشناسی سال آخر به فکر ادامه تحصیل نیفتم که تازه متوجه شوم معدل تاثیر دارد !

سوالی که دارم خیلی واضح است، یعنی میخواهم پاسخ واضحی هم بدهید لطفا.
آیا دکتری شدنی است ؟!
در رشته شبکه اصلا چند دانشگاه دکتری بر میدارند ؟! و ملاک همین دانشگاه ها در مصاحبه چه هست ؟!
میزان سختی آن چقدر هست ؟!
یعنی دقیقا میخواهم بدانم اگر به فرض چهار دانشگاه در گرایش شبکه دکتری میدهند، چند نفر از بین چه تعداد بر میدارند ؟!
در ضمن اگر گرایش شبکه هم نشد، آیا گرایش نزدیک به شبکه چیزی هست که به هرحال بشود دکتری گرفت ؟ (البته بنده دغدغه دکتری گرفتن به هر قیمتی و پایین آوردن سطح خواسته هام رو ندارم ولی میخواهم مطلع باشم)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۰۶:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۷:۰۹ ق.ظ، توسط aminn123.)
RE: نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارم. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟!
(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۲۶ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  شما اگه دفترچه انتخاب رشته دکترا را دانلود کنید جواب تعدادی از سوالاتتون را خیلی زود میگیرید.

خیلی ممنون از پاسختون.
دفترچه رو دانلود کردم.
یعنی آی تی کلا روزانه اش ۱۳ نفر میگیرن تو کل کشور ؟! (البته گویا یه ۱۰ ۱۵ نفرهم در کد ۲۳۷۲ میگیرن )
نظر خود شما چیه ؟!
اینجوری که نمیشه آی تی قبول شد ! ( یک سوال در همینجا، اینا که زده آی تی اصلا اشاره ای به گرایش شبکه نکرده چه جوریه ؟! )
بعد اینکه مهندسی نرم افزار گویا زیاد بر میدارن ( البته نسبت به آی تی عرض میکنم )
چه جوریه اگر بخوام برای مهندسی نرم افزار اقدام کنم ؟! با توجه به رشته ارشدم و بعد اینکه اونجا به فرض هم در مصاحبه، رشته ارشد مهم نباشه و قبول شوم، چه دروسی ارائه میشه ؟ اصلا سازگار با مباحث شبکه هست و یا اینکه قابل جبران هست ؟! و یا میشود فیلد خاصی مرتبط با شبکه انتخاب کرد ؟!
ارسال:
۲۵ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ب.ظ
در مورد فیلد کاری اگر تو مصاحبه پذیرفته بشید (که خب بادی دلیل داشته باشید چرا رشته ارشد رو ادامه نمیدید)، می تونید استادتون رو از بین افرادی انتخاب کنید که شبکه کار می کنن و وارد اون فیلد بشید البته باز به دانشگاه محل قبولی هم بستگی داره.
عموما دروس اونقدرها مطرح نیستند یعنی قرار نیست شما توی این دوره حتما دروسی که برمیدارید ۱۰۰ درصد ربط به گرایشتون داشته باشه ضمن این که فکر کنم محدودیتی از این نظر که مجبور باشید دروس خاصی رو بگذورنید نباشه.
تعداد پذیرش همون قدری هست که توی دفترچه می نویسه و استعداد درخشان هم که سهمیه جداگونه دارند و فکر کنم فقط واسه نرم افزار ظرفیت بیشتره ورنه سایر گرایش ها هم ظرفیت کمه.

البته این اطلاعات شخصی هست و شاید عموما نداشته باشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: jaroon , aminn123 , sepidsal , Lonely Palm
ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۰۲:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ، توسط alir.)
RE: نیاز به راهنمایی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری. آیا گرفتن دکتری شدنی است ؟!
(۲۵ شهریور ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ق.ظ)aminn123 نوشته شده توسط:  یعنی آی تی کلا روزانه اش ۱۳ نفر میگیرن تو کل کشور ؟! (البته گویا یه ۱۰ ۱۵ نفرهم در کد ۲۳۷۲ میگیرن )

سلام،
دانشجوی دکتری شبکه زیاد میگیرند اما متاسفانه دانشگاه های مطرح ایران خصوصا شریف و امیرکبیر عموما از خودشون برمیدارند، این ظرفیت هم سازمان سنجش اجبار میکنه. مثلا پارسال گروه امنیت امیرکبیر ۴ تا دانشجوی دکتری گرفت، بخاطر همین مجبور شدن یدونه کنکوری شبانه اعلام کنند.
راحت ترین راه برای پذیرش دکتری تو دانشگاه های خوب ایران کنکور هست، مگه اینکه آدم خیلی خفنی تو حوزه شبکه باشی، معدل کارشناسی و ارشدت بالای ۱۷ باشه شاگرد ممتاز باشی و حداقل ۲ تا isi پذیرفته شده! داشته باشی..

به دکتر نصیری سلام برسونید Smile من دو ترم TA درس شبکه ایشون بودم
با آرزوی موفقیت

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۰۱ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۴ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۱۴ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  جزوه برای دکتری IT Fariba071 ۱ ۱,۸۸۸ ۱۸ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Fariba071
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۵۰ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۳ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۰۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close