تالار گفتمان مانشت
اخبار حوزه اموزش عالی در آبان ماه ۹۲ - نسخه‌ی قابل چاپ

صفحه‌ها: ۱ ۲ ۳
RE: اخبار کوتاه در حوزه آموزش عالی در آبان ماه ۹۲ - انرژی مثبت - ۲۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ

(۲۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۵۶ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  
تجهیز استراحتگاه دختران در دانشگاه صنعتی شریف
دکتر محمود بهمن آبادی گفت: استراحتگاه دختران دانشگاه صنعتی شریف با هدف رفاه حال دانشجویان دختر این دانشگاه راه اندازی شد.

این استراحتگاه با مساحت ۱۳۰ مترمربع در طبقه پایین بوفه‌ها قرار دارد. دانشجویان دختر در بین کلاس های صبح تا عصر می توانند از این استراحتگاه استفاده کنند.

این استراحتگاه با میزهای مطالعه، یخچال و مبلمان تجهیز شده و همچنین به تازگی ماکروویو هم قرارداده شده تا دانشجویان بتوانند غذاهای خود را گرم کنند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
واه! استراحتگاه که قبلا هم بود. فقط فکر کنم یخچال توش نبود وگرنه بقیه اش بوده.Huh حالا یعنی چی الان اینو گفتن؟ خبر کم اوردن؟Big Grin یا می خوان بگن شریف خیلی امکانات داره (که دیگه خالی بندیه واقعا!)

RE: اخبار کوتاه در حوزه آموزش عالی در آبان ماه ۹۲ - good-wishes - 27 آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۵۰ ب.ظ

(۲۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۷ ب.ظ)انرژی مثبت نوشته شده توسط:  واه! استراحتگاه که قبلا هم بود. فقط فکر کنم یخچال توش نبود وگرنه بقیه اش بوده.Huh حالا یعنی چی الان اینو گفتن؟ خبر کم اوردن؟Big Grin یا می خوان بگن شریف خیلی امکانات داره (که دیگه خالی بندیه واقعا!)
فکر کنم اینا بد نوشتن چون در عنوان خبر اومده تجهیز ، اما در متن گفته راه اندازی
مایکروویو چی ؟ مایکرو ویو هم داشت ؟ Big Grin

البته در ادامه خبر نوشته همچنین فضای داخلی استراحتگاه رنگ آمیزی شده و برای راحتی دانشجویان به تمام شیشه ها مات کن نصب شده است. Cool

RE: اخبار کوتاه در حوزه آموزش عالی در آبان ماه ۹۲ - انرژی مثبت - ۲۸ آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۱۸ ق.ظ

(۲۷ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۵۰ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  فکر کنم اینا بد نوشتن چون در عنوان خبر اومده تجهیز ، اما در متن گفته راه اندازی
مایکروویو چی ؟ مایکرو ویو هم داشت ؟ Big Grin

البته در ادامه خبر نوشته همچنین فضای داخلی استراحتگاه رنگ آمیزی شده و برای راحتی دانشجویان به تمام شیشه ها مات کن نصب شده است. Cool
اخرین باری که من دیدم ماکرویوو اضافه شده بود Smile (البته فضای خوبی بود برای استراحت و موارد دیگه از این که تو خبر گفته تجهیز و اینا تعجب کردم چون این موارد میز و مبل و اینا رو داشت قبلا!)

دیگه رنگ امیزی و ایناش رو نمی دونم. مات کن چیه؟ Big Grin نمی دونم داشت یا نه.

علت کاهش مدت زمان تحصیل در دانشگاه پیام نور/سنوات مجاز تحصیل برای کارشناسیها (آبان۹۲) - good-wishes - 28 آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۹ ب.ظ

علیرضا دل افکار در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برنامه کلاسهای درسی دانشگاه پیام نور، گفت: در گذشته برنامه کلاسهای درسی بر مبنای ۹ ترم تنظیم شده بود، با توجه به تقاضای دانشجویان مبنی بر گرفتن ۲۰ واحد درسی در هر ترم، سقف کلاسهای درسی را در برنامه ریزیهای بعدی به ۷ تا ۸ ترم کاهش یافت.

وی ادامه داد: این مدت زمان در رشته های علوم انسانی به ۷ ترم و در رشته های فنی مهندسی به ۸ ترم کاهش یافت.

معاون آموزشی دانشگاه پیام نور، تاکید کرد: کاهش این مدت زمان تنها در مقطع کارشناسی صورت می گیرد و برای کارشناسی ارشد تصمیمی گرفته نشد.

دل افکار درباره سنواتی که دانشجویان کارشناسی دانشگاه پیام نور می توانند داشته باشند، خاطرنشان کرد: حداکثر مدت مجاز تحصیل برای دانشجویان کارشناسی پیوسته ۱۰ سال است و این مدت زمان تغییر نکرده است.

وی گفت: دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند ۵ سال حق تحصیل در پیام نور را دارند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

RE: اخبار کوتاه در حوزه آموزش عالی در آبان ماه ۹۲ - good-wishes - 29 آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵ ب.ظ

تخصیص سهمیه کنکور برای مناطق محروم و زلزله زده
دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی: اختصاص سهمیه پذیرش دانشجو در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ایرانشهر، اختصاص سهمیه به مناطق زلزله زده آذربایجان غربی در جلسه امشب شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید.

وی تاکید کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال های گذشته به دلیل حساسیت مناطق محروم، این موضوع مورد توجه بوده است و با توجه به زلزله سال گذشته آذربایجان شرقی این سهمیه به مدت پنج سال برای داوطلبان این مناطق در نظر گرفته شده است.

پ.ن: ظاهرا کنکور اول هست و ربطی به تحصیلات تکمیلی نداره

RE: از پروفسور رضا،استاد صدساله مهندسی برق، ۲۹ آبان در دانشگاه تهران تقدیر میشود. - good-wishes - 30 آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ ب.ظ

توصیه پرفسور رضا به دانشجویان/ بودجه تحقیقاتی دانشگاه‌های آمریکا از وزارت دفاع تأمین می شود

پرفسور رضا- محقق برجسته ایرانی در مراسمی که به مناسبت نکوداشت وی در دانشگاه تهران با قدردانی از همه کسانی که در این مراسم حضور دارند، افزود: درود فراوان به ۴ میلیون دانشجوی ایرانی که در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و موسسات آموزش معرفت که برای سربلندی کشور برنامه ریزی کرده‌اند.

وی با اشاره به شرایط تحصیلی خود در زمان ورود به دانشکده فنی دانشگاه تهران اظهار داشت: در سال ۱۳۱۳ که در این دانشکده پذیرفته شدم معلمان دانشکده مانند معلمان امروز فرهیخته نبودند ضمن آنکه آزمایشگاه و کتابخانه نیز نداشتیم.

پرفسوررضا با تاکید بر اینکه امروز دانشگاه ارتقای زیادی یافته است، خاطر نشان کرد: این پیشرفت مرهون پایداری و استقامت و مرهون جهان دانش و فناوری است.

این محقق ایرانی، با اشاره به برخی مشکلات تحصیلی و آموزشی ایران در زمان ریاست وی در دانشگاه تهران یادآور شد: با ایجاد تغییراتی در نظام آموزشی موجب شد که در صورت رد شدن دانشجویی از درسی تنها همان یک درس را تکرار کند.

وی خطاب به جوانان دانشجوی حاضر در مراسم یادآور شد: جوانان رسانه‌های کشورهای پیشرفته آمریکا و اروپا را گوش می‌دهند این رسانه‌ها کارشان این است که حقوق بگیرند و موضوعاتی را که این کشورها می‌خواهند بزرگنمایی کنند که برخی از آنها خیالی است.

پرفسور رضا با بیان اینکه میان واقعیت و حقیقت فاصله بسیاری وجود دارد، ادامه داد: آنچه که من در آمریکا یادگرفتم این بود که بودجه پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه آمریکا از سوی وزارت دفاع تامین می‌شود که به نظر من این امر بیشتر آنها را از معنویات دور کرده است.

وی اضافه کرد: از این رو اگر جوانان می‌خواهند به غرب بروند ابتدا تحقیق کنند، بروند و تحصیل کنند و پس از مدتی به کشور بازگردنند.

پرفسور رضا تاکید کرد: اگر جوانان قصد دارند تا خدمت کنند به کشور بازگردندند و به کشور خدمت کنند چراکه غرب آنقدر فقیر ندارد که نیاز باشد برای آنها برج بسازیم.

از پروفسور رضا،استاد صدساله مهندسی برق، ۲۹ آبان در دانشگاه تهران تقدیر میشود. - sepid - 30 آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۲۴ ب.ظ

"وی اضافه کرد: از این رو اگر جوانان می‌خواهند به غرب بروند ابتدا تحقیق کنند، بروند و تحصیل کنند و پس از مدتی به کشور بازگردنند."
پروفسور خودشون الان اونور هستن دیگه و جوانیشونم آمریکا بودن دیگه. درسته دوستان؟
چه توصیه عجیبی داشتن به جوانان!!!

از پروفسور رضا،استاد صدساله مهندسی برق، ۲۹ آبان در دانشگاه تهران تقدیر میشود. - Riemann - 01 آذر ۱۳۹۲ ۰۶:۱۰ ب.ظ

(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  پرفسور رضا با بیان اینکه میان واقعیت و حقیقت فاصله بسیاری وجود دارد
بزرگترین فاصله بین گفته ایشان و عمل ایشان میباشد!
(۳۰ آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۶ ب.ظ)good-wishes نوشته شده توسط:  وی اضافه کرد: از این رو اگر جوانان می‌خواهند به غرب بروند ابتدا تحقیق کنند، بروند و تحصیل کنند و پس از مدتی به کشور بازگردنند.

خب جای تامل داره که ایشون این حرفو زدن و الان دوران بازنشستگیشون رو دارن توی کانادا مگذزونن، احتمالا کل بچه ها و نوا نتیجه هم مقیم هستن و....
بعد شما میای این حرفو میزنید؟ که جوانان برن و برگردن؟ شما که دیگران رو از خرما منع میکنید، چرا خودتون دارید میخورید؟
(۲۶ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  اقامت چند هفته‌ ای خود در ایران به شهرهای رشت، مشهد و اصفهان سفر خواهد کرد
ایران فقط همینش خوبه، یه چند هفته ای کل شهرای بزرگ: شیراز تهران اصفهان رو بگردی ... + یه هتل لوکس ، بعدشم بری به کشور خودت و زندگیتو با انرژی از سر بگیری.

متاسفم برای خودم.

از پروفسور رضا،استاد صدساله مهندسی برق، ۲۹ آبان در دانشگاه تهران تقدیر میشود. - sand - 01 آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۱ ب.ظ

ای کاش بیشتر درباره مسائل علمی و آموزشی صحبت می کردن. موضع گیری ایشون بیشتر تاثیر منفی رو آدم میذاره.