تالار گفتمان مانشت
سوالات پیرامون نرم افزار weka - نسخه‌ی قابل چاپ

سوالات پیرامون نرم افزار weka - maryam... - 19 آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۱۴ ب.ظ

سلام
اگه بخواین با علم داده کاوی و با نرم افزار وکا در مورد موضوعی پیش بینی کنید به جز الگوریتم j48 کدوم الگوریتم را انتخاب می کنید؟؟؟؟ که بشه نتایج الگوریتم ها رو مقایسه کرد؟؟؟؟؟
مثلا nb tree چطوره؟؟؟ اگه خوبه من اصلا ازش سر در نمیارم میشه توضیح بدینم یا لینک فارسی بزارین؟؟؟؟؟؟؟
کارم خیلی فوریه میشه کمک کنید؟؟؟؟؟؟

نرم افزار وکا - mnf - 21 آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ ب.ظ

سلام دوستان
کسی آموزش کامل نرم افزار وکا رو نداره؟

RE: نرم افزار وکا - shokoohsun - 21 آبان ۱۳۹۲ ۰۸:۲۵ ب.ظ

(۲۱ آبان ۱۳۹۲ ۰۷:۲۵ ب.ظ)mnf نوشته شده توسط:  سلام دوستان
کسی آموزش کامل نرم افزار وکا رو نداره؟

این tutorial وکا هست .که به زبان خیلی ساده توضیح داده

دانلود رایگان فیلم آموزشی روش های پیش پردازش داده ها در داده کاوی (به زبان فارسی) - z.kh.m - 29 آبان ۱۳۹۲ ۰۶:۲۹ ب.ظ

[size=large]در بسیاری از رشته های علمی و فنی، در نهایت ما با مجموعه ای از داده ها روبرو هستیم که حجم کم یا زیادی را دارند؛ اما مهم ترین کار، به دست آوردن چنین پایگاه داده ای نیست. بلکه باید بتوانیم، سطح بالاتری از دانش را با توجه به پایگاه داده مذکور به دست بیاوریم؛ این یعنی نتیجه گیری و جمع بندی تمام تلاش هایی که برای جمع آوری آن داده ها صرف شده است.

اکثر دانشمندان و محققین سرشناس هر رشته علمی یا فنی، در کنار عامل خلاقیت و تخصص، یک ویژگی مشترک و بسیار مهم دارند، و آن نتیجه گیری های مهمی است که از مشاهدات و داده های جمع آوری شده ارائه کرده اند. در رشته های مختلف علمی، نظریه های بسیار مهمی که با مطالعات میدانی به دست آمده اند، همگی دارای این مولفه مشترک هستند: به دست آوردن قواعد و قوانینی که توضیحی فشرده و مفهومی از داده های در دسترس را ارائه می دهند. این عملیات، و مجموعه دیگری از کارهای مرتبط با آن، موضوع بحث یکی از زیر شاخه های مشترک علوم کامپیوتر و آمار، به نام داده کاوی یا Data Mining است. فرآیند کلی استخراج دانش از داده، معنای عام تری از داده کاوی را در بر دارد که به Knowledge Discovery from Data یا KDD معروف است.

در فیلم آموزشی روش های پیش پردازش داده ها برای شروع فرایند داده کاوی مورد بررسی واقع شده اند. برای نتیجه گیری بهتر از بسیاری از الگوریتم های داده کاوی، لازم است تغییرات و یا اصلاحاتی بر روی داده های خام انجام شوند، تا کیفیت الگوها و قواعد کاوش شده از داده ها، به بیشترین حد ممکن افزایش یابد.

ادامه متن و فیلم آموزشی در لینک زیر می باشد:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

استفاده از نر م افزار وکا برای پیش بینی کلاس - azin66 - 30 آبان ۱۳۹۲ ۰۱:۱۴ ق.ظ

من میخوام با نرم افزار وکا برای پیش بینی برچسب داده های تست استفاده کنم تو اینترنت ۲ راه برا این کار پیدا کردم ولی هر کدوم جواب متفاوت میدن نمیدونم از کدوم راه باید استفاده کنم .احتمالا روشها رو درست استفاده نمیکنم ولی خوب توضیح در این مورد خیلی مختصر بود و بنا به توضیح عمل میکردم گرچه خیلی ابهام دارم .
کسی هست که بدونه چطور باید پیش بینی برچسب کلاس رو را با وکا انجام بدیم .خیلی فوری وضروری هست خواهش میکنم کمک کنید

سوالات پیرامون نرم افزار weka - azin66 - 30 آبان ۱۳۹۲ ۰۵:۴۴ ب.ظ

نمیدونم چرا اینجوریه ...تا اونجا که یادمه من یه پست جدید زدم .فکر کنم به خاطر عنوان تاپیکی که زدید سوال من رو به اینجا منتقل کردن وگرنه من یه پست جدا گذاشته بودم .البته از نظر محتوایی جواب سوالها به هم نزدیکه همچین بیراه هم نبوده انتقال سوال به اینجا
برای جواب سوالتون هم فکرمیکنم از بیزین خوبه استفاده کنید یعنی الگوریتم قوی میگن هست شبکه های عصبی هم عموما استفاده میشن. البته شما باید چند روش رو استفاده کنید برا مساله تون هر کدوم جواب بهتری داد اون رو به عنوان نتیجه گیری معرفی کنید

سوالات پیرامون نرم افزار weka - sabash - 19 آبان ۱۳۹۳ ۰۹:۰۶ ب.ظ

سلام
چطور میشه ی دیتاست رو با نرم افزار وکا باز کرد؟
اصلا ج نمیدهSad

RE: سوالات پیرامون نرم افزار weka - sa_ra - 20 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹ ب.ظ

سلام
فیلم آموزش نرم افزار وکا به زبان فارسی رو میخوام.

RE: سوالات پیرامون نرم افزار weka - sa_ra - 21 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۲۷ ب.ظ

ممنون،ولی من فیلم آموزش وکا به زبان فارسی میخوام.
(۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۵ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(20 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۳۹ ب.ظ)sa_ra نوشته شده توسط:  سلام
فیلم آموزش نرم افزار وکا به زبان فارسی رو میخوام.
سلام
فارسی من جایی ندیدم فیلم باشه. فقط چند تا وبلاگ بود که یکسری مطلب در مورد وکا داشت.
نمی دونم فیلم های دانشگاه waikato رو دیدید یا نه. دو تا دوره داره زیر نویس انگلیسی هم داره خوبه. منم خودم فقط زیر نویسا رو می گرفتم می خوندم بدون فیلم که خوب بود.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سوالات پیرامون نرم افزار weka - fo-eng - 03 مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ب.ظ

این لینکه آموزش دانشگاه waikato خرابه!!!

کسی لینک دیگه نداره؟

RE: سوالات پیرامون نرم افزار weka - fo-eng - 03 مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۶ ب.ظ

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۸ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(03 مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  این لینکه آموزش دانشگاه waikato خرابه!!!
خراب نیست ما تحریم هستیم
با فیلتر شکن وارد بشید.

بازم نمیره!
واسه شما رفت؟
اگه بدونید این لینک چی؟

یا اینها چی؟

واسه من که هیچ کدوم نمیره!Undecided

RE: سوالات پیرامون نرم افزار weka - fo-eng - 03 مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۰۴ ب.ظ

(۰۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۵ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  با فیلترشکن های مختلف امتحان کنید!
یا چند تا فیلترشکن با هم اجرا کنید.
بله برای من سایت دانشگاه باز شد.

من Kerio بیشتر ندارم. ممنونم.

سوالات پیرامون نرم افزار weka - p_plusplus - 15 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۰ ق.ظ

آیا میشه با نرم افزار وکا داده های عددی رو پیش بینی کرد؟
اگه نه پس کدوم نرم افزار داده کاوی این امکان رو داره؟
من میخوام براساس یه سری فیلد یه مقدار ععدی رو پیش بینی کنم.

سوالات پیرامون نرم افزار weka - hanazahra - 24 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ق.ظ

با سلام
من یک دیتاست پروتئین را به فرمت csv تبدیل کردم و سپس با استفاده از سایت
به فرمت arrf تبدیل کردم ولی زمانی در weka اجرا می کنم خطای زیر را می دهد امکانش هست کمکم کنید تا خطای ان را بر طرف کنم . با تشکر
number expected , read token [control], line