تالار گفتمان مانشت
تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - نسخه‌ی قابل چاپ

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - Br2012 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۱ ب.ظ

به نظرم جالب اومد که بچه هایی که کتابای ارشدو مطا لعه کردن بیان و نظر خودشونو در رابطه با این که کدوم فصل از هر کتابی خوبه و اگه خونده بشه خیلی خوبه و به نظرم این باعث می شه که خیلی از بچه‌ها وقتشون هدر نره خودم اول شروع میکنم با توجه به تجربه خودم:
نظریه:لینز زبان هارو بهتر گفته و سود کمپ ماشین هارو
سیستم عامل:فصل پردازش موازیو پارسه خوب گفته
ریاضی مهندسی:کتاب پارسه فصل های مختلط رو خوب گفته
گسسته:فصل آخر پوران پژوهش عالی اما خود کتاب هم اسمی برای این فصل نذاشته و لی چند ساله تست ازش میا
آمار:کتاب پارسه فصل آزمون فرض هارو برای کسایی که تازه می خوان اون فصلو بخونن خوبه
الگوریتم:پیوست محاسبات پیچیدگی زمانی کتاب نیپو لیتان

من اینارو فعلا یادم بود نظر شما چیه

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - blackhalo1989 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ب.ظ

مبحث قضیه اصلی (master theorem) از CLRS خیلی مفیده.
اگه یه تاپیک هم برای اختلاف‌ها ایجاد شه خوبه مثلا سیستم عامل بعضی‌ جاها بین مراجع اختلاف وجود داشت.

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - Br2012 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۱ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مبحث قضیه اصلی (master theorem) از CLRS خیلی مفیده.
اگه یه تاپیک هم برای اختلاف‌ها ایجاد شه خوبه مثلا سیستم عامل بعضی‌ جاها بین مراجع اختلاف وجود داشت.

با تشکر
بله این فصلو من یادم رفت واقعا عالیه

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - SarahArshad - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۰۳ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه یه تاپیک هم برای اختلاف‌ها ایجاد شه خوبه مثلا سیستم عامل بعضی‌ جاها بین مراجع اختلاف وجود داشت.
خیلی خیلی نظر به جا وخوبیه .
چقدر خوب بود برای هر درسی جداگانه همین کار را انجام می داید یعنی برای هر درس بگویید هر فصل کدام کتاب بهتر است ومثلا اختلاف مراجع رو .اگه این طوری باشه شاید یه چیز خیلی جالبی بشه که بشه به دانشنامه مانشت اضافش کرد.

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - Br2012 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۰۷ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۴:۰۳ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(23 تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۳۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه یه تاپیک هم برای اختلاف‌ها ایجاد شه خوبه مثلا سیستم عامل بعضی‌ جاها بین مراجع اختلاف وجود داشت.
خیلی خیلی نظر به جا وخوبیه .
چقدر خوب بود برای هر درسی جداگانه همین کار را انجام می داید یعنی برای هر درس بگویید هر فصل کدام کتاب بهتر است ومثلا اختلاف مراجع رو .اگه این طوری باشه شاید یه چیز خیلی جالبی بشه که بشه به دانشنامه مانشت اضافش کرد.

خوب همینم اگه بچه های ۹۰ کمک کنن مفید واقع میشه

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - blackhalo1989 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۳ ب.ظ

آخه انقدر قضیه مطلق نیست. ممکن یه فصل از یه کتاب واسه یکی‌ بهتر باشه ولی‌ واسه یکی‌ دیگه اصلا جالب نباشه. بعد هم شاید خیلی‌ خوب نباشه که هر فصل رو از یک کتاب خوند. ضمن اینکه هر کتابی‌ فصلبندی خودشو داره.
الان من جزو بچه های ۹۰ هستم؟

تجربه شما کدوم فصل از هر کتابو پیشنهاد میده - Br2012 - 23 تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۷ ب.ظ

(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  آخه انقدر قضیه مطلق نیست. ممکن یه فصل از یه کتاب واسه یکی‌ بهتر باشه ولی‌ واسه یکی‌ دیگه اصلا جالب نباشه. بعد هم شاید خیلی‌ خوب نباشه که هر فصل رو از یک کتاب خوند. ضمن اینکه هر کتابی‌ فصلبندی خودشو داره.

منظور من از فصل اسم همون فصل نیست بلکه منظور بک مفهوم هست مثلا برای در س نظریه زبان‌ها میشه مفاهیم زبان هار اسم ببریم یا مثلا پیشنهادی خود شما دادید(master theorem) کتاب clrs و خود این مفهومو این کتاب خیلی عالی گفته و اکثرا هم نظرشون همینه من ظور معرفی بخش هایی از کتابها هست که برای هر کسی خوب هست خوندنش.
(۲۳ تیر ۱۳۹۰ ۰۵:۱۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  آخه انقدر قضیه مطلق نیست. ممکن یه فصل از یه کتاب واسه یکی‌ بهتر باشه ولی‌ واسه یکی‌ دیگه اصلا جالب نباشه. بعد هم شاید خیلی‌ خوب نباشه که هر فصل رو از یک کتاب خوند. ضمن اینکه هر کتابی‌ فصلبندی خودشو داره.
بله ۹۰ هستید همونطور که من هستم