تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khayyam - 29 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(28 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  قابل توجه مجردها و از جمله خودم
دقیقا چی قابل توجه باشه؟
دید بد به ازدواج

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Riemann - 29 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  دید بد به ازدواج
دید من که بدتر شد تازه Big Grin
نمیدونم شاید مشکل از منه Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۲ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ق.ظ)نارین نوشته شده توسط:  اینم بگم ک همسر من قبل از من خیلی جاها رفته بود خواستگاری و جواب منفی شنیده بود بعدها از اون خانوادهایی ک جواب رد داده بودند هعی شنیدیم دیدم یکی گفته بود تحصیلاتت کمه یکی گفته بود خونت باید فلان جا باشه هر کسی به دلایلی رد کرده بود احتمالا همه گفته بودند نه تا قسمت من بشه Wink

سختتون نیست شنیدنش؟ Huh
من اگر باشم نه خودم از خواستگارای قبلیم براش میگم و نه اجازه میدم اون از جاهایی که رفته خواستگاری برام بگه! Shy

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ق.ظ

......

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Pure Liveliness - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۶ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ی عده رو اصلا درک نمیکنم. . .
اینکه بدون هیچ پشتوانه مالی و هیچ درآمدی بلند میشن میان خواستگاری و وقتی جواب رد میشنون خیلی بهشون بر میخوره و میگن دلمونو شکستی!!!!!
من همیشه معتقدم اگه قراره ی زندگی جدید شروع کنم، باید این شرایطی که تو زندگی الانم دارم نه تنها حفظ بشه، بلکه بهترم بشه.
یه پسر جوون توی این سن آیا میتونه به اندازه ی خونواده ی شما سرمایه داشته باشه؟ شما توقع دارید حتما توی خونه ای به بزرگی خونه ی پدرتون زندگی کنید و حتما ماشینی رو همسرتون داشته باشه که پدرتون داره؟ در حالی که پدر شما حداقل بیست و چند سال زحمت کشیدن تا اینا رو فراهم کنن.
البته از یه دید دیگه بخوایم نگاه کنیم حق میدم بهتون.. یعنی اگه منم قرار بود انتخاب کنم، شرایط افراد رو در نظر میگیرفتم تا حدی و شاید این معیار ها رو در نظر میگرفتم... البته هیچ وقت این کارو نمیکردمBig Grin
ولی خب پول هیچ تضمینی برای آرامش زندگی نمیاره.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ ق.ظ

من که فعلا هفتم گرو هشتمه ولی اگر یه روزی کلی هم پولدار شدم توی جلسات اول خواستگاری اصلا بروزش نمیدم تا اگر قراره به خاطر پول اتفاقی بیفته اصلا نیفته

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۹ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ی عده رو اصلا درک نمیکنم. . .
اینکه بدون هیچ پشتوانه مالی و هیچ درآمدی بلند میشن میان خواستگاری و وقتی جواب رد میشنون خیلی بهشون بر میخوره و میگن دلمونو شکستی!!!!!
من همیشه معتقدم اگه قراره ی زندگی جدید شروع کنم، باید این شرایطی که تو زندگی الانم دارم نه تنها حفظ بشه، بلکه بهترم بشه. . .
حالا ی عده چی پیش خودشون فک میکنن و با چه اعتماد ب نفسی پا پیش میذارن، من نمیییی دوووونـــــــــــــــــــمSad((
.
.
.

+خلاصه اینکه روز به روز کلکسیون خواستگارها تکمیل تر میشه و هر چی جلوتر میرم میگم قربوووون قبلیاBig Grin

خب شرایطی که الآن شما دارید حاصل یک عمر زحمت و تلاش پدرتونه.
خواستگار شما که الآن تازه اول راهه.
بنده خدا چه جوری راه چندین و چندساله رو یک شبه طی کنه؟
یا باید پدر پولدار داشته باشه یا اینکه معدود افرادی باشه که درآمدهای خاص دارن (که اونم درصدش خیلی کمه مخصوصاً تو این سن).
شما حاضرید سال‌هائی که می‌تونید کنار یه همسر خوب و با پشتکار زندگی‌تون رو در کنار هم بسازید رو صرف انتظار برای اومدن یه خواستگار همه چی تموم کنید؟
تازه چه تضمینی هست که این خواستگار همه چی تموم یه روزی بیاد؟

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khayyam - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۴ ق.ظ

فکر نمی کردم بعضی از دخترا منطقی فکر کنن و پول رو عامل خوشبختی ندونن و پولکی نباشن

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ق.ظ

......

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - khayyam - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۶ ق.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ی عده رو اصلا درک نمیکنم. . .
من همیشه معتقدم اگه قراره ی زندگی جدید شروع کنم، باید این شرایطی که تو زندگی الانم دارم نه تنها حفظ بشه، بلکه بهترم بشه.
یه پسر جوون توی این سن آیا میتونه به اندازه ی خونواده ی شما سرمایه داشته باشه؟ شما توقع دارید حتما توی خونه ای به بزرگی خونه ی پدرتون زندگی کنید و حتما ماشینی رو همسرتون داشته باشه که پدرتون داره؟ در حالی که پدر شما حداقل بیست و چند سال زحمت کشیدن تا اینا رو فراهم کنن.
البته از یه دید دیگه بخوایم نگاه کنیم حق میدم بهتون.. یعنی اگه منم قرار بود انتخاب کنم، شرایط افراد رو در نظر میگیرفتم تا حدی و شاید این معیار ها رو در نظر میگرفتم... البته هیچ وقت این کارو نمیکردمBig Grin
ولی خب پول هیچ تضمینی برای آرامش زندگی نمیاره.
ببینید بحث من این نیست که چرا خونه آنچنانی و ماشین و فلان نداره . . .
بحث من اینه که ایشون هنوز کار هم نداره. . .از طرفی خانوادش هم از نظر مالی در حدی نیستن که بتونن حتی یک ریال بهش قرض بدن!
ینی بخوای در نظر بگیری میشه صفر کلوین! (صفر کلوین کمتر بود مگه نه؟ Big Grin)

خب در بهترین حالت هم که ایشون بعد از اتمام سربازی فورا استخدام بشن، بازم جز دسته کسایی هستند که نمی تونن از پس ی زندگی بر بیان. . .
بحث من اینه که تو این شرایط اقتصادی، وقتی کسی تصمیم ب ازدواج میگیره، باید بتونه حداقل ها رو فراهم کنه. . .
نه بخاطر اون دختر خانم، بخاطر خودش. . . چون وقتی نتونه خواسته های همسرش رو برآورده کنه، خودش میشکنه. . . قبل از اینکه اون دختر بخواد چیزی بگه!

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۹ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  ی عده رو اصلا درک نمیکنم. . .
من همیشه معتقدم اگه قراره ی زندگی جدید شروع کنم، باید این شرایطی که تو زندگی الانم دارم نه تنها حفظ بشه، بلکه بهترم بشه. . .
حالا ی عده چی پیش خودشون فک میکنن و با چه اعتماد ب نفسی پا پیش میذارن، من نمیییی دوووونـــــــــــــــــــمSad((
.
.
.

+خلاصه اینکه روز به روز کلکسیون خواستگارها تکمیل تر میشه و هر چی جلوتر میرم میگم قربوووون قبلیاBig Grin

خب شرایطی که الآن شما دارید حاصل یک عمر زحمت و تلاش پدرتونه.
خواستگار شما که الآن تازه اول راهه.
بنده خدا چه جوری راه چندین و چندساله رو یک شبه طی کنه؟
یا باید پدر پولدار داشته باشه یا اینکه معدود افرادی باشه که درآمدهای خاص دارن (که اونم درصدش خیلی کمه مخصوصاً تو این سن).
شما حاضرید سال‌هائی که می‌تونید کنار یه همسر خوب و با پشتکار زندگی‌تون رو در کنار هم بسازید رو صرف انتظار برای اومدن یه خواستگار همه چی تموم کنید؟
تازه چه تضمینی هست که این خواستگار همه چی تموم یه روزی بیاد؟
بحث من اینه که ایشون هنوز کار هم نداره. . .از طرفی خانوادش هم از نظر مالی در حدی نیستن که بتونن حتی یک ریال بهش قرض بدن!
ینی بخوای در نظر بگیری میشه صفر کلوین! (صفر کلوین کمتر بود مگه نه؟ Big Grin)

خب در بهترین حالت هم که ایشون بعد از اتمام سربازی فورا استخدام بشن، بازم جز دسته کسایی هستند که نمی تونن از پس ی زندگی بر بیان. . .
بحث من اینه که تو این شرایط اقتصادی، وقتی کسی تصمیم ب ازدواج میگیره، باید بتونه حداقل ها رو فراهم کنه. . .
نه بخاطر اون دختر خانم، بخاطر خودش. . . چون وقتی نتونه خواسته های همسرش رو برآورده کنه، خودش میشکنه. . . قبل از اینکه اون دختر بخواد چیزی بگه!

پسری گه سربازی نرفته درسته ولی پسرها بی عرضه نیستن ازدواج کنن از هر راهی باشه پول درمیارن حتما که نباید برنامه نویس یا پنتستر بشن

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ

......

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من که فعلا هفتم گرو هشتمه ولی اگر یه روزی کلی هم پولدار شدم توی جلسات اول خواستگاری اصلا بروزش نمیدم تا اگر قراره به خاطر پول اتفاقی بیفته اصلا نیفته

همیشه اولین سوال اینه که آقا داماد شغلشون چیه. . . پدر دختر خانم هم میپرسن و حتما باید جواب بدید. . . خیلی ها قبل از اینکه اجازه بدن برین خواستگاری اینو میپرسن و شاید اگه خوب نباشه اصلا اجازه ندن برین خواستگاری!
فک نمیکنم بشه پنهانش کرد. . .

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ق.ظ)khayyam
[/quote' نوشته شده توسط:  
پسری گه سربازی نرفته درسته ولی پسرها بی عرضه نیستن ازدواج کنن از هر راهی باشه پول درمیارن حتما که نباید برنامه نویس یا پنتستر بشن

خب بره پول در بیاره، وقتی تونست پول خرید یک کیلو شیرینی و ی دسته گل در بیاره، بعدا بره خواستگاری! وحی منزله که تو این شرایط بره خواستگاری و اصرار داشته باشه که خیلی زود هم عقد و ... رو برگزار کنه!! اصلا چجوری؟!HuhExclamation
کار رو که خب آدم باید داشته باشه. پرسیدن میگیم یه برنامه نویس هستم پسر خوبی هستم پول ندارم ولی خب خدارو که دارم. اصلا قبل ازدواج خانواده دختر ببینن دخترشون چقدر پول جمع کرده همونو از پسر انتظار داشته باشن. قبل ازدواج که دختر وظیفه همسر داری که نداشت از نظر زمان آزاد هیچ فرقی با آقا نداشت.سربازی هم که نداشت تازه. ببینن دخترشون چقدر جمع کرده دو برابرشو از پسر توقع داشته باشن اصلا. والا!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - ماه بانو - ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۷ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  کار رو که خب آدم باید داشته باشه. پرسیدن میگیم یه برنامه نویس هستم پسر خوبی هستم پول ندارم ولی خب خدارو که دارم. اصلا قبل ازدواج خانواده دختر ببینن دخترشون چقدر پول جمع کرده همونو از پسر انتظار داشته باشن. قبل ازدواج که دختر وظیفه همسر داری که نداشت از نظر زمان آزاد هیچ فرقی با آقا نداشت.سربازی هم که نداشت تازه. ببینن دخترشون چقدر جمع کرده دو برابرشو از پسر توقع داشته باشن اصلا. والا!

ان شا الله که هرچه زودتر شرایط شغل و ازدواجتون فراهم بشه

ولی توصیه من اینه شما زیادم عجله نکنید. یه مقدار زمان لازم دارین

درست فشار زیادی هست روی جوان ها. کار سخت گیر میاد موانع زیاده
ولی شما قراره مرد یک زندگی باشید.مسئولیت یه زندگی روی دوشت باشه
اینجور شونه خالی کردن ها درست نیست

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۵ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۷ ق.ظ)ماه بانو نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۷ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  کار رو که خب آدم باید داشته باشه. پرسیدن میگیم یه برنامه نویس هستم پسر خوبی هستم پول ندارم ولی خب خدارو که دارم. اصلا قبل ازدواج خانواده دختر ببینن دخترشون چقدر پول جمع کرده همونو از پسر انتظار داشته باشن. قبل ازدواج که دختر وظیفه همسر داری که نداشت از نظر زمان آزاد هیچ فرقی با آقا نداشت.سربازی هم که نداشت تازه. ببینن دخترشون چقدر جمع کرده دو برابرشو از پسر توقع داشته باشن اصلا. والا!

ان شا الله که هرچه زودتر شرایط شغل و ازدواجتون فراهم بشه

ولی توصیه من اینه شما زیادم عجله نکنید. یه مقدار زمان لازم دارین

درست فشار زیادی هست روی جوان ها. کار سخت گیر میاد موانع زیاده
ولی شما قراره مرد یک زندگی باشید.مسئولیت یه زندگی روی دوشت باشه
اینجور شونه خالی کردن ها درست نیست

شما احتمالا متوجه منظور من نشدین. متاسفانه خیلی از خانم ها به ازدواج به چشم نردبانی برای رسیدن به آرزوهای خودشون نگاه میکنن. ازدواج برای این نیست که مرد وسیله ای بشه که زن به آرزوها و چیزهایی که نداشته برسه قراره وسیله ای بشه که زوج در کنار هم به کمال و هدف واقعی خلقتشون نزدیک بشن.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۹ ق.ظ

من با حرف codin خیلی خیلی موافقم!
آخه حرف حقوق و کار نیست. حرف اینه که دقیقا بعضی از خانمها ؛نمونش توی فامیل درجه ۱ م هست؛ اصلا منطقی نمیشینن فکر کنن خب این اقا پسر چجوری باید خونه داشته باشه یا حقوق چند میلیونی داشته باشه. اونم توی این وصعی که کل کار سال استخدامی شهر ما یه کاردان گاب داری میخان فقط Big Grin Big Grin
اوکی. درسته باید پول شیرینی و گل و عرضه پول دراوردن باشه. اما این حرفتون در تناقصه با اینکه میگید "شرایطی بهتر از خونه ی پدرم" رو با فراهم کنه.
کدوم پسری با "عرضه" ی خودش میتونه با پول و شرایط پدر شما رقابت کنه؟

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk

پ.ن البته بضی از پسرام دگ همه چی رو میسپارن ب هوا و همینجوری میرن خواستگاری که اونم درست نیست اصلا!

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk