تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - ماه بانو - ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۳۰ ق.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۵ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  شما احتمالا متوجه منظور من نشدین. متاسفانه خیلی از خانم ها به ازدواج به چشم نردبانی برای رسیدن به آرزوهای خودشون نگاه میکنن. ازدواج برای این نیست که مرد وسیله ای بشه که زن به آرزوها و چیزهایی که نداشته برسه قراره وسیله ای بشه که زوج در کنار هم به کمال و هدف واقعی خلقتشون نزدیک بشن.

اگر کسی با وضع مالی آنچنانی رو بهش جواب مثبت دادند خب میشه بگیم نردبان
شما که میگید الان شرایط مناسب نیست فعلا نگران دید نردبانی نباشید

تا وقتی فکر کنید خانم ها این دید رو دارند با همین جور خانم ها مواجه خواهید شد.
همونطور که به قول شما خیلی دخترها انتظارهای عجیب غریب دارند
انتظار های عجیب از طرف پسرها هم کم نیست.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 29 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ ق.ظ

......

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - phd-stu - 29 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰ ق.ظ

هر کسی برای خودش یه معیار هایی داره دیگه، یکی پول، یکی زیبایی، یکی تحصیلات. مثلا ما یه جایی رفتیم خواستگاری از خانمه پرسیدم واسه چی اجازه دادی من بیام خواستگاریت؟ در مورد من چی بهتون گفته بودن؟ گفت که تحصیلاتتون. گفتم پس تحصیلات برای شما مهمه؟ گفت که چون ما تو خانواده ی فرهنگی بزرگ شدیم خودمون از ابتدا به تحصیل علاقه داشتیم و ادامه ی داستان... ولی واقعا من خانم هایی رو هم دیدم که پول و ثروت براشون اهمیت نداره. حالا نمیدونم شاید چون دلشون قرص و محکم بوده براشون اهمیت نداشت یا از قبل یه چیزایی میدونستن نپرسیدن. مثلا من از یکی پرسیدم چرا از کار و درآمد نمیپرسی، گفت ان شاء الله جلسات بعدی Smile. حالا جلسه ی اول در مورد نوع لباس پوشیدن من سوال پرسیده بود. برای هرکی یه چی مهمه و به قول دوستان هم باید بهشون احترام بذاریم.
من خودم انقدر معیارهام زیاد شده که دیگه نمیتونم انتخاب کنم. یه جایی میخوندم همسر یکی از شهدای مدافع حرم به محض شنیدن خبر شهادت همسرشون نماز شکر میخونن. اونم با دو تا بچه و یه بچه ی که هنوز به دنیا نیومده بود. یا مثلا همسر یکی از شهدا تعریف می کردن که آقاهه تو مکه به خانمه میگه که اگه اجازه میدی من میخوام برم سوریه، اگه اجازه ندی پس روز قیامت جواب حضرت زینب رو خودت باید بدی و خانمه هم قبول میکنه. آدم این خانم ها رو میبینه، خیل عظیمی از دخترها از تو گزینه هاش میرن کنار. شاید بمونن یک هزارم درصد دخترا، تو اونا هم یه تعداد خیلی زیادیشون سنمون به هم نمیخوره، یه تعداد شهرمون به هم نمیخوره بعد دیگه کسی نمیمونه که بخوای انتخاب کنی. حالا نمیگم دخترایی که اینطوری نیستن بد هستن، میگم هر کی یه معیاری داره، قطعا معیار من هم بهترین نیست.
اگه صرفا بحث ازدواج باشه، همونطور که دوستان گفتن خیلی نباید سخت گرفت و زندگی واقعا خوب پیش میره. تو خانواده و فامیل هم زیاد که با حداقل معیارها شروع کردن و الان خوشبخت هستن. ولی اگه یه آقایی پیدا بشه که یه دفه بگه میخوام برم مدافع حرم بشم، ۹۹/۹% خانم ها مخالفت میکنن. اگه اینطوری نیست بگید نیست. بنابراین خیلی هم نباید ساده گرفت. کسایی که یه هدفی بلندی رو تو زندگی دنبال میکنن کمی بیشتر باید دقت کنن. مثلا میخوندم که همسر یکی از علما سه بار کلا از صفر تشکیل زندگی داده بودن (یعنی هر بار یه جا مستقر میشدن و بعد از یک مدتی مجبور به نقل مکان میکردن به طوری که نمیتونستن خیلی اسباب و اساسیه با خودشون ببرن). حالا یه همچین خانمی پیدا میشه؟ اصلا بحث پول تو اینا مطرح نیست. یه ویژگی خاصی تو این جور خانم ها هست که خیلی باید ریز بشیم تا اونو ببینیم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - diligent - 29 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۵ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۳ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  
نقل قول: من که فعلا هفتم گرو هشتمه ولی اگر یه روزی کلی هم پولدار شدم توی جلسات اول خواستگاری اصلا بروزش نمیدم تا اگر قراره به خاطر پول اتفاقی بیفته اصلا نیفته
همیشه اولین سوال اینه که آقا داماد شغلشون چیه. . . پدر دختر خانم هم میپرسن و حتما باید جواب بدید. . . خیلی ها قبل از اینکه اجازه بدن برین خواستگاری اینو میپرسن و شاید اگه خوب نباشه اصلا اجازه ندن برین خواستگاری!
فک نمیکنم بشه پنهانش کرد. . .
ساده ست پنهان کردنش. نشون ب اون نشون که آقا پسر گفت فلان جا کار میکنم (حداقل حقوق رو داشت) و از یکی از آپشن های مالی دیگه اش حرفی نزد.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - خانه سبز - ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳ ب.ظ

یه پسر بره درسش بخونه تا اخر بعدش بره سربازی بعدش بره دنبال کار بعدش بره دنبال شغل دوم بعدش بره سراغ شغل سوم شبا اسه بره اسه بیاد گربه شاخش نزنه. سر بزیر باشه. چشم پاکم تازه باشه این همه مدت. همه پولاشم نه برا ایاشی خرج کنه نه برا شیکمش همش جمع کنه تو بانک مسکن. دم اخر بره خواستگاری تا بعد یه عمر خون دل خوردن خودش و ننه باباش. و چشم پاکیش! همچی رو دو دستی بده دست یکی که تازه دو قورت و نیم طرف باقی بمونه من خونه بابام اینا سبک کوبیسم نقاشی می کشیدم و الان با تو پسر دیلاق تو یه اپارتمان ۵۰ متری که یه موش هم لونه کرده باید سر کنم... بابام فلان نننم فلان و تو پسر دیلاق هیچی نداری...
این یعنی دخترای امروز جامعه ما! تازه از دید متوسط نیگاه کردم وگرنه از این خیلی خیلی بدتره شرایط.(اغلب اول کار یه بازوکا میگرن دستشون میگن غلط کردی اومدی خواستگاری تعیین تکلیف کن ننت چرا چپ نیگا کرد بمن)
ازدواج سنتی مسخره و خیلی مسخره تر از اون کسانی هست که ادعا دارن سنتی ازدواج نکردن و سرکلاس درس و تو محیط کار باهم اشنا شدن(اینم سنتی هست) ازدواج وقتی معنی میده طرف بدون نقاب باشه و بازی تو کار نباشه که شرایط جامعه توری هست همه دارن نقش بازی می کنن...

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  این یعنی دخترای امروز جامعه ما! تازه از دید متوسط نیگاه کردم وگرنه از این خیلی خیلی بدتره شرایط.(اغلب اول کار یه بازوکا میگرن دستشون میگن غلط کردی اومدی خواستگاری تعیین تکلیف کن ننت چرا چپ نیگا کرد بمن)
چرا انقدر منفی. متوجه نمیشم. این همه دید منفی به دخترا؟

یک مثال بزنم نمی خوام تعمیمش بدم ولی می خوام بگم این طور ادم ها هستند و میشه این طور ازدواج کرد ولی باید دید از ازدواج به دنبال چی هستید.

فردا عروسی یکی از دوستای نزدیکمه. یک دوستی که تاثیر خوبی تو زندگی ام گذاشت. هیچ وقت بهش نگفتم که تاثیر گذار بوده (: ولی بهش میگم. الان که دارم تایپ می کنم می فهمم آدما می تونن تو زندگی ات تاثیر گذار باشن. خیلی ساده گرفت عروسی اشو. کلا دوستای من ساده عروسی می گیرن از نظر مادی ولی نه اینکه ادم های ساده ای باشن. ادم های خوبی هستند سخت گیرشون سر چیزای دیگه بوده. برای همینه که هیچ وقت متوجه نمیشم وقتی بچه های اینجا از سخت بودن ازدواج میگن یعنی چی. هر دو طرف کوتاه اومدن و بعد هم زندگی خوبی داشتن. برام تعریف می کرد که همسرش می خواد بره و مدافع حرفم بشه. گفتم بهت گفت تو چی بهش گفتی. گفت بهش اجازه دادم بره. دوست من این اجازه رو به همسرش داده وقتی هنوز ازدواج نکرده و هنوز نامزدن و تازه فردا عروسی شون هست. اینا رو می بینم تعجب می کنم از چیزی که اینجا تو مانشت گفته میشه. از عروسی از جهاز از حرفایی که واقعا گفتنش قشنگ نیست از نمی دونم مادر شوهر و از خونه و از ماشین از لباس عروس از ارایشگاه. واقعا یعنی چی؟ یکم فکر کنیم می بینم بی ارزش ترین چیزها رو داریم سرش بحث می کنیم. البته باید طرف مقابل هم درک داشته باشه. از سخت نگرفتن های دختر. این دوستم و دوستای دیگه ام که گفتم هر دو واقعا خوبن. درک داشتن از هم و چیزای دیگه براشون مهم بوده. چیز مهمی که بوده اینکه اون کسی که سر راه دوستم قرار گرفته ادم خوبی بوده. واقعا خوب بوده. البته دوست خودم هم خوبه.

لطفا دیگه در مورد دخترا این طوری حرف نزنید که دنبال پول هستند دنبال خونه و ماشین. هستند ولی نه همه. خیلی ها دنبال چیزهای دیگه هستند. گفتنش حتما برای خیلی ها جالب نیست. یه مدت دوست داشتم تو معیارام اینو بگذارم که یک بچه از پرورشگاه بیاریم بزرگ کنیم. حتی چندتا. ولی دیدم اگر چنین چیزی رو به کسی بگی حتما کلی برداشت در موردت خواهد کرد. خیلی بد خواهد بود. برای همینه که گاهی از ازدواج فراری میشی چون فکر می کنی چنین ادمی وجود نداره. تو هم ازدواج کنی میشی شبیه اکثریت. اصلا شاید باید قیدشو زد. البته این معیاری نیست که هر کسی قبول کنه. پس نمیشه در موردش سخت گرفت که همه باید قبولش کنند. چی بگم. دوباره بگذریم. حرفای ناگفتنی زیاده.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sss - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  همچی رو دو دستی بده دست یکی که تازه دو قورت و نیم طرف باقی بمونه من خونه بابام اینا سبک کوبیسم نقاشی می کشیدم و الان با تو پسر دیلاق تو یه اپارتمان ۵۰ متری که یه موش هم لونه کرده باید سر کنم... بابام فلان نننم فلان و تو پسر دیلاق هیچی نداری...
با این دید به هیچ جا نمی رسین
شما برو سراغ دختری که بتونی شرایطشو قبول کنی، مجبور نیستی بری سراغ کسی که طرز فکرشو درک نمی کنی. و حق مسخره کردن هم نداری. اگه حرفی داری با منطق بگو!

از نظر شرعی اش هم شما نمیتونه ایراد بگیری از حرف ایشون. طبق تعریف نفقه،امکانات زندگی دختر بعد از ازدواج باید تناسبی با زندگی قبلیش داشته باشه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - phd-stu - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۰ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  همه دارن نقش بازی می کنن...

تا حد زیادی با حرفت موافقم. هم پسرا هم دخترا. یکی از همین خانم هایی که ازشون خواستگاری کردم میگفت به ادامه تحصیل خیلی خیلی علاقه دارم. حالا به رزومش نگاه می کنی لیسانس فلان رشته از دانشگاه فلان. یه سال برای ارشد مجاز نشده. سال دوم یه رتبه ای آورده که شبانه هم قبول نمیشه. باز خوبه صادق بود و گفت که نه پارسال برای کنکور خوندم نه امسال. خب تو چطوری به ادامه تحصیل علاقه داری؟ حالا طرف پسرا هم هست. مثلا همین خانم بهم گفت سه تا ویژگی مثبتت رو بگو سه تا منفی، من ۵-۶ تا ویژگی منفی بهش گفتم و گفتم ویژگی مثبت ندارم. گفت تواضع می کنید؟ گفتم نه والا! گفت که یعنی صادق نیستید؟ گفتم یعنی دروغ نگفتن ویژگی مثبته؟
به یه جایی رسیدیم که خلاف نکردن، سیگار نکشیدن، دزدی نکردن، دروغ نگفتن ویژگی مثبت شده! البته ناگفته نماند که بعضی خانم ها به خاطر پر جمعیت بودن خانوادمون ردم کردن، بعضی ها به خاطر قومیّتم ردم کردن و... .
ولی شاید یکی از ویژگی های مثبتم این بود که وقتی خانمه گفت من قبلا با یکی رابطه داشتم و میخواست توضیح بده، گفتم ادامه ندید. گذشته ی هیچ کس برام مهم نیست و من حال حاضرت رو میبینم. یه کم سعی کنیم مثل فیلمامون آرمانی زندگی کنیم. وقتی من از این موضوع میگذرم دوست دارم خانمم از زندگی تو یه خونه ی مجلل بگذره و به زندگی تو حتی یه انباری هم راضی باشه. ولی راضی نمیشن، خیلی از دخترا همینطور که میبینم راضی نمیشن. نه اینکه پول ندارم، دوست ندارم تو یه خونه ی مجلل زندگی کنم. کاش یه دختر اینطوری هم پیدا میشد.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - خانه سبز - ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  مسرش می خواد بره و مدافع حرفم بشه. گفتم بهت گفت تو چی بهش گفتی. گفت بهش اجازه دادم بره
.....

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  مسرش می خواد بره و مدافع حرفم بشه. گفتم بهت گفت تو چی بهش گفتی. گفت بهش اجازه دادم بره
.....

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۸ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۰۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  همچی رو دو دستی بده دست یکی که تازه دو قورت و نیم طرف باقی بمونه من خونه بابام اینا سبک کوبیسم نقاشی می کشیدم و الان با تو پسر دیلاق تو یه اپارتمان ۵۰ متری که یه موش هم لونه کرده باید سر کنم... بابام فلان نننم فلان و تو پسر دیلاق هیچی نداری...
با این دید به هیچ جا نمی رسین
شما برو سراغ دختری که بتونی شرایطشو قبول کنی، مجبور نیستی بری سراغ کسی که طرز فکرشو درک نمی کنی. و حق مسخره کردن هم نداری. اگه حرفی داری با منطق بگو!

از نظر شرعی اش هم شما نمیتونه ایراد بگیری از حرف ایشون. طبق تعریف نفقه،امکانات زندگی دختر بعد از ازدواج باید تناسبی با زندگی قبلیش داشته باشه.
خب این خط این نشون مگه .... هستم برم خودم بدبخت کنم.
دختری که دنبال زندگی ساختن نیاد بیاد چه روشنی می خواد بیاره؟ مادرای ما یعنی مادربزرگ هامون تو قحطی تو بدبختی تو جنگ تو نبود تکنولوژی۱۰ تا ۱۰ زاییدن از بچه خواهر ابجی و همسایه نگهداری کردن و فدا شدن....
از امار طلاق خبر ندارین اصلا فکر می کنید پسرا مقصرن برعکس دخترا نسل قبل نیستن راحت بار اومدن.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  .....
چرا نقطه چین...
عجیبه یا غلط املایی داشتم؟
برای خودم که اطرافم این طور ادم ها هستند نه تنها عجیب نیست بلکه چیزایی که تو مانشت گفته میشه خیلی عجیبه!
نمی گم ادمای سخت گیر ندیدم. من خودم برادر دارم بوده کسی که براش سخت گرفته متوجه میشم و وقتی احساس کرد وضع برادرم خوب شده خواست برگرده ولی از طرفی اینکه بگیم همه سخت میگیرن رو خیر.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ب.ظ

..... .

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - خانه سبز - ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۷ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  .....
چرا نقطه چین...
عجیبه یا غلط املایی داشتم؟
برای خودم که اطرافم این طور ادم ها هستند نه تنها عجیب نیست بلکه چیزایی که تو مانشت گفته میشه خیلی عجیبه!
نمی گم ادمای سخت گیر ندیدم. من خودم برادر دارم بوده کسی که براش سخت گرفته متوجه میشم و وقتی احساس کرد وضع برادرم خوب شده خواست برگرده ولی از طرفی اینکه بگیم همه سخت میگیرن رو خیر.
علت نقطه چین این بود که شما از دید عاطفی نگاه کردین ولی موضوع اونا مذهبی و سیاسی هست و .... این جا جایز بحث سیاسی و مذهبی نمی کنم من

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۴ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  علت نقطه چین این بود که شما از دید عاطفی نگاه کردین ولی موضوع اونا مذهبی و سیاسی هست و .... این جا جایزه بحث سیاسی و مذهبی نمی کنم من
درسته. منظورم این بود که دوستم حتی حاضره بگذره از خیلی چیزها. همسرش بره احتمال کم داره برگرده. خوب یعنی چی؟ یعنی خیلی حرفا. یعنی دوست من که انقدر بزرگه که چنین چیزی رو پذیرفته تو زندگی اش به نظرتون چطور خواهد بود؟ خیلی چیزایی دیگه براش مهم میشن که برای دیگران مهم نیستند و چیزهای دیگه. وقتی تحمل چنین چیز سختی رو داشته باشی این خیلی معنی ها داره (: برای همین مثال رو آوردم

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - خانه سبز - ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۷ ب.ظ

(۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۴ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  علت نقطه چین این بود که شما از دید عاطفی نگاه کردین ولی موضوع اونا مذهبی و سیاسی هست و .... این جا جایزه بحث سیاسی و مذهبی نمی کنم من
درسته. منظورم این بود که دوستم حتی حاضره بگذره از خیلی چیزها. همسرش بره احتمال کم داره برگرده. خوب یعنی چی؟ یعنی خیلی حرفا. یعنی دوست من که انقدر بزرگه که چنین چیزی رو پذیرفته تو زندگی اش به نظرتون چطور خواهد بود؟ خیلی چیزایی دیگه براش مهم میشن که برای دیگران مهم نیستند و چیزهای دیگه. وقتی تحمل چنین چیز سختی رو داشته باشی این خیلی معنی ها داره (: برای همین مثال رو آوردم
مهندس سمپلینگت درست نیست خواستی از جامعه اماری سمپلینگ بگیری یه توزیع نرمال بگیر ببین قله کجا می افته Smile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 29 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۴۳ ب.ظ

.....