تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ

من اصلا نسبت به خواستگاری که دختر پسر همو ندیدن حس خوبی ندارم.مثل خرید کالا میمونه. یعنی آقا پسر به همراه مادرشون راه می افتن خونه به خونه این دختر خوبه این دختر بده تازه در بعضی موارد میگن دخترتون نگه دارین ما بریم یه دوری بزنیم بیایم Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
از نظر من پسری که مثلا به سن ۲۶ ۲۷ رسیده باز با مادرش راه می افته استقلال نداره هنوز . تو شرایط الان هم اصلا عاقلانه نیست. همه الان تو تهران با کسی هستن و خنده داره که اون دختر روز خواستگاری میگه من نه عاشق کسی بودم نه تا حالا با کسی دوست بودم . پسر هم همه چیزشو پنهان میکنه از اول پایه ی این زندگی دروغه !

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - karbar - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  از نظر من پسری که مثلا به سن ۲۶ ۲۷ رسیده باز با مادرش راه می افته استقلال نداره هنوز . تو شرایط الان هم اصلا عاقلانه نیست. همه الان تو تهران با کسی هستن و خنده داره که اون دختر روز خواستگاری میگه من نه عاشق کسی بودم نه تا حالا با کسی دوست بودم . پسر هم همه چیزشو پنهان میکنه از اول پایه ی این زندگی دروغه !

در رابطه با قسمت اول صحبتتون، خیلی مواقع آقا تو دانشگاه و یا بیشتر سرکار کیس مورد نظرشون رو پیدا نمی کنند. و اصلا به اون صورت دختری دور و برشون نیست. وهم اینکه چشم پاک هستند و براشون هم مهمه از تو خیابون به هر طریقی همسر انتخاب نکنند. و تنها راه باقی مانده خواستگاری سنتیه.
در رابطه با قسمت دوم صحبتتون، با این حرفتون یک تعمیم بسیار ناجوانمردانه و غیر منصفانه ایی دارید میدید. واژه "همه" رو با این غلظت از کجا آوردید؟ و اگر کسی این صحبت شما رو بخونه و به شوهر و یا خانم عفیف و نجیب خودش بدبین بشه، مسئولیتش با شماست!!!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۹ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  از نظر من پسری که مثلا به سن ۲۶ ۲۷ رسیده باز با مادرش راه می افته استقلال نداره هنوز . تو شرایط الان هم اصلا عاقلانه نیست. همه الان تو تهران با کسی هستن و خنده داره که اون دختر روز خواستگاری میگه من نه عاشق کسی بودم نه تا حالا با کسی دوست بودم . پسر هم همه چیزشو پنهان میکنه از اول پایه ی این زندگی دروغه !

در رابطه با قسمت اول صحبتتون، خیلی مواقع آقا تو دانشگاه و یا بیشتر سرکار کیس مورد نظرشون رو پیدا نمی کنند. و اصلا به اون صورت دختری دور و برشون نیست. وهم اینکه چشم پاک هستند و براشون هم مهمه از تو خیابون به هر طریقی همسر انتخاب نکنند. و تنها راه باقی مانده خواستگاری سنتیه.
در رابطه با قسمت دوم صحبتتون، با این حرفتون یک تعمیم بسیار ناجوانمردانه و غیر منصفانه ایی دارید میدید. واژه "همه" رو با این غلظت از کجا آوردید؟ و اگر کسی این صحبت شما رو بخونه و به شوهر و یا خانم عفیف و نجیب خودش بدبین بشه، مسئولیتش با شماست!!!
من گفتم تو خیابون دختر پیدا کنند؟!!! واژه همه حالا شاید یه مقدار افراط بود قبول دارم ولی اینکه دختر پسر خودشون رو اون چیزی که نیستن نشون می دن در اکثر خواستگاریای سنتی حقیقت داره . من خودم خواستگارایی داشتم که تو جلسه خواستگاری کاملا شخصیت خودشون پنهان میکنن چرا مثلا میخوان از دستشون نپره دختر ولی کاملا خودشون برعکس چیزی که هستن نشون میدن!!!!

در ضمن دختر پسری که قبل ازدواج مثلا عاشق شده بودن از دید شما ناپاکن؟؟؟؟؟؟؟
زن و مردی هم که با خوندن یه پست تو یه تالار به شریک زندگیشون شک کنن باید به عقلشون شک کرد Big Grin Big Grin Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - karbar - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۹ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۵۰ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  از نظر من پسری که مثلا به سن ۲۶ ۲۷ رسیده باز با مادرش راه می افته استقلال نداره هنوز . تو شرایط الان هم اصلا عاقلانه نیست. همه الان تو تهران با کسی هستن و خنده داره که اون دختر روز خواستگاری میگه من نه عاشق کسی بودم نه تا حالا با کسی دوست بودم . پسر هم همه چیزشو پنهان میکنه از اول پایه ی این زندگی دروغه !

من گفتم تو خیابون دختر پیدا کنند؟!!! واژه همه حالا شاید یه مقدار افراط بود قبول دارم ولی اینکه دختر پسر خودشون رو اون چیزی که نیستن نشون می دن در اکثر خواستگاریای سنتی حقیقت داره . من خودم خواستگارایی داشتم که تو جلسه خواستگاری کاملا شخصیت خودشون پنهان میکنن چرا مثلا میخوان از دستشون نپره دختر ولی کاملا خودشون برعکس چیزی که هستن نشون میدن!!!!

در ضمن دختر پسری که قبل ازدواج مثلا عاشق شده بودن از دید شما ناپاکن؟؟؟؟؟؟؟
زن و مردی هم که با خوندن یه پست تو یه تالار به شریک زندگیشون شک کنن باید به عقلشون شک کرد Big Grin Big Grin Big Grin

وقتی سرکار و دانشگاه و کلاس و کلا جمع های این چنینی، کیس نیست، راهی جز خیابون نمی مونهBig Grin
اون قسمت تظاهر رو قبول دارم، که البته یه ذره تجربه زیاد باشه، تقریبا معلومه. و اینکه حتمااا باید مشاور خیلی خوب قبل ازدواج رفت. مشاور خوب باشه، متوجه میشه.
خودتون هم خوب می دونید که منظور هیچ آدم عاقلی نمی تونه اون قسمت حرفتون در مورد عاشق شدن باشه. من منظورم قسمت دوستی و از پایه دروغ بودن بود. چرا مجادله گونه دست روی این قسمت حرف میذارید؟ دوست عزیز، چرا انقدر با خشم و هیجان جواب دادید؟Smile مگه دعوا داریم؟Smile (تعداد علامت سوال های مورد استفاده)
در رابطه با قسمت آخر صحبتتون، بله باید به عقلشون شک کرد، ولی بالاخره می تونه یه بذر بدبینی برای متاهل ها و یه بذر ناامیدی بکاره. مخصوصا برای کسانی که از شهرهای غیر از تهران آمدند تهران، برای زندگی و قصد متاهل شدن دارند.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  وقتی سرکار و دانشگاه و کلاس و کلا جمع های این چنینی، کیس نیست، راهی جز خیابون نمی مونهBig Grin
اون قسمت تظاهر رو قبول دارم، که البته یه ذره تجربه زیاد باشه، تقریبا معلومه. و اینکه حتمااا باید مشاور خیلی خوب قبل ازدواج رفت. مشاور خوب باشه، متوجه میشه.
خودتون هم خوب می دونید که منظور هیچ آدم عاقلی نمی تونه اون قسمت حرفتون در مورد عاشق شدن باشه. من منظورم قسمت دوستی و از پایه دروغ بودن بود. چرا مجادله گونه دست روی این قسمت حرف میذارید؟ دوست عزیز، چرا انقدر با خشم و هیجان جواب دادید؟Smile مگه دعوا داریم؟Smile (تعداد علامت سوال های مورد استفاده)
در رابطه با قسمت آخر صحبتتون، بله باید به عقلشون شک کرد، ولی بالاخره می تونه یه بذر بدبینی برای متاهل ها و یه بذر ناامیدی بکاره. مخصوصا برای کسانی که از شهرهای غیر از تهران آمدند تهران، برای زندگی و قصد متاهل شدن دارند.
خب یه جوری گفتین که به زن و شوهر عفیف و نجیبش شک کنه انگار این که قبلا اون دختر یا پسر عاشق شدن گناه کبیره کردن Big Grin Big Grin Big Grin عصبانی که نشدم ولی یه جورایی برانگیخته شدم خخخخخخخ
تظاهر هم واقعا یکی از مشکلات ازدواج سنتیه. رفتارهایی مثل عروس خانم چند کیلو هستن عروس خانم چه قدر مهریه میخواد عروس خانم چایی خوب میریزه یا نه، مادر عروس خانم تو چادری میشی یا نه؟ ، سرخ و سفید شدن آقا داماد و بقیه اتفاقایی که تو خواستگاری سنتی می افته همه از مشکلات این جور ازدواج هاست. و مشکل بعدی اینه که نمیشه تشخیص داد این که داماد با مادرش اومده خواستگاری به خاطر عدم استقلالشه یا اینکه کیس خوب پیدا نکرده!!!!!!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - karbar - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۵ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  خب یه جوری گفتین که به زن و شوهر عفیف و نجیبش شک کنه انگار این که قبلا اون دختر یا پسر عاشق شدن گناه کبیره کردن Big Grin Big Grin Big Grin عصبانی که نشدم ولی یه جورایی برانگیخته شدم خخخخخخخ
تظاهر هم واقعا یکی از مشکلات ازدواج سنتیه. رفتارهایی مثل عروس خانم چند کیلو هستن عروس خانم چه قدر مهریه میخواد عروس خانم چایی خوب میریزه یا نه، مادر عروس خانم تو چادری میشی یا نه؟ ، سرخ و سفید شدن آقا داماد و بقیه اتفاقایی که تو خواستگاری سنتی می افته همه از مشکلات این جور ازدواج هاست. و مشکل بعدی اینه که نمیشه تشخیص داد این که داماد با مادرش اومده خواستگاری به خاطر عدم استقلالشه یا اینکه کیس خوب پیدا نکرده!!!!!!
این رفتار ها خیلی زشته و الحمدالله تقریبا تو "یک" جلسه یا حتی تلفنی خودشو نشون میده، به راحتی اگر آدم مایل باشه می تونه جواب رد بده بعد یک جلسه. و هزینه ها در ابعاد مختلف خیلی کمه. نه اینکه مثل دوستی تازه بعد سه سال رابطه، یک دفعه خانواده طرف رو ببینی و خدا می دونه چه جوری اند و چقدر می تونه تفاوت توی زمینه های مختلف وجود داشته باشه.
این قسمت عدم استقلال و یا کیس خوب رو باز هم به نظرم مشاور مجرب می تونند تشخیص بدن.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ق.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  وقتی سرکار و دانشگاه و کلاس و کلا جمع های این چنینی، کیس نیست، راهی جز خیابون نمی مونهBig Grin
خب یه جوری گفتین که به زن و شوهر عفیف و نجیبش شک کنه انگار این که قبلا اون دختر یا پسر عاشق شدن گناه کبیره کردن Big Grin Big Grin Big Grin عصبانی که نشدم ولی یه جورایی برانگیخته شدم خخخخخخخ
خب این خیلی ساده هست. استقلال فکری ربطی به نوع خواستگاری نداره. بعضی خانواده ها به ازدواج سنتی اعتقاد دارن و بعضی ها به ازدواج غیر سنتی و اشنایی چند ماهه با دختر. استقلال فکری و شخصی رو میشه خیلی راحت با یکسری سوال و جواب راحت متوجه شد.
در اکثر مواقع اگر پسری که سنتی خکاستگاری میره مطلع بشه که دختر(یا بالعکس) پیش تر یک عشق نا فرجام غیر سنتی داشته، کنار میکشه. دلیلشو اگه بخام سربسته بگم اینه که در حالت دوستی پسر و دختر در حالت غیر سنتی خیلی از اتفاق ها ممکنه افتاده باشه یا نیافتاده باشه. متاسفانه همونجوری هم که قبلا گفتم خیلی از پسرها در قالب ازدواج دوست میشن و سو استفاده شونو که کردن عملیات کاتینگ و بریک اپ انجام میدن.

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۵ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ق.ظ)karbar نوشته شده توسط:  وقتی سرکار و دانشگاه و کلاس و کلا جمع های این چنینی، کیس نیست، راهی جز خیابون نمی مونهBig Grin
خب این خیلی ساده هست. استقلال فکری ربطی به نوع خواستگاری نداره. بعضی خانواده ها به ازدواج سنتی اعتقاد دارن و بعضی ها به ازدواج غیر سنتی و اشنایی چند ماهه با دختر. استقلال فکری و شخصی رو میشه خیلی راحت با یکسری سوال و جواب راحت متوجه شد.
در اکثر مواقع اگر پسری که سنتی خکاستگاری میره مطلع بشه که دختر(یا بالعکس) پیش تر یک عشق نا فرجام غیر سنتی داشته، کنار میکشه. دلیلشو اگه بخام سربسته بگم اینه که در حالت دوستی پسر و دختر در حالت غیر سنتی خیلی از اتفاق ها ممکنه افتاده باشه یا نیافتاده باشه. متاسفانه همونجوری هم که قبلا گفتم خیلی از پسرها در قالب ازدواج دوست میشن و سو استفاده شونو که کردن عملیات کاتینگ و بریک اپ انجام میدن.

Sent from my galaxy note 4 using Tapatalk
خب اینم خیلی دید افراطی هست که اگر کسی قبلا عشق نافرجام داشته مورد سو استفاده قرار گرفته حداقل ۹۰ درصد دوستای خود من عشق نافرجام داشتن Big Grin Big Grin Big Grin استقلال فکری هم با سوال جواب مشخص نمیشه. گاهی یه پسر خودش مثلا میخواد بره خواستگاری یه دختر ولی تحت مثلا فشار شدید خانواده نمیره جلو. این پسر شاید استقلال فکری داشته باشه ولی اینقدر خانواده ها خودشون محق در هر دخالتی می دونن که دیگه استقلال فکری پسر معنی نمیده.
من منظورم از ازدواج غیر سنتی دوستی نیست. با اطلاع خانواده ها و یه دیدار اولیه مثلا تو کافی شاپ و اینا دختر پسر چند ماه با هم آشنا میشن بعد اگر هم دیگه رو پسندیدن تازه قرار خواستگاری گذاشته میشه. اینجوری دید کالا و این حرفا هم وجود نداره

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  پ ن ۲: یه حدیث در باب عاشق شدن خوندم امروز میذارم، از پیامبر اکرم (ص): هر که عاشق شود، و عفت پیشه کند، و آنگاه جان دهد، چونان شهید از دنیا رفته است.Heart کنزالعمال، حدیث ۶۹۹۹
کاربر خلیل پرور من رفتم عاشق شم خخخخخخخخخخخخخخخ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۴ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  آقا فضا بوی شهادت گرفت Big Grin Big Grin
خدا شاهده که نیتم صرفا شهادته خخخخخخخخ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۳ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  همه الان تو تهران با کسی هستن و خنده داره که اون دختر روز خواستگاری میگه من نه عاشق کسی بودم نه تا حالا با کسی دوست بودم . پسر هم همه چیزشو پنهان میکنه از اول پایه ی این زندگی دروغه !

با کمال احترام٬ شما از زندگی همه دخترای تهران خبر دارید که اینطوری با قطعیت در موردشون نظر می‌دین؟
شاید کسی که جزء "همه" موردنظر شما باشه بهش برنخوره اما من شخصاً این حرف رو که قبلاً از یکی دیگه از کاربرای مانشت هم شنیده بودم٬ توهین به خودم و امثال خودم میدونم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۳ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  همه الان تو تهران با کسی هستن و خنده داره که اون دختر روز خواستگاری میگه من نه عاشق کسی بودم نه تا حالا با کسی دوست بودم . پسر هم همه چیزشو پنهان میکنه از اول پایه ی این زندگی دروغه !

با کمال احترام٬ شما از زندگی همه دخترای تهران خبر دارید که اینطوری با قطعیت در موردشون نظر می‌دین؟
شاید کسی که جزء "همه" موردنظر شما باشه بهش برنخوره اما من شخصاً این حرف رو که قبلاً از یکی دیگه از کاربرای مانشت هم شنیده بودم٬ توهین به خودم و امثال خودم میدونم.
تو پست بعدی بهتون گفتم همه یه مقدار افراطیه . شاید تو افراد کم سن و سال بشه گفت وجود نداره ولی وقتی طرف شده ۳۱ یا ۳۲ سالش دیگه مطمئنا حداقل به یکی از خواستگاراش علاقه مند شده بوده . منظور من حتی عشق یک طرفه هم هست. که میتونه مخرب ازدواج باشه

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - karbar - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  من منظورم از ازدواج غیر سنتی دوستی نیست. با اطلاع خانواده ها و یه دیدار اولیه مثلا تو کافی شاپ و اینا دختر پسر چند ماه با هم آشنا میشن بعد اگر هم دیگه رو پسندیدن تازه قرار خواستگاری گذاشته میشه. اینجوری دید کالا و این حرفا هم وجود نداره
ما به این مدل میگیم سنتیBig GrinBig Grin
البته جلسه اول معمولا خونه که اونم دلیل داریم براش. چون چیزای مهمی رو میشه از خانواده طرف فهمید همون اول. ولی خب اگر طرف خیلی غریب باشه و خیلی هم امید نباشه به سرگیری، جلسه اول هم همون کافی شاپ که بیخودی مزاحم خانواده ها نباشیم.
البته خیلی بیرون رفتن هم تجربه نشون داده خوب نیست. یه جورایی ضررهای دوره دوستی رو داره. به عمل کار برآید نه به حرف. رفت و آمد خانوادگی هم حتما باید باشه چون رفتار ها رو تو عمل و موقعیت میشه دید. کافی شاپ و بیرون برای اون اولا که کلا هیچ شناختی وجود نداره خوبه ولی از یه جایی به بعد نتنها فایده نداره، کلی هم ضرر داره. (راستی تو شهرهای کوچیک به نظرم اصلا این مدل خیلی خوب نیست چون یه خانم احتمالا نمی تونند با خواستگارای متعدد برن بیرون)
دو مورد خواستگار جدی بود که با رفتار پدرشون جلسه اول و دوم خیلی به ما سرنخ داده شد. که درست هم بود. و اتفاقا اون اولا چون آدم ها هنوز از هم شناختی ندارند بیشتر خودشونند و نمی تونند فیلم بازی کنند. چون سناریو رو نمی دونند هنوز!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  من منظورم از ازدواج غیر سنتی دوستی نیست. با اطلاع خانواده ها و یه دیدار اولیه مثلا تو کافی شاپ و اینا دختر پسر چند ماه با هم آشنا میشن بعد اگر هم دیگه رو پسندیدن تازه قرار خواستگاری گذاشته میشه. اینجوری دید کالا و این حرفا هم وجود نداره
البته جلسه اول معمولا خونه که اونم دلیل داریم براش. چون چیزای مهمی رو میشه از خانواده طرف فهمید همون اول. ولی خب اگر طرف خیلی غریب باشه و خیلی هم امید نباشه به سرگیری، جلسه اول هم همون کافی شاپ که بیخودی مزاحم خانواده ها نباشیم.
البته خیلی بیرون رفتن هم تجربه نشون داده خوب نیست. یه جورایی ضررهای دوره دوستی رو داره. به عمل کار برآید نه به حرف. رفت و آمد خانوادگی هم حتما باید باشه چون رفتار ها رو تو عمل و موقعیت میشه دید. کافی شاپ و بیرون برای اون اولا که کلا هیچ شناختی وجود نداره خوبه ولی از یه جایی به بعد نتنها فایده نداره، کلی هم ضرر داره. (راستی تو شهرهای کوچیک به نظرم اصلا این مدل خیلی خوب نیست چون یه خانم احتمالا نمی تونند با خواستگارای متعدد برن بیرون)
دو مورد خواستگار جدی بود که با رفتار پدرشون جلسه اول و دوم خیلی به ما سرنخ داده شد. که درست هم بود. و اتفاقا اون اولا چون آدم ها هنوز از هم شناختی ندارند بیشتر خودشونند و نمی تونند فیلم بازی کنند. چون سناریو رو نمی دونند هنوز!
هر مدلی باشه فقط این نباشه عروس داماد جلوی هم هعی سرخ و سفید شن دروغ تحویل هم بدن Big Grin Big Grin Big Grin باور کنین خودم خواستگارایی داشتم که کاملا یه شخصیت دیگه از خودشون نشون دادن

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) in - karbar - 01 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۰۷ ب.ظ

(۰۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ب.ظ)karbar نوشته شده توسط:  
(01 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  من منظورم از ازدواج غیر سنتی دوستی نیست. با اطلاع خانواده ها و یه دیدار اولیه مثلا تو کافی شاپ و اینا دختر پسر چند ماه با هم آشنا میشن بعد اگر هم دیگه رو پسندیدن تازه قرار خواستگاری گذاشته میشه. اینجوری دید کالا و این حرفا هم وجود نداره
هر مدلی باشه فقط این نباشه عروس داماد جلوی هم هعی سرخ و سفید شن دروغ تحویل هم بدن Big Grin Big Grin Big Grin باور کنین خودم خواستگارایی داشتم که کاملا یه شخصیت دیگه از خودشون نشون دادن
بدبین نباشید دوست عزیز، به خوبی ها و مثبت ها فکر کنید، در راه درست تلاش و توکل کنید، خداوند مهربان و قادر هواتونو داره و چیزی که دوست دارید نصیبتون میشه و مثبت ها براتون اتفاق می افتهShy ان شااللهAngel

پ.ن: ممنون از کسایی که وقتی رو سپری کردن اینجا، دونستن نظرات بقیه خیلی خوب، جالب و آموزنده بود.