تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - clint - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۲ ق.ظ

دقیقا منم دارم همین و زیر سوال میبرم (شالوده نظام خانوادگی ایران) میدونی چیه اگه همین قانون هم نباشه به ۴ تاشم وفادار نیستند

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - clint - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۰ ق.ظ

من کاری ندارم چند درصد آقایان از این قانون بی بهره مانده اند، پرسش اینجاست، مبنای نظری این قانون چیست؟ مطمئنا در قانون گذاری این قوانین برای جنس مرد نوعی طبیعت در نظر گرفته شده است که با روح این قانون سازگار است. لطفا آن را رد یا تائید کنید.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵ ق.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  دقیقا رسیدیم سر نقطه ی اول،
گویا خانم clint نتیجه هاتون رو گرفتید،از سخن شما تنوع طلبی تمام مرد ها در ذهن متبادر میشه،(توهینم هست واقعا)
من در تعجبم که شمایی که از فرضیات ذهن خودتون به نتیجه لازم و قابل قبولی رسیدید چرا بحث میکنید دیگه؟
اونم در جایی که یک سری مرد وجود دارند که فرضیات ذهن شما اون ها رو به عنوان عنصری تنوع طلب قبول کرده؟؟؟
====
توهین هم شده خداوکیلی،(ما که میگذریم)
نه پدر ما و نه پدر دوستان ما و نه پدر ۹۰ درصد مردانی که اینجا کامنت گذاشتن دارای چند همسر نیستند و من اینو قول میدم(استثناها به کنار)، چرا که حداقل پسرهای با ادبی از لحاظ مباحثه در اینجا وجود دارند و کم دیدم یه آقایی در این فروم خانمی رو تنوع طلب قلمداد کنه،و اگر مباحثه ای صورت گرفته و اطلاعات غلط یا ضد و نقیضی توسط پسر ها داده شده،بعد از تصحیح هایی که من کردم خدا رو شکر هیچ پسری قضیه رو وارونه نکرده.
اینکه آقایون این فروم پدران ما چند همسر نیستند صورت قضیه رو تغییر نمیده قانون چند همسری وجود داره و هر مردی که بخواد وجدانش زیر پا بزاره میتونه طبق این قانون عمل کنه غیر از اینه؟

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sss - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۰ ق.ظ

این که دخترها دنبال آرایش زیاد و رسیدگی بیش از حد به ظاهرشون هستن، علت این نیست که "مرد ها هر صبح جلوی در خانه ی خانم های علاقمند به موضوع آرایش یک کیسه از لوازم آرایشی گران قیمت قرار میدهم، و عدم استفاده از آن ها را جرم محسوب میکنیم." بلکه شرایط طوری شده که اون خانم از جیب خودش و با گذشتن سلامتی اش حتی این کارو میکنه.
تعداد زیادی از مردا (نه همه) و همین طور زن ها شاید در حرف چیز دیگه بگن ولی در عمل آدم ها رو بر اساس ظاهر قضاوت می کنن و خیلی ها حتی خودشون رو هم بر اساس نظری که دیگران راجع به ظاهرشون دارن، قضاوت می کنن.
وقتی من با ظاهر ساده مراجعه می کنم به هر مرکزی (مغازه، رستوران، آموزشگاه و ...) و همزمان یه داف وارد میشه، بیش تر مواقع باید نفر دوم صف باشم و گاهی کلا بعد از طولانی شدن انتظار، از صف بیام بیرون؛ در ناخودآگاهم این نتیجه گیری به وجود میاد که ملاک احترام و توجه تو جامعه چه چیزیه.
و همین مساله در مورد شرایط مالی هم وجود داره.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - clint - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲ ق.ظ

ظاهرا صحبتهای دیشب مرا و همینطور صحبتهای پیش من را به درستی مطالعه نکرده اید. اگر درست خوانده بودید و متوجه شده بودید؛اینگونه صحبت نمی کردید. اولا من پیشتر از همه در این فروم به نکوهش از رفتارهای آرایشگری و منافع سرمایه داری اشاره کرده بودم. دیشب هم عرض کردم یا باید پیش فرض های به چالش کشید یا باید به سبک زندگی های پیشین بسنده نمود. چرا که سبک زندگی عرفی و قانونی ما براساس آن پیش فرضهایی قرار دارند که شما از شنیدن آن اینکونه تند و آتشین مزاج می شوید.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۸ ق.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۵ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۴ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  دقیقا رسیدیم سر نقطه ی اول،
گویا خانم clint نتیجه هاتون رو گرفتید،از سخن شما تنوع طلبی تمام مرد ها در ذهن متبادر میشه،(توهینم هست واقعا)
من در تعجبم که شمایی که از فرضیات ذهن خودتون به نتیجه لازم و قابل قبولی رسیدید چرا بحث میکنید دیگه؟
اونم در جایی که یک سری مرد وجود دارند که فرضیات ذهن شما اون ها رو به عنوان عنصری تنوع طلب قبول کرده؟؟؟
====
توهین هم شده خداوکیلی،(ما که میگذریم)
نه پدر ما و نه پدر دوستان ما و نه پدر ۹۰ درصد مردانی که اینجا کامنت گذاشتن دارای چند همسر نیستند و من اینو قول میدم(استثناها به کنار)، چرا که حداقل پسرهای با ادبی از لحاظ مباحثه در اینجا وجود دارند و کم دیدم یه آقایی در این فروم خانمی رو تنوع طلب قلمداد کنه،و اگر مباحثه ای صورت گرفته و اطلاعات غلط یا ضد و نقیضی توسط پسر ها داده شده،بعد از تصحیح هایی که من کردم خدا رو شکر هیچ پسری قضیه رو وارونه نکرده.
اینکه آقایون این فروم پدران ما چند همسر نیستند صورت قضیه رو تغییر نمیده قانون چند همسری وجود داره و هر مردی که بخواد وجدانش زیر پا بزاره میتونه طبق این قانون عمل کنه غیر از اینه؟
شما روی چیزیکه هست مانور بدید و سعی کنید مورد ترحم قرار بگیرید، امثال بنده هم روی چیزی که باید باشد مانور میدهم،و در جهت برابری انسان ها تلاش میکنم،قطع به یقین و به جرات میگم که شما با این طرز نگاه راه به جایی جز جذب ترحم بیشتر نمیبرید،
قطع به یقین چیزی که وجود داره درست نیست و اما قابل اصلاح هست، اما نه با نابود کردن و به فنا دادن جنس مرد،
ترحم؟؟؟؟؟؟؟ اینکه خیلی از مردان در خفا راحت یکی رو صیغه میکنن ترحمه؟؟؟؟؟؟ دفاع از این وضعیت ترحمه؟ این همه خانمایی که طلاق میگیرن زن دوم بقیه میشن ترحمه !!!!! هر چند مقصر صرفا در این قضیه آقایون نیستن خانما هم هستن. شما در الفاظ لغات ادبی خیلی راحت به بقیه توهین میکنین !!
من نمیگم آقایون مقصر محض هستند هم خانما و هم آقایون مقصرن و از این وضع شاکی هستم. ولی این قانون چند همسری رو آقایون وضع کردند نه خانمها جدا از اینکه چقدر از خانمها در این ظلم شریک میشن

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - samaneh@90 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۰ ق.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ق.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  Smile
امید که سبک زندگی رمان نویسان و گفتار آن ها،باعث دور زدن حقیقت نشود
====
تشخیص مزاجتونم که عالیه Smile
===
به هر حال در هر مسیری که هستید و فکر میکنید که درسته، امیدوارم موفق باشید، فقط به باقی آدما هم حق زیستن بدید، همین
شما خودتون هم تو افکارتون قانون برابری رو رعایت نمیکنین!!!!!!! زن رو یه موجود رویایی میدونین که شالوده افکار و زندگیش رو براساس رمان ها میزاره. برای تشخیص صحت حرف من در رابطه با رواج چند همسری در ایران میتونین فقط یک روز برین دادگاه خانواده !!!! همه حق زندگی دارن کسی جلوی این حق رو نگرفته شاید این صحبت ها اینجا باعث شه آقایون این فروم حتی فکر چند همسری رو هم از ذهنشون دور کنند البته اگر این فکر داشته باشن Big Grin Big Grin Big Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ب.ظ

.....

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - nlp@2015 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۶ ب.ظ

به نظر من رفتار آدم و اینکه نذاری کسی از حدو حدودش فراتر بره خیلی مهم تر از حجاب ظاهر هست.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۵۹ ب.ظ

این پست پاک شد.
من برای خودم و افراد محترم زندگیم احترام قائل هستم و ترجیح میدم باعث به وجود آمدن بحث های بی مورد ناشی از ظاهربینی نشم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۲۴ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۵۹ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  بستگی داره که با کی طرف باشید!
دقیقا بستگی داره با کی طرف باشید. من حتی گاهی شده وارد یک مغازه شدم ولی طرف با اکراه با من حرف زده و من سریع از مغازه درامدم. من که مثل بقیه مشتری ها هستم و خواستم که پول بدم و چیزی بخرم. من نمی گم به من احترام بیشتری بگذاره ولی میگم به من هم به چشم بقیه مشتری ها نگاه کنه. هر کسی با هر حجابی. منم اطرافیانم همه جور ادم دارم با عقاید و ظاهرهای مختلف واقعا کاری به کارشون ندارم. گاهی چیزی میگم ولی حتی از اون کسی که میگه خدا رو قبول ندارم هم گاهی چیزهایی یاد گرفتم.
و دقیقا این مهم هست که این چیزها برای تو ارزش هست هرچند بقیه طور دیگه نگاه کنن یا چیزی بگن.
من از وقتی که چادر سر می کنم، خیلی حالم بهتره. خیلی راحت تر هستم. قبلا ها یکم سخت تر بود. همون اوایل چادر همه اش از سرم می افتاد یا زیر پام می موند ((: حتی می ترسیدم خانواده ام مخالفت کنند که نمی دونم چی شد هیچی نگفتن. خانواده ی غیر مذهبی ندارم ولی یکم حساسیت هایی وجود داشت از نظر بعضی از اعضای خانواده.
واقعا از این انتخابم خیلی خوشحالم (: مخصوصا که زمان می گذره.
یاد استادم افتادم میگفت تو باید دکتری بخونی. می گفتم برای چی. میگفت چون چادری هستی. میخوام ادم هایی مثل تو هم دکتری بخونند Smile چی بگم دیگه اینم طرز فکر ایشون بود.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sara9009 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۳۸ ب.ظ

خیلی وقته به این نتیجه رسیدم حجاب میتونه هیچ ربطی به شعور و شخصیت ودرستی ادما نداشته باشه . دخالت تو ریخت و قیافه ی ادما فقط میتونه نشونه ی بی احترامی به عقاید اونا باشه . من از تمام ویژگی های ظاهریم راضیم اگر راضی هم نبودم بازم بخاطر هیچ ادمی روی زمین دست به ظاهرم نمیزدم ، ولی احترام میذارم به ادما که هر کاری دوست دارن با ظاهرشون بکنن و سعی میکنم (سعی میکنم) هیچ قضاوتی درموردشون نکنم . فقط گاهی دلم میگیره از خانم هایی که بخاطر همسرشون یا هر ادم دیگه ای ظاهرشون رو تغییر میدن حداقل اگه تغییر میدن نگن بخاطر فلانی تغییر کردم بگن چون خودم دوست داشتم تغییر کردم . بعضی خانم ها با افتخار میگن بخاطر همسرم چادر میذارم یا بخاطر همسرم حجابم رو برداشتم و این موضوع رو نشونه ی علاقشون به اون ادم میدونن ولی این موضوع رو فراموش میکنن که اون ادمی که خودشو دوست نداره و برای عقاید و علایق خودش احترامی قائل نیست نمیتونه دیگری رو دوست داشته باشه و براش احترام قائل بشه کسی که با خودش به وحدت نرسیده نمیتونه با دیگری به وحدت برسه، ولی بازم به عقاید این خانم ها احترام میذارم که به هر دلیلی تغییر میکنن .

+ فقط میتونم بگم متاسفم برای اون استادی که بر اساس لباس و ظاهر ادما شخصیت ملت براش به اثبات میرسه . کاری به چادر و مانتویی بودن کسی ندارم ولی اون احترامی که با لباس و ظاهر میخواد از ادما دریافت بشه به نظرم کمتر ارزشی حداقل برای من نداره.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۲ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۳۸ ب.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  خیلی وقته به این نتیجه رسیدم حجاب میتونه هیچ ربطی به شعور و شخصیت ودرستی ادما نداشته باشه . دخالت تو ریخت و قیافه ی ادما فقط میتونه نشونه ی بی احترامی به عقاید اونا باشه .
ربطی نداره سارا.واقعا مسئله همون احترام متقابل هست.
وگرنه طرز فکر استاد من هم درست نبود. من انقدر با سواد نبودم که دکتری بخونم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۲ ب.ظ

گاهی سکوت سزای سبک سری است. Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sara9009 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۳۱ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۲ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  ربطی نداره سارا.واقعا مسئله همون احترام متقابل هست.
وگرنه طرز فکر استاد من هم درست نبود. من انقدر با سواد نبودم که دکتری بخونم.

چی ربطی نداره؟
من پست شما رو نخونده بودم عزیزم .

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۲ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  گاهی سکوت سزای سبک سری است. Smile

اگه این پست شما در جواب پست من بود ، باید خدمتتون عرض کنم که خدا رو شکر بی ادب بودن خودت رو هم به اثبات رسوندی.