تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - zarisa - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۰۰ ب.ظ

حجاب رو باید از فکر برداشت.
مساله ی پوشش و ظاهر هر شخص که به هیچ عنوان مسندی برای قضاوت افکار اون شخص نیست. هر کس هم اینقدر ظاهر بین هست سطح پایین خودش رو فقط نشون میده. آخه لباس و پارچه و مدلی که هرکس می پوشه وقتی مطابق سنش و هر چند وقت یکبار احتمالا عوض میشه چی میخاد به ما بگه؟؟؟ مخصوصا تو سنهای پایین که هنوز خودشو پیدا نکرده و از نظر فکری هم به ثبات نرسیدن. من نه اون چادری که روبنده هم میندازه قدیس میبینم نه اون کسی که طبق آخرین مدل پاریس تیپ میزنه رو قضاوت میکنم.
این آدمای سطح پایینی که معیار قضاوتشون سطح مال و جمال طرف هست هم اصلا ارزش هم صحبت شدن و وقت گذاشتن رو ندارن. چه استاد دانشگاه باشه چه فروشنده ی مغازه.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۵ ب.ظ

انگار اینجا نباید بحث های جدی انجام بشه. جاش نیست. شاید جای خوبش همون بیرون و با آدم های واقعی هست. اصلا تو دنیای واقعی همه چی یه طور دیگه است. آخرش هم که اینجا به کدورت می رسه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - zarisa - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۸ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۵ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  انگار اینجا نباید بحث های جدی انجام بشه. جاش نیست. شاید جای خوبش همون بیرون و با آدم های واقعی هست. اصلا تو دنیای واقعی همه چی یه طور دیگه است. آخرش هم که اینجا به کدورت می رسه.
نه عزیزم همین ها توی دنیای واقعی هستن دیگه. اتفاقا تو دنیای واقعی بحث ها یی که موضع مخالف دارن خیلی زودتر هم تموم میشن. حداقل اینجا اگر کسی عصبانی باشه یا صداشو ببره بالا ادم متوجه نمیشهDodgy. قرار نیست همه به تفاهم و نقطه ی مشترک برسیم در اونصورت که حرفی برای گفتن و فکری برای به چالش کشیدن نخواهیم داشت.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۳ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۸ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  نه عزیزم همین ها توی دنیای واقعی هستن دیگه. اتفاقا تو دنیای واقعی بحث ها یی که موضع مخالف دارن خیلی زودتر هم تموم میشن. حداقل اینجا اگر کسی عصبانی باشه یا صداشو ببره بالا ادم متوجه نمیشه[تصویر:  dodgy.gif]
آخه واقعا فرق داره. اینجا من خیلی حرفامو نمی زنم. تمام حرفای من نیستند ولی تو دنیای واقعی می تونم پیش دوستم یا پدرم یا هر شخص دیگه که خوب می شناسم هر چی که عقیده دارم، بگم. واقعا اینجا بخشی از حرفا زده میشه نه همش. اصلا متفاوته. ایده آل هامون رو شاید بگیم. شاید هم بخاطر ملاحظاتی خیلی چیزها رو نگم. چون آدمای اینجا رو نمی شناسم.
مثلا من توی دنیای واقعی با دوستم مشکلی پیدا می کنم راحت میرم میشینم حرفامو میزنم. ولی اینجا اصلا هیچ کسی معلوم نیست منظورش چیه. اصلا لحن ادم ها و خیلی چیزای دیگه معلوم نیست. اونجا آخر به خوبی تموم میشه حتی اگر به توافق نرسیدم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - zarisa - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۰ ب.ظ

من اینجا رو مثل برنامه های نقد و تحلیل درست و حسابی که البته تو تلویزیون های آزاد هست در نظر میگیرم. تو اون برنامه ها هم آخر سر هیچ کس نمیاد طرف مقابلش رو تایید کنه. اما بیننده ی سوم شخص به اندازه ی فهم خودش و نهایتا قضاوت خودش راه درست رو پیدا میکنه. بنا رو بر این نگذارید که قراره یه تفاهم نامه ی نهایی از این مجمع بیاد بیرون. اصلا به هیچ عنوان این اتفاق نخواهد افتاد.
بیایید همدیگه رو محترمانه بفهمیم. دیدگاه آدما و فرهنگشون با هم فرق میکنه. حداقل این کار اینه که آستانه ی تحمل و شناخت ما نسبت به جامعه کمی بیشتر میشه.
کدورت هم به اونصورت پیش نمیاد. چون معمولا بچه ها مستقیما همدیگه رو نمیشناسن و شاید روراست تر افکارشون رو بیان کنن.
هر از چند گاهی هم یکی ناراحت میشه و خداحافظی و طلب حلالیت....این علامت خوبیه. باید به آدم بعضی وقتا بربخوره. حتما یه چیزی بوده که باعث شده طرف به فکر فرو بره. به همین هم باید مثبت نگاه کرد.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۱ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۰ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  من اینجا رو مثل برنامه های نقد و تحلیل درست و حسابی که البته تو تلویزیون های آزاد هست در نظر میگیرم. تو اون برنامه ها هم آخر سر هیچ کس نمیاد طرف مقابلش رو تایید کنه. اما بیننده ی سوم شخص به اندازه ی فهم خودش و نهایتا قضاوت خودش راه درست رو پیدا میکنه. بنا رو بر این نگذارید که قراره یه تفاهم نامه ی نهایی از این مجمع بیاد بیرون. اصلا به هیچ عنوان این اتفاق نخواهد افتاد.
بله فقط یه چیزی بگم. این برنامه هایی که میگید یاد برنامه های نزدیک انتخابات می افتم. همه در یک حالت خاصی قرار دارند میان از خواسته هاشون میگن با یک شور و حرارتی. ولی وقتی شاید یک ماه دیگه اون رو ببینید، نظرش فرق داره. یا عملش با نظری که داشته اون موقع ((:
بحث کردن خوبه ولی به نظرم هیچ چیزی جای بحث های واقعی تو دنیای واقعی رو نمی گیره.
از اینکه این بحثا آخرش به یه کدورتی ختم میشه ناراحت میشم. بعد هم یه چیزهایی دائم تکرار میشه.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - zarisa - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۸ ب.ظ

البته که اصلا منظور من برنامه های انتخاباتی و به قول شما بیشتر تبلیغاتی نیست. همین یه نکته ی متمایز و مثبت هست . همین که کسی اینجا دنبال رای جمع کردن نیست خودش آزادی بیشتری به آدم میده که فارغ بال تر بنویسه.
اصلا کار ما و دنیای ما اینطور نیست. هرکس واقعا خودش باشه چه بسا نفعی هم از این مباحثات ببره. انسان های دو رو هم که بگذار در عوالم خویش بمانند...
خب طبیعیه که تکرار هم باشه. اگه به نظر شخص من باشه(فقط خودم رو میگم ها) اصلا بحثی در باب حجاب و پوشش که جزو حق انتخاب طبیعی هر فرد هست ندارم. یعنی اصلا این بحث رو هیچ وقت پیش نمیکشم ولی در یه موضوع دیگه شاید کاملا برام جدید باشه. مگه اینکه بخواهید من باب هر موضوع یه تاپیک جدید باز کنید که به تکرار هم نیفته مباحث.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۳ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۸ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  اصلا کار ما و دنیای ما اینطور نیست. هرکس واقعا خودش باشه چه بسا نفعی هم از این مباحثات ببره. انسان های دو رو هم که بگذار در عوالم خویش بمانند...
ببخشید بحث این تاپیکم منحرف شد.
بحث دورویی نیست. بحث این هست که بخشی از ما اینجاست و نه همه چیز. واقعا فقط بخشی.
یک چیزی هم هست و اینکه شاید درست نباشه همه چیز در فضای مجازی گفته بشه. خودم این اشتباهو کردم. هر چند دیگه این فضای مجازی خیلی وارد زندگی ما شده. نمی دونم آینده چی بشه و چطوری بشه.
من با بحث کردن مخالف نیستم. منم چیزایی اینجا یاد گرفتم. ولی گاهی به کدورت ختم میشه قشنگ نیست و اینکه همه چیز این هایی نیست که گفته میشه و فقط بخشی هست. البته از نظر من فقط. همین.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - zarisa - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۰۹ ب.ظ

[/quote]
ببخشید بحث این تاپیکم منحرف شد.
بحث دورویی نیست. بحث این هست که بخشی از ما اینجاست و نه همه چیز. واقعا فقط بخشی.
[/quote]
بله کاملا متوجه هستم چی میفرمایید. من هم کاری به تمامیت شخصی و فکری مثلا کاربر zarisa ندارم. من مطالب رو میخونم و از فلان مطلب و فلان طرز فکر aurora خوشم میاد. میرم فکر میکنم میگم به به . عجب حرف درستی زد ها. اون بخش خوب دیگه میشه بخشی از فکر من.
اگه از یه حرف دیگه ی aurora هم خوشم نیاد که سر هر دومون سلامت. خصومتی با هم نداریم .Heart

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - saeidkhan - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۰ ب.ظ

و اما عقد ...Heart
خداکنه هممون در جهته همون تغییری که دوس داریم ایجاد بشه تلاش کنیم، نه اینکه فقط ایده آلامون رو بگیم واسه بقیه آدمای دنیا...
امیدوارم همتون موفق و خوشبخت باشید.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Aurora - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۳۸ ب.ظ

مبارکه Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sara9009 - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۰۱ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۰ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  و اما عقد ...Heart
خداکنه هممون در جهته همون تغییری که دوس داریم ایجاد بشه تلاش کنیم، نه اینکه فقط ایده آلامون رو بگیم واسه بقیه آدمای دنیا...

خوشبخت بشید ، انشاالله بهترین و شادترین روزای زندگیتون رو کنار همسر محترمتون تجربه کنید.
هر کسی میگه ازدواج کردم یا میخوام ازدواج کنم از ته قلبم براش خوشحال میشم و ارزوی بهترین ها رو میکنم . امیدوارم تمام دوستام و تمام بچه های مجرد این سایت به زودی با همراه زندگیشون اشنا بشن و باقی مسیر زندگی رو با همسرشون طی کنن و میدونم ازدواج درست چقدر میتونه تو ارامش ادما موثر باشه .

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - karbar - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ب.ظ

من باب چند همسری، من فکر می کنم خداوند می دونند که همیشه یه عده تنوع طلب وجود دارن. این یه "فکته". و به این کار تشویق هم نکردن. ولی چون این اتفاقیه که به هر حال به دست بعضی ها می افته، حداقلش اینه که حقوق نفر دوم و بچه هاش حفظ بشه. و یه عده بی کس و کار به وجود نیایند. مثلا حالا طرف زن دوم نگیره میره با یکی دیگه بدون عقد.(کما اینکه تو ایران و خارج اینکار رو می کنند) حداقل خوبی ازدواج اینه که بچه ایی که به وجود میاد مثلا بش ارث تعلق می گیره. و اون خانم هم حقوقی براش رعایت میشه. کلا یعنی این اتفاق حالا که قراره بیفته پس حداقل یه چهارچوبی براش باشه.
بحث تنوع طلبی هم بذاریم کنار، برهه هایی از تاریخ بوده که باید این کار انجام میشده.
نمی دونم چرا ملت رابطه نامشروع که می بینند میگن زندگی هر کسی به خودش مربوطه. ولی این مسائل رو بر نمی تابند. اینم همونه فقط نظام مند تره.
بازم تاکید کنم این کار از نظر اخلاقی قشنگ نیست. صرفا همین یک آیه رو نبینید. ببینید که خداوند چقدر حتی هنگام طلاق توصیه های زیبا کردند به آقایون که حواستون به خانم تقریبا قبلیتون باشه (دقیقا مثل الانBig Grin). بعد همچین خدایی راضی باشه زندگی اول یکی از هم بپاشه؟ (آیات قرآن رو حتما باید مجموعا دید نه تکی)
خانمای این فروم و تعدادی از آقایون لطفا منو نزنید. اینم نظره. با تشکرBig Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۲۰ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۲۳ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۸ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  نه عزیزم همین ها توی دنیای واقعی هستن دیگه. اتفاقا تو دنیای واقعی بحث ها یی که موضع مخالف دارن خیلی زودتر هم تموم میشن. حداقل اینجا اگر کسی عصبانی باشه یا صداشو ببره بالا ادم متوجه نمیشه[تصویر:  dodgy.gif]
آخه واقعا فرق داره. اینجا من خیلی حرفامو نمی زنم. تمام حرفای من نیستند ولی تو دنیای واقعی می تونم پیش دوستم یا پدرم یا هر شخص دیگه که خوب می شناسم هر چی که عقیده دارم، بگم. واقعا اینجا بخشی از حرفا زده میشه نه همش. اصلا متفاوته. ایده آل هامون رو شاید بگیم. شاید هم بخاطر ملاحظاتی خیلی چیزها رو نگم. چون آدمای اینجا رو نمی شناسم.
مثلا من توی دنیای واقعی با دوستم مشکلی پیدا می کنم راحت میرم میشینم حرفامو میزنم. ولی اینجا اصلا هیچ کسی معلوم نیست منظورش چیه. اصلا لحن ادم ها و خیلی چیزای دیگه معلوم نیست. اونجا آخر به خوبی تموم میشه حتی اگر به توافق نرسیدم.

بله. شما کاملا درست می فرمائید.
مثل من که نتونستم منظورم رو درست برسونم و باعث شدم به ناروا به یکی از اساتید بزرگوارم توهین بشه.
تو این بحث اصلا حرف آدم با حجاب و کم حجاب نبود. اینجا بحث بر سر یکسری افراد بود که ظاهرشون رو طوری درست می کنن که جلب توجه می کنه و رفتارشون هم مناسب نیست و دنبال جلب توجه هستن. بعد هم در این مورد صحبت شد که در برخی اماکن بعضی افراد معلوم الحال وقتی که یک خانم متین و مؤقر و یکی از همون افراد (به قول دوستمون داف) حضور دارن، بر طبق شخصیت خودشون جذب اون فرد دوم میشن و اون خانم محترم مثلا تو فروشگاه نادیده گرفته میشه.
اونوقت من مثال زدم که سر کلاس دانشگاه یکی از همون داف ها برگرده و در حضور استادی که سالهاست با انواع و اقسام دانشجوها سر و کار داره (و به قول پدرم خیلی خوب و سریع دستش میاد که کی چیکاره است)، به من تیکه بندازه و بگه که دنبال جلب توجه استاد هستم. استاد هم اونجا سکوت کنه و بعد به خودم بگه شخصیت شما برای من ثابت شده است. جلو بچه ها و خود اون فرد سکوت کرد و چیزی نگفت. چون شخصیت و احترام همه براش مهمه.
اونوقت آیا این استاد یک نگاه به چهره من انداخته و این حرف رو زده؟
قطعا خیر. ایشون با برخوردهائی که با من داشتن به این نتیجه رسیدن که شخصیت من چه طوریه.
حالا چون من چادری ام باید از حرفم اینطور برداشت بشه که استاد به خاطر چادری بودنم اینطوری قضاوت کرده نه؟ قطعا نه. این تهمته.
بحث سر ظاهر و رفتار سنگین و ظاهر و رفتار نادرسته. این دو تا هم بخوایم یا نخوایم با هم گره خوردن. ظاهر هم جزئی از شخصیت افراد هست. قطعا ظاهر جلب توجه کننده و دور از عرف برخی افراد از شخصیت شون که دنبال جلب توجه هستن نشأت می گیره. .گرنه چه دلیلی داره تیپی بزنن که از یه جا که رد میشن نگاه همه برگرده سمتشون؟ ظاهر افراد نشان دهنده شخصیت اوناست.
متانت رفتار و با وقار بودن صرف چادری و محجبه بودن نیست. کم نیستن افرادی که حجابشون کامل نیست (منظورم از حجاب کامل، چادر نیست) اما ظاهرشون هم مطابق با رفتارشون دارای وقار و آراستگیه. مثلا بین دوستان من کم نیست اونائی که یک مقدار موهاشون معلومه و آرایش ملیح هم دارن اما آیا درسته که این افراد با افرادی در یک گروه قرار بگیرن که ظاهر ناهنجار و لباس و آرایش آنچنانی دارن و کاملا مشخصه که فقط دنبال کشیدن نگاه ها به دنبال خودشون هستن؟
ــــــــــــــــــــــــــــــ
حرف من در مورد این افراد بود، نه افرادی که حجابشون کامل نیست و آرایش می کنن.
من گفتم کسی که در رفتارش (که ظاهر هم جزئی از رفتار هست) متانت و وقار رو رعایت می کنه همیشه پیش افراد با شخصیت (از اُستاد دانشگاه گرفته تا کاسب و راننده تاکسی) شناخته شده و محترم هستن و اون دسته دیگه از افراد هم در نوع خودشون شناخته شده هستند.

ضمنا مثال هائی که در مورد پای تخته و تاکسی و ... زدم تجربه های شخصی خودم به عنوان یک دختر چادری بود.
دلیلی وجود نداره که از صحبتم اینطور برداشت بشه که اون توجه و مراعات و احترام مختص افراد چادری باشه.
حالا شاید تو اون مثال پای تخته رفتن چادر نقش داشت اما تو مثال مربوط به احترام تو فروشگاه و دانشگاه و کلاس و ... ارتباطی به چادری بودن من نداشت. دوستای دیگه ام هم که رفتار و ظاهر معقولی دارن همینطوری اند.
فقط خواستم مثال بزنم که همیشه هم اونطور نیست که افرادی که ظاهرشون جلب توجه نمی کنه، نادیده گرفته بشن و بهشون احترام گذاشته نشه. همه چیز بستگی به سطح شعور و شخصیت طرف مقابل داره.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - clint - 11 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۹ ب.ظ

(۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۰ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  و اما عقد ...Heart
تبریک عرض می کنم و برایتان زندگی توام با اندیشه های پربار را آرزو می کنم