تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۱۲ ق.ظ

(۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۲۶ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  بیچاره اون مرده.
همین کارا رو میکنین میترشید دیگه Big Grin
اون مرده خیلی هم از خداشه اصن Big Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 05 دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ

........

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۴۱ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  دارم صدای مامان‌مو می‌شنوم که داره در جواب خانمی که پشت خط تلفنه و برای خواستگاری صحبت می‌کنه، می‌گه: اجازه بدید باهاش صحبت کنم، اگر رضایت داشت...
به سلامتی، ایشالا که همون فرد موردنظر باشه Angel

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۰۷ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷ ق.ظ

در مبحث ازدواج کبوترها لازم نیست خونه و ویلا و ماشین مدل بالا داشته باشن فقط کافیه بیشتر پُف کنن یعنی کار با یه شسوار و اتو مو راه می افته ^.^

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 07 دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  ........

(۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۴۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(05 دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  دارم صدای مامان‌مو می‌شنوم که داره در جواب خانمی که پشت خط تلفنه و برای خواستگاری صحبت می‌کنه، می‌گه: اجازه بدید باهاش صحبت کنم، اگر رضایت داشت...
اینجاست که دیگه ادیت کردن و نقطه چین کردن جواب نمیــــــــده Big GrinTongue

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 07 دى ۱۳۹۶ ۰۱:۰۵ ب.ظ

(۰۷ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(05 دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  ........

(۰۵ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۴۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  
(05 دى ۱۳۹۶ ۰۶:۱۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  دارم صدای مامان‌مو می‌شنوم که داره در جواب خانمی که پشت خط تلفنه و برای خواستگاری صحبت می‌کنه، می‌گه: اجازه بدید باهاش صحبت کنم، اگر رضایت داشت...
اینجاست که دیگه ادیت کردن و نقطه چین کردن جواب نمیــــــــده Big GrinTongue

می‌دونم.
برای دیگران شاید، اما برای خودم تا حدودی چرا...
به خاطر دل خودم پاکش کردم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۲ ب.ظ

اندر باب خیانت ،کلمه ای که این روزها گریبانگیر زوجین است..

خیانت صرفا جسمی نیست،
خیانت
ذاتا
طیفی ست از هر رفتاری،
به ترتیبی که در آن لحظه کاری کنی
که اگر همسرت/عشقت شاهِدَت می بود
نمی کردی..

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۱۸ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۵۴ ب.ظ

- همه میگن عشق بعد از ازدواج به وجود میاد
آره! عشق بعد از ازدواج هم میتونه به وجود بیاد
در صورتی که قبلش هرگز عشق رو تجربه نکرده باشی Smile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 19 دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰ ق.ظ

یکی از معضلات ازدواج که وقتی بهش فکر میکنم تا حد خوبی پشیمون میشم این هست که متاسفانه دسته اعظمی از دخترای امروزی قبل ازدواج به کلی پسر بودن و همه جور کاری کردن و اگر من مثلا ۵ سال قبل بهشون پیشنهاد آشنایی میدادم به بدترین شکل ممکن احتمالا رد میکردن منو و اون آدم ها را به من ترجیح میدادن. اما الان که همه جور کاری کردن و "اولویت هاشون" عوض شده و به من و امثال من به چشم husband material نگاه میکنن چراغ سبز نشون میدن. اینو یادم میفته واقعا از خشم پر میشم. با یه نمونه اش همین اخیرا برخورد داشتم. و هیچوقت نمیتونی مطمئن باشی چی توی گذشته یه دختر گذشته دروغم که عین آب خوردنه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Behnam‌ - ۱۹ دى ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹ ق.ظ

(۱۹ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  یکی از معضلات ازدواج که وقتی بهش فکر میکنم تا حد خوبی پشیمون میشم این هست که متاسفانه دسته اعظمی از دخترای امروزی قبل ازدواج به کلی پسر بودن و همه جور کاری کردن و اگر من مثلا ۵ سال قبل بهشون پیشنهاد آشنایی میدادم به بدترین شکل ممکن احتمالا رد میکردن منو و اون آدم ها را به من ترجیح میدادن. اما الان که همه جور کاری کردن و "اولویت هاشون" عوض شده و به من و امثال من به چشم husband material نگاه میکنن چراغ سبز نشون میدن. اینو یادم میفته واقعا از خشم پر میشم. با یه نمونه اش همین اخیرا برخورد داشتم. و هیچوقت نمیتونی مطمئن باشی چی توی گذشته یه دختر گذشته دروغم که عین آب خوردنه.

با تجربیاتی که من از دورهمی‌های پسرونه دیدم و شنیدم، تعداد پسرهای لاشی از تعداد دخترهای لاشی کمتر نیست. این رو از این جهت گفتم که نوشته‌ت تلقین می‌کنه که "دخترا بیشتر اینطوری هستند" و "بیشترِ دخترا اینطوری هستند".
صرف نظر از اینکه چند درصد دخترها همه کاری کردند یا نکردند و غلظتش چقدر هست، سن که میره بالا شخصیت و باید و نبایدهای آدم تغییر می‌کنه و این به نظرم مشکلی نیست. من الان با ۲۰-۲۱ سالگیم زمین تا آسمون فرق دارم. دوران لیسانس دخترها انرژی بیشتری دارند و تازه به یه مثقال آزادی رسیدند، برای همین دنیای دیگه‌ای دارند در حالی که این اتفاق برای دخترهای خارجی مثلا در دوران کالج اتفاق می‌افته و اونا هم همه جور کاری می‌کنند.
نکته‌ی دیگه اینکه اگر شخصیت فعلی دختر (خوب یا بد)، ثابت و استبیل شده باشه و قابل اتکا باشه، اون موقع باید فکر کنی که گذشته‌ش چقدر و چرا باید مهم باشه و آیا منحصراً اینکه در گذشته به من پا نداده یا جو دیگه‌ای داشته، اهمیت داره یا نه (رجوع شود به سی‌دی‌های دکتر هلاکویی).
در نهایت، اگر گذشته‌ی دختر مهم باشه و شناخت کم باشه، بدیهتا به گفته‌های خودش نباید بسنده کرد که حالا این وسط دروغ بگه یا نگه. راه‌های مختلفی مثل پرس و جو از هم‌کلاس‌های دوران دانشگاه و هم‌خوابگاهی و ... وجود داره. اگر اینم جواب نداد، میشه دایره‌ی انتخاب رو به کسانی که از گذشته‌ش خبر داریم تقلیل داد. شما اگر دوست متأهلی داری، خانمش حداقل ۴ نفر رو می‌شناسه که از ریز به ریز زندگی دوستای دخترش خبر داره. می‌تونی از اونا کمک بگیری. من الان به دخترهای ایرانی دور و برم که نگاه می‌کنم، در حدی محترم هستند که اگر کسی اخلاق و اهدافش باهاشون سازگار بود، خیلی گذشته‌شون رو کند و کاو نکنه (مگر اینکه مثلا ازدواج یا دوستی طولانی‌مدت ناموفق و ... داشته باشه که در این صورت باید احتیاط کرد و این چیزها هم مخفی کردنی نیستند).
کُدین احساس می‌کنم بین سنت و مدرنیته داری نوسان می‌کنی؛ منم اینطوری بودم یه زمانی و خیلی سخته. هر بار هم که یه ایراد از دخترا می‌گیری. یه مدت بیخیالِ فکر کردن در مورد ازدواج شو، خودش درست میشه. خشمگین هم نمیشی تازه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - codin - 19 دى ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸ ق.ظ

(۱۹ دى ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(19 دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  یکی از معضلات ازدواج که وقتی بهش فکر میکنم تا حد خوبی پشیمون میشم این هست که متاسفانه دسته اعظمی از دخترای امروزی قبل ازدواج به کلی پسر بودن و همه جور کاری کردن و اگر من مثلا ۵ سال قبل بهشون پیشنهاد آشنایی میدادم به بدترین شکل ممکن احتمالا رد میکردن منو و اون آدم ها را به من ترجیح میدادن. اما الان که همه جور کاری کردن و "اولویت هاشون" عوض شده و به من و امثال من به چشم husband material نگاه میکنن چراغ سبز نشون میدن. اینو یادم میفته واقعا از خشم پر میشم. با یه نمونه اش همین اخیرا برخورد داشتم. و هیچوقت نمیتونی مطمئن باشی چی توی گذشته یه دختر گذشته دروغم که عین آب خوردنه.

با تجربیاتی که من از دورهمی‌های پسرونه دیدم و شنیدم، تعداد پسرهای لاشی از تعداد دخترهای لاشی کمتر نیست. این رو از این جهت گفتم که نوشته‌ت تلقین می‌کنه که "دخترا بیشتر اینطوری هستند" و "بیشترِ دخترا اینطوری هستند".
صرف نظر از اینکه چند درصد دخترها همه کاری کردند یا نکردند و غلظتش چقدر هست، سن که میره بالا شخصیت و باید و نبایدهای آدم تغییر می‌کنه و این به نظرم مشکلی نیست. من الان با ۲۰-۲۱ سالگیم زمین تا آسمون فرق دارم. دوران لیسانس دخترها انرژی بیشتری دارند و تازه به یه مثقال آزادی رسیدند، برای همین دنیای دیگه‌ای دارند در حالی که این اتفاق برای دخترهای خارجی مثلا در دوران کالج اتفاق می‌افته و اونا هم همه جور کاری می‌کنند.
نکته‌ی دیگه اینکه اگر شخصیت فعلی دختر (خوب یا بد)، ثابت و استبیل شده باشه و قابل اتکا باشه، اون موقع باید فکر کنی که گذشته‌ش چقدر و چرا باید مهم باشه و آیا منحصراً اینکه در گذشته به من پا نداده یا جو دیگه‌ای داشته، اهمیت داره یا نه (رجوع شود به سی‌دی‌های دکتر هلاکویی).
در نهایت، اگر گذشته‌ی دختر مهم باشه و شناخت کم باشه، بدیهتا به گفته‌های خودش نباید بسنده کرد که حالا این وسط دروغ بگه یا نگه. راه‌های مختلفی مثل پرس و جو از هم‌کلاس‌های دوران دانشگاه و هم‌خوابگاهی و ... وجود داره. اگر اینم جواب نداد، میشه دایره‌ی انتخاب رو به کسانی که از گذشته‌ش خبر داریم تقلیل داد. شما اگر دوست متأهلی داری، خانمش حداقل ۴ نفر رو می‌شناسه که از ریز به ریز زندگی دوستای دخترش خبر داره. می‌تونی از اونا کمک بگیری. من الان به دخترهای ایرانی دور و برم که نگاه می‌کنم، در حدی محترم هستند که اگر کسی اخلاق و اهدافش باهاشون سازگار بود، خیلی گذشته‌شون رو کند و کاو نکنه (مگر اینکه مثلا ازدواج یا دوستی طولانی‌مدت ناموفق و ... داشته باشه که در این صورت باید احتیاط کرد و این چیزها هم مخفی کردنی نیستند).
کُدین احساس می‌کنم بین سنت و مدرنیته داری نوسان می‌کنی؛ منم اینطوری بودم یه زمانی و خیلی سخته. هر بار هم که یه ایراد از دخترا می‌گیری. یه مدت بیخیالِ فکر کردن در مورد ازدواج شو، خودش درست میشه. خشمگین هم نمیشی تازه.

حرف هات از منظر یک دیدگاه صحیح هست ولی استدلال و پایه منطقی من توش ندیدم برای فکت ها .مثلا انسان ها رو فاقد حافظه ( رجوع شود به سیگنال و سیستم) در نظر گرفتی و یا سایر موارد. هرچند من هم استدلالی ارائه نکردم شاید علتش اینه کلا مسائل انسانی فاقد فرضیاتی هست که بشه روش استدلال کرد.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۱۹ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ ب.ظ

به نظرم واقعا نمیشه براش فرمولی نوشت و گفت اگه این مشخصه ها بود خوب پیش میره و اگه نبود ۱۰۰% ناموفق خواهد بود!
فضای حالت ما تصادفیِ و رفتارمون درگیر احتمالات!
من شخصا تا چندوقت پیش میگفتم فقط "پسری که گذشتش پاک باشه" چون "منم میتونستم هرکاری بکنم ولی نکردم".
اما درحال حاضر به شخصی علاقه دارم که خب قبلا یه سری آدم تو زندگیش بوده و الان هم دخترهای بیشتری با روابط آزادانه تر ولی واقعا از این بابت نگرانی ندارم ،همونطور که اون از بابت من خیالش جمعِ..
نمیشه آدمارو توی حصار محدود کرد، مدام چکش کنی یا.. حتی بعضا این رفتارا نتیجه سوء داره!
وقتی دو نفر بهم علاقمند بشن و با گذشت زمان و شناخت بیشتر ببینن که "اوه پسر این همونه" کم کم تعهد پیدا میکنن و..
دوست داشتن آدمارو تغییر میده!
مورد داشتیم تو همین مانشت یه نفری که خیلی شر بوده و اصلا نمیشده پست های بعضی هارو بی جواب بذاره و خون به دل ملت نکنه جدیدا خیلی آروم و سر به زیر شده و فقط پست دخترا رو ریپلی میزنه Smile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - WILL - 19 دى ۱۳۹۶ ۰۳:۲۷ ب.ظ

آیا میدانید هزینه ثبت ازدواج توسط آقای خوشرویی که دو تا انگشتر گنده بر دست دارد و جملات عربی و مثبتی را بر زبان می‌آورد و خیلی هم تمیز و شسته رفته است چقدر است؟
شغل خوبیست، نیست؟

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Amir V - 20 دى ۱۳۹۶ ۰۷:۰۹ ب.ظ

(۲۰ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  آها..ببخشید اینو میگم ها..توهین به دهه خاصی نباشه. ولی چرا واقعا تازگیا اکثر دختر پسرای این دوره تنوع طلب شدن؟ Confused چرا پایبند به اصول زندگی نیستند؟
بی سوادی و نادانی.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - αɾια - ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ق.ظ

‏پیدا کردن نیمه گمشده ۱۷٪ ماجراست
۸۳٪ قضیه اینه که راضیش کنی ازدواج کنید Big GrinTongue