تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Sadi_gh - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۵۰ ب.ظ

من نمیدونم چرا عنوان تاپیک که به چشم میخوره دست و دلم یاری نمیکنه کلن راجع به بحث چیزی بنویسم Blush
از مطالب دوستان استفاده میکنیم Rolleyes

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Densike - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۵۵ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۳۸ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۰۵ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  من قبل از افاق جواب میدم . افاق هم جواب خودشو بده
اکثر پسرایی که قبل از ازدواج به نوعی با دختر رابطه دوستی داشتن خیلی راحت تر میتونن با خانم خودشون ارتباط برقرار کنن (الزامآ نه)
و اینکه پسری که اول جوونیش جوونی نکنه بعد ازدواج شااااااااااید به خودش بیاد ای داد بی داد ما چه جور جوونی بودیم (اینو خودم از نزدیک لمسش کردم که استاد ۴۵ ساله با دانشجوی ۲۲ سالش که اونم متاهل بود!!!!!!! و همینطور بین دو همکار فرهنگی که هر دو صاحب فرزند یا اقا حتی نوه هم داشت و...................................)
پسری که قبلا با دختری ارتباط نداشته راحت گول خانومها رو میخوره (دخترا میفهمن من چی میگمTongueTongueTongueTongue)
و...............

پناه بر خدا Huh
یعنی باباهای ما که هیچ کدوم دوست دختر نداشتن فریب دخترا رو خوردن؟
اونی که ۴۵ سالشه و با وجود متاهل بودن چشمش دنبال این و اونه بیماره. نمیشه جزء آدمای نرمال حسابش کرد.
چطور میشه به پسری که قبلا دوست دختر داشته اعتماد کرد؟
از اون گذشته امکانش هست که همسر این آدم تو بعضی موارد از دوست دختر سابق آقا پایین تر باشه اون وقت این آدم همیشه تصویر و صدای دوست دخترش باهاشه.
همونطوری که میشه به خانمی که قبلا دوست پسر داشته اعتماد کرد !!!
اگه میگی کسی نمیکنه من اعتماد میکنم
مگه ملاک اعتماد گذشته افراد و کار هایی که انجام دادنه ؟ واقعا ملاک اعتماد اینه ؟
وقتی کسی با صداقت میاد میگه آقا این گذشته منه اتفاقا خیلی راحت تر میشه اعتماد کرد !! اگر کسی بخواد میتونه هزار تا کار بکنه هیچ کسی هم نمیفهمه ولی این آدم داره با صداقت میاد میگه آقا من اینکارارو کردم ! چه دختر چه پسر

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - mcse2010 - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۵۸ ب.ظ

نمیدونم چرا بعضی از دوستان داشتن دوست دختر را با کلاس بودن طرف میدونند!!!!!
سوال من اینه که ایا دخترها میتوانند به پسرهایی که دوست دختر داشتند اعتماد کنند؟؟؟و برعکسش برای اقایون؟؟

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Densike - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۴ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۵۸ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  نمیدونم چرا بعضی از دوستان داشتن دوست دختر را با کلاس بودن طرف میدونند!!!!!
سوال من اینه که ایا دخترها میتوانند به پسرهایی که دوست دختر داشتند اعتماد کنند؟؟؟و برعکسش برای اقایون؟؟
من میتونم !! دلایلش هم چند پست بالاتر گفتم

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Sadi_gh - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۵ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۰ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۹:۲۹ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  یعنی تمامی دلایل و شرایططون توی حلقم Big Grin
البته این نکته رو هم در نظر بگیرید که یک فردی که هیچ وقت دوست دختر نداشته دلایل مختلف داره : یا طرف از قول شما سوشیال اسکیلش پایین بوده و یا وقت نداشته و یا اعتقادی بهش نداشته و هزار تا دلیل دیگه.
ولی مطمئن باشید فردی هم که قیافش در حد شرک باشه و قدش به اندازه مرغ پا کوتاه و لهجه و اطوارهای اجتماعیش هم در حد "صمد" و ... اگه بخواد دوست دختر داشته باشه، میتونه... همونطوری که دیدم. پس این ریزن رد کردن اون نقطه عطف مخ زنها.
اینکه هرکی دوست دختر نداشته سوشیال اسکیلش داغونه همیشه درست نیست؛ اما اینی که هرکی دوست دختر داشته فلزش خراب شده و به عبارتی زنگ زده ۹۹/۹۹۹% مواقع درسته Big Grin
نمونه زنده اش یکی از دوستام توی دانشگاه که نامی نیت بود توی صنعت ارتباطات فی ما بین اجناس مختلف؛ خودش اعتراف کرد که "من دیگه نمیتونم با یک فرد بیشتر از چند ماه باشم و کاملا خسته کننده میشه واسم!!". حالا تصمیم زندگیتون با خودتونهBig Grin

جناب crevice ادبیاتتون شبیه سفرنامه ناصر خسرو و الهی نامه خواجه عبدالله انصاریه Cool لطفا انگلیسی رو فارسی ننویسید چند دقیقه موندم روی کلمه ریزن(REASON) تا فهمیدم چی به چیه CoolCool Big GrinTongue

" نامی نیت " هم خیلی خوب بود. جا داشت یه اسکار میدادن واستون Big GrinTongueTongue
پ.ن : "نامی نیت" معنی نامزد شدن و کاندید شدنه Tongue فکر کنم شما منظورتون معروف بودن بود!

شما ریسنتلی وارد ایران شدید، همه چی چنج شده. آندِراستند میکنم شما رو TongueTongueTongueBig GrinCool

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Densike - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۹ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۱۴ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  آخه یکی از دوستام میگفت من اگر همسر آیندم قبل از این که بیاد خواستگاری من بادوست دختر نداشته باشه قبولش نمیکنم البته دلایل خودشو داشت که به جاش میگم
لطف کنید بگید دلیلشو !

من اصلا این نظرو قبول ندارم ها یعنی به نظرم اصلا پسندیده نیست
و من نظر دیگرانو میگم که بدونید چه تفکرایی هست

تصور نکنید کسی که که این حرفرو زده خودش اهل ارتباط با پسر بوده اتفاقا اصلا خودش هیچ ارتباطی نداشت .ایشون (یه تفکر به نظر من البته اشتباه و بی منطق)نظرشون این بود که پسری که قبل از ازدواج دوست دختر داشته قدرت درک بالایی در درک احساسات خانما داره و بعد از ازدواج میچسبه به زندگی چون منو از بین اون همه دختر به عنوان همسفر زندگیش انتخاب کرده UndecidedUndecidedخلاصه تجربه اش بالاستSmile

ولی من این نظرو اصلا قبول ندارم چون به شخصه دیدم که یه مردی که قبل از ازدواج دوست دخترای زیادی داشت و بعد از ازدواج هم همون روالو ادامه داده و در ارتباط با درک همسرش ،(معذرت میخام این کلمه رو میگم )مثل یک حیوون رفتار میکرد. ولی یه نفر دیگه که بسیار مقید بودن الان رابطه بسیار خوبی باهمسرشون دارن به قول معروف تمام احساسات و رفتارای همسرشو بسیار بسیار درک میکنه.

کلا همه جور ادمی با تفکرات مختلفی وجود داره دیگه Smile
قضیه اینجاس که به نظر من اینکه طرف چه مرد چه زن بعد از ازدواج چقدر به زندگیش پایبند میمونه اصلا ربطی به گذشته اون شخص نداره !!!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۰۵ ب.ظ)Sadi_gh نوشته شده توسط:  " نامی نیت " هم خیلی خوب بود. جا داشت یه اسکار میدادن واستون Big GrinTongueTongue
پ.ن : "نامی نیت" معنی نامزد شدن و کاندید شدنه
اشتباه میکنی !!!
neat هست
پاکیزه‌، تمیز، شسته‌ و رفته‌،

بچه ها واقعا شرمنده که ادبیاتم قرون وسطایی و دوران سقراط بزرگی مونده.. فقط امیدوارم خودمم اونجوری نباشم Big Grin
ولی منظورم همون NOMINATE یا ماهی گیر نامی و نامزد و خفن صنعت شیلات بود Big Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - RASPINA - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۳۷ ب.ظ

نقل قول: ۱- خانه دار باشه (اگه دوست داشت میتونه بره سر کار)
۲- با ایمان باشه
۳- محجبه باشه
۴- به ۱۴ سکه راضی باشه
۵- دنبال زندگی ساده باشه حتی اگه توان زندگی اشرافی رو داشته باشه
۶- منو درک کنه
۷- انگلیسیش خوب باشه و با زندگیه خارج از کشور مشکلی نداشته باشه
۸- حداقل یه دوره ای تو دانشگاه بوده باشه و بدونه که اونجا چه خبره. حالا این میتونه به معنی داشتن لیسانس یا ارشد باشه (مخصوصا فنی مهندسی، ترجیها ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار Big Grin ترجیها شریف)
lمن اگه داداش مجرد داشتم و میخواستم براش زن بگیرم! علاوه برمواردی که مد نظرش بود داشتن اخلاق و خانواده خوب وبا فرهنگ را هم اضافه میکردم.
کلا داشتن اخلاق خیلی مهمه

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Bahar_HS - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۰:۴۳ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  یعنی بتونه سه روز چیزی نخوره و باز هم خدا رو شکر کنه. Tongue Wink
یه سوال: خانمتون امتحان داره،سه روز نمی تونه غذا درست کنه،حتما شما هم سه روز،روزه می گیرید،خدا رو شکر می کنید و خانمتون رو تشویق به درس خوندن می کنید!اصلا هم به جون اون بیچاره غر!!!!!نمی زنید؟!!!DodgyDodgyDodgyDodgy

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  یه چیزی هم بگم جالب اکثر آقا پسرایی که دیدم نیت ازدواج کردن تا ۴ و ۵ سال طول کشیده این قضیه براشون ولی دختر خانوما تا دیدم نیت کردن برای ازدواج سر یکسال نشده این اتفاق براشون افتاده Smile نیت کنید تا دیر نشده
فعلا اینارو داشته باشید Wink
من خیلی وقته نیت کردم!!! آخه چرا من با بقیه فرق می کنم؟؟؟؟؟Huh

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shayesteNEY - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۷ ب.ظ

نمیدونم دوستان دارن جک مینویسند یا ........
میخام بدونم اقا پسرها از بین دوستاشون (همجنس) چند درصدشون دوستا دختر نداشتن به خاستگاری نرفتن چت روم نرفتن به فکر هیچ دختری نبودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خداییش از بین چند نفر اقا چنتاشون کاملا پاک پاک بودن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خانومها هم همینطور
یعنی این ادمها نباید ازدواج کنن؟؟؟؟ این ادمها حتما الان ادمها بیچاره گناهکارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیدونم شهرهای شماها اینجور چیزا نیست واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیگم مهم نیست . مهمه ولی خیلی روش زوم نکنید که چیزای اصلی رو نبینید . زندگی ما بهشت نیست که همه دنبال ایده ال هستیم
یکی از دوستان ( نقل قول نمیزن قاطی پاتی نشه) در پاسخ به من فرمودند :یعنی باباهای ما چون دوست دختر نداشتن گول میخورن؟
به ایشون میگم دوست عزیز نمیگم الزاما دارم میگم راحت تر گول میخورن . من میدونم بابابزرگم حتی وقتی متاهل بوده دوست دختر داشته مامان بزرگمم میدونه . مامانمم میدونه ولی به روش نیوردن که خودش فهمید و کنار گذاشت . نباید گذشته ادم براش چماق بشه
میشه بگید ۴۰ سال قبل کیا تو معذرت میخام کاباره ها و ........ بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خب همین گذشته های من و شماها بودن که
الان باید روشون مهر گناه کار بزنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر کسی میتونه رابطه ای داشته باشه تو خلوت خودش . نمیگم این رابطه خوب هست یا بد هست .میگم نباید بر اساس این رابطه بدون هیچ پردازش دیگه ای قضاوت بشن
من خانوم متاهلی ( از نزدیکان که خیلی هم با بنده صمیمی هستند و در جریان ارتباطات مخفیانه شان هستم) رو دیدم که بعد از ارتباطش با اقایی نماز و روزش درست شد خودش میگفت فلانی در من یه حسی به وجود اورد که خدا رو فقط برا خدا بودنش میخام واین خانم پسری ۱۲ ساله دارد که من کاملا متوجه تغییر رفتار این پسر در این چند سال رابطه اینها شدم . رفتاری کاملا معقول و سنجیده و با درک حیلی بیشتر از سنش. دقت کنید نمیگم این رابطه ها خوبه یا بد . گنا داره یا نداره . دارم میگم وقتی حرف ارتباط با جنس مخالف میشه سریع نسخه نپیچید
داستان یوسف و زلیخا رو شنیدید حتما و اگه مردم اون زمان مثل من و شما بودند که همون موقع رو پیشونی زلیخا مهر ف .... ه رو میزدن و سنگسارش میکردنAngry

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Bahar_HS - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۰۹ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۵۸ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۴۶ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  آخه یکی از دوستام میگفت من اگر همسر آیندم قبل از این که بیاد خواستگاری من بادوست دختر نداشته باشه قبولش نمیکنم البته دلایل خودشو داشت که به جاش میگم
لطف کنید بگید دلیلشو !
این نظر منه،درست بودن یا نادرست بودنش رو نمی دونم.
بعضی افراد- چه دختر،چه پسر - اصلا اعتقادی به ارتباط با جنس مخالف رو ندارند؛یا شاید شرایطشون اینطوری بوده؛
اجتماعی بودن و آشنا بودن با روحیات انسانها،به طور کلی(منظورم ارتباط دختروپسرنیست) خیلی تجربه ارزشمندیه.
من خودم یه خواستگار داشتم،این بنده خدا از ۱۸ سالگی تا ۳۲ سالگی روزی۱۲ساعت،سرکاربود؛موقع صحبت در جلسه خواستگاری استرس داشت و این استرس در حرف زدنشون پیدا بود؛
من خوذم اینقدر در شرایط مختلف بودم و آدمهای مختلفی رو دیدم که دیگه موقع روبه روشدن با یه فرد جدید،دچار استرس نمی شم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - explorer - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ

ماشالله دختر خانوم های مانشت چه همه خواستگار داشتن
Big Grin Big Grin
هر کدومشون حداقل ۳۰-۴۰ تا رد کردن
Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shayesteNEY - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ماشالله دختر خانوم های مانشت چه همه خواستگار داشتن
Big Grin Big Grin
Big Grin
خواستم ساده رد شدم نتونستم
دختر از وقتی ۱۱ - ۱۲ سالشه خاستگار داره (خوب و بد . خاستگار سمچ یا از این الکی ها)تا وقتی عروس میشه. دخترای اینجا همه حداقل ۲۲ سال رو دارن ولی یه پسر شاید با یه خاستگاری اوکی شه و شاید هفت هشت جا رو بره تا بالاخره
پس اینجوری قضاوت نکنید لطفا

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shamim_70 - 27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۹ ب.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  من از ترم بعد دیگه خوابگاه نمی مونم !

یعنی به این زودی متحول شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟Big Grin
یعنی میخوای بری خونه بخت!؟(البته عروس میره خونه بخت ولی خب دامادم میره دیگه!)Tongue

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - explorer - 28 اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۳۰ ق.ظ

(۲۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۲۷ ب.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  
(27 اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  ماشالله دختر خانوم های مانشت چه همه خواستگار داشتن
Big Grin Big Grin
Big Grin
خواستم ساده رد شدم نتونستم
دختر از وقتی ۱۱ - ۱۲ سالشه خاستگار داره (خوب و بد . خاستگار سمچ یا از این الکی ها)تا وقتی عروس میشه. دخترای اینجا همه حداقل ۲۲ سال رو دارن ولی یه پسر شاید با یه خاستگاری اوکی شه و شاید هفت هشت جا رو بره تا بالاخره
پس اینجوری قضاوت نکنید لطفا

مِن باب مزاح عرض کردم
وگرنه میدونم ۶۰-۷۰ تا هم هستن
Big Grin