تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Behnam‌ - ۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۲ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۳۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چقدر سطحی و غیر واقعیه حرفاتون (منظورم پست بالا نیست)!
من نمی‌گم حرف‌های من یا ما سطحی و غیرواقعی نیست، شاید باشه شاید هم نباشه، اما باز ما همین حرف‌های سطحی رو به زبون میاریم و خودمون رو در برابر این ریسک که نظراتمون به چالش کشیده بشه میذاریم؛ اما یکی دو جای دیگه هم دیدم که شما خودت نظر نمیدی و فقط به گفتن اینکه نظراتتون سطحی هست و جملات مشابه اکتفا می‌کنی. خب شما بیا نظر غیرسطحی بده تا از تجربیاتت استفاده کنیم، یا لااقل یه نظر یا بخشی از اون رو هایلایت کن ببینیم کجا اشتباه کردیم چون اینطوری معلوم نیست مخاطب کی هست. اگه نه هم که اجازه بدید به همین نظرات هر چند غیرواقعی اکتفا کنیم.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۴ ب.ظ

۱- دخترا از رفتار مادر پسر و خود پسر شاکی هستن. پسرا از شرایط سخت ازدواج از ظرف خانواده دختر شاکی هستن. هر دو طرف یادشون رفته جامعه اجزاش با هم تناسب داره. همون دخترایی که سخت میگیرن، خواهر منم یکیشونه. همون پسرایی که فلان جور رفتار می کنن، برادر شما هم یکیشونه. همون مادری که میگید تو خاستگاری مثل کالا برخورد می کنه با دختر، همون زن مادر دخترایی هست. همون دختری که سوالات بیجا میپرسه تو جلسه خاستگاری، همون دختر خود شما هستید.
شمایی که انتقاد می کنید از شرایط جامعه، شما هم جزیی از همین جامعه هستید. اصلا جامعه خودش یه "کل" هست که از "جز"هایی به نام من و شما تشکیل میشه. خانواده پسر در زمان دیگه میشه خانواده دختر.
۲- اینکه پسرا و دخترا میگن ما حاضریم از فلان چیز بگذریم اگه طرفمون فلان جور باشه: اولا: یادتون باشه شما به تنهایی تصمیم گیرنده نیستید. تو مقام عمل میبینید که بعضی وقت ها والدینتون حتی از شما هم تاثیرشون تو بعضی تصمیم گیری ها بیشتره. ثانیا: باید دید تو عمل چه رفتاری می کنید وگرنه تو حرف که همه عالین. باید دید وقتی بهتون فشار اومد، اونم نه یه روز یا یه ماه، بلکه چند سال چقدر سر حرفتون هستید. یادمه یه دختری به خانواده اش گفت من بعد ازدواج دیگه خونتون نمیام، نشون به اون نشون که یه موقعی نصف هفته ۲۴ ساعت خونه والدینش بود! (این اتفاق واقعا در اطراف من افتاده و هنوز هم داره میفته!)
۳- مهریه کم: این لغت "کم" خودش ۱۰۰۰ جور میتونه تفسیر بشه. الان یکی میگه مهریه "کم" همه هم باهاش موافقن. بعد میبینی منظور یکیشون ۱۴ تا سکه بوده، منظور یکی ۵۰۰ تا سکه! از یه طرف دیگه پسر با توجه به جیب خودش کم رو تعریف می کنه. دختر خانم ها خودشون و بذارن جای پسر. طرف بعدی کلی این ور اون ور دویدن ۱.۵ میلیون ماهی میگیره، بعد شما مهریه میذارید ۱۰۰ تا سکه عند المطالبه. پسر اگه ۱۰۰ تا سکه عندالمطالبه داشت که خیلی اوضاع خوب بود که!
۴- انقدر که شما دارید ایده آل به قضیه نگاه می کنید، زندگی اینطوری نیست. چه مسایلی کوچیکی که در مدت طولانی منجر به بحث ها و مشاجره ها و اختلافات میشه. چیزایی که الان فکرشو هم نمی کنید مهم باشن، اما وقتی رفتید تو زندگی میبینید در طولانی مدت جطور میرن رو اعصابتون.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  منم اولین سوالم در مورد مهریه خواهد بود! سوال خوبیه که بفهمی طرف مقابلت دنبال چیه و با خودش چند چنده.اونم توی شرایط امروز جامعه که بر کسی پوشیده نیست...
اگه مهریه نخواست ولی به جاش حق طلاق رو خواست موافقت میکنید؟
مبادله کالا به کالا Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ب.ظ

آقا بهنام صحبت شما در مورد شاغل بودن خانم ها کاملا متین و منطقی بود.
منم که راهبرد عملی نشون دادم خیلی واضح طبق واقعیت جامعه. که البته کسی خوشش نیومد.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ۳- مهریه کم: این لغت "کم" خودش ۱۰۰۰ جور میتونه تفسیر بشه. الان یکی میگه مهریه "کم" همه هم باهاش موافقن. بعد میبینی منظور یکیشون ۱۴ تا سکه بوده، منظور یکی ۵۰۰ تا سکه! از یه طرف دیگه پسر با توجه به جیب خودش کم رو تعریف می کنه. دختر خانم ها خودشون و بذارن جای پسر. طرف بعدی کلی این ور اون ور دویدن ۱.۵ میلیون ماهی میگیره، بعد شما مهریه میذارید ۱۰۰ تا سکه عند المطالبه. پسر اگه ۱۰۰ تا سکه عندالمطالبه داشت که خیلی اوضاع خوب بود که!
۴- انقدر که شما دارید ایده آل به قضیه نگاه می کنید، زندگی اینطوری نیست. چه مسایلی کوچیکی که در مدت طولانی منجر به بحث ها و مشاجره ها و اختلافات میشه. چیزایی که الان فکرشو هم نمی کنید مهم باشن، اما وقتی رفتید تو زندگی میبینید در طولانی مدت جطور میرن رو اعصابتون.
واقعا مهریه و جهیزیه و این اصطلاحات مسخره یعنی چی؟؟؟ دختر و پسر هر چییییی دارن باید بذارن وسط. همین. تاکید میکنم هر چی در توانشون هست. میخوان زندگی کنن دیگه معامله که نیست.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ ب.ظ

- حق خروج از کشور
- حق کار کردن (که خودش کلی جزییات داره)
به اینا هم فکر کنید.

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  واقعا مهریه و جهیزیه و این اصطلاحات مسخره یعنی چی؟؟؟ دختر و پسر هر چیییی دارن باید بذارن وسط. همین. تاکید میکنم هر چی در توانشون هست. میخوان زندگی کنن دیگه معامله که نیست.
این حرفو که شنیدم یاد شرکتایی افتادم که تازه فارغ التحصیلان با فکرای خوب و خوش خیالی میزنن و بعد مدتی سر مسیولیت ها و تقسیم درآمد اختلاف میفته بینشون.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این حرفو که شنیدم یاد شرکتایی افتادم که تازه فارغ التحصیلان با فکرای خوب و خوش خیالی میزنن و بعد مدتی سر مسیولیت ها و تقسیم درآمد اختلاف میفته بینشون.

مسئولیت ها مشخصه, مرد بیرون کار میکنه , زن به خونه و بچه میرسه! خیلی واضحه! درآمد مگه قراره تقسیم بشه؟ دارن دوتایی خرج میکنن. خرج خورد و خوراک و مسکن و اینا.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۵ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۷ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۸ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۴۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  منم اولین سوالم در مورد مهریه خواهد بود! سوال خوبیه که بفهمی طرف مقابلت دنبال چیه و با خودش چند چنده.اونم توی شرایط امروز جامعه که بر کسی پوشیده نیست...
اگه مهریه نخواست ولی به جاش حق طلاق رو خواست موافقت میکنید؟
مبادله کالا به کالا Smile
از اون قسمت شوخی حرفتون که بگذریم، من باشم موافقت میکنم، به زور نگه داشتن یکی توی زندگی هیچ فایده ای برای هیچ طرفی نداره! و بلکه ضرر هم میتونه داشته باشه.
ولی به نظرم کار درستی نیست، چون اگه این کارو کنید ۲۴ ساعت شبانه روز باید التماسش کنید که طلاقتون نده Smile
خانما احساسین و ممکنه خیلی زود تصمیمات احساساتی بگیرن
من که این کارو نمیکنم. نه به خاطر خودم بلکه به خاطر خودش

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۸ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این حرفو که شنیدم یاد شرکتایی افتادم که تازه فارغ التحصیلان با فکرای خوب و خوش خیالی میزنن و بعد مدتی سر مسیولیت ها و تقسیم درآمد اختلاف میفته بینشون.
مسئولیت ها مشخصه, مرد بیرون کار میکنه , زن به خونه و بچه میرسه! خیلی واضحه! درآمد مگه قراره تقسیم بشه؟ دارن دوتایی خرج میکنن. خرج خورد و خوراک و مسکن و اینا.
۱- مساله سر هزینه های ازدواج بود. شما دارید راجع به هزینه های زندگی صحبت می کنید. مساله سر چند ده میلیون پول برای هیزینه های ازدواجه. در صورتی که وظایف مشخص نباشه خیلی راحت میتونه کدورت پیش بیاد.
۲- هزینه های زندگی هم به این سادگیا نیست که با دو تا جمله حل بشه قضیه اش.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این حرفو که شنیدم یاد شرکتایی افتادم که تازه فارغ التحصیلان با فکرای خوب و خوش خیالی میزنن و بعد مدتی سر مسیولیت ها و تقسیم درآمد اختلاف میفته بینشون.
۱- مساله سر هزینه های ازدواج بود. شما دارید راجع به هزینه های زندگی صحبت می کنید. مساله سر چند ده میلیون پول برای هیزینه های ازدواجه. در صورتی که وظایف مشخص نباشه خیلی راحت میتونه کدورت پیش بیاد.
۲- هزینه های زندگی هم به این سادگیا نیست که با دو تا جمله حل بشه قضیه اش.
هزینه ازدواجم هر کی هر چی داشت میذاره وسط دیگه. هر کس هرچی در توانشه. پسر اجاره خونه. دختر وسایل زندگی. تمام.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  هزینه ازدواجم هر کی هر چی داشت میذاره وسط دیگه. هر کس هرچی در توانشه. پسر اجاره خونه. دختر وسایل زندگی. تمام.
شما اینو اجرا کنید تا ببینید چطور کدورت پیش میاد.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  هزینه ازدواجم هر کی هر چی داشت میذاره وسط دیگه. هر کس هرچی در توانشه. پسر اجاره خونه. دختر وسایل زندگی. تمام.
شما اینو اجرا کنید تا ببینید چطور کدورت پیش میاد.
خواهر من الان نمونه بارز همین مدلی هست که من میگم و خیلی ریلکس و شاد, شش ساله دارن زندگی میکنن.
هر کس به مسئولیت هاش عمل کنه مشکلی پیش نمیاد.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  خواهر من الان نمونه بارز همین مدلی هست که من میگم و خیلی ریلکس و شاد, شش ساله دارن زندگی میکنن.
من مثالش رو زدم (همون شرکت). اونا هم فکر می کنن هرکی هرکاری میتونه انجام بده. اما بعد از تاسیس شرکت اختلافات بر سر مسیولیت ها و سهم از درآمد شروع میشه جون از اول دقیق تعریف و مکتوب نشده.
ضمن اینکه من ریسک غیر معقول رو تو ازدواج نمی پسندم. این مورد شما ریسک غیر معقوله چون شما از طرف خودتون و خانواده اش خبر ندارید.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(08 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۱ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  خواهر من الان نمونه بارز همین مدلی هست که من میگم و خیلی ریلکس و شاد, شش ساله دارن زندگی میکنن.
من مثالش رو زدم (همون شرکت). اونا هم فکر می کنن هرکی هرکاری میتونه انجام بده. اما بعد از تاسیس شرکت اختلافات بر سر مسیولیت ها و سهم از درآمد شروع میشه جون از اول دقیق تعریف و مکتوب نشده.
ضمن اینکه من ریسک غیر معقول رو تو ازدواج نمی پسندم. این مورد شما ریسک غیر معقوله چون شما از طرف خودتون و خانواده اش خبر ندارید.
خب تو شرکت بحث سر تقسیم پول هست. خونه کلا سیستمش فرق میکنه. تو خونه خانواده میخوان آرامش داشته باشن. اگه زن چشم و هم چشمی نکنه, نذاره دخالت کسی وارد زندگیش بشه و حواسش به سلامتی خانواده و خورد خوراکشون باشه, چه بحثی سر تقسیم درآمد پیش بیاد؟ مرد هم که بیرون کار میکنه خرج زندگی رو درمیاره و اصن نیاز نیس نگران کارای خونه باشه.

نمیدونم شما اسمشو چی میذارین ولی من مسئله سختی رو نگفتم. واضحه همه چی.

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  نشدنی نیست! ولی اون دو تا باید عاشق(مستقل و شجاع) باشن :دی و کنارش کمک خانواده ها.
امیدوارم خواهرتون و دامادتون خوشبخت بشن
کمک خانواده ها نیاز نیست. هر چی کمک خانواده ها بیشتر باشه وابستگی و انتظارشون بیشتر میشه. بعد باید یه جور ادای دین کنی که خودش میشه باعث دعوا.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 08 تیر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ب.ظ

(۰۸ تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ب.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  خب تو شرکت بحث سر تقسیم پول هست. خونه کلا سیستمش فرق میکنه. تو خونه خانواده میخوان آرامش داشته باشن. اگه زن چشم و هم چشمی نکنه, نذاره دخالت کسی وارد زندگیش بشه و حواسش به سلامتی خانواده و خورد خوراکشون باشه, چه بحثی سر تقسیم درآمد پیش بیاد؟ مرد هم که بیرون کار میکنه خرج زندگی رو درمیاره و اصن نیاز نیس نگران کارای خونه باشه.

نمیدونم شما اسمشو چی میذارین ولی من مسئله سختی رو نگفتم. واضحه همه چی.
به این سادگیا هم نیست! تو عمل هزار جور ریزه کاری هست. نمیشه انقدر ساده قضیه رو حل کرد.