تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kingmax - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۱۲ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  من راستش این متن ادبی رو درک نکردم. اگر از احساسات عطوفت‌آمیز مرد هست، پس چرا سر مبلغ آن چونه زده میشه؟ چرا مثلاً مرد میخواد ۱۰۰ سکه بده ولی خانواده‌ی زن ۲۰۰ سکه میخوان؟ یعنی دارن احساسات و "ارزش زنِ" بیشتری طلب کنند تا "زن رو در سطح عالی‌تری قرار بده"، یا نه اتفاقاً باعث بی‌احساسی و کدورت میشه؟ اگر منظور چیزی مانند هدیه باشه، مورد قبول هست و به نظرم چه بهتر که در صورت امکان همون اولش داده بشه ولی وقتی حالت اجبار و اکراه پیدا کرده، دیگه اسمش محبت نمیشه و فکر نمیکنم متن بالا توصیف خوبی برای علتش باشه.
بعد اینکه فکر نمیکنم مهریه قانون خلقت باشه چون قانون خلقت در کل هستی ثابت هست ولی تا جایی که میدونم فقط در برخی کشورهای اسلامی مهریه رایج هست و مبلغش هم حداقل در ترکیه و آذربایجان خیلی کمتر از ایران هست.
خوب اگه مسافرای یه اتوبوس بد باشند دلیل میشه خود اتوبوس هم بد باشهHuh

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Bahar_HS - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۵۶ ب.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۳ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  چرا این تصور حاکمه که مادر خانه دار خودش رو فراموش کرده؟؟

چون اغلب ما دخترها دیدیم که مادرانمون زندگی شاد و رضایتمندی رو تجربه نکردند. یه جای کار ایراد داشت. اما به جای اینکه مشکل اصلی حل بشه، نسل بعدی خانم ها زدند به دل اجتماع و کار تا اون رضایتمندی و حس خوشایند رو از طریق کار به دست بیاورن.یه زمانی تمام هویت و معنی زن خلاصه میشد در شوهر و فرزندانش و حالا خلاصه میشه در کارش. فقط بت ها عوض شد و به تبع اون بنیاین خانواده آسیب دید.
و بنظرم مقصر فقط هم خانم ها نیستند. اما اگرم جلوی این افراط و تفریط ها رو نگیریم بیشترین ضربه رو ما خانم ها خواهیم خورد که کانون احساسات هستیم.
۱)بسیار عالی!Heart
۲)بالاخره یکی متوجه منظورم شد!خدار رو شکر!Smile

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۴ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  به به..باز دوباره درس تموم شد و این تاپیک داااغ..

ببینیم این تابستون چند تا از دوستای مانشتی دیدگاهشون عوض می شه..چند نفر ازدواج میکنن و چند نفر همچنان مثه خودم اندر خم یک کوچه اند ;-)

نگران نباش خانومی!
پیش بینی من اینه که همه در کنار هم اندر خم یک کوچه باقی خواهیم ماند!!!!ExclamationExclamationExclamation

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۹ ب.ظ)kingmax نوشته شده توسط:  ۱/ اگر ادعا میشود که این متن متعلق به ایران باستان است پس باید عاری از واژه های عربی باشد در صورتی که ریشه کلمات وفا، لحظه و اجازه عربی است!!!
۲/ نگارش و ادبیات نیز مربوط به دوره حاضر است و هیچ سنخیتی با آثار به جا مانده از قرون ۴ و ۵ هجری قمری ندارد چه برسد به دوره های قبل از اسلام !!
۳/ این مطلب در هیچ منبع موثقی یافت نمی شود و نویسنده نیز هیچ منبعی را ذکر نکرده است و این خود دلیلی بر عدم صحت مطلب است.
ممنونم از اطلاع رسانی تون...
از خودم متعجبم ک چرا چک نکردم مطلب رو قبل بازنشرش
بله کاملا درست بود و بهمین دلیل و عدم اشاعه ی شایعه اون رو حذف کردم.
باز هم تشکر (:

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kingmax - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷ ب.ظ

خواهش میکنم
و شما مرا ببخشید یه لحظه در مورد شما بد فکر کردم حلال کن داداش

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Somayeh_Y - 10 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ب.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  تا جایی که میدونم نحله یک قانون جدید التأسیس هست که هنوز هم سر برخی مواردش بحث و ابهام به وجود میاد. قبل از اینکه نحله و یا اصلاً به طور کلی قانونی وجود داشته باشه، تکلیف خانم مطلقه چی بود؟ اما مهریه از اول وجود داشت و مکتوب میشد.

و تا جایی که من مطالعه کردم استارت قانونی این مسئله از سال ۷۱ با ارائه یک تبصره خورده شده. اما اینکه در چه وضعی هست رو نمیدونم چون علم و اطلاعات حقوقی ندارم که بخوام در موردش صحبت کنم و مورد نیازم هم نبوده که بخوام پیگیری کنم.
من مثل سایر خانم ها این سوال در ذهنم پیش اومد
وقتی حدیث داریم پایین بودن مهریه از مبارکی زن هست و یا توصیه شده به اینکه مهریه بخشیده بشه.اگر طلاق پیش بیاد تکلیف خانم چیه. رفتم مطالعه کردم دیدم در قرآن برای چنین شرایطی هم دستوراتی هست. حالا اینکه قانونی نشده و یا در جامعه ازش استفاده نمیشه و یا کم استفاده میشه، دلیل نمیشه نادیده گرفته بشه.

در پستم هم صرفا یه سری مطالب کلی گفتم برای کسانی که دوست داشته باشن تحقیق کنید و ابهامات شون برطرف بشه.

قاعدتا این بحث بی سرانجام خواهد بود چون اون چیزی رو که شما متن ادبی خطاب می کنید از نظر من بخشی از یک کتاب علمی هست.

فقط بنظرم رفتار اجتماع رو نمیشه به عنوان اصل قرار داد و ازش نتیجه گیری کرد.اینکه الان سر مهریه چک و چونه زده میشه، اینکه برخی از خانم ها و خانواده هاشون مهریه بالا رو ارزش می دونند و بر اون اصرار دارند، همگی چیزهایی هست که صرفا داره در جامعه اتفاق می افته. قابل تجزیه و تحلیل هست ولی نتیجه گیری خیر.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - یاس رازقی - ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۳ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ب.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۶ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  تا جایی که میدونم نحله یک قانون جدید التأسیس هست که هنوز هم سر برخی مواردش بحث و ابهام به وجود میاد. قبل از اینکه نحله و یا اصلاً به طور کلی قانونی وجود داشته باشه، تکلیف خانم مطلقه چی بود؟ اما مهریه از اول وجود داشت و مکتوب میشد.

و تا جایی که من مطالعه کردم استارت قانونی این مسئله از سال ۷۱ با ارائه یک تبصره خورده شده. اما اینکه در چه وضعی هست رو نمیدونم چون علم و اطلاعات حقوقی ندارم که بخوام در موردش صحبت کنم و مورد نیازم هم نبوده که بخوام پیگیری کنم.
من مثل سایر خانم ها این سوال در ذهنم پیش اومد
وقتی حدیث داریم پایین بودن مهریه از مبارکی زن هست و یا توصیه شده به اینکه مهریه بخشیده بشه.اگر طلاق پیش بیاد تکلیف خانم چیه. رفتم مطالعه کردم دیدم در قرآن برای چنین شرایطی هم دستوراتی هست. حالا اینکه قانونی نشده و یا در جامعه ازش استفاده نمیشه و یا کم استفاده میشه، دلیل نمیشه نادیده گرفته بشه.
حالا
اگر
اگر طلاق پیش بیاد تکلیف خانم چیه؟
وقتی مرد شراب خوار هست و زن بعد از چندین سال و وجود بچه میفهمه با ۵ سکه بچشو بزرگ کنه یا به زندگیش برسه؟
چطوری طلاق بگیره وقتی جون خودش و بچه هم در خطره؟

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ

عجب کارکردهای جالبی این مهریه داشته و ما نمیدونستیم Smile
با این کارکردها مهریه میشه مثل چک ضمانت هنگام انجام معامله
اگه خانمی بخواد اینجوری به مهریه نگاه کنه، همون جواب بله نده بهتره به نظرم
مهریه مثل هدیه ای میمونه که اقا قبول میکنه به خانم بده، پس باید طوری باشه که از عهدش بر بیاد
وقتی دو نفر میخوان با هم ازدواج کنن، اگه به این نتیجه رسیدن که طرف مقابلش خودش هست. چی گفتم Smile
منظورم اینه که فک کنه همسرش خودشه، بازم همون شد که Smile
منظورم اینه که هیچکس سر خودشو کلاه میذاره؟ هیچکس به خودش دروغ میگه؟ هیچکس به خودش خیانت میکنه؟
اگه این طرز فکرو نسبت به هم داشتن که مبارکه وگرنه همون خونه بابا بمونن به نفعشونه
دو نفر قراره یه عمر با هم زندگی کنن و تو همه مسائلشون با هم شریک باشن، اگه قرار باشه این طرز فکرا وجود داشته باشه که زندگی خیلی سخت میشه

حتی اگه قراره به ازدواج بعنوان معامله نگاه کنیم، بهتره که قبل از انجام معامله طرف مقابلمونو خوب بشناسیم و بعد قولنامه امضا کنیم Smile
این بهتره تا اینکه معامله ای شک دار انجام بدیم و چک و سفته بگیریم و بعدش معلوم نیست این چک و سفته ها اصلا وصول بشن یا نه Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  عجب کارکردهای جالبی این مهریه داشته و ما نمیدونستیم Smile
با این کارکردها مهریه میشه مثل چک ضمانت هنگام انجام معامله
اگه خانمی بخواد اینجوری به مهریه نگاه کنه، همون جواب بله نده بهتره به نظرم
مهریه مثل هدیه ای میمونه که اقا قبول میکنه به خانم بده، پس باید طوری باشه که از عهدش بر بیاد
وقتی دو نفر میخوان با هم ازدواج کنن، اگه به این نتیجه رسیدن که طرف مقابلش خودش هست. چی گفتم Smile
منظورم اینه که هیچکس سر خودشو کلاه میذاره؟ هیچکس به خودش دروغ میگه؟ هیچکس به خودش خیانت میکنه؟
اگه این طرز فکرو نسبت به هم داشتن که مبارکه وگرنه همون خونه بابا بمونن به نفعشونه
دو نفر قراره یه عمر با هم زندگی کنن و تو همه مسائلشون با هم شریک باشن، اگه قرار باشه این طرز فکرا وجود داشته باشه که زندگی خیلی سخت میشه

حتی اگه قراره به ازدواج بعنوان معامله نگاه کنیم، بهتره که قبل از انجام معامله طرف مقابلمونو خوب بشناسیم و بعد قولنامه امضا کنیم Smile
این بهتره تا اینکه معامله ای شک دار انجام بدیم و چک و سفته بگیریم و بعدش معلوم نیست این چک و سفته ها اصلا وصول بشن یا نه Smile
تازه بعضی وقت ها جلسه ای که توش مهریه تعیین میشه حالت بازار و معامله رو پیدا می کنه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۷ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۳ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  با این کارکردها مهریه میشه مثل چک ضمانت هنگام انجام معامله
این حرفای شما درسته ولی خدای نکرده اگر اتفاقی افتاد و مرد اون کسی نبود که باید باشه، این وسط تکلیف خانم چی میشه؟
البته دوستان گفتن یک چیزی به اسم نحله هست.

راستی این اقایون که همش از مهریه گله دارن اگر خواهر دارید و ازدواج کرده یا میخواد ازدواج کنه برای خواهر خودتون هم این طوری هستید؟ Big Grin

خودمم با مهریه بالا موافق نیستم. از قوانینی هم که وجود داره خیلی مطلع نیستم مثلا همین نحله. خودم کاربرد مهریه رو همون برای طلاق میدونم Big Grin وگرنه اگر قضیه مهر و محبت باشه همون یه شاخه گل کافیه Big Grin و اصلا یک سکه هم اضافیه.
به نظرم مهریه نمیتونه این کارکردی که شما میگید رو داشته باشه، بعدشم متاسفانه بر اساس قوانینی که وجود داره آقا میتونه اونقد خانمو اذیت کنه که خودش بیخیال مهریه بشه
بعدشم من نمیدونم چرا اینجوری جا افتاده که اگه طلاق رخ بده فقط زنه که ضربه میخوره و آقایون طلاقو دوست دارن. اگه آقایی زنشو طلاق بده مطمئنا کمتر از خانم طلاق گرفته ضربه میخوره ولی اینطور هم نیست که اصلا ضربه نخوره
من به عنوان یه مرد میگم که اشتباهه خانم بخواد اینجوری به مهریه نگاه کنه. اولا که اگه مرد از این نیت خانم مطلع بشه، دیگه .....Smile
ثانیا با همون روش هایی که یکی از دوستان گفتن آقا میتونه مهریه رو نده
به نظرم اعتماد داشتن خیلی بهتره، البته منظورم این نیست که مهریه نباشه یا کم باشه. بهتره که خود مرد درک داشته باشه و مهریه ای در حد توانش رو قبول کنه
مثلا من خودم تو این شرایط اگه بخوام ازدواج کنم تحت هیچ شرایطی بیشتر از ۱۰۰ تا سکه نمیکنم، چون اگه بیشتر مهریه کنم دروغ گقتم و حتما سعی میکنم بدون اینکه از طرف مقابلم چیزی گفته بشه خودم چند سال اول زندگی مهریه رو بدم تا اینقد نق نشنومSmileBig Grin
ولی خب اگه بی معرفت بود و روز بعد از ازدواج گفت مهریه رو میخوام، بازم بهش میدم. به هر حال فروش کلیه ایSmile وام ۲ درصدیSmile یه جوری جور میشه

من خواهر خودم مهریه اش ۱۴ تاست فک کنم

در مجموع میخوام بگم خانما خیلی نمیتونن رو مهریه حساب کنن(با توجه به قوانین موجود)، پس بهتره سنگین باشن و بگن ما با عشق جواب بله دادیم Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - یاس رازقی - ۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  وقتی دو نفر میخوان با هم ازدواج کنن، اگه به این نتیجه رسیدن که طرف مقابلش خودش هست. چی گفتم Smile

کدوم طرز فکرا؟
حالا گیرم به نتیجه رسیدن
بعد ده سال دختره فهمید پسره فیلم بازی میکرده چی؟
آخه فهم و شعور و فرهنگ نه به پوله نه به علمه و نه و نه...
دیده شده پسره دانشجو تهران تو خوابگاه مدل خاص خودشو داشته و در دید دخترا چقدر قشنگ بازی میکرده و یه شخص محترم بوده!
این به نظرم یه پشتوانه مالی برا دختره

یه چیزی از تو کتابا خوندین مهریه درواقع مهری هست از طرف پسر به دختر!
بله هستن کسایی که عاشقانه همون روز اول پسره خونشو میزنه به نام خانمش
اما کسی که مهر رو میخواد کم تعیین کنه یه کم نگران کننده هست

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - maryam.raz - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ

تو این تاپیک تازه میفهمی کی دختره کی پسر! Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۷ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  به نظرم اعتماد داشتن خیلی بهتره، البته منظورم این نیست که مهریه نباشه یا کم باشه. بهتره که خود مرد درک داشته باشه و مهریه ای در حد توانش رو قبول کنه
مثلا من خودم تو این شرایط اگه بخوام ازدواج کنم تحت هیچ شرایطی بیشتر از ۱۰۰ تا سکه نمیکنم، چون اگه بیشتر مهریه کنم دروغ گقتم و حتما سعی میکنم بدون اینکه از طرف مقابلم چیزی گفته بشه خودم چند سال اول زندگی مهریه رو بدم تا اینقد نق نشنومSmileBig Grin
ولی خب اگه بی معرفت بود و روز بعد از ازدواج گفت مهریه رو میخوام، بازم بهش میدم. به هر حال فروش کلیه ایSmile وام ۲ درصدیSmile یه جوری جور میشه
۱۰۰ تا سکه میشه ۹۰ میلیون. شما واقعا انقدر پول داری؟!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۳ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ب.ظ)آفتاب نوشته شده توسط:  بله هستن کسایی که عاشقانه همون روز اول پسره خونشو میزنه به نام خانمش
این واقعا عاشقانه است Smile
نمیگم مهریه کم باشه، میگم در حد توان پسر باشه. یکی توانش هزار تا سکه است و یکی ۱۰ تا سکه
شما میدونید که در حال حاضر مرد موظفه ۱۱۰ تا سکه بده، حالا بماند بقیش چطوره
از طرفی هم میدونید که اگه آقا رضایت نده به این آسونیا به خانم طلاق نمیدن، مگه اینکه شرایطی وجود داشته باشه
خیلی خوب مرد هر جور شده این ۱۱۰ تا سکه رو میده، به جاش میره ۳ تا زن دیگه هم میگیره Smile شما هم حق اعتراض ندارید
یا نمیدونم بهتون اجازه نمیده از خونه برید بیرون و ...
من حرفم اینه که با توجه به شرایط موجود مهریه اون کارکرد رو نداره
به نظرم بهتره که با اعتماد کامل جواب بله بدین نه اینکه بگید اشکال نداره که خیلی خوب نمیشناسمش در عوصض مهریه رو بالا میگیرم تا بتونم ...
این نظر منه، شایدم اشتباه باشه
اگه فک میکنید مهریه بالا خوشبختی میاره پس هر چه امکان داره بالاتر بگیرید تا خوشبختر شید ولی اگه یه سر برید دادگاه چیزای دیگه ای میبیند

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۲۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۷ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  به نظرم اعتماد داشتن خیلی بهتره، البته منظورم این نیست که مهریه نباشه یا کم باشه. بهتره که خود مرد درک داشته باشه و مهریه ای در حد توانش رو قبول کنه
۱۰۰ تا سکه میشه ۹۰ میلیون. شما واقعا انقدر پول داری؟!
من کلیه هام خدا رو شکر سالمه Smile فک کنم قیمتش حدودا ۵۰ میلیون باشهSmile اون چهل میلیون هم یه جور پیدا میشه
البته احتمال توافق هسته ای هم در نظر گرفتم که قیمت سکه بیاد پایین Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shayesteNEY - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۷ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۷ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  حتما سعی میکنم بدون اینکه از طرف مقابلم چیزی گفته بشه خودم چند سال اول زندگی مهریه رو بدم تا اینقد نق نشنومSmileBig Grin
امیدوارم اینقد از خود گذشتگی داشته باشید که مهریه رو بدون اینکه طلب کنه بدید
اینو گفتید یا بابابزرگم افتادمUndecided
ایشون هر چند وقت یکبار به مامان بزرگم میگه من هنوز زنده ام و هنوز هم مهریه تو ندادم . شرمنده خانومBig Grin
و از همون اول ازدواج هم با خودش قرار گذاشته که مهریه خانومش رو حتما بده

کاری نداره شما که پول سکه ندارید میتونید زمین به اسمش کنید WinkWink
یو ها ها ها ها
یکی از اقوام ما نصف خونه پدریش به عنوان مهریه خانومش تعیین کرده
الانم پدرش اجاره نشین شدن و خودش و خانومش عاشقانه تو اون خونه زندگی میکننHuhHuhHuh

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 10 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۷ ب.ظ

(۱۰ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۳۳ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  من کلیه هام خدا رو شکر سالمه Smile فک کنم قیمتش حدودا ۵۰ میلیون باشهSmile اون چهل میلیون هم یه جور پیدا میشه
البته احتمال توافق هسته ای هم در نظر گرفتم که قیمت سکه بیاد پایین Smile
هدیه شما به خانمت کلیه هاته؟!
واقعا فکر کردی چقدر میتونی پول ذخیره کنی که ۹۰ میلیون بشه؟!