تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - shayesteNEY - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۰ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  ما سود لحظه ای نداریم هاااااااااااااااااااااااااااااا
گارد گرفتن نسبی فک میکنم عقلانیه Big Grin
قرار نیست دختر تو طبق بزارن تحویل خانوده داماد بدن
البتهههههههههههههههههههههههههههههه
تمام اینها بستگی داره چقدر طرف رو بشناسی گاهی اینقد شناخت عمیق وجود داره که مهریه میشه کمرنگ ترین مساله ولی وقتی شناخت زیادی وجود نداره و همین گارد نگرفتن دردسر ساز میشه Smile
مهریه اگه عدد باشه همونه که امضا میشه و السلام . سودی توش نیست
بنظر من گرفتن بعضی شرایط در ابتدای ازدواج توسط زن خیلی کارا تر از مهریه بالاست:
مساله مهم انتخاب صحیح مبلغ مهریه نیست بلکه انتخاب صحیح مردی است که قرار است مهریه را به گردن بگیرد.D
ما سود لحظه ای و ضرر طولانی مدت داریم. تو اجتماع، تو خانواده، تو محیط کار. خیلی از جاهایی که آدم ها دور هم جمع میشن چنین چیزی وجود داره.
به ظاهر سیستم شما بر پایه مسابقه و امتیاز گرفتن و اینکه سرتون کلاه نره است. چنین سیستمی همیشه ضرره. چه تو اجتماع چه تو خانواده چه محل کار چه ...

خب شما چرا با مهریه ۱۰۰۰۰۰۰ تا سکه مخالفید؟
مگه قراره کلاه سرتون بره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و میدون بکس هم که نیست

خانوده عروس چون پسر رو نمیشناسن و در مورد اینده دختر نگرانن از سر دلسوزی مهریه را تعدادی میزارن که با یه بحث کوچیک نگه بیا اینم مهریت برو خونه بابات
و از طرفی خانوده پسر هم چون شناخت خوب و کافی از دختر و خانودش ندارد (اعتماد متقابل کلا وجود نداره ) و هم میدونن مهریه حق زن هست و میدونن که نمیتونن بدن پس میگن مهریه باید کم باشه

برادر عزیز باز هم میگم مساله مهم انتخاب صحیح مبلغ مهریه نیست بلکه انتخاب صحیح مردی است که قرار است مهریه را به گردن بگیرد.Dو تمام اینها برمیگرده به شناخت طرفین از هم

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۱ ق.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۰۶ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  فیلم هندی تعریف میکنی؟Big Grin
دیگه دوره زمونه ای که اگه خوبی کنی خوبی میبینی گذشته...
منم یه زمانی از این حرفا میزدم...که میرم با مادر شوهر زندگی میکنم چون با مامان خودم هیچ فرقی نداره و خواهر برادراش مث خواهر برادرای خودم هستن و ...
ولی خب الان وقتی از نزدیک خیلی از زندگی هارو می بینم، فقط به یک اصــــل معتقد شدم:
"دوری و دوســـــــــــــــــــتیHeart"
فیلم هندی نیست واقعیته که باورش برای خیلیها سخته..Smile
اینجوریام دیگه که میگی نیستا خوبی کنی خوبی نبینی همه ادما که بدنیستن...Smile..ینی شما به هرکس خوبی کردی بدی دیدی..!!!!
هرکس یه عقاید و نظری داره.. من اینجورییه افکار و عقایدم..و خیلی هم بهش اعتقاد دارم..Smile
دوری بی محبتی و سردی میاره..:-s..
حالا اگرم زیر یک سقف بامادرشوهرم زندگی نکنم مثلا برم شهری که کاروزندگیه همسرم اونجاست دیگه مادرشوهرم اینا کنارم هستن انگار باهاشون زندگی میکنم اینجوری بود منظورم از زندگی کردن باهاشون....
خب ما که نباید نکات منفیه زندگیه بقیه رو ببینیم وتصمم بگیریم واسه زندگییمون...جاش نکات مثبت زندگییشون رو میبینیم و یادمیگیرم که چطور بهتر زندگی کنیم...با روش خودمون زندگی کنیم...

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۰ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  اطرافیان من که همه بالای ۱۰۰۰ هستنBig Grin
فکرکنم مهریه تا اینقد رو دیگه ممنوع کردن شایدم من اشتباه میکنم..
من معتقدم که ماها اونقدر فرصت زندگی کردن نداریم که همه چیزو تجربه کنیم و با آزمون و خطا جلو بریم و در نهایت بهترین زندگی رو بسازیم...از نظر من وقتی شرایط مشابهی واسه دیگران پیش میاد که تو خیلی از زندگی ها دیده میشه، پس جزیی از زندگیه...پس باید تو این جور موارد از تجربه دیگران استفاده کرد...که این دیگران، میتونه دوستت، خواهرت، یک روانشناس، یک مشاور و ... باشه...

+درباره سکه هم، امسال که عقد جدیدی نداشتیم، ولی سال های پیش که مانعی وجود نداشت...شاید الان قانون عوض شده...

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۰ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  مهریه هدیه است. میشه مثلا هدیه روز تولد رو ۶ ماه بعد بدن؟! مهریه هم مثل همینه. لطفش به اینه که هرچه سریعتر داده بشه. حتی اگه میشه روز عروسی.
عاااااااااا!!!!!!!!!! نمیدونستم!!!!!!!!چه جالب...
(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  عضیا که میگن کی داده و کی گرفته پس ما هم نمیدیم، بعضیا موقع طلاق میدن، بعضیا موقع طلاق هم نمیدن Smile
ولی به نظرم بهتره مهریه طوری باشه که مرد بتونه همون اوایل زندگی پرداختش کنه تا از غرغر شنیدن راحت شه SmileBig Grin چیه آدم بخواد مقروض یکی باشه Smile
من اینو میدونستم که فقط وقتیه که اگه زبونم لال طلاق...اون موقع میدن..که اون موقعم نمیدن..
تازه فهمیدم چیه چریان مهریهTongue پس بگو چرا بحث بوووووووووووووووود اینهمههههههههههههه!!!!!!!
فکرنکنم دختری وقتی ازدواج کنه به شوهرش بگه مهریم رو بده!!!!!!!!مگه داریم.....مگه میشهBig Grin..این حرفا نیست تو زندگی که از شوهرش مهریش رو بخواد....

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ق.ظ

بعدشم دوری هیچ وقت سردی نمیاره...
آدم اگه قلبا کسی رو دوست داشته باشه، هزاران هزار کیلومتر هم که ازش دور باشه و مدتها هم که نبیندش بازم اونو دوست داره و هر روز دلتنگ تر میشه...
ولی وقتی قلبا یکی رو دوست نداری، حتی اگه باهاش زندگی هم کنی و هر روز جلو چشمت باشه، برات اهمیتی نداره و هیچ حسی بهش نداری...

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ق.ظ)shayesteNEY نوشته شده توسط:  خب شما چرا با مهریه ۱۰۰۰۰۰۰ تا سکه مخالفید؟
مگه قراره کلاه سرتون بره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و میدون بکس هم که نیست

خانوده عروس چون پسر رو نمیشناسن و در مورد اینده دختر نگرانن از سر دلسوزی مهریه را تعدادی میزارن که با یه بحث کوچیک نگه بیا اینم مهریت برو خونه بابات
و از طرفی خانوده پسر هم چون شناخت خوب و کافی از دختر و خانودش ندارد (اعتماد متقابل کلا وجود نداره ) و هم میدونن مهریه حق زن هست و میدونن که نمیتونن بدن پس میگن مهریه باید کم باشه
دیدگاه من با شما تفاوت بنیادی داره.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - RASPINA - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ق.ظ

کلا بحث این تاپیک از جایی که یادم میاد از خواستگاری شروعش شد تاالان که به اینجا ختم شد
فضای ذهنی را عوض کنید به تدوام زندگی فکر کنید

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  فکر کنم همه قبول داریم مهریه نه انقدر زیاد باشه مرد به هیچ وجه نتونه بده و نه انقدر کم که در مواقع لزوم دست آدمو نگیره.
مهم ترین دغدغه به نظرم همون استفاده از مهریه در مواقع لزوم هست. اگر پیشنهادی دارید بگید. که اگر کار به طلاق کشید چه چیزی پشتوانه ی زن هست اگر مهریه کم باشه یا نباشه؟
وگرنه خودتون می دونید هدیه ۲۰۰، ۳۰۰ تا سکه اصلا کم نیست که خانم هر وقت طلب کرد بشه بهش ببخشید.
این جا بالاخره یه تضمینی برای هر دو طرف باید باشه.
من اون قسمتایی که بولد کردم رو قبول ندارمو نظرمو هم همینجا کمی بالاتر (یا شاید صفحه قبل) گفتم.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۷ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۰ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  با مهریه هزار سکه ای و انداختن هزینه جهیزیه به گردن همسرش میخواد زندگی ارومی براش فراهم کنه Smile

به زور که نمیندازیم گردنشBig Grin
اصلا هم تا حالا، تو مراسم بله برون هایی که داشتیم، دعوایی سر این موضوع ندیدم منTongue

+البته نا گفته نماند که اگه داماد خوب باشه، بهش خونه هم میدیمCool
+ینی در واقع همه چیز به خود آقا داماد برمیگرده که چند مرده حلاجهTongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۲ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  مهم ترین دغدغه به نظرم همون استفاده از مهریه در مواقع لزوم هست. اگر پیشنهادی دارید بگید. که اگر کار به طلاق کشید چه چیزی پشتوانه ی زن هست اگر مهریه کم باشه یا نباشه؟
اگه بخوایم اینجوری به مهریه نگاه کنیم پس از دید خانما مهریه باید هرچی میشه بیشتر باشه و از دید آقایون هر چی میشه کمتر
چون خانما به خودشون میگن اگه فردا کار به طلاق کشید باید پشتوانه ای داشته باشم، آقایونم میگن ممکنه همین فردا خانمم مهریه شو بذاره اجرا. این یعنی بی اعتمادی

من یه چیزی بگم
تنها راه خانما اینه که سعی کنن طرف مقابلشونو خوب بشناسن و با اعتماد کامل زندگی رو باهاش شروع کنن

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من اون قسمتایی که بولد کردم رو قبول ندارمو نظرمو هم همینجا کمی بالاتر (یا شاید صفحه قبل) گفتم.
خوب شما میگید برای اون مواقع لزوم باید چکار کرد؟ پیشنهاد دیگه ای دارید؟ راه دیگه ای وجود داره؟
میتونید بگید تو زندگی هر چه بدست آوردید مال هر دو نفره به اضافه مهریه ای که مرد بتونه بده
به نظرم عادلانه است. نیست؟

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۴ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۵۱ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  
(11 تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من اون قسمتایی که بولد کردم رو قبول ندارمو نظرمو هم همینجا کمی بالاتر (یا شاید صفحه قبل) گفتم.
خوب شما میگید برای اون مواقع لزوم باید چکار کرد؟ پیشنهاد دیگه ای دارید؟ راه دیگه ای وجود داره؟
شما میخواید تمام مدت زندگی این مساله تو ذهن همسرتون باشه که نکنه یه موقعی دعوا شه و اهرمی برای فشار وجود داشته باشه؟ نکنه یه موقع کار به جدایی بکشه؟ (که تازه اون موقع هم معلوم نیست بتونید بگیرید ازش). فکر نمی کنید این یه استراتژی تدافعیه که ضررش بیشتر از سودشه؟ این قضیه حکایت همونایی که تمام جامعه رو می گردن که نکنه یکی دزد باشه.
قبلا هم گفتم: فکر نکنید که اگه همسرتون غرورش سر مهریه شکست شما پیروز شدید. شما هم مثل اون ضرر کردید. فکر نکینید اگه همسرتون ذهنش با مهریه درگیر بود شما سود کردید، شما هم ضرر کردید. اون همسر شماست، پدر بچه هاتونه، داماد خانوادتونه، انتخاب شماست و ...

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - NP-Cσмρℓєтє - ۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یکی از دوستام اینو برام فرستاده بود که هنوزم نمیدونم چرا؟! ولی دیدم بی ربط به بحث های اخیر نیست گذاشتم اینجا!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Menrva - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۴ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۹ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  من معتقدم که ماها اونقدر فرصت زندگی کردن نداریم که همه چیزو تجربه کنیم و با آزمون و خطا جلو بریم و در نهایت بهترین زندگی رو بسازیم...از نظر من وقتی شرایط مشابهی واسه دیگران پیش میاد که تو خیلی از زندگی ها دیده میشه، پس جزیی از زندگیه...پس باید تو این جور موارد از تجربه دیگران استفاده کرد...که این دیگران، میتونه دوستت، خواهرت، یک روانشناس، یک مشاور و ... باشه...
بازم میگم از ظاهر وتجربه زندگی بقیه نمیشه تصمیم درستی گرفت واسه زندگیه خودمون...همیشه حقیقت زندگی دیگران اون چیزی نیست که میبینی چون توی زندگیشون نبودی..بلکه فقط حرفاشون رو شنیدی.....ادم خودش میتونه زندگیش رو بسازه با روش و تجربه خودش تا خودت تجربش نکنی نمییتونی زندگی بهتربسازی...زندگیهاخیلی متقاوته..تجربه ها متفاوت.. اونوقت ادم گم میشه توی زندگیش...
مثلا همین حرف خودتون..چون شما زندگیه دیگران رو دیدیی نتیچه دوری و دوستی... این اشتباه هست....
(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۴۲ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  بعدشم دوری هیچ وقت سردی نمیاره...
آدم اگه قلبا کسی رو دوست داشته باشه، هزاران هزار کیلومتر هم که ازش دور باشه و مدتها هم که نبیندش بازم اونو دوست داره و هر روز دلتنگ تر میشه...
ولی وقتی قلبا یکی رو دوست نداری، حتی اگه باهاش زندگی هم کنی و هر روز جلو چشمت باشه، برات اهمیتی نداره و هیچ حسی بهش نداری...
این حرفتون رو که کاملا قبول دارم اما حرف ما این نبود..این حرفتون کلا بحثش جداست...ربطی به موضوع ما نداره...
اون دوری و دوستی که گفتین درمورد مادر شوهر خانواده شوهربود...منم حرفم مختص همون بود..(دوری بی محبتی و سردی میاره)
وقتی شما هر روز یا یک روز درمیون مادرشوهرت رو ببینی یشتر محبت وصمیمیت بینتون هست یا سالی یکبار مادرشوهرت رو ببینی...

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۴ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۸ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  اره دیگه اصلا با این همه بی اعتمادی چرا ازدواج؟
شما مردا که همه چی به نفعتون هست. ما دستمون به همون مهریه بنده. حالا این شرط های ضمن عقد هم خوبه. بالاخره باید محکم کاری بشه. الان دوباره متهم میشم به اینکه محکم کاری برای چی. چرا مثل معامله نگاه می کنید و به فکر سود و زیانی Smile باید اعتماد باشه.
قبول دارم شرایط بیشتر به نفع آقایونه
خب درست میگید، میتونید از حق و حقوقی که دارید استفاده کنید. مثلا حق طلاق بگیرید، تعهد بگیرید که اقا هر چی بدست آورد مال هر دو نفره
کسی انتظار نداره خانما از حق و حقوقشون بگذرن اما زیادی حساب و کتاب کردن هم خوب نیست، چه از طرف آقایون و چه از طرف خانما

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - IT.girll - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۱ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۱ ق.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یکی از دوستام اینو برام فرستاده بود که هنوزم نمیدونم چرا؟! ولی دیدم بی ربط به بحث های اخیر نیست گذاشتم اینجا!
عالی بود دوست عزیز ممنون.
من که گفتم تمام قوانین ایران ضد زن هست و تنها حق مهریه رو داره.
توضیح شرایط ضمن عقدی که نوشته بودن خیلی خوب بود.

حالا به این بحث مهریه مربوط نمیشه ولی این مطلب رو خوندم یادش افتادم...
مرد متاهل حق این رو داره که بصورت کاملا پنهانی و بدون اجازه همسر حتی با داشتن بچه٬ بره با خوندن چند آیه عربی صیغه کنه و همسرش ٬ حق هیچگونه شکایتی نداره... جالب اینکه حتی از نظر اسلام اون آقا کاری پسندیده ای انجام داده چون باعث به گناه افتادن خودش نشده و نذاشته جامعه به فساد کشیده بشه.

حالا اینجا یه سوال پیش میاد و اون اینکه٬ آیا در اسلام با خوندن چند آیه عربی٬ عمل خیانت به ثواب تبدیل میشود؟

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 11 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۳۶ ق.ظ

(۱۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۰۸ ق.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  شما مردا که همه چی به نفعتون هست. ما دستمون به همون مهریه بنده. حالا این شرط های ضمن عقد هم خوبه. بالاخره باید محکم کاری بشه. الان دوباره متهم میشم به اینکه محکم کاری برای چی. چرا مثل معامله نگاه می کنید و به فکر سود و زیانی Smile باید اعتماد باشه.
Huh