تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - blackhalo1989 - 02 آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۲۱ ق.ظ

حالا مشکل نداره. خر شیطون برای دوتاتون جا داره. با هم سوار شید. Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - blackhalo1989 - 02 آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۲۵ ق.ظ

(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۱۷ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  
(02 آبان ۱۳۹۳ ۰۱:۲۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  حالا مشکل نداره. خر شیطون برای دوتاتون جا داره. با هم سوار شید. Big Grin
اینجور که تو گفتی مشکلی نداره، فکر کنم واسه تو هم جا داریم، بیا بالا Big Grin
من که اون جلو قسمت VIP هستم. Tongue

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - Nima Masghadi - 02 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۰۷ ب.ظ

(با لحن فامیل دور خوانده شود؟)
چی شده ؟! .... سلام ... هر روزتان نوروز ... نوروزتان پیروز .... خوب هستید؟
آقا قضیه این خر شیطون چیه ؟! ...
من فقط گفتم barobax اول به فکر خودش باشه بعد برای دیگران آش بپزه . همین ... من دیگه حرفی ندارم:|
نخوردیم نون گندم ... دیدیم که دست مردم Big Grin

که با این در اگر در درب در مانند ... در ماننند Tongue
چجوری بودم ؟! Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - barabox - 02 آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۴۰ ب.ظ

(۰۲ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۰۷ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  (با لحن فامیل دور خوانده شود؟)
چی شده ؟! .... سلام ... هر روزتان نوروز ... نوروزتان پیروز .... خوب هستید؟
آقا قضیه این خر شیطون چیه ؟! ...
من فقط گفتم barobax اول به فکر خودش باشه بعد برای دیگران آش بپزه . همین ... من دیگه حرفی ندارم:|
نخوردیم نون گندم ... دیدیم که دست مردم Big Grin

که با این در اگر در درب در مانند ... در ماننند Tongue
چجوری بودم ؟! Big Grin

کوچیک شما مهدی

ظاهرا خوب لحنشو بلیدن صوتی میزاشتین این تیکه رو حق مطلب به خوبی ادا شه Big Grin

یادم رفت بگم من راه و چاهم مشخصه
تا نیفتم تو چاه و نرم تو راه

تو چاهی که شما باید بفتین نمیفتم Cool

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - n268 - 14 آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۴۲ ق.ظ

جالبتر از همه رفتار خانوادست

نگرانی کنکورو درس خوندنو داریم،ازینطرف دوماه مونده به کنکور میخوان دخترشون ازدواج کنه و وقتی بهشون میگی این دو ماهو دست از سرت بردارن،میگن ازدواجت مهمتر از درس خوندنه.

از طرف دیگه دل بی صاحابت گیر کسی باشه که پول نداره و مورد پسند خونوادت نیست.

با این اوضاع اصلا میشه درس خوند

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - mcse2010 - 14 آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ب.ظ

۱۱ میلیون جوانان دم بخت تو کشور هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بارتون میشه یازده میلیون

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - shivap - 14 آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۱ ب.ظ

من عقد کردم.و با پانصد کیلومتر فاصله هر کدوم یک شهر دانشجو هستیم.ازدواج پول میخواد.اما واسه همتون خوبه بعد از ازدواج بتهم برید یک شهر دور از فامیل و نزدیکان!

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - diligent - 14 آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰ ب.ظ

(۱۴ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۰۱ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  من عقد کردم.و با پانصد کیلومتر فاصله هر کدوم یک شهر دانشجو هستیم.ازدواج پول میخواد.اما واسه همتون خوبه بعد از ازدواج بتهم برید یک شهر دور از فامیل و نزدیکان!
تبریک میگم.
چرا دوری از خانواده باید خوب باشه؟ من که دوست ندارم برم یه شهر دیگه ترجیح میدم طبقه پایین خونه خودمون زندگی کنم Tongue

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - Bache Mosbat - 15 آذر ۱۳۹۳ ۰۱:۳۸ ق.ظ

(۱۴ آذر ۱۳۹۳ ۰۵:۴۲ ق.ظ)n268 نوشته شده توسط:  جالبتر از همه رفتار خانوادست

نگرانی کنکورو درس خوندنو داریم،ازینطرف دوماه مونده به کنکور میخوان دخترشون ازدواج کنه و وقتی بهشون میگی این دو ماهو دست از سرت بردارن،میگن ازدواجت مهمتر از درس خوندنه.

از طرف دیگه دل بی صاحابت گیر کسی باشه که پول نداره و مورد پسند خونوادت نیست.

با این اوضاع اصلا میشه درس خوند

این که خوبه Big Grin من دوماه دیگه دارم میرم! بلیط و ویزا هم گرفتم!! بعد هفته ای یه خواستگار پیدا میکنن که موندگار شم

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - RASPINA - 29 آذر ۱۳۹۳ ۰۳:۲۲ ب.ظ

(۱۴ آذر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۲ ب.ظ)mcse2010 نوشته شده توسط:  ۱۱ میلیون جوانان دم بخت تو کشور هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بارتون میشه یازده میلیون
یعنی ۲۲ میلیون جوون داریم که منتظر نیمه دیگه اشون هستند...کلا یک سوم کشور

اینجوری که کشورمون پیشرفت نمیکنه همه منتطر نشستن ......
(۲۹ آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ)parisa.raad نوشته شده توسط:  [url=https://manesht.ir/forum/post-305471.html#pid305471][/url]محسن ایمانی، عضو هیات مدیره دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس حوزه ازدواج در این باره به جام‌جم می‌گوید: باید نگرش‌های والدین در برخی موارد تغییر کند، چون سختگیری‌های آنها به یکی از موانع ازدواج جوانان تبدیل شده است. برای نمونه در نظر گرفتن مهریه‌های سنگین و برگزاری مراسم پرهزینه از این موارد است.
؟

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - parisa.raad - 29 آذر ۱۳۹۳ ۰۴:۲۵ ب.ظ

(۰۶ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۵۰ ق.ظ)morweb نوشته شده توسط:  محسن ایمانی، عضو هیات مدیره دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس حوزه ازدواج در این باره به جام‌جم می‌گوید: باید نگرش‌های والدین در برخی موارد تغییر کند، چون سختگیری‌های آنها به یکی از موانع ازدواج جوانان تبدیل شده است. برای نمونه در نظر گرفتن مهریه‌های سنگین و برگزاری مراسم پرهزینه از این موارد است.
به نظر من تنها مشکل اینه که آقایون دولتی و حکومتی به فکر مردم نیستند، نه چیزایی که شما فرمودید. این که طرف مقابل انتظار داشته باشه از آدم چیز طبیعیه. همیشه این چیزا بوده. منتها مشکل اینجا اینه که پول نفت فقط می ره توی جیبِ نهایتا ۱۰۰ نفر !! جوان بدبخت بیچاره هم باید یا به فکر دوست گرفتن باشه یا یه سری محدودیت های دینی رو برای خودش بهانه کنه که بله ! ، بهتره صبر کنیم !!!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - fahimeh1234 - 05 دى ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  مادرم روزی هشتصد و شصت و هفت هزار بار می گوید ازدواج کنم!...

و بی شک اگر من روزی با مردی ازدواج کنم که با هم به مهمانی های احمقانه ای برویم که مردان یک طرف جمع شوند و از سیاست و کار و فوتبال بگویند و زنان یک طرف دیگر جمع شوند و از پدیکور و مانیکور و انواع و اقسام رژیم غذایی و ساکشن و پروتز لب و ... و جُک های .... و .. و سریال های ترکیه ای ماهواره و خرم خاتون حرف بزنند، خودم را آتش می زنم!!!

مادر ِ من، عزیز دلم،
اگر مردی را پیدا کردی که با من به دوچرخه سواری و تئاتر دیدن و کنسرت رفتن و فیلم دیدن و آهنگ های (غیر پاپ) دانلود کردن و شعر و کتاب خواندن و کافه رفتن و شب گردی های بی هوا و سفر های بی هوا با کوله پشتی و عکاسی و نقاشی و سر به سر هم گذاشتن و دیوانه بازی هایی از این دست زد،
و آنقدر به با هم بودنمان ایمان داشت که به زمین و زمان و هر پشه ی نَری که از دور و برم رد می شود گیر نداد، و به من احساس "رفیق" بودن داد و نه تنها احساس "زن" بودن، طوری که تمام دنیا به رفاقت و رابطه مان حسودی شان شد و مجبور شدیم برای چشم نظرهایشان هر روز اسفند دود کنیم
آن وقت شاید یک فکری برای رسیدنت به آرزویت کردم!...
که با علم به اینکه این خراب شده نامش ایران است، و ازدواج به جای اینکه سندِ با هم بودنِ "من" و "او" باشد، سندِ با هم بودن دو ایل و طایفه و حرف و حدیث هایشان و احتمالا همان مهمانی های احمقانه و غرق شدن در باتلاقِ خرج و مخارج و روزمرگیِ محض ست،
احتمالا هرگز به آرزویت نخواهی رسید...
مرا ببخش....

من با هردو شون یعنی بابام و مادرم مشکل دارم خسته شدم این چه وضعیه من نمی خوام مثل دیگران زندگی کنم همش دوستامو با من مقایسه می کنن میگن اونا ازدواج کردن و بچه دارن و...کم کم دارم از ازدواج متنفر میشم

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - dokhtare payiz - 05 دى ۱۳۹۳ ۱۲:۳۴ ق.ظ

(۰۵ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۳۰ ق.ظ)fahimeh1234 نوشته شده توسط:  
(10 مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۱۴ ق.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  مادرم روزی هشتصد و شصت و هفت هزار بار می گوید ازدواج کنم!...

و بی شک اگر من روزی با مردی ازدواج کنم که با هم به مهمانی های احمقانه ای برویم که مردان یک طرف جمع شوند و از سیاست و کار و فوتبال بگویند و زنان یک طرف دیگر جمع شوند و از پدیکور و مانیکور و انواع و اقسام رژیم غذایی و ساکشن و پروتز لب و ... و جُک های .... و .. و سریال های ترکیه ای ماهواره و خرم خاتون حرف بزنند، خودم را آتش می زنم!!!

مادر ِ من، عزیز دلم،
اگر مردی را پیدا کردی که با من به دوچرخه سواری و تئاتر دیدن و کنسرت رفتن و فیلم دیدن و آهنگ های (غیر پاپ) دانلود کردن و شعر و کتاب خواندن و کافه رفتن و شب گردی های بی هوا و سفر های بی هوا با کوله پشتی و عکاسی و نقاشی و سر به سر هم گذاشتن و دیوانه بازی هایی از این دست زد،
و آنقدر به با هم بودنمان ایمان داشت که به زمین و زمان و هر پشه ی نَری که از دور و برم رد می شود گیر نداد، و به من احساس "رفیق" بودن داد و نه تنها احساس "زن" بودن، طوری که تمام دنیا به رفاقت و رابطه مان حسودی شان شد و مجبور شدیم برای چشم نظرهایشان هر روز اسفند دود کنیم
آن وقت شاید یک فکری برای رسیدنت به آرزویت کردم!...
که با علم به اینکه این خراب شده نامش ایران است، و ازدواج به جای اینکه سندِ با هم بودنِ "من" و "او" باشد، سندِ با هم بودن دو ایل و طایفه و حرف و حدیث هایشان و احتمالا همان مهمانی های احمقانه و غرق شدن در باتلاقِ خرج و مخارج و روزمرگیِ محض ست،
احتمالا هرگز به آرزویت نخواهی رسید...
مرا ببخش....

من با هردو شون یعنی بابام و مادرم مشکل دارم خسته شدم این چه وضعیه من نمی خوام مثل دیگران زندگی کنم همش دوستامو با من مقایسه می کنن میگن اونا ازدواج کردن و بچه دارن و...کم کم دارم از ازدواج متنفر میشم
درک میکنم مشکل اکثر دختراس البته من تا حدودی برنامه آیندمو بهشون تفهیم کردم و فهمیدن استقلال برام از ازدواج مهمتره

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - cyberitx - 23 دى ۱۳۹۳ ۰۳:۳۸ ب.ظ

(۱۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۲۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  من اگر تا آخر عمرمم شده مجرد بمونم نهایت ۲۰ تا سکه مهریه رو قبول می کنم.آخه آدم عاقل چرا باید خودشو وارد همچین ریسکی کنه ( مهریه) و یه عمری خودشو بدبخت کنه. حالا کاری به بعضی از شرایط استثنا که تعداد سال تولد میگیرن مهریه رو ندارم اما الان دیگه ۳۰۰-۴۰۰ تا سکه عرف بازاره.۳۰۰ تا سکه میشه ۳۰۰ میلیون من تا اخر عمرم هم کار کنم اینقدر در نمیارم

احسنت, کار درستو میکنی شما, منم همین کارا میکنم

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج - Aseman7 - 23 دى ۱۳۹۳ ۱۱:۰۳ ب.ظ

می دونم این پست رو باید در قسمت جک و طنز می ذاشتم ولی اینجا هم بد نیست مهم موضوعه که مناسبت داره.
[تصویر:  326649_yklc0vt8vfu99xsa8jry.png]

[تصویر:  326649_t43rn3uccnncnws76cii.png]

این آخری زبان حال:
[تصویر:  326649_jjqwrlc3s9evghbct1dt.png]