تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - nlp@2015 - 20 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ب.ظ

[/quote]

ببخشید همچین میگید ۳۰ سال مونده .. انگار که چی؟
۳۰ سالگی الان اول زندگیه. مثل ۱۰ سال پیش نیست که. یه دختر ۳۰ ساله کلی هدف داره واسه زندگیش. دختری که همش درگیر درس و دانشگاه بوده به قول پدر دوستم باید سالهایی که درس خونده رو از سنش کم کرد. درس هم نخونده باشه باز یه گزینه ی جدی برای ازدواج محسوب میشه.
من نمیدونم چه طرز تفکریه شما دارید ولی متاسفانه باید بگم خیلی خیلی ...(نمیدونم چه صفتی براش بزارم . حتی نمیشه گفت قدیمی )
به نظر من شما قبل از اینکه برید خواستگاری رو افکارتون کار کنید بعدش بهتر جواب میگیرید.
اونجا هم که گفتم مادیات مهم نیست شعار ندادم. من خیلی از خانواده ی دخترها در اطرافم میبینم که به ماشین و خونه ی طرف کار ندارن. البته یه عده ای هم هستن که اهمیت میدن. نمی دونم چطوریه شما فقط ادمای پولکی میخوره به پستتون...
[/quote]

کاملا موافقم، نمیدونم چرا بعضیا یه جوری حرف میزنن انگار دختر بعد سی سال اگه ازدواج نکرده باشه دیگه حق زندگی نداره و براش دلسوزی میکنن اینو من از خیلیا شنیدم. حالا دیگ کاری ندارن طرف چقد موفقه همین که تا اون سن ازدواج نکرده انگار خیلی بدبختهDodgy

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۸ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  کاملا موافقم، نمیدونم چرا بعضیا یه جوری حرف میزنن انگار دختر بعد سی سال اگه ازدواج نکرده باشه دیگه حق زندگی نداره و براش دلسوزی میکنن اینو من از خیلیا شنیدم. حالا دیگ کاری ندارن طرف چقد موفقه همین که تا اون سن ازدواج نکرده انگار خیلی بدبختهDodgy

برای اینکه این افراد دارن آدمها رو به دید ۱۰۰ سال قبل نگاه می کنن.
اونموقع خیلی از دخترها شرایط خوبی برای رفتن به دنبال اهداف و آرزوهاشون مثل درس، کار و مستقل شدن رو نداشتند. مگر اینکه پدر روشنفکری داشتن. و متأسفانه تعداد این پدرهای روشنفکر کم بود (شاید به خاطر فضای غالب بر جامعه). واسه همین اکثر دخترا کاری جز تو خونه نشستن و انتظار برای ازدواج و تشکیل زندگی و ادامۀ روند پیشینیان نداشتن. طبیعی بود که تو سن کم ازدواج کنن و اگر کسی سن ازدواجش بالا می رفت دیگران فکر می کردن شاید مشکلی داره (یک دید کاملاً غلط و تأسف برانگیز).
حالا این افراد هنوز نتونستن دیدشون رو با شرایط فعلی جامعه تطبیق بدن. از نظرشون پسر میتونه تا مثلاً ۳۰ سالگی دنبال درس و کار باشه اما دختر نه! دختری که تو ۲۰ سالگی ازدواج نکنه یا ایرادی داره یا اینکه درست در مورد زندگیش تصمیم نگرفته!
دیگه نمیگن که الان که فضای جامعه بازتر شده و زمینه پیشرفت برای دخترها هم فراهم شده، اونا هم از حق خودشون استفاده می کنن و در مورد آینده شون تصمیم می گیرن. یکی دوست داره ۲۰ سالگی ازدواج کنه و یکی هم آرامش و خوشبختی رو تو زمینه های دیگه ای می بینه و دوست داره اول به اونا برسه و بعد ازدواج کنه. یا اصلاً ازدواج نکنه.
ضمناً فکر هم نکنید دختر بالای ۳۰ سال خواستگار نداره یا اگر داره موارد خوبی نیستند. من خدا رو شاهد می گیرم که یکی از دخترخاله های من با سن حدود ۴۰ سال تو یه شهر کوچیک هنوز که هنوزه خواستگارهائی داره به چه خوبی (یکیش مدیرعامل یکی از شرکت های معروف بود که زمانی که دختر خاله ام سی و خورده ای سالش بود خواستگارش بود). اما به خاطر شرایط خاص خانوادگیش و بار مسئولیتی که بعد از فوت پدرش نسبت به خواهراش رو دوشش قرار گرفته تا همه اونا رو عروس نکنه حاضر به ازدواج نیست.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - saeidkhan - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ب.ظ

ما اولین خواستگاریمون رو رفتیمو اومدیمBlushBlushBlush

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - crevice - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  ما اولین خواستگاریمون رو رفتیمو اومدیمBlushBlushBlush
خدا قوت داداشBig Grin
خب شیرینی کی میخوریم؟

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - saeidkhan - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۴ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  ما اولین خواستگاریمون رو رفتیمو اومدیمBlushBlushBlush
خدا قوت داداشBig Grin
خب شیرینی کی میخوریم؟

سلامت باشید
والا چه عرض کنم . هرموقع شما بگیدBig GrinBig GrinBig GrinSad

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Riemann - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۷ ب.ظ

اون بابا الان عروسی کرده Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - mrpking - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴ ق.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۸ ق.ظ)mrpking نوشته شده توسط:  
(19 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  والا ببخشید وسط حرف آقایون مزاحم میشم ها.
دختر شاه پریون هم اینقدر شرط و شروط نمی ذاره. خونه و ماشین و همه چی اوکی.
اگه دختری همچین شرطی گذاشت از من شنیدن ولش کنید. والا تحفه قحطی که نیومده.
و یه نکته ی دیگه بگم اینکه حتی اگه همه ی اوضاع و مالی شما ردیفه. نرید جلوی دختر مخصوصا تو مراسم خواستگاری همه رو ردیف کنید براش بگید خیلی از دخترا خوششون نمیاد یکیش خود من. اگه کسی بیاد همه ی اینها رو یکباره جلوی من بگه فکر میکنم داره بهم توهین میشه. همین توقع که چون شرایط مالی شما ردیف هست و توقع دارید دختر هم جواب مثبت بده بهتون خیلی بی احترامی اول به خودتون و بعد دختر هست.نشون دهنده ی اینه که شما هنوز به بلوغ فکری برای ازدواج نرسیدید.
تو خواستگاری فقط راجع به شرایط کاری و درآمد ماهیانه تون بگید. بقیه ی موارد رو اجازه بدید خانواده ی دختر ازتون سوال کنن. اگر سوال نکردن یعنی چندان اهمیتی براشون نداره. اول برای خودتون احترام قایل باشید مادیات اونقدر ها هم مهم نیست.

والا ما که اولش از پول و این چیزا حرف نزدیم و تازه گذاشتم خود طرف اگه پرسید و در حد سوالش جواب بدم و کلا عقیده ام اینه که در حالت کلی پول خوشبختی نمیاره ولی بی پولی حتما بدبختی میاره.
خلاصه ازدواج کردن هم به این راحتی نیس.

نکته ی جالب اینه که از هر کی میشنویم تو دوستامون میگن که دخترها منتظرن یه خاستگار بیاد و والا من که موندم بقیه چرا اینجوری میگن. من دیدم یه نفرو که سنش حدود ۳۰ بود و دیگه میخواست دختر همسن خودش بگیره و جالبه میرفت خاستگاری با اینکه شرایطش هم به نظرم خیلی خوب بود ولی حدود دو سه سالی این طرف اون طرف رفت تا بالاخره اوکی شد و چن روز دیگه عقدشه. خلاصه چیزی که واسم عجیبه اینه که دختری که ۳۰ سال مونده و ازدواج نکرده چرا اینقد سخت میگیره؟ خب همین سخت گیری های زیاد و البته بعضی هاش هم الکی باعث میشه که سن ازدواج بره بالا و....

ببخشید همچین میگید ۳۰ سال مونده .. انگار که چی؟
۳۰ سالگی الان اول زندگیه. مثل ۱۰ سال پیش نیست که. یه دختر ۳۰ ساله کلی هدف داره واسه زندگیش. دختری که همش درگیر درس و دانشگاه بوده به قول پدر دوستم باید سالهایی که درس خونده رو از سنش کم کرد. درس هم نخونده باشه باز یه گزینه ی جدی برای ازدواج محسوب میشه.
من نمیدونم چه طرز تفکریه شما دارید ولی متاسفانه باید بگم خیلی خیلی ...(نمیدونم چه صفتی براش بزارم . حتی نمیشه گفت قدیمی )
به نظر من شما قبل از اینکه برید خواستگاری رو افکارتون کار کنید بعدش بهتر جواب میگیرید.
اونجا هم که گفتم مادیات مهم نیست شعار ندادم. من خیلی از خانواده ی دخترها در اطرافم میبینم که به ماشین و خونه ی طرف کار ندارن. البته یه عده ای هم هستن که اهمیت میدن. نمی دونم چطوریه شما فقط ادمای پولکی میخوره به پستتون...
سلام. فکر میکنم خیلی زود قضاوت میکنین شما. راستش من از این جهت گفتم ۳۰ سال که واقعا از لحاظ پزشکی و خیلی چیزای دیگه بخوایین حساب کنین اصلا قابل قبول نیس. چون ۳۲ تا ۳۵ اگه ازدواج کنه چه دختر یا پسر و بعدشم چهار پنج سالی هم نمیخوان به فرزند فکر کنن و حدود ۴۰ میشه سنشون و اون وقت میدونین چه مشکلاتی بوجود میاد؟ نمیشه بیشتر توضیح داد ولی واقعا به این چیزام باید فکر کرد و یه دلیل اینکه خانما زودتر از آقایون از لحاظ ظاهری شکسته میشن و .... ولی اینارو اصلا توجه نمیکنن و بعد میایین سریع در مورد من قضاوت میکنین.
البته من از قضاوت ناراحت نمیشم و همیشه نظراتی که راجع خودم میشنوم بهشون فکر میکنم و اگه بی ربط باشه که توجهی نمیکنم و اگه ببینم طرف راست میگه و حق باهاشه حتما سعی میکنم اصلاح کنم.

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۸ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  کاملا موافقم، نمیدونم چرا بعضیا یه جوری حرف میزنن انگار دختر بعد سی سال اگه ازدواج نکرده باشه دیگه حق زندگی نداره و براش دلسوزی میکنن اینو من از خیلیا شنیدم. حالا دیگ کاری ندارن طرف چقد موفقه همین که تا اون سن ازدواج نکرده انگار خیلی بدبختهDodgy

برای اینکه این افراد دارن آدمها رو به دید ۱۰۰ سال قبل نگاه می کنن.
اونموقع خیلی از دخترها شرایط خوبی برای رفتن به دنبال اهداف و آرزوهاشون مثل درس، کار و مستقل شدن رو نداشتند. مگر اینکه پدر روشنفکری داشتن. و متأسفانه تعداد این پدرهای روشنفکر کم بود (شاید به خاطر فضای غالب بر جامعه). واسه همین اکثر دخترا کاری جز تو خونه نشستن و انتظار برای ازدواج و تشکیل زندگی و ادامۀ روند پیشینیان نداشتن. طبیعی بود که تو سن کم ازدواج کنن و اگر کسی سن ازدواجش بالا می رفت دیگران فکر می کردن شاید مشکلی داره (یک دید کاملاً غلط و تأسف برانگیز).
حالا این افراد هنوز نتونستن دیدشون رو با شرایط فعلی جامعه تطبیق بدن. از نظرشون پسر میتونه تا مثلاً ۳۰ سالگی دنبال درس و کار باشه اما دختر نه! دختری که تو ۲۰ سالگی ازدواج نکنه یا ایرادی داره یا اینکه درست در مورد زندگیش تصمیم نگرفته!
دیگه نمیگن که الان که فضای جامعه بازتر شده و زمینه پیشرفت برای دخترها هم فراهم شده، اونا هم از حق خودشون استفاده می کنن و در مورد آینده شون تصمیم می گیرن. یکی دوست داره ۲۰ سالگی ازدواج کنه و یکی هم آرامش و خوشبختی رو تو زمینه های دیگه ای می بینه و دوست داره اول به اونا برسه و بعد ازدواج کنه. یا اصلاً ازدواج نکنه.
ضمناً فکر هم نکنید دختر بالای ۳۰ سال خواستگار نداره یا اگر داره موارد خوبی نیستند. من خدا رو شاهد می گیرم که یکی از دخترخاله های من با سن حدود ۴۰ سال تو یه شهر کوچیک هنوز که هنوزه خواستگارهائی داره به چه خوبی (یکیش مدیرعامل یکی از شرکت های معروف بود که زمانی که دختر خاله ام سی و خورده ای سالش بود خواستگارش بود). اما به خاطر شرایط خاص خانوادگیش و بار مسئولیتی که بعد از فوت پدرش نسبت به خواهراش رو دوشش قرار گرفته تا همه اونا رو عروس نکنه حاضر به ازدواج نیست.

بابت الطافتون ممنونم.
اینکه گفتم دلیلی بر تفکر ۱۰۰ سال قبل نیس. اتفاقا اینو برین از چن تا مشاور ازدواج بپرسین و بعدش به حرف من میرسین. کلا دختر فقط نگفتم و احتمالا طرز بیانم بد بوده و کلا میگم دختر و پسر سنشون بره بالا واسه ازدواج واقعا خوب نیس. خیلی از دوستان که تو سن کم ازدواج کردن واقعا دارن از زندگی لذت میبرن و شور و هیجان جوانیشون به زندگیشون طراوت میده و از طرفی خیلی هارو هم دیدم که تو سن ۳۵ سالگی ازدواج کردن و خیلی حال ندارن مسافرتی برن و اتفاقا دکتر فرهنگ هم یه کلیپشو نگاه کردم در همین موردا میگفت.
خلاصه اینکه اگه بحث تفکره بیاییم بیشتر در مورد این موضوعات صحبت کنین تا مشخص شه کی تفکرش قدیمیه و کی جدیده.
من پیش مشاورایی رفتم که خودشون حتی پزشک هم بودن و الکی نمیام از خودم حرفی بزنم و واقعا واسه ی ازدواج باید همه ی ابعاد زندگی رو دید و با افراد آگاه و اطلاع در این زمینه مثل مشاورها هم باید رجوع کرد. چون واقعا الان اوضاع بدی تو جامعه شده و خیلی ازدواج ها رو که آدم نگاه میکنه یا میخوان طلاق بگیرن و یا بنا ب یه سری شرایطی فقط همو تحمل میکنن و الان مثل قدیم نیس که راحت بشه تصمیم گرفت و مشکلات اینقد زیاد شده که واقعا واسه امری مثل ازدواج واقعا باید وقت گذاشت و مطالعه کرد(شناخت کامل جنس مخالف از لحاظ روحیات و منش و برخورد و...) و مشاوره رفت.

در مورد اون مثال دخترخالتون هم من واقعا قبول دارم و انکار نمیکنم و اتفاقا تو فامیل خودمون یه دختر خانمی سنش حدود ۳۵ ساله و پزشکه و تخصص داره و فقط روی خاستگارای پزشکش فکر میکنه و غیر پزشک اصلا فکر هم نمیکنه. من همه نوع رو دیدم ولی نباید اینجوری باشه. قبول دارم خیلی از خانمها نمیخوان زود ازدواج کنن و واقعا باید بهشون حق داد و هیچکی از دل کس دیگری خبر نداره و مطمئنا واسه هر انتخاب طرف حتما کلی دلیل داره که خودشو قانع کرده

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - saeidkhan - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۱ ب.ظ

اگر کسی بدونه من چطور میخام ازدواج کنم دیگه نمیگه سخته...
خیلی از سختی ها سختی نیست و اون اعتماد بنفسی هست که افراد به خودشون ندارن و به اصطلاح به اون بلوغ فکری نرسیدن!! یا نمیتونن مسئولیت قبول کنن و حتی تو اداره خودشون هم مشکل دارن. این تیپ افراد خیلی سخت میتونن ازدواج کنن و بهانه های سختی و این حرفا رو میارن.
دسته بعدی کسانی هستن که اعتماد به نفس رو دارن و میتونن از پسش برآن اما ترس از اینکه ممکنه کم بیادن و بین راه پول نداشته باشن اجازه نمیده جلو برن...
البته خیلی از دختر خانوما خب نمیتونن شرایط سختی رو قبول کنن و از اول همه چس میخان که براشون مهیا باشه، اما دختر خانومای دیگه ای هم هستن که یا علاقشون واسیشون مهمه یا زیاد رفاه طلب نیستن و سادگی رو قبول دارن یا خوشبختی رو تو پول نمیبینن و یا ...
اما در بحثه سادگی ازدواج اگر طرفتون رو طوری انتخاب کرده باشید که باهاتون همراه باشه و پشتیبانتون باشه کافیه کار داشته باشید و به راحتی ازدواج کنید...
همین!
(البته بحث اینکه جراتشو داشته باشی که جلو بری خیلی مهمه)

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - reticent - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۰۰ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ)mrpking نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۸ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  کاملا موافقم، نمیدونم چرا بعضیا یه جوری حرف میزنن انگار دختر بعد سی سال اگه ازدواج نکرده باشه دیگه حق زندگی نداره و براش دلسوزی میکنن اینو من از خیلیا شنیدم. حالا دیگ کاری ندارن طرف چقد موفقه همین که تا اون سن ازدواج نکرده انگار خیلی بدبختهDodgy

بابت الطافتون ممنونم.
اینکه گفتم دلیلی بر تفکر ۱۰۰ سال قبل نیس. اتفاقا اینو برین از چن تا مشاور ازدواج بپرسین و بعدش به حرف من میرسین. کلا دختر فقط نگفتم و احتمالا طرز بیانم بد بوده و کلا میگم دختر و پسر سنشون بره بالا واسه ازدواج واقعا خوب نیس. خیلی از دوستان که تو سن کم ازدواج کردن واقعا دارن از زندگی لذت میبرن و شور و هیجان جوانیشون به زندگیشون طراوت میده و از طرفی خیلی هارو هم دیدم که تو سن ۳۵ سالگی ازدواج کردن و خیلی حال ندارن مسافرتی برن و اتفاقا دکتر فرهنگ هم یه کلیپشو نگاه کردم در همین موردا میگفت.
خلاصه اینکه اگه بحث تفکره بیاییم بیشتر در مورد این موضوعات صحبت کنین تا مشخص شه کی تفکرش قدیمیه و کی جدیده.
من پیش مشاورایی رفتم که خودشون حتی پزشک هم بودن و الکی نمیام از خودم حرفی بزنم و واقعا واسه ی ازدواج باید همه ی ابعاد زندگی رو دید و با افراد آگاه و اطلاع در این زمینه مثل مشاورها هم باید رجوع کرد. چون واقعا الان اوضاع بدی تو جامعه شده و خیلی ازدواج ها رو که آدم نگاه میکنه یا میخوان طلاق بگیرن و یا بنا ب یه سری شرایطی فقط همو تحمل میکنن و الان مثل قدیم نیس که راحت بشه تصمیم گرفت و مشکلات اینقد زیاد شده که واقعا واسه امری مثل ازدواج واقعا باید وقت گذاشت و مطالعه کرد(شناخت کامل جنس مخالف از لحاظ روحیات و منش و برخورد و...) و مشاوره رفت.

در مورد اون مثال دخترخالتون هم من واقعا قبول دارم و انکار نمیکنم و اتفاقا تو فامیل خودمون یه دختر خانمی سنش حدود ۳۵ ساله و پزشکه و تخصص داره و فقط روی خاستگارای پزشکش فکر میکنه و غیر پزشک اصلا فکر هم نمیکنه. من همه نوع رو دیدم ولی نباید اینجوری باشه. قبول دارم خیلی از خانمها نمیخوان زود ازدواج کنن و واقعا باید بهشون حق داد و هیچکی از دل کس دیگری خبر نداره و مطمئنا واسه هر انتخاب طرف حتما کلی دلیل داره که خودشو قانع کرده
خواهش میکنم! شرمنده نفرمائید! Big Grin
بله. ازدواج در سن بالا مشکلاتی هم داره. یکی از دلایل مشکلات فرزندآوری که الآن زیاد تو جامعه دیده میشه همین سن و سال بالاست. ضمن اینکه آدما تو سن پائینتر به نظرم راحتتر با زندگی و شرایط جدید تطبیق پیدا میکنن.
من مخالف ازدواج تو سن پائین نیستم. من فقط میگم دلیلی وجود نداره که همه آدما تو زندگی یک جور فکر کنن و معیارها و خواسته های یکسانی داشته باشن.
ضمناً! من صحبتم کلی بود. در مورد همه افرادی که اون دیدگاه رو دارن. مثل بعضی از اطرافیان خودم. اگر باعث دلخوری شدم معذرت می خوام. Smile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - sss - 20 تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ)mrpking نوشته شده توسط:  سلام. فکر میکنم خیلی زود قضاوت میکنین شما. راستش من از این جهت گفتم ۳۰ سال که واقعا از لحاظ پزشکی و خیلی چیزای دیگه بخوایین حساب کنین اصلا قابل قبول نیس. چون ۳۲ تا ۳۵ اگه ازدواج کنه چه دختر یا پسر و بعدشم چهار پنج سالی هم نمیخوان به فرزند فکر کنن و حدود ۴۰ میشه سنشون و اون وقت میدونین چه مشکلاتی بوجود میاد؟ نمیشه بیشتر توضیح داد ولی واقعا به این چیزام باید فکر کرد و یه دلیل اینکه خانما زودتر از آقایون از لحاظ ظاهری شکسته میشن و .... ولی اینارو اصلا توجه نمیکنن و بعد میایین سریع در مورد من قضاوت میکنین.
خب، درسی شد که از این به بعد تو جمله بندی تون دقت کنید که دیگران منظورتونو اشتباه برداشت نکن.Smile
اون قضایای سن باروری هم تقریبا حل شده، الان کمتر کسی بیش تر از ۲ تا بچه میخواد که با پیشرفت های پزشکی و بهداشتی تا ۴۵ سالگی هم میشه بچه سالمی داشت.
شکسته شدن ظاهر هم همین طور. تازه توی تحقیقی به این نتیجه رسیده بودن که ۳۰ سالگی سن اوج زیبایی است.
دل باید جوون باشه، من الان از ۵ سال پیش احساس جوونی بیشتری دارم، فهمیدم نباید خیلی سخت بگیرم، حالا زندگی راحت تر و شادتر و لذت بخش تر شده.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Masoud05 - 20 تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۵۰ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۱ ب.ظ)saeidkhan نوشته شده توسط:  البته خیلی از دختر خانوما خب نمیتونن شرایط سختی رو قبول کنن و از اول همه چس میخان که براشون مهیا باشه، اما دختر خانومای دیگه ای هم هستن که یا علاقشون واسیشون مهمه یا زیاد رفاه طلب نیستن و سادگی رو قبول دارن یا خوشبختی رو تو پول نمیبینن و یا ...
اما در بحثه سادگی ازدواج اگر طرفتون رو طوری انتخاب کرده باشید که باهاتون همراه باشه و پشتیبانتون باشه کافیه کار داشته باشید و به راحتی ازدواج کنید...
همین!
(البته بحث اینکه جراتشو داشته باشی که جلو بری خیلی مهمه)

اگه یکی رو دیدی که همراستا با اصول و عقایدت هست و واقعا باهات راه میاد (یعنی میخواد واقعا زندگی کنه) و دید بازی هم داره، اینجا فقط توکل نیاز هست که کار تمام بشه.

این افراد بهترین منبع انرژی برای رسیدن به اهداف و خواسته ها مون هستن و بودن در کنارشون باعث، رشد، شادی و موفقیت میشه. اینو بین دوستام دیدم که واقعا هیچی نداشتن ولی زندگی خوبی رو ساختن. منتهی کم این اتفاق میفته که همچین شخصی رو بتونید پیدا کنید (شاید زمان زیادی بخواد، تاببینیم خدا چی میخواد) Undecided

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Riemann - 21 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ

(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  موفقه
۹۹ درصد آدما تعریف غلطی از موفقیت دارن !!

به قول یکی از دوستان دختر باید فهمیده باشه که شوهر یا هر کسی که میاد سمتش ، باباش نیست Big Grin

جمله‌ی خیلی عمیقی هست Cool باید به ساعت ها روی این جمله فکر کرد ....

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - pezhman.m-AI - 21 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۰ ب.ظ

(۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  ۹۹ درصد آدما تعریف غلطی از موفقیت دارن !!

بنظرم این بحث ازدواج به نتیجه نمیرسه.
بهتره راجع به موفقیت بحث کنیم و هرکسی بیاد تعریفش رو از یک آدم موفق بگهSmile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - gogooli - 21 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۲ ب.ظ

مطمئنین روی اون به نتیجه می رسیم؟Smile

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blx - 21 تیر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۱ ب.ظ

(۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۰ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  ۹۹ درصد آدما تعریف غلطی از موفقیت دارن !!

بنظرم این بحث ازدواج به نتیجه نمیرسه.
بهتره راجع به موفقیت بحث کنیم و هرکسی بیاد تعریفش رو از یک آدم موفق بگهSmile
مشکل ازدواج خودت داره حل میشه بسلامتی حالا میخای بحثو عوض کنی کلاسای NLP بذاری؟ اینه؟ ای خودخواه! ای خودخواه! ای خودخواه! با همه یه با مام یه؟ Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
هر کی هر چی دوس داره بگه Wink ادمین دموکراسی برقرار کرده Big Grin