تالار گفتمان مانشت
راهنمایی برای شروع دوباره - نسخه‌ی قابل چاپ

راهنمایی برای شروع دوباره - ساره - ۱۸ شهریور ۱۳۸۹ ۰۳:۳۰ ب.ظ

سلام‌، من تازه عضو مانشت شدم .. از بچه هایی که کنکور قبول شدن خواهش می کنم کمکم کنید ..

من پارسال درسای ساختمان داده‌، الگوریتم ،پایگاه‌، سیستم عامل و منطقی رو خوندم و رتبه هوشم شد ۷۰۰ و نرم افزار هم ۱۰۰۰‌، امسال دوباره می خوام کنکور بدم ولی فکر می کنم برای شروع خیلی دیره و مرتبا احساس می کنم قبول نمی شم‌، راستش چون اکثر بچه هایی که قبول شدن از دانشگاه های خوب بودن‌، اما خب من چون پیام نور درس خوندم ،احساس می کنم خیلی از بقیه عقبم ..

یه مشکل دیگه هم که تو درس خوندنم دارم اینه که من خیلی کند درس می خونم‌، عادت دارم خیلی مفهومی بخونم و تا یه مطلب رو نفهمم سراغ بقیه درس نرم‌، واسه همین هم همش کتاب مرجع میخونم و به تست‌ها نمی رسم و فکر می کنم بچه هایی که یه جزوه می خونن و می رسن تست های سالای قبل رو بزنن خیلی از من که مفهومی می خونم جلوتر می افتن ..واسه همین وقتی می بینم از من جلو افتادن خیلی نا امید می شم ..
آخه واقعا تو این وقت کم چطور میشه به این همه درس رسید و تست هم زد ؟؟؟؟

بچه هایی که قبول شدن خواهش می کنم جوابمو بدید ،، نمی دونم چی کار کنم.

راهنمایی برای شروع دوباره - Soheil - 18 شهریور ۱۳۸۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ

سلام
من پارسال از اول آبان شروع کردم‌، ۱۵ واحد هم درس داشتم‌، هفته ای هم ۲ ۳ روزشو دانشگاه بودم‌، دانشجوری آزاد هم بودم، ولی رسیدم(تقریبا)‌، الانم هوش صنعتی اصفهان قبول شدم، کافیه درست برنامه ریزی کنید.
درضمن شما که مفهومی و عمیق میخونید نیاز به تکرار کمتری دارید!
به مانشت هم خوش آمدید
معدلم هم ۱۵ خورده ای بود، روزی اگه ۵ ۶ میتونستم بخونم شب رو با خیال راحت میخوابیدم! الیته اواخر ۷ ۸ ساعت هم میخوندم!

راهنمایی برای شروع دوباره - karostami - 18 شهریور ۱۳۸۹ ۰۴:۲۹ ب.ظ

من هم تفریبا از اواخر مهر شروع کردم به خوندن. سال پیش هم شرکت کرده بودم و رتبه‌ام ۱۲۰۰ بود.
الان تو درسهایی که خوندید نباید چندان مشکل داشته باشید و با مرور فکر کنم مشکلتان حل شود. یک برنامه ریزی بکنید و روی درسهای ریاضی هم سرمایه گذاری کنید. حتما موفق می شوید.
پیشنهاد می کنم گرایش اصلی خودتون را هم مشخص کنید و تخصصی‌ها را بیشتر برای همون بخونید. به ویژه اگر نرم افزارید از تخصصی‌ها غافل نشید.
اگه یه نگاهی به کارنامه های ارشد پارسال و سالهای پیش بندازید می فهمید که آنقدرها هم رتبه حدود ۱۰۰ آوردن سخت نیست.
در ضمن به نظر من پیام نوری‌ها نسبت به دانشگاه آزاد و حتی برخی شهرستانها بیشتر درسها را بلدند.

راهنمایی برای شروع دوباره - ساره - ۱۹ شهریور ۱۳۸۹ ۰۷:۲۱ ب.ظ

مرسی از روحیه دادناتون‌، مثل اینکه کسی ایده ای واسه مشکلم نداره Confused Huh

راهنمایی برای شروع دوباره - ss252 - 19 شهریور ۱۳۸۹ ۰۷:۴۵ ب.ظ

من می تونم شمارو درک کنم. مشکل اصلی شما نبود اعتماد به نفسه. من هم اوایل همین مشکلو داشتم چون من دانشگاه آزادی بودم و تو طول ترم اصلا درسامو درست نخوندم. اما شما که وضعیتتون خیلی خوبه . پارسال هم کلی از درسارو خوندین و مشخصه که خوب خوندین چون با این تعداد دروس رتبتون زیر ۱۰۰۰ بوده. کیفیت مهمتر از کمیته . اگه دور اول کند پیش میرید و تا یاد نگیرید ول کن نیستین یه امتیازه. از همین الان هم که بخونید بازم می تونید همه درسارو بخونید و حتی دوره هم بکنید.فقط برنامه ریزی و پیوستگی مطالعه رو فراموش نکن.
اینم بگم که من همه مباحث کتابارو ۴ قسمت کرده بودم‌، عین برنامه ریزی پارسه. هر ۲۵ درصد رو شاید تو ۱/۵ ماه می خوندم. خیلی کنده. اما چون خلاصه برداری می کردم دوره هام فقط ۲ هفته طول می کشید. روزی حداکثر ۵ ساعت درس خوندم.
اگه بتونی کنکور آزمایشی شرکت بکنی خوبه فق با این شرط که بتونی به هر آزمون با آمادگی برسی.

راهنمایی برای شروع دوباره - ehsanmode - 11 مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ

با سلام به دوستان
من ۱۰ روزه دارم میخونم با روزی ۳ سانس. به نظر شماها کدوم یک از این دو برنامه بهتره ؟
۱- برنامه اول: بترتیب
خواندن کل مطالب همراه با حل تمام تست‌ها (۸۳ روز)‌: تا ۸ دی
مرور موارد فوق (۴۳ روز)‌: تا ۲۲ بهمن

۲- برنامه دوم: بترتیب
خواندن کل مطالب (۳۷ روز)‌ :تا ۲۰ آبان
مرور مطالب همراه با حل تمام تست‌ها( ۶۸ روز)‌ :تا ۱ بهمن
مرور تست‌ها( ۲۱ روز) ‌: تا ۲۲ بهمن

راهنمایی برای شروع دوباره - javadjj - 12 مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۲۴ ق.ظ

کنکور امسال ۲۲ بهمنه مگه

RE: راهنمایی برای شروع دوباره - SarahArshad - 12 مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۱۲ ق.ظ

من که فکر نمی کنم روز ۲۲ بهمن کنکور بزارن چون اونوقت کسی نمی ره راهپیمایی که مشت تو دهن ابر قدرتها بزنه TongueSmileBig Grin من تقویم رو نیگا کردم به احتمال زیاد امسال هم مث پارسال همون ۲۹ بهمن بایدباشه

راهنمایی برای شروع دوباره - admin - 12 مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۲۶ ق.ظ

ولی من فکر می کنم ۱۵ بهمن باشه!

راهنمایی برای شروع دوباره - Fardad-A - 12 مهر ۱۳۸۹ ۰۴:۰۲ ق.ظ

اگه مطابق سال قبل باشه پنجشنبه و جمعه آخر بهمن ماه یعنی ۲۸ و ۲۹ بهمن هست.فکر کنم قریب به یقین همین باشه. قبلا" اول هر سال سازمان سنجش تقویم آزمونهای اون سال رو میگذاشت ولی امسال اینکار رو نکرده. بهر حال اگه ثبت نام مثل پارسال باشه یعنی هفته دوم آبان باشه احتمالا" کنکور هم همون حدود پارسال هست. اینکه ۲۲ بهمن جمعه هست و در سالهای اخیر کنکور نیمه دوم بهمن بوده هم این نظر را محتملتر میکنه.موفق باشید.

RE: راهنمایی برای شروع دوباره - sina_n - 12 مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۴۳ ب.ظ

می‌شه زمان ثبت نام و هزینه و زمان امتحان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را هم بگید و کلا یه توضیحی

در موردش بدید؟ خوبه، بده یا..

راهنمایی برای شروع دوباره - karostami - 12 مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۵۵ ب.ظ

امتحان آزاد معمولا اوایل اردیبهشت برگزار می شه و ثبت نام هم تو آذر دی فکر کنم. هزینه هم حدود ۲۰ ۳۰ هزار تومان.
خوب و بد بودنش بیشتر به شهری که انتخاب می کنید بر می گرده.

RE: راهنمایی برای شروع دوباره - sadr - 30 مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۱۷ ب.ظ

(۱۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۲۴ ق.ظ)javadjj نوشته شده توسط:  کنکور امسال ۲۲ بهمنه مگه

مرگ بر امریکا...امریکا در چه فکریه ایران پر از ارشدیه
-------
ای وای جوو ۲۲ بهمن مرا گرفت(خیلی بیمزه بود میدونم..اما الکی بخندید روحیتون بالا بره)

RE: راهنمایی برای شروع دوباره - arezoo.j - 30 مهر ۱۳۸۹ ۰۸:۵۲ ب.ظ

(۱۱ مهر ۱۳۸۹ ۱۱:۴۳ ب.ظ)ehsanmode نوشته شده توسط:  با سلام به دوستان
من ۱۰ روزه دارم میخونم با روزی ۳ سانس. به نظر شماها کدوم یک از این دو برنامه بهتره ؟
۱- برنامه اول: بترتیب
خواندن کل مطالب همراه با حل تمام تست‌ها (۸۳ روز)‌: تا ۸ دی
مرور موارد فوق (۴۳ روز)‌: تا ۲۲ بهمن

۲- برنامه دوم: بترتیب
خواندن کل مطالب (۳۷ روز)‌ :تا ۲۰ آبان
مرور مطالب همراه با حل تمام تست‌ها( ۶۸ روز)‌ :تا ۱ بهمن
مرور تست‌ها( ۲۱ روز) ‌: تا ۲۲ بهمن
یعنی تو ۳۷ روز همه‌ی درسا رو یه دور می خونی !!!!!!!!!!!!!
بابا ایول
من یه هفته ست که دارم نظریه و آمار می خونم هنوز ۳/۱ هم نشده
(۱۲ مهر ۱۳۸۹ ۰۲:۲۶ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  ولی من فکر می کنم ۱۵ بهمن باشه!

خواهشاً استرس وارد نکنید

راهنمایی برای شروع دوباره - محسن هنرمند - ۰۲ اسفند ۱۳۸۹ ۰۸:۲۵ ق.ظ

کنکور سال ۲۶ و ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه است