تالار گفتمان مانشت
گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 07 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ

(۰۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  بچه ها(مخصوصا مدیر بخش) شرمنده نمیدونم سوالمو جای خوبی پرسیدم یا نه
لطفا بچه هایی که گسسته خوندن کمک کنن
داشتم کتاب آمار مدرسان رو میخوندم تو فصل احتمال یه مثالی داره که مشکل دارم
میگه به چند طریق می توان ۷ نفر را دور یه میز مرتب کرد به طوری که دونفر آنها کنار هم باشند؟
جواب : حاصل =۵۰۴۰
!Combination(7 , 2)*2!*(6_1)
۲! که برای اینه که این دو نفر کنارهم ۲! طریق جابجا میشن و چون دور میز هستن پس به (n_1)! طریق که میشه !(۱_۶) اینا درست ولی...
توی تمرینای گریمالدی این سوال عینا هست(میگه اگه دو نفر از این ۷نفر اصرار داشته باشن کنار هم باشند آنگاه چند ترتیب امکانپذیر است؟) ولی تو جواباش ترکیب (۷،۲) رو اصلا نیاورد!! و جواب شد ۲۴۰
البته ترکیب (۷،۲) هم الزاما درست نیست(به نظرم) چون اگه همینجوری از بین ۷ نفر ۲ نفر رو انتخاب کنه دقیقا پیش هم که ننشستن(ممکنه یکی اون طرف میز باشه ولی فرض کنیم قبل از نشستن این دو نفرو انتخاب کردیم پس ترکیب (۷،۲) درسته) ولی از طرفی حتما باید این دو نفر از طریق باید انتخاب بشن بعدش ادامه داستان...
حالا تو کتاب قدیمی طورانی هم شبیه همین سوالو داره فقط میگه ۱ نفر همیشه میخواد جای ثابتی بشینه پس از ۷ طریق (بین ۷ نفر انتخاب میشه بعد ادامه کار همون ۵!*۲!)
پس ظاهرا طورانی و مدرسان یه چیزو میگن ولی گریمالدی یه چیز دیگه
من فکر کنم حالا که باید دونفر حتما کنارهم باشن بهتره این ۲نفرو یکی فرض کنیم بعد با ۵ تای باقیمانده بشه شش نفر و به ۶ طریق این انتخاب انجام بشه یعنی به جای ترکیب (۷،۲) بذاریم ۶
خواهش میکنم اگه کسی نظری داره راهنمایی کنه (مخصوصا آقا بهنام)
بچه ها کسی گسسته نخونده!!

بچه ها کسی کتاب آمار پارسه جدیدو داره؟
من سال ۹۰ رو دارم همش فرمول گفته میخوام بدونم چاپهای جدیدشم همین شکله؟

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - فائزه... - ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۰۴ ب.ظ

ان شا الله همه کنکوریا به خصوص کنکوریای مانشت موفق باشن

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - edward71 - 07 شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ ب.ظ

(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  بچه ها کسی گسسته نخونده!!
بچه های آی تی گسسته رو چیزی حساب نمی کنن Smile بچه سر راهیه کلا این درس Smile

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 07 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۲ ب.ظ

(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ ب.ظ)edward71 نوشته شده توسط:  
(07 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  بچه ها کسی گسسته نخونده!!
بچه های آی تی گسسته رو چیزی حساب نمی کنن Smile بچه سر راهیه کلا این درس Smile
واالله به خدا
الان باز به این نتیجه رسیدم همون آمار پارسه بهتر دسته بندی کرده یه کتاب دارم مال سال ۹۰ همونو میخونم فرمولاشو تا الان تونستم اثبات کنم دعا کن تا آخر گیر نکنم توش

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - d_felfelak - 07 شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ب.ظ

(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  بچه ها(مخصوصا مدیر بخش) شرمنده نمیدونم سوالمو جای خوبی پرسیدم یا نه
میگه به چند طریق می توان ۷ نفر را دور یه میز مرتب کرد به طوری که دونفر آنها کنار هم باشند؟
۲! که برای اینه که این دو نفر کنارهم ۲! طریق جابجا میشن و چون دور میز هستن پس به (n_1)! طریق که میشه !(۱_۶) اینا درست ولی...
توی تمرینای گریمالدی این سوال عینا هست(میگه اگه دو نفر از این ۷نفر اصرار داشته باشن کنار هم باشند آنگاه چند ترتیب امکانپذیر است؟) ولی تو جواباش ترکیب (۷،۲) رو اصلا نیاورد!! و جواب شد ۲۴۰
البته ترکیب (۷،۲) هم الزاما درست نیست(به نظرم) چون اگه همینجوری از بین ۷ نفر ۲ نفر رو انتخاب کنه دقیقا پیش هم که ننشستن(ممکنه یکی اون طرف میز باشه ولی فرض کنیم قبل از نشستن این دو نفرو انتخاب کردیم پس ترکیب (۷،۲) درسته) ولی از طرفی حتما باید این دو نفر از طریق باید انتخاب بشن بعدش ادامه داستان...
حالا تو کتاب قدیمی طورانی هم شبیه همین سوالو داره فقط میگه ۱ نفر همیشه میخواد جای ثابتی بشینه پس از ۷ طریق (بین ۷ نفر انتخاب میشه بعد ادامه کار همون ۵!*۲!)
من فکر کنم حالا که باید دونفر حتما کنارهم باشن بهتره این ۲نفرو یکی فرض کنیم بعد با ۵ تای باقیمانده بشه شش نفر و به ۶ طریق این انتخاب انجام بشه یعنی به جای ترکیب (۷،۲) بذاریم ۶

اگر دو نفری که میخواین پیش هم بشینند مشخص باشند:
شما هفت نفر دارین دو نفری که میخواین پیش هم باشند رو با نخ به هم میبیندین یه نفر درنظر میگیرین حالا این شش نفر به ۵! دور میز میشینند بعد که نشستند به ۲! دو نفره که به بستیم میچرخند یعنی ۵! * ۲!
اگر بخواین دو نفر دلخواه پیش هم بشینند :
قبل از اینکه دو نفر رو به هم ببندین و یه نفر در نظر بگیرین باید دو نفر رو از هفت نفر انتخاب کنین که اونجا ترکیب پیش میاد و بعد دوباره به ۵! جایگشت دوری میشه و به ۲! هنم دونفر میچرخه
به این ترتیب گفته ی گتابها با تنافض ندارند

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - signal_micro - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۲ ق.ظ

(۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ب.ظ)d_felfelak نوشته شده توسط:  
(07 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  
(06 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۱۴ ب.ظ)amir_bolury نوشته شده توسط:  بچه ها(مخصوصا مدیر بخش) شرمنده نمیدونم سوالمو جای خوبی پرسیدم یا نه

اگر دو نفری که میخواین پیش هم بشینند مشخص باشند:
شما هفت نفر دارین دو نفری که میخواین پیش هم باشند رو با نخ به هم میبیندین یه نفر درنظر میگیرین حالا این شش نفر به ۵! دور میز میشینند بعد که نشستند به ۲! دو نفره که به بستیم میچرخند یعنی ۵! * ۲!
اگر بخواین دو نفر دلخواه پیش هم بشینند :
قبل از اینکه دو نفر رو به هم ببندین و یه نفر در نظر بگیرین باید دو نفر رو از هفت نفر انتخاب کنین که اونجا ترکیب پیش میاد و بعد دوباره به ۵! جایگشت دوری میشه و به ۲! هنم دونفر میچرخه
به این ترتیب گفته ی گتابها با تنافض ندارند
این یکی دو شب هروقت بیکار میشدم باز به این فکر می کردم راهی به غیر از چیزی که گفتی وجود نداره احتمالا کتابا فرضشون همین بوده ولی ننوشتن وتاکید نکردن
خدا خیرت بده خیالم راحت شدSleepy

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - ستاره ی صبح - ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ

(۰۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ ب.ظ)aidajooon نوشته شده توسط:  سلام
من میخوام امسال برا گرایش نرم افزار بخونم لطفان اگه کسی میتونه منابع خوب رو برا هر درسی معرفی کنه.
از بس منابع مختلف دیدم حسابی کلافه شدم
ساختمان داده و الگوریتم : آبی و نارنجی پوران یوسفی+ ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی
مدار منطقی و معماری : آبی پوران یوسفی
نظریه زبان : لینز + جزوه ویس استاد کارگهی + نظریه استاد شاپوری+کلی تست
سیستم عامل: حقیقت پارسه
کامپایلر : کتاب شاپوری پوران
برنامه سازی : مرجع
پایگاه داده : پارسه کیوان پور + کتاب استاد خلیلی فر
شما کتاب پایگاه خلیلی فر رو دیدین ؟فقط تسسته ؟

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - roodantnt - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۴۷ ق.ظ

(۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ)ستاره ی صبح نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴ ب.ظ)roodantnt نوشته شده توسط:  
(04 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۲۱ ب.ظ)aidajooon نوشته شده توسط:  سلام
من میخوام امسال برا گرایش نرم افزار بخونم لطفان اگه کسی میتونه منابع خوب رو برا هر درسی معرفی کنه.
از بس منابع مختلف دیدم حسابی کلافه شدم
ساختمان داده و الگوریتم : آبی و نارنجی پوران یوسفی+ ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی
مدار منطقی و معماری : آبی پوران یوسفی
نظریه زبان : لینز + جزوه ویس استاد کارگهی + نظریه استاد شاپوری+کلی تست
سیستم عامل: حقیقت پارسه
کامپایلر : کتاب شاپوری پوران
برنامه سازی : مرجع
پایگاه داده : پارسه کیوان پور + کتاب استاد خلیلی فر
شما کتاب پایگاه خلیلی فر رو دیدین ؟فقط تسسته ؟
کتاب پایگاه داده کیوان پور برای پایگاه کفایت میکنه جامع و کامله و خودم سال قبل خوندمش و ازش نتیجه هم گرفتم ۴ پاسخ درست از ۴ سوال اگه تایم اضافه دارین میتونید خلیل فر هم بخونید و تست هاشو بزنید . که بچه ها هم بعضی جاها دیدم که تایید کرده بودند کتاب استاد خلیل فر رو .
قائدتا درسنامه و تست با هم باید باشه اما من کتابشو ندیدم

موفق باشید .

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - mmm1374 - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ

کتابش همه اش تسته
ولی داخل پاسخنامه ی تستاتش اینقدر توضیح داده که شبیه یک درسنامه هس
و بعضی از فصول مهم مثل جبر رابطه ای و SQL رو واقعا روش کار کرده

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - sixsixsix - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۱:۰۲ ب.ظ

(۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ب.ظ)mmm1374 نوشته شده توسط:  
(08 شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ ق.ظ)ستاره ی صبح نوشته شده توسط:  
کتابش همه اش تسته
ولی داخل پاسخنامه ی تستاتش اینقدر توضیح داده که شبیه یک درسنامه هس
و بعضی از فصول مهم مثل جبر رابطه ای و SQL رو واقعا روش کار کرده

من هم همین کتاب رو کامل خوندم، حرف شما رو تایید میکنم
فقط موکدا میگم این کتاب فقط تست هست، و اضافه کنم که تستها تالیفی نیست، همش تستهای کنکور هست.

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - tondar.sal - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۵۸ ب.ظ

کسی لینک نتایج نداره بزاره همین الان ببینیم راحت شیم از این فلاکت ببینم قبول شدیم یا سربازیم

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - aidajooon - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۰۴ ب.ظ

(۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۵۸ ب.ظ)tondar.sal نوشته شده توسط:  کسی لینک نتایج نداره بزاره همین الان ببینیم راحت شیم از این فلاکت ببینم قبول شدیم یا سربازیم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
Confused

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - tondar.sal - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۰۶ ب.ظ

قبول شدم

گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - shayan-shayan - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۱۴ ب.ظ

درود
امیدوارم دوستان موفق باشن
یه سوال داشتم اونم اینکه واسه ارشد نرم افزار کدوم دانشگاه غیر دولتی از بقیه بهتره؟
ممنون میشم پاسخ بدین...

RE: گروه درسی پرانرژی و موفق مانشت برای ارشد ۹۶ - aidajooon - 08 شهریور ۱۳۹۵ ۰۳:۱۵ ب.ظ

[quote='tondar.sal' pid='419060' dateline='1472466984']
قبول شدم
[/quot
مبارک باشه چی قبول شدین؟؟؟؟