تالار گفتمان مانشت
آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - stateless - 23 بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۵۷ ب.ظ

"فاطمه، فاطمه است" که در واقع یکی از سخنرانی های مرحوم دکتر علی شریعتی در حسینیه ارشاد هست.

با اینکه بیشتر از ۴۰ سال از این سخنرانی میگذره ولی بیشتر قسمتهاش دقیقا مناسبِ این روزهای جامعه ی ماست.

باید کلِ این کتاب رو خوند. بخشهایی که کم و بیش ازش نقل میشه به طور کامل گویای حرفِ اصلی کتاب نیست.

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - نارین - ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۴۲ ب.ظ

(۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ۰۲:۵۷ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  "فاطمه، فاطمه است" که در واقع یکی از سخنرانی های مرحوم دکتر علی شریعتی در حسینیه ارشاد هست.

با اینکه بیشتر از ۴۰ سال از این سخنرانی میگذره ولی بیشتر قسمتهاش دقیقا مناسبِ این روزهای جامعه ی ماست.

باید کلِ این کتاب رو خوند. بخشهایی که کم و بیش ازش نقل میشه به طور کامل گویای حرفِ اصلی کتاب نیست.

دقیقا

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Mahsash - 27 بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ق.ظ

طرحی از یک زندگی
نوشته‌ی پوران شریعت رضوی
زندگی دکتر شریعتی از زبان همسرشون.

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - stateless - 13 اسفند ۱۳۹۵ ۰۳:۱۳ ب.ظ

به مجنون گفتم زنده بمان

جلد دوم، کتابِ مهدی باکری

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - elnazjoon - 26 فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۱۷ ب.ظ

کیمیاگر . خیلی هم زیبا بود

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - razani.n - 04 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۱:۳۸ ب.ظ

کشتن مرغ مینا اثر هارپر لی
ماجرای اتهام به یه جوان سیاه پوست از زبان یه دختر ۸ ساله است.
یکی از نقاط قوتشم به نظرم همینه که داستان رو خیلی خوب از دیدگاه یه بچه ی ۸ ساله طرح میکنه.
شخصیت اتیکوس دوست داشتنی بود واقعا.
این جمله های کتاب رو هم خیلی دوست داشتم:

"هر کس حق داره هر طور میخواد فکر کنه و توقع داشته باشه که دیگران هم به عقایدش احترام بگذارند. اما من قبل از اینکه با دیگران زندگی کنم باید بتونم با خودم زندگی کنم. وجدان آدم تنها چیزیه که نمیتونه تابع نظر اکثریت باشه."

“You never really understand a person until you consider things from his point of view... Until you climb inside of his skin and walk around in it.”

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Menrva - 13 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹ ق.ظ

نیمه تاریکی وجود - دبی فورد

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - darush12 - 19 اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۲:۵۲ ب.ظ

کتاب: روی ماه خداوند ببوس
نویسنده: مصطفی مستور

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - Innocence - 04 خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۱ ق.ظ

عشق را بجویید تا بیابید ---> باربارا دی آنجلیس

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - fo-eng - 04 خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۳۵ ق.ظ

کتاب: قلبم را با قلبت میزان می‌کنم
نویسنده: پرویز شاپور

[تصویر:  437669_1313242.jpg]

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - RangiRangi - 04 خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶ ب.ظ

کتابی که دارم میخونم:
تنهایی پرهیاهو
از بهو میل هر آبال
و ترجمه بهاره قویدل

اولین جملات کتابو خیلی دوست دارم:
من به مدت سی و پنج سال است که در کار کوبیدن کاغذ باطله هستم و این داستان عاشقانه من است.بمدت سی و پنج سال است که کاغذ باطله و کتاب ها را میکوبم و خمیر میکنم. خودم را با حروف می آلایم تا زمانی که خود را تماما در پیکره دانشنامه ای در میایم. و اینجنین است که سه تن کامل از آن ها را در گذر این سال ها خمیر کرده ام.من کوزه ای هستم لبالب از آبی آمیخته با فریبندگی و سادگی. تنها کافی است اندکی خم شوم تا جویباری از اندیشه های زیبا از من جاری گردد. تحصیلات من آنقدر ناآگاهانه بود که نمیتوانم بگویم که کدامیک از افکارم از من سرچشمه میگیرد و کدام یک از کتاب هایم؛ اما اینگونه است که در طی سی و پنج سال گذشته، من با خودم و دنیای اطرافم هماهنگ مانده ام زیرا وقتیکه مطالعه میکنم واقعا مطالعه نمیکنم و...

کتاب خوبیه. جزو اون کتاب هاست که هر جمله اش رو بارها میخونم چون بدجوری به دلم میشینه.

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - razani.n - 06 تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۳ ق.ظ

مرگ ایوان ایلیچ از لئو تولستوی
امشب تموم شد
عالی بود عالی
اولین داستان روسی بود که خوندم، همونطور که شنیده بودم کاملا هنرمندانه، حظ کردم!

RE: آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - kobra2017 - 06 تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۸ ق.ظ

سلام
کتاب کتابخانه های آموزشگاهی مرحوم استاد توران میرهادی . به همه مادران و پدران و مربیان مدارس و همه کسانی که دغدغه کتابخوان کردن بچه هاشون رو دارن توصیه میکنم. بسیار کتاب کاربردی و منحصر بفردی است. حجم کم و قدیمی ولی مطالبی که هرگز کهنه نمیشود . دوستان اگر مطالعه کردند نظرشون رو بدند

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - pioneer01 - 25 تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۵۱ ق.ظ

کتابای جان گرین رو خوندم توصیه میکنم زبان اصلی بخونید خیلی خوبه ب یادگیری زبان هم خیلی کمک میکنه
Fault in our stars
Looking for Alaska
Let it snow سه تا داستانه از سه نویسنده مختلف ولی هر سه ی جورایی ب هم مرتبطن
رنج سنی کتابا زیر ۲۰ سال هست ولی خب دیگه

ی کتاب خوب دیگه : در قلمرو زرین
این کتاب ی سری اشعار نویسنده های جهان هست ک توسط استاد الهی قمشه ای ترجمه شدن، متنهای بسیار عالی میتونید تو این کتاب پیدا کنید...

آخرین کتابی که مطالعه کردین چی بود؟ - pioneer01 - 09 مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۸ ب.ظ

The sun is also a star by Nicola Yoon ژانر رمانتیک، درباره ی دختر جامایکایی و ی پسر کره ایه ک با خانواده هاشون تو امریکا زندگی میکنن و خانواده دختره دیپورت شدن و باید امریکا رو ترک کنن و ...
حالا ی مسئله جالبی ک بعد از تموم کردن داستان فهمیدم اینکه نویسنده خودش اهل جاماییکاس و همسرش هم کره ای. ب نظرم جالبه جاماییکا کجا کره کجا!!!
جدیدا متوجه شدم ک ترجمه هم شده کتاب ولی زبان اصلی بهترهSmile
دوستان کتاب the picture of Dorian Gray از اسکار وایلد رو خوندین؟! چطوره؟!