زمان کنونی: ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نظریه زبانها و ماشین ها-مهندسی کامپیوتر ۹۴

ارسال: #۱۶
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۵۳ ب.ظ
RE: نظریه زبانها و ماشین ها-مهندسی کامپیوتر ۹۴
نظریه سوال دوم مستقل ار متن خطی میشد . چون رشته هایی که زبان تولید میکرد محدود بود که منظم میشد . که منظم مستقل از متن خطی میشه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۸ ب.ظ، توسط artmiss.)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۲ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  برای زبان Gکدام یک تصمیم پذیر نیست(الگوریتمی وجود ندارد) کدوم بود؟ من زدم متممش چون معلوم نیست مستقل از متن بشه یا نه!
راستی غیر مبهم کدوم بود؟
اون سوال کدوم ذاتا مبهمه چی؟! من m<>n و m<>p رو زدم ۳تاشون غیر قطعی بودن که این یکی وابسته به متن بود! و اون که میگفت این رشته رو داشته باشه اونو نه منظم بود
نظرتون؟
منم زدم متمم فقط گزینه ۳ بود دیگه!
مبهمو زدم ۳ فک کنم

سوال دوم مشخص بود که حساس به متن نمیشه و برای گمراه کردن بود ولی تو اون اوضاع واقعا حال دنبال کردنه رشته هاشو نداشتم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۸
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۰۱ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۶:۵۳ ب.ظ)maryam.roshan نوشته شده توسط:  نظریه سوال دوم مستقل ار متن خطی میشد . چون رشته هایی که زبان تولید میکرد محدود بود
منم همین فکرو کردم ولی وقتی S بازگشتی خودشو تولید میکنه اتفاقا نامتناهیه
ارسال: #۱۹
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۲۸ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۲۹ ب.ظ)faza نوشته شده توسط:  به نظر من که هیچکدوم مستقل از متن نبودن و مکمل همدیگه هم نبودن
اون سواله هم احتمالا حساس به متن نبود، چون میشد براش گرامر مستقل از متن هم نوشت فکر کنم.

منم رو هر دو سوال باهات موافقم.
گرامر حساس به متن بود ولی زبانش فقط a رو تولید میکرد.
اون دو تا هم مکمل نبودن و هیچکدوم مستقل از متن نبودن
ارسال: #۲۰
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۷:۲۹ ب.ظ
سوال اولش که گفته بود مبهم یا غیر مبهم میشد اونی که تواناش مخالفه هم بودن ! چطور میخوایید تشخصیص بدی از کدوم قانون بری ( ای کسی که میگی گزینه ۴ میشه )
سوال دومش گفته زبانه گرامر نه گرامر اگر زبان گرامر رو مینوشتید فقط یه کاراکتر a رو تولید میکرد ( حتی از گزینه ۴ سوال که گفته رشته ای تولید نمیکند میتونستید شک کنید به سوال ) و بخاطره همین خطی و مستقل از متن میشد
گزینه ی مکمل هم میشد مکمل نیستند و هردو مستقل نیستند فکر کنم یادم نیست چه تجزیه تحلیلی کردم Big Grin
اون گزینه تصمیم پذیر هم میشد متمم اش ( همشون به طریقی باز مستقل از متن میشدن و تهی بودن مستقل از متن تصمیم پذیره ) ولی چون متمم اش امکان داره مستقل نباشه تصمیم پذیر نیست

به نظرم در کل سوالات نظریه امسال اسون بود
ارسال: #۲۱
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۸:۲۴ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۹ ب.ظ)march1905s نوشته شده توسط:  سوال اولش که گفته بود مبهم یا غیر مبهم میشد اونی که تواناش مخالفه هم بودن ! چطور میخوایید تشخصیص بدی از کدوم قانون بری ( ای کسی که میگی گزینه ۴ میشه )
سوال دومش گفته زبانه گرامر نه گرامر اگر زبان گرامر رو مینوشتید فقط یه کاراکتر a رو تولید میکرد ( حتی از گزینه ۴ سوال که گفته رشته ای تولید نمیکند میتونستید شک کنید به سوال ) و بخاطره همین خطی و مستقل از متن میشد

آقا من میگم بازگشتی داشت وگرنه خودم میدونم زبانو گفته
 سپاس‌گزاری شده توسط: juyaye danesh
ارسال: #۲۲
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۱۰:۳۰ ب.ظ
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۲۴ ب.ظ)ehsansjs نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۲۹ ب.ظ)march1905s نوشته شده توسط:  سوال اولش که گفته بود مبهم یا غیر مبهم میشد اونی که تواناش مخالفه هم بودن ! چطور میخوایید تشخصیص بدی از کدوم قانون بری ( ای کسی که میگی گزینه ۴ میشه )

آقا من میگم بازگشتی داشت وگرنه خودم میدونم زبانو گفته
به نظر من فقط میشد رشته های a , aab رو تولید کرد که میشه منظم. پس مستقل و خطی
ارسال: #۲۳
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۲۶ ق.ظ
اولی ذاتا مبهم بود تمرین کتابه
این نظر شخصیه منه اما ب نظرم دومین سوال هم تنها یک رشته تولید میکرد تو لول های بعدیش یک A میموند که هیچ جوری از بین نمیرفت چون قبلش a ای نبود که باهاش بگیریم و بریم به حالت بعدی نتیجه ای که من گرفتم که متناهی بود پس منظم میشد، دقتت کنید که گفته بود زبان گرامر چیه نه اینکه خود گرامر چیه خود گرامر حساس به متن بود اما زبان تولید شده با گرامر فرق داره.

سوال آخر هم الفبا اگر a , b, c بود بله مکمل نبودن اما الفبا تنها a و b بود من ۱۰۰ بار الفباش رو چک کردم مطمئنم، و چون زمانی که رشته w1 با w2 مخالف باشه هم از لحاظ طولی میتونین مخالفت رو در نظر بگیرید هم از لحاظ رشته در نتیجه مکمل بودن هر جور حساب میکردی یعنی پوشش میدادن هم رو
من زدم این سوال رو که اولی مستقل از متن هست دومی نیست و مکمل اند.
حالا یکی بگه چند تا منفی زدم Smile))
ارسال: #۲۴
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۳۲ ق.ظ
منم اونی که در اجتماعش میشد پیدا کرد A^n B^n C^n میشد ذاتا مبهم؟

منم زدم اولی مستقل از متن و دومی نه و مکمل

گرامره رانوشتم حساس به متن..این اشتباهه؟

یه سوال دیگم بود که گرامر داده بود یادم نیست چی بود یکی از گزینه هاش این بود رشته تولید نمیکند این چی میشد؟ یادم نیست

تنبلی دزد آرزوهاست...
ارسال: #۲۵
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۴۴ ق.ظ، توسط ریحان.)
منم همونو زدم که متممL ...
ذاتا مبهمم درسته
اونکه Wها مساوی بودن مستقل ازمتن نیست.واونیکی هست فکرکنم.ومکمل اند
فقط گیرم اون گرامرست که سمت چپش همه چی داشت وزبانشو میخواست......زدم حساس به متن...
کلا ۴ تا سوال بوود؟

تنبلی دزد آرزوهاست...
ارسال: #۲۶
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۵۸ ق.ظ
اولی مستقل از متن بود و دومی نبود و مکمل هم نبودند.(البته من سرجلسه خر شدم و گزینه ای رو که مکمل هم هستند زدم که مطمئنم غلطه)Big Grin

اون سوالم زبانش حساس به متن بود(زبان منظم زیرمجموعه حساس به متنه)

مرا دوست داشته باشی یا از من متنفر باشی باز خواهم درخشید.
ارسال: #۲۷
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۹ ق.ظ
مطمینین؟

چرامکمل نیستن؟ الفبا aوb بودها...cنداشتها

تنبلی دزد آرزوهاست...
ارسال: #۲۸
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۰۹ ب.ظ
(۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۱۹ ق.ظ)ریحان نوشته شده توسط:  مطمینین؟
آره مطمئنم آخه مکمل wcw که wها با هم برابر هستند میتونه مثلا cab باشه ولی زبان wcw که wها باهم برابر نباشند این رشته رو تولید نمی کنه پس مکملش نیست. نگران نباش منم غلط زدم البته می دونستم غلط زدم ولی دیگه حوصله نداشتم روش فکر کنم

چرامکمل نیستن؟ الفبا aوb بودها...cنداشتها

مرا دوست داشته باشی یا از من متنفر باشی باز خواهم درخشید.
ارسال: #۲۹
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۰۲ ب.ظ
اگهwباهم برابر باشن که میشه ab c ab نه c ab

تنبلی دزد آرزوهاست...
ارسال: #۳۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۴۱ ب.ظ
دوستان اوون گرامر مستقل از متن بوود چون سمت راست یک غیر پایانه ۲غیر پایانه بود این یعنی افزایشی توو عکس توضیح داده شده

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۱۰۰ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۶,۲۲۶ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۶۳ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۷۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  سوال یادگیری ماشین isoa ۳ ۳,۹۶۸ ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۶۳ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۸۱۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۷۲۲ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  نظریه اطلاعات و سیستم کدینگ hosein92 ۰ ۲,۰۲۱ ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hosein92
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۵۲۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close