تالار گفتمان مانشت
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - نسخه‌ی قابل چاپ

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۳ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  یا خدا Smile
مهریه اصلی چند تا سکه بوده که ۴۰۰ تاشو بخشیده ، احتمالا عروش خانم گفته این ۴۰۰ تا پول خرد میشه ولش کنید Smile
اینجا معمولا مهریه ها بالاسBig GrinCool

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۴ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۱ ق.ظ)IT.girll نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۰ ق.ظ)sanaz777 نوشته شده توسط:  مگه سقف ۱۱۰ سکه نیست واسه مهریه؟ یعنی حاضرین با کسی که بهش اعتماد ندارین برین زیر یه سقف ، یا اینکه به خودتون اطمینان ندارین ...
آفرین دقیقا این سوال واسه منم پیش اومد ...!
تا ۱۱۰ تا زندان داره ولی هر چی که باشه باید بدی
مثلا فرض کنید ۳۰۰ تا باشه. اگه ۱۱۰ تاشو نداشته باشی بدی میری زندان در غیر اینصورت ۱۱۰ تاشو جیلینگی میدی و بقیه شو کم کم میدی
ما آقایون حساب و کتابمون خوبهSmileBig Grin

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ق.ظ

آقای تیمور پور یکدفعه کلاه سرتون نذارن و به جای گل سرخ بنویسن رز هلندیBig Grin

خلاصه حواستون باشهBig Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۵۵ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  آقای تیمور پور یکدفعه کلاه سرتون نذارن و به جای گل سرخ بنویسن رز هلندیBig Grin

خلاصه حواستون باشهBig Grin
رز هلندی چیزه دیگهSmile
نه ما آقایون حواسمون هستSmile عمرا کسی بتونه کلاه بذاره سرمونSmile
گل محمدی هم خیلی خوبه. امروز میچینی دوباره فردا گل میکنه. سه سوته میشه مهریه خانمتو دادSmile

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Somayeh_Y - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ق.ظ

بنظرم آقایون بحث مهریه رو خیلی بزرگش می کنند.
با قوانین جدید الان دیگه کسی بخاطر مهریه زندان نمیره.
ضمن اینکه کسی آقا رو مجبور نمی کنه که زیر بار مهریه بالا بره. ازدواجی که بخواد سر مهریه بهم بخوره، همون بهتر که از اول بهم بخوره.
حالا بگذریم که برخی آقایون راه دور زدن قانون رو هم خوب بلد شدند. یه کاری می کنند طرف بگه مهرم حلال جونم آزاد Big Grin

بهرحال اصل خود دختر و پسر هستند.
یه مورد بود خانواده عروس می گفتند ۱۱۴ سکه ولی اقا میگفت ۱۱ سکه + نصف دارایی اش. خانواده عروس خانم کوتاه نمی اومدند تا اینکه خود عروس گفت اگه ۱۱۴ سکه بزنند سر عقد همه را می بخشه Big Grin خانواده اش هم کوتاه اومدن دیدن اینطوری بهتره تا اینکه بخوان سر عقد کنف بشوند.

یا باز یکی دیگه بود که نتونسته بودند خانواده رو راضی کنند. ۵ تاش رو عندالمطالبه زده بودند و بقیه اش رو عندالاستطاعه.

خلاصه که راه زیاده. مرد و زن ازدواج نیست این روزا. زندگی مجردی گویا بیشتر خوش می گذره Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - kazhal@ - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  رز هلندی چیزه دیگهSmile
گل محمدی هم خیلی خوبه. امروز میچینی دوباره فردا گل میکنه. سه سوته میشه مهریه خانمتو دادSmile
آره همونهTongue
البته اگه مث من به گل محمدی آلرژی داشته باشه، میگه مهرم حلال و جونم آزادBig GrinBig Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - m.teymourpour - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۶ ق.ظ)majoit نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۰ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  رز هلندی چیزه دیگهSmile
آره همونهTongue
البته اگه مث من به گل محمدی آلرژی داشته باشه، میگه مهرم حلال و جونم آزادBig GrinBig Grin
مگه دست خودشهSmile
مهریشه، حقشه. باید بگیرهSmile

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ق.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  حالا بگذریم که برخی آقایون راه دور زدن قانون رو هم خوب بلد شدند. یه کاری می کنند طرف بگه مهرم حلال جونم آزاد Big Grin
میشه لطفا کاملتر توضح بدید این روشو Smile Big Grin

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Somayeh_Y - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۸ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۰ ق.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  
(09 تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ق.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  حالا بگذریم که برخی آقایون راه دور زدن قانون رو هم خوب بلد شدند. یه کاری می کنند طرف بگه مهرم حلال جونم آزاد Big Grin
میشه لطفا کاملتر توضح بدید این روشو Smile Big Grin

خیر. بدآموزی دارد Tongue

ساده ست. از حق قانونی شون یعنی حق طلاق سواستفاده می کنند،و یا اموالش رو به نام یکی دیگه می زنند تا دادگاه رو گول بزنند و طوری صحنه سازی می کنند که مال و اموالی ندارند و بدبخت تر از اونها احدی نیست!
ولی خب دادگاه رو میشه گول زد، خدا رو هم میشه گول زد آیا؟!!!

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۵:۲۲ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۲:۰۴ ق.ظ)Somayeh_Y نوشته شده توسط:  بنظرم آقایون بحث مهریه رو خیلی بزرگش می کنند.
با قوانین جدید الان دیگه کسی بخاطر مهریه زندان نمیره.
ضمن اینکه کسی آقا رو مجبور نمی کنه که زیر بار مهریه بالا بره. ازدواجی که بخواد سر مهریه بهم بخوره، همون بهتر که از اول بهم بخوره.
حالا بگذریم که برخی آقایون راه دور زدن قانون رو هم خوب بلد شدند. یه کاری می کنند طرف بگه مهرم حلال جونم آزاد Big Grin

بهرحال اصل خود دختر و پسر هستند.
یه مورد بود خانواده عروس می گفتند ۱۱۴ سکه ولی اقا میگفت ۱۱ سکه + نصف دارایی اش. خانواده عروس خانم کوتاه نمی اومدند تا اینکه خود عروس گفت اگه ۱۱۴ سکه بزنند سر عقد همه را می بخشه Big Grin خانواده اش هم کوتاه اومدن دیدن اینطوری بهتره تا اینکه بخوان سر عقد کنف بشوند.

یا باز یکی دیگه بود که نتونسته بودند خانواده رو راضی کنند. ۵ تاش رو عندالمطالبه زده بودند و بقیه اش رو عندالاستطاعه.

خلاصه که راه زیاده. مرد و زن ازدواج نیست این روزا. زندگی مجردی گویا بیشتر خوش می گذره Big Grin
مهریه بالا جدای از بحث حقوقیش میتونه نشونه بدی باشه مخصوصا اگه کوتاه نیان.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - farhud - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۹ ق.ظ

مهریه به این شکلی که الان داره یه چیز ارتجاعی، اُمُّلی و کولی واریه و هم به ضرر زنه و هم مرد. البته بیشتر به ضرر زنهاست ولی کجاست عقل سلیمی که چشم و هم چشمی و مسابقه تعدادسکه گذاشتن با فک و فامیل و در و همسایه و آشنا و غریبه و دیده شدن به عنوان شی موردمعامله رو نپذیره و توهین ندونه؟ زنها ترجیح میدن وقتی میشینن با هم صحبت کنن یه عدد گنده ای رو به عنوان سند سربلندی و افتخار و برتری تو جیب داشته باشن تا اینکه با واقعیت شی بودگی مخالفت کنند. البته استثنا هم داریم ولی قاعده همینه. جالبه خودشونم میدونن برای مهریه هزار تا دوز و کلک میشه درست کرد و نداد و اون عدد در بیشتر موارد فقط یه عدد دردسرساز پوچه ولی کم نیاوردن پیش دیگران جذابیتش بیشتر از حقیقته.
به من باشه میگم اینا موارد جذابی برای تفکره:
-طلاق: به شرط توافق یا دلیل محکمه پسند داشتن یکی از طرفین که قانون مشخص کنه.
-مهریه:فقط میتونه تعداد محدودی گل یا کتاب یا مقدار خیلی کم پول(مثلا قسمتی از حقوق یک ماه مرد) باشه.
-تنصیف داراییهایی که بعد از ازدواج به دست اومده در صورت طلاق.
و یا هر توافقی که خود طرفین قبل از ازدواج امضا کنند.
-نفقه هم با توجه به شرایط زندگیهای امروز میتونه بازنگری بشه.
تحمیل داشتن جهیزیه سنگین و داشتن خونه و ماشین و هزینه های بیخود و اضافی ازدواج و مراسمات احمقانه و اینطور کولیبازیها هم انصافا ربطی به قانون نداره و مردم باید خودشون بذارن کنار.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Behnam‌ - ۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۱ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۹ ق.ظ)farhud نوشته شده توسط:  ه من باشه میگم اینا موارد جذابی برای تفکره:
-مهریه:فقط میتونه تعداد محدودی گل یا کتاب یا مقدار خیلی کم پول(مثلا قسمتی از حقوق یک ماه مرد) باشه.
تحمیل داشتن جهیزیه سنگین و داشتن خونه و ماشین و هزینه های بیخود و اضافی ازدواج و مراسمات احمقانه و اینطور کولیبازیها هم انصافا ربطی به قانون نداره و مردم باید خودشون بذارن کنار.

اینایی که گفتید ناقص و مشکل‌زا هست. باید شرایط جامعه‌ای که هستیم رو هم در نظر گرفت.
شما فرض کنید بعد از ازدواج، نیاز به طلاقی شد که مرد توو اون مقصر هست (مثلاً رفته دنبال کار خلاف، یا آدم فاسدی شده یا از اول بوده، دست بزن داره و ...). فرض کنید از ازدواج مدت کوتاهی گذشته، مثلاً یکی دو سال، یا مدت بلندی گذشته ولی دارایی خاصی (به جز اموال اولیه‌ی مرد) به وجود نیومده. الان این خانم مطلقه، که شغل نداره یا احتمالاً درآمد ناچیزی داره، در شرایط جامعه‌ی ما میتونه چیکار کنه؟ برگرده خونه‌ی باباش (اگه بابایی وجود داشته باشه اون موقع)؟ از کجا نون بخوره؟ اصلاً میدونید به یک خانم مطلقه به چه چشمی نگاه می‌کنند؟
اون توافقی که خود طرفین قبل از ازدواج امضا کنند همون مهریه هست. زن بعد از طلاق باید بتونه یک سر پناهی برای خودش داشته باشه. پس زن باید مهریه داشته باشه اما اگر بخواد دل بخواهی و بدون دلیل منطقی طلاق بگیره، نباید این مهریه بهش تعلق بگیره چون بازار سیاه درست میشه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Bahar_HS - 09 تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۱۹ ق.ظ)farhud نوشته شده توسط:  مهریه به این شکلی که الان داره یه چیز ارتجاعی، اُمُّلی و کولی واریه و هم به ضرر زنه و هم مرد. البته بیشتر به ضرر زنهاست ولی کجاست عقل سلیمی که چشم و هم چشمی و مسابقه تعدادسکه گذاشتن با فک و فامیل و در و همسایه و آشنا و غریبه و دیده شدن به عنوان شی موردمعامله رو نپذیره و توهین ندونه؟ زنها ترجیح میدن وقتی میشینن با هم صحبت کنن یه عدد گنده ای رو به عنوان سند سربلندی و افتخار و برتری تو جیب داشته باشن تا اینکه با واقعیت شی بودگی مخالفت کنند. البته استثنا هم داریم ولی قاعده همینه. جالبه خودشونم میدونن برای مهریه هزار تا دوز و کلک میشه درست کرد و نداد و اون عدد در بیشتر موارد فقط یه عدد دردسرساز پوچه ولی کم نیاوردن پیش دیگران جذابیتش بیشتر از حقیقته.
به من باشه میگم اینا موارد جذابی برای تفکره:
واقعا خیلی خوشحالم!Smile
قبلا چیزهایی دیگه ای از آقایون حتی تحصیلکرده ها می شنیدم؛خوشحالم که حداقل پسرای مانشتی فهیم،منطقی و منصف هستند.
پ.ن۱:تنصیف داراییهایی که بعد از ازدواج به دست اومده در صورت طلاق.
چرا فقط طلاق؟؟Dodgyمی تونه در زندگی مشترک ادامه دار هم این باشه.
پ.ن۲:باور کنید که دخترا همین رو می خوان،درک کردن؛اینکه من درس خوندم،حق دارم برم سر کار،حق دارم خودم تصمیم بگیرم برم سرکار یا نه،ادامه تحصیل بدم یانه،...کلا بعد از ازدواج استقلالم رو از دست ندم و همین طور در عوض روزهایی که همراهی کردم ،یه روزهایی هم همراه خوبی داشته باشم.Smile

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۱ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  اینایی که گفتید ناقص و مشکل‌زا هست. باید شرایط جامعه‌ای که هستیم رو هم در نظر گرفت.
شما فرض کنید بعد از ازدواج، نیاز به طلاقی شد که مرد توو اون مقصر هست (مثلاً رفته دنبال کار خلاف، یا آدم فاسدی شده یا از اول بوده، دست بزن داره و ...). فرض کنید از ازدواج مدت کوتاهی گذشته، مثلاً یکی دو سال، یا مدت بلندی گذشته ولی دارایی خاصی (به جز اموال اولیه‌ی مرد) به وجود نیومده. الان این خانم مطلقه، که شغل نداره یا احتمالاً درآمد ناچیزی داره، در شرایط جامعه‌ی ما میتونه چیکار کنه؟ برگرده خونه‌ی باباش (اگه بابایی وجود داشته باشه اون موقع)؟ از کجا نون بخوره؟ اصلاً میدونید به یک خانم مطلقه به چه چشمی نگاه می‌کنند؟
اون توافقی که خود طرفین قبل از ازدواج امضا کنند همون مهریه هست. زن بعد از طلاق باید بتونه یک سر پناهی برای خودش داشته باشه. پس زن باید مهریه داشته باشه اما اگر بخواد دل بخواهی و بدون دلیل منطقی طلاق بگیره، نباید این مهریه بهش تعلق بگیره چون بازار سیاه درست میشه.

نتونستم بدون آفرین گفتن به شما از این پست رد بشم!واقعا آفرین!Heart
همونطور که آقا بهنام گفتن کارکرد مهریه اینه،نه اذیت کردن یا زندان انداختن آقایون یا......

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - Hamzeh.S - 09 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۱ ق.ظ

به نظرم مهریه باید ازنوع مالی اون وجود داشته باشه ولی یه حدی داشته باشه.حدش هم همونطورکه دوستان گفتن بایداین طورباشه که درصورت طلاق خانم بتونه شرایط اولیه ی یه زندگی معمولی رو برای خودش فراهم کنه.
درمورد داراییهای بعد از ازدواج هم کلا به نظرم آقایون بایدبه فکرزنشون باشن وحتما بخشی ازداراییهاشون رو به اسم خانم بکنند.من خیلی به این موضوع فکر کردم ودلیل خوبی براش پیدا کردم.
درمورداینکه هرچی بعد از ازدواج بدست اومد برایی هردونفرباشه این یه چیزسلیقه ای وتوافقیه.
اما درمورد اینکه استقلال خانم یا آقا حفظ بشه این به طور۱۰۰% قابل اجرا نیست.چون بعضی تصمیمات روی زندگی هردونفروکل خانواده موثره باید با مشورت وتوافق انجام بشه.

RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - blackhalo1989 - 09 تیر ۱۳۹۴ ۱۰:۳۹ ق.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۶:۵۱ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  اینایی که گفتید ناقص و مشکل‌زا هست. باید شرایط جامعه‌ای که هستیم رو هم در نظر گرفت.
فکر نمی کنم مهریه کارکردش تضمین زندگی زن بعد از طلاق باشه مگر اینکه تغییر کارکرد بده.

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط:  پ.ن۲:باور کنید که دخترا همین رو می خوان،درک کردن؛اینکه من درس خوندم،حق دارم برم سر کار،حق دارم خودم تصمیم بگیرم برم سرکار یا نه،ادامه تحصیل بدم یانه،...کلا بعد از ازدواج استقلالم رو از دست ندم و همین طور در عوض روزهایی که همراهی کردم ،یه روزهایی هم همراه خوبی داشته باشم.Smile
این کلمه "حق دارم" مشکل داره. "حق داشتن" به چی قیمتی؟ خواهر من سر کار میره. دارم از نزدیک میبینم زندگیش و بچه داریش چطوریه. البته کار داریم تا کار.
خوب مرد از نظر قانونی "حق داره" چند تا زن بگیره. پس همه برن چهار تا زن بگیرن فردا؟
یه سوال اساسی تر: خانم هایی که میگن ما درس خوندیم میخوایم استفاده کنیم زمانی که دبیرستان بودن می خواستن انتخاب رشته کنن فکر کرده بودن به اینکه مسیولیت اصلی اونا تو خونه است؟ فکر کرده بودن به اینکه این رشته ای که میرن بازار کارش چطوریه؟ آیا نوع کارش منافاتی با مسیولیت خونه داره؟ منافاتی با روحیشون داره؟

سیستم زندگی ما به درد زندگی الان یه ایرانی نمیخوره به اون شکل. مخصوصا دانشگاه و سربازی نیاز جدی به مهندسی مجدد دارن. سیستمی که شرایط کشور تحمیل می کنه (مثل دانشگاه و سربازی) خیلی چیزها توش فکر نشده.

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) - NP-Cσмρℓєтє - ۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۱۲:۲۴ ب.ظ

(۰۹ تیر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۵ ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط:  پ.ن۱:تنصیف داراییهایی که بعد از ازدواج به دست اومده در صورت طلاق.
چرا فقط طلاق؟؟Dodgyمی تونه در زندگی مشترک ادامه دار هم این باشه.

البته یکی از بندهای عقدنامه همینه,همون دفترچه ای که خیلی ها از شدت ذوق و هیجان هست یا هرچیز دیگه وقت نمیکنن بخوننش یا اصلا نمیدونن باید بخوننش و فقط یه کوله بار امضا میزنن پاش و چارتا عکس میگیرن و بعد هم خیلی عاشقانه در افق محو میشن بقیه هم نبات میپاشن..... اون موقع که دارید امضا میزنید حواسها باشه نیمه از اموالی که زان پس! جمع میکنید برای همسر مکرمه هست.

نقل قول: پ.ن۲:باور کنید که دخترا همین رو می خوان،درک کردن؛اینکه من درس خوندم،حق دارم برم سر کار،حق دارم خودم تصمیم بگیرم برم سرکار یا نه،ادامه تحصیل بدم یانه،...کلا بعد از ازدواج استقلالم رو از دست ندم و همین طور در عوض روزهایی که همراهی کردم ،یه روزهایی هم همراه خوبی داشته باشم.Smile
باید بپذیری استقلالی که پیش از ازدواج داری ممکن نیست بعد از اون داشته باشی, چون تصمیم گیری های شما برای یک نفر که خودتون باشی نیست, خیلی چیزها رو تحت الشعاع قرار میده؛ بنظرم کاملا طبیعی هم هست، دیگه گفتن اینکه من درس خوندم پس درس خوندنم چی میشه و این همه عمرم تلف شده و ... که بعضیا زیاد این حرف رو میزنن اصلاً جالب نیست, درس خوندنمون اگه قرار باشه پتک بشه و یا یه شکلی باشه که از اصل بمونیم واسه اینکه به فرع بپردازیم نمیخوندیم بهتر بود!
البته خیلی ها هستن با این موضوع کنار میان و خانوماشون میرن سرکار و درس میخونن و .... ولی متاسفانه این کنار اومدنه گاهی خیلی زیاد بوده, حالا نمیدونم بخاطر ترس از محکوم شدن به بی توجهی به حقوق زنان بوده و ... یا چیز دیگه ولی من فکر میکنم نتیجه ش شده یک سری مشکلات که کم هم نیستن , من نه میخوام و نه میتونم خیلی بهشون اشاره کنم, ولی بارزترینش همین بچه هایی هست که وقتی میبینیمشون از اونها به نام "گودزیلا" یاد میکنیم! نیاز به ریشه یابی هم نیست, مشکل در تربیته که اصلش بر عهده ی مادر بوده , حالا یا مادر داشته درس میخونده و یا اینکه اغلب ساعات روز رو به شغلش اختصاص داده؛ این بچه خونه مادربزرگ(در بهترین حالت) بزرگ شده یا مهد کودک بوده و ... (البته یسری هم هستن نه درس میخونن و نه شاغل هستن , کلاً هپی هستن ولی نمیدونم چرا بخودشون فشار نمیارن واسه تربیت بچه!! که اون بحثش سواست)

ایجاد تعادل بین تحصیل و شغل و قبول مسئولیت های ازدواج کار سختیه که متاسفانه بهش توجه نمیشه و همچیو خیلی سطحی و ساده میگیریم؛ بنظرم کسی که بتونه تعادل رو ایجاد کنه بین ۲ یا ۳ مسئولیت به این سنگینی طوریکه بهشون لطمه نخوره ۱۰۰آفرین داره!