زمان کنونی: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان داده/زمان بدترین حالت bst

ارسال:

*angle* پرسیده:

با سلام دوستان گرامی در کتاب clrs صفحه ۳۶ تمرین ۲-۳-۵ نوشته زمان بدترین حالت جستحوی دودیی log n هست ولی در کتاب ساختمان یوسفی صفحه ۲۰۰ فصل هفتم نوشته bst در بدترین حالت مورب است و زمانش n) o(است ممنون میشم راهنماییم کنید
با سپاس
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

(۱۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۲:۱۴ ب.ظ)*angle* نوشته شده توسط:  با سلام دوستان گرامی در کتاب clrs صفحه ۳۶ تمرین ۲-۳-۵ نوشته زمان بدترین حالت جستحوی دودیی log n هست ولی در کتاب ساختمان یوسفی صفحه ۲۰۰ فصل هفتم نوشته bst در بدترین حالت مورب است و زمانش n) o(است ممنون میشم راهنماییم کنید
با سپاس
تو چنین صفحه‌ای از کتاب CLRS هیچ حرفی از درخت BST زده نشده. تمرین ۵ از بخش ۳ از فصل ۲ کتاب CLRS داره درمورد الگوریتم binary search صحبت می‌کنه نه binary search tree

۱
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

RE: ساختمان داده/زمان بدترین حالت bst

بله یکی از روش‌های حل روابط بازگشتی روش درخت بازگشت هستش اما این هیچ ارتباطی به درختی که برای جستجوی دودویی میشه رسم کرد نداره. درختی که برای جستجوی دودویی رسم میشه مربوط به رابطه بازگشتی جستجوی دودویی نیست بلکه این درخت صرفا یک مدل انتزاعی از روند اجرای الگوریتم جستجوی دودویی رو نشون میده.

۰
ارسال:

*angle* پاسخ داده:

mfXpert حرف شما درست هست تو CLRS جستجوی دودویی را نوشته نه درخت جستجوی دودویی ولی من یه چیزیو قاطی کردم(ببخشید اگه سوالام خیلی ابتدایی هست چون چند سالی از درس دور بودم)و اون اینکه مگه یکی از راههای محاسبه مرتبه زمانی رسم درخت نبود خوب وقتی واسه جستحوی دودویی درخت رسم کنیم میشه مثل همون درخت جستجوی دودویی
.میدونم دارم اشتباه فکر میکنم ولی علتش رو نمی فهمم.ممنون میشم توضیح بدید
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

somaye_tex پاسخ داده:

تإیید میشه. اونی که در کتاب آقای یوسفی هست بدترین حالت رشد درخت باینری سرچ هست و اینکه تو CLRS بدترین حالت جست و جوی دودویی.

ارسال:

SHF پاسخ داده:

سلام
در عین احترامی که برای آقای یوسفی قائلم باید بگویم مطالبی که آقای یوسفی در کتابهایشان نوشته اند استاندارد نیستند.
از این اشتباه ها بسیار است و دوستانی که در اینجا توصیه کتب ایشون رو می کنند، آنها قبلا مطالب را یا در کلاس خوب یاد گرفته اند یا کتابهای خوب را قبلا مطالعه کرده اند. و جهت مرور از این کتب استفاده می کنند.
بنده قبلا کتب ایشون رو مطالعه کردم که اشتباهات ایشون بسیار زیاده و اصلا هم اشتباه چاپی نبوده بلکه تمارین را اشتباه حل کرده اند.
موفق باشید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۰۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۱,۰۲۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  تعویق زمان کنکور ارشد sima84 ۰ ۱,۵۲۷ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۱:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  دو سوال در مورد درخت BST(درخت جستجوی دودویی) امیدوار ۳ ۵,۱۹۵ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marzi.pnh
  زمان جستجوی درخت fateme.sm ۰ ۱,۶۱۵ ۰۶ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme.sm
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۸۳ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۷۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۷۱۰ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۳۳۵ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close