زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۲۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست معرفی کتاب در زمینه لغت درس زبان

ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ب.ظ
سلام به همه

توی انجمن گشتم اما جواب سئوالمو پیدا نکردم با توجه به قدیمی بودن لغات ۵۰۴ شما چه کتابی رو برای ارشد در زمینه لغت پیشنهاد میکنید؟

لطفا راهنماییم کنید و دلیلتون رو بفرمائید من فرصت کمی دارم باید سریع انتخاب کنمHeart
انرژی مثبت، در تاریخ ۲۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۱ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

از اونجایی که سوالتون به تالار زبان مربوط می شه به بخش مربوطه منتقل می شه

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط ۵h4rk.)
دوست عزیز، اینکه میگن ۵۰۴ دیگه قدیمی شده یه دیدگاه اشتباهه که برخی از افراد دارن و به همه منتقلش کردن. دلیل اینکه برخی از افراد میگن این کتاب کهنه شده اینه که تا همین دو سه سال پیش، طراحان عین متن ۵۰۴ رو تو کنکور میاوردن و ملت با خوندن این کتاب، حتی اگه معنی متنو نمیدونستن، میتونستن تستارو بزنن ولی این اواخر طراحان دیگه کپی متن از یه جایی نمیارن، برا همین باب شده که ۵۰۴ کهنه شده. بابا والا به خدا اون لغاتی که تو ۵۰۴ یاد میگیری برای ۵۰ زدن زبان کافیه. آخه مگه لغتم کهنه میشه!!!! آره میشه ولی بعده گذشت هزار سال، نه یکی دو سال!!!!
حالا اگه کتاب دیگه ای برای مطالعه بخوای کتاب "واژه های ضروری برای تافل" و "۱۱۰۰ واژه که باید دانست" هستن که ۱۱۰۰ خیلی سنگینه ولی اگه بخونی خیلی خوب از پس زبان ارشد بر میای.

من توصیه می کنم که همون ۵۰۴ رو بخون و کنارش مثلا ۱۱۰۰ رو بخون.

موفق باشی.
۴
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali ghaemi , mohammadali1990 , *Najmeh* , *farnaz* , teacherpc , kingxerxes , zeinab , tayebe68 , baran , احسان مومنی , mr.saeed.h , memlucky
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ، توسط esi.)
برای زبان هر چقدر بیشتر بخونید بهتر، زبان درسی نیست که یک منبع داشته و بخوایید ازش بخونید و حتما چند تایی هم جواب بدید، یه جورایی به سابقه تحصیلی و به زمانی برای زبان تویه چند سال گذاشتید بستگی داره ، اما هیچ وقت دیر نیست، چند تا کتاب خوب هست مه اگه بخونید خیلی زود راه میفتید و می تونید برای کنکور نیازتون رو برآورده کنید، نظر من اینکه هر مطلب تخصصی رو که بخونید زبنتون خوب میشه برای کنکور اما چون کنکور زمان محدودی داره و نمی تونید رویه مقاله و کتاب لاتین وقت بذارید بهتره برای زبان عمومی و تخصصی هر کدوم یه کتاب رو بخونید.:
برای زبان عمومی کتاب ۵۰۴ واقعا حرف نداره ، اگه وقت کنید ۱۱۰۰ رو هم بخونید مارتون تکمیل میشه اما ۵۰۴ اصلا از دست ندید.
برای زبان عومی هم کتاب پارسه بد نیست و تویه کنکور های چند ساله گذشته و متن هایی که اورده می تونید لغات مهم تخصصی رو پیدا کنید، گسترش علوم پایه یه کتاب(برای کاردانی به کارشناسی) هم داره که خیلی مقدماتیه و برای کسایی که زبان تخصصیشون خیلی ضعیفه کتاب مناسبیه.
سعی کنید هر شب در حد ۵و۶ کلمه هم که شده حفظ کنید و یه مطلب کوتاه رو هم برای یادگیری اونا لغات بخونید. حتما موفق خواهی شد ان شاالله

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , mohammadali1990 , *farnaz* , younes , adel28 , teacherpc , zeinab , tayebe68 , Doctorwho , احسان مومنی , mr.saeed.h , juyaye danesh
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۳ ق.ظ
برای کنکور کارشناسی یه کتاب بود که همه اش متن و کلوز تست داشت(گاج و قلمچی و....)
از این دست کتاب ها برای ارشد نیست؟

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۲۹ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۲۱ ب.ظ
من از روی تجربه شخصی گفتم پارسال شوکه شدم سر جلسه وقتی دیدم لغات ۵۰۴ رو تو تستا نمیبینم سئوالات آی تی پارسالو ببینید متوجه میشید من چی میگم. راستش یه مشاور بهم گفت قدیمی شده و دوستش که ۲۵ ساله آمریکاست بهش گفته این لغات خیلی قدیمین نمیدونم این حرف چقدر درسته فقط نقل قول کردم. حس میکنم بتونم رو زبان حساب کنم و نمیخوام ازش بگذرم واسه همین دنبال منبع خوبم. تافلو دیدم بیتشر لغاتش از همین ۵۰۴ هستش

"مواظب افکارت باش"
۱
۰
ارسال:
۰۹ دى ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ
RE: درخواست معرفی کتاب در زمینه لغت درس زبان
(۲۹ مهر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  من از روی تجربه شخصی گفتم پارسال شوکه شدم سر جلسه وقتی دیدم لغات ۵۰۴ رو تو تستا نمیبینم سئوالات آی تی پارسالو ببینید متوجه میشید من چی میگم. راستش یه مشاور بهم گفت قدیمی شده و دوستش که ۲۵ ساله آمریکاست بهش گفته این لغات خیلی قدیمین نمیدونم این حرف چقدر درسته فقط نقل قول کردم. حس میکنم بتونم رو زبان حساب کنم و نمیخوام ازش بگذرم واسه همین دنبال منبع خوبم. تافلو دیدم بیتشر لغاتش از همین ۵۰۴ هستش

سلام
حق با شماست. لغات ۵۰۴ و لغات تافل نمی تونه راهگشای کنکور باشه
توی کتاب "زبان عمومی ارشد زیر ذره بین" نگاه دانش نشسته و تحلیل کرده این دو کتاب رو بیش از ۷۰ درصد لغات این دو کتاب حتی یک بار هم تو کنکور نیومده!! اونایی هم که اومدن دیگه خیلی تابلو بودن.
شاید اون کتاب رو بخونی و ۱۵۰۰ تا لغتی که گلچین کرده از همه جا رو بتونه به صورت بسیار عالی کمکت کنه.
این یه پیشنهاد بود:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ania_13 , iApp
ارسال:
۱۰ دى ۱۳۹۱, ۰۳:۴۵ ب.ظ
(۰۹ دى ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ب.ظ)mohsen-english نوشته شده توسط:  سلام
حق با شماست. لغات ۵۰۴ و لغات تافل نمی تونه راهگشای کنکور باشه
توی کتاب "زبان عمومی ارشد زیر ذره بین" نگاه دانش نشسته و تحلیل کرده این دو کتاب رو بیش از ۷۰ درصد لغات این دو کتاب حتی یک بار هم تو کنکور نیومده!! اونایی هم که اومدن دیگه خیلی تابلو بودن.
شاید اون کتاب رو بخونی و ۱۵۰۰ تا لغتی که گلچین کرده از همه جا رو بتونه به صورت بسیار عالی کمکت کنه.
این یه پیشنهاد بود:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوستان دیگه نظرشون چیه؟
این منبع رو تائید می کنند.

آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم!Wink
۰
۰
ارسال:
۲۵ دى ۱۳۹۱, ۰۶:۲۰ ب.ظ
I think the best source always is the previous examinations. I'm not saying that 504 is not good. Of course 504's words are essential but not for our examinations. If you can study that, it will surely be useful for you but not as much as studying the words from previous examinations. I myself studied 504 but I didn't get as much help from it as I got from studying the previous examinations. I think it's better to study the exams I mentioned and look up every word you don't know in a dictionary and then try to memorize it. I did it and the result was amazing for me. Good Luck
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , LORD0098 , equilibrium , Lonely Palm , MosayebG , Mohammad WR10 , ania_13 , kingxerxes , 10:30 , AmiriManesh , mr.saeed.h , Morris , A V A , mrsh1372
ارسال:
۰۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ ق.ظ
RE: درخواست معرفی کتاب در زمینه لغت درس زبان
(۲۵ دى ۱۳۹۱ ۰۶:۲۰ ب.ظ)Ak.karimi نوشته شده توسط:  I think the best source always is the previous examinations. I'm not saying that 504 is not good. Of course 504's words are essential but not for our examinations. If you can study that, it will surely be useful for you but not as much as studying the words from previous examinations. I myself studied 504 but I didn't get as much help from it as I got from studying the previous examinations. I think it's better to study the exams I mentioned and look up every word you don't know in a dictionary and then try to memorize it. I did it and the result was amazing for me. Good Luck

ممنونم
منم کاملا با نظر شما موافقم

دوستان من چک کردم میشه با زبان عمومی پارسه درصد بالایی زد. لغات بیگانش زیاد نیست بیشترشو بلدین البته اگه ۵۰۴ رو خونده باشین. مشابه ترین چیزی که دیدم و یه مشاورم بهم توصیه کرد همین بود

"مواظب افکارت باش"
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۳۷ ب.ظ
بهترین منایع که سوالات امسال و سال قبل از این دو کتاب بود:

-
منابع سوالات زبان کنکور ارشد امسال و سال قبل

-
کارمند بانک/در حسرت ارشد - شاید اگه قبول هم بشم نتونم بخونمSad
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۱
۲۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ب.ظ
به نظر من شاید از کتاب ۵۰۴ سوالی نیاد ولی به شدت باعث میشه که متون زبان رو راحت تر و خیلی روان تر بخونید. البته این کتاب فقط واسه شروعه اگر میخواید که Reading خوب بزنید باید متون تخصصی دروس مختلف رو بخونید ، معنی کنید و در نهایت درک کنید. من فعلا دارم ۵۰۴ میخونم ولی بزودی مقالاتی در مورد IT و ... رو هم مطالعه میکنم و پس از اون هم احتمالا به زبان عمومی پوران پژوهش رجوع کنم.
هر جا کلمه ای رو دیدید ازش نگذرید ، تو گوشیتون یادداشت کنید و بعدا که رفتید خونه معنی اون و جمله هایی که میشه ساخت رو هم پیدا کنید...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: juyaye danesh
ارسال: #۱۲
۰۹ فروردین ۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ ق.ظ
از ابتدا برین سراغ ازمونهای ارشد زیاد جالب نیست
۵۰۴ یکی از بهترین کتب اموزش لغت هست این کتاب قدیمیه ۴۲ درس داره که هردرس لغت داره که میشه ۵۰۴ لغت
در انتهای کتاب ۱۲۵ لغت هست که اهمیتش کمتره
در متنهای کتاب هم لغات زیادی هست که اکثرن براخواننده جدید هستند
این کتاب واسه افزایش دامنه واژ گان میتونه مفید باشه ولی برا کنکور ارشد فقط یه کمکی هست
بعضی لغات این کتاب کاربردی واسه ارشد نداره
این کتاب بیشتر تو موسسات واسه طراحی تست بکار میره ولی تو ارشد چند ساله کمتر ازش سوال میاد
من خودم ۴۲ درسش رو خوندم ولی متونش رو نخوندم (فقط زیاد وقتتون رو نگیره)
کتاب دوم واژگان ضروری تافل هست که ۳۰ درس بود هردرس ۱۵ لغت با مترادف .اینم کتاب خوبیه ولی فقط میتونه کمکی باشه خوندنش زیاد وقت نمیبره
کتب دیگه ای که واسه افزایش دایره واژگان هست ۱۱۰۰ و ۶۰۱ هست که فکر نمیکنم بدرد ارشد کامپیوتر بخوره
کتاب با عنوان vocab in use در سه سطح هست که اینا هم میتونه باز راهگشا باشه
دو کتابی که دوستمون واسه منابع ارشد ذکر کردن بسیار مفید هستند
این کتابهای واژگان براساس تکرار واژه در متون لاتین نگارش میشن واسه همینه که مهم هستند ۵۰۴ براساس متونی که تو اون سالها بوده تو صدر بوده ولی فکر نمیکنم الان باشه چون تو خود زبان فارسی هم بعضی لغات کم کاربرد میشن به مرور زمان.
بعد از اینکه یکی دو کتاب واژگان خوندین برین سراغ تستهای ارشد و رو لغاتشون مسلط بشین
در شروع کار مستقیمن سراغ تستهای ارشد نرید چون زیاد مفید نیست
خب چند تا نکته واسه بهبود پیشرفت زبان (خودم زیاد استفاده کردم نتیجه میده)
تلفظ لغات تو یادگیری اونها خیلی تاثیر داره
سعی کنید لغت رو تو جمله یادبگیرید
پسوند و پیشوندها را یاد بگیرید شما باید بتونین از ریشه لغات لغتهای جدید بسازید با این روش به جای حفظ ۴۰۰۰ لغت فقط ۱۰۰۰ لغت حفظ میکند
یادگیری گروهی واژگان خیلی مفیده مثلن وقتی فعلی رو میخونین اسم و صفت و... رو هم در کنارش یاد بگیرین
واسه برخی لغات از روش تداعی استفاده کنید
برخی اوقات واسه یادگیری یه لغت از تصویر استفاده کنید
یک دفترچه واژگان داشته باشید که لغات جدید رو توش یادداشت کنید
سعی کنید از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید اکسفورد یا لانگمن
یادگیری گرامر خیلی تو ترجمه و فهم متون کمک میکنه
وقتی زبان میخونی به خودت این احساس رو تلقین کن که خوندن زبان بهت لذت میده
زیاد دنبال کتب زبان موسسات نباش دوسه روز پیش کتاب دکتر زبان از مولفی دیدم که رشتش برق هست سیستم عامل چاپ کرده ریاضی چاپ کرده الانم سوالات دکترا زبان رو تشریحی چاپ کرده خودش مدیر موسسه هست تو یکی از پستای قبلیم در موردش تاپیک داشتم که چرا لیسانس برق داره اومده سیستم عامل چاپ کرده بعد به خودم گفتم حتمن میتونه!!(هیچ نظارتی رو این موسسات نیست و فقط تبلیغات)

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
۴
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: kingxerxes , winner , AmiriManesh , mr.saeed.h , d_felfelak
ارسال: #۱۳
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ ب.ظ
سلام
اینجا همه اکثرا گفتن ۵۰۴ خوبه!!..حالا واقعا خوبه؟؟..اونم برای کسی مث من ک زبانش متوسط هس!!!؟؟

فقط کلمه هاشونو بخونم یا متنا و اون لغتای جدیدک ک دوباره تو متنها هست رو هم باید بخونم؟؟

برای تقویت readingچ کنیم؟..

گرامر رو از کتاب زبان عمومی پارسه بخونیم خوبه؟؟(اگ نیست از چی بخونیم؟)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۴
۱۰ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوالتون کلیه
اصلن واسه چی میخواهید بخونید؟
ارشد؟
کتاب ۵۰۴ تقریبن لغتاش واسه ارشد لو رفته!
اوایل از این کتاب سال زیاد میومده خودتون یه بررسی کنین متوجه میشین
فقط لغتهاش رو بخونین و حفظ باشین نه واسه ارشد کلن جهت فهم ریدینگ لازمه ولی کافی نیست!
یکسری موسسات هنوزم میگن ۵۰۴ بخونین که دلیل ضعفشونه و اینکه نمیدونن منبع عوض شده
تستهای ۱۰ سال اخیر بهترین منبع لغته
دو تا کتاب هم بود که بچه هاا تو یه تاپیک گذاشته بودند که منبع ۹۲ بود یادم نیست سرچ کنید به نتیجه میرسید

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: winner , shamim_70
ارسال: #۱۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط ITgirl.)
از ۵۰۴ سوال نمیاد انگار! من پایه زبانم بد نیست, زبان کنکور لیسانس ۹۵% زدم و تو دوره لیسانس کتاب زبان اصلی زیاد خوندم, ولی ۱۰ تست اول زبان پارسال خیلی سخت بود بنظرم!!! گرچه انصافا ریدینگهاش آسون بود واسه من
واسه اون ۱۰ تست اول کتاب چی معرفی میکنید بچه هااااااااااااااااا؟ ۱۱۰۰ بنظرم وقتگیره! کتاب زبان ارشد زیر ذره بین رو کسی پارسال خونده بوده؟ کسی نظر دیگه ای نداره؟

I will win
not Immediateley
but Definitely
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question درخواست کتاب یا جزوه rezaqazvin ۳۱۲ ۱۹۶,۹۶۰ ۲۸ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: شاسا فرمان
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۴۶۲ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۳۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۸۵۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۶۳ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۳,۲۶۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۷,۷۸۰ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۵۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۴۵ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close