زمان کنونی: ۱۵ خرداد ۱۴۰۳, ۰۴:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال از نظریه(dfa)

ارسال:

jameshenas پرسیده:

سوال از نظریه(dfa)

دوستان من یه ماشین میخام که همه ی رشته های ۰ و۱ رو پذیرش کنه جزء رشته ی ۰۰۱ رو
بنظرتون ماشین dfa داره؟ یا nfa میشه؟
این ماشینی که پیوست کردم درسته؟ یا غلطWink

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

mp1368 پاسخ داده:

RE: سوال از نظریه(dfa)

سلام .

دقت کنید ماشینی که توی کتاب لینز خواسته معنیش اینکه کلا هرجایی توی رشته اگر زیر رشته ۰۰۱ رو دیدیم ماشین به حالت تله بره ولی این سوالی که شما پرسیدین یعنی اینکه ماشین تمام رشته ها رو قبول کنه به جزء رشته واحد ۰۰۱ پس ماشین ساده ای میشه که در زیر قرار دادم.

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

jameshenas پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۷ ب.ظ)mp1368 نوشته شده توسط:  سلام .

دقت کنید ماشینی که توی کتاب لینز خواسته معنیش اینکه کلا هرجایی توی رشته اگر زیر رشته ۰۰۱ رو دیدیم ماشین به حالت تله بره ولی این سوالی که شما پرسیدین یعنی اینکه ماشین تمام رشته ها رو قبول کنه به جزء رشته واحد ۰۰۱ پس ماشین ساده ای میشه که در زیر قرار دادم.

مرسی فک کنم درسته...
دارم امتحانش میکنم اگه مشکلی داشت اطلاع میدم...از دیشب درگیرشمBig GrinTongue

پ ن: الان رشته ی ۰۰۰۰۰۰۱ رو میشه پذیرش کرد؟
فکر کنم از حالت q2 به q4 که کشیدین ۰و۱ بشه مشکل حل بشه نه؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

فوژان پاسخ داده:

سلام غلطه چون ۰۰۱۰۰۱ رو قبول نمیکنه در صورتی که شما گفتی همه رشته ها جز ۰۰۱

ارسال:

jameshenas پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۱۰ ق.ظ)فوژان نوشته شده توسط:  سلام غلطه چون ۰۰۱۰۰۱ رو قبول نمیکنه در صورتی که شما گفتی همه رشته ها جز ۰۰۱
اینجوری رد اثباتشو دیگه ندیده بودمBig Grin
آخه من خیلی تلاش کردم ولی نشده...
بنظر شما اصلا میشه براش dfa کشید؟
یا فقط میشه با حرکت landa یه nfa براش کشید...

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

باید اینجور پیش برید که میخواید یه رشته ۰۰۱ رو بسازید
یعنی از حالت شروع با دیدن ۰ به حالت دوم میرود و با دیدن ۰ دیگه به حالت سوم و با دیدن ۱ به حالت بعد تا اینجا ما تونستیم به رشته۰۰۱ دست پیدا کنیم اما ما داریم میگیم رشته هایی بجز ۰۰۱ پس تمام حالات ما قبل اینکه به ۰۰۱ برسیم رو حالت نهایی در نظر می گیریم و به ازای الفباهایی که در هر حالت قید نشدند یا حلقه میزنیم یا به dead state میریم یا به حالت قبلی برمیگیردیم!

فکر کنم همچین چیزی بشه (شرمنده ماشینش دیر آماده شدBig Grin)

البته یکم از کتاب لینز تقلب کردم Tongue واسه حالتهای برگشت

یه موردم واسه nfa بگم که کار خاصی نداره فقط باید قضیه ۳-۱ فصل سوم از کتاب لینز رو بخونید و اون شکل ۳-۴ رو یاد بگیرید حله Big Grin

ارسال:

jameshenas پاسخ داده:

(۳۰ مهر ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  باید اینجور پیش برید که میخواید یه رشته ۰۰۱ رو بسازید
یعنی از حالت شروع با دیدن ۰ به حالت دوم میرود و با دیدن ۰ دیگه به حالت سوم و با دیدن ۱ به حالت بعد تا اینجا ما تونستیم به رشته۰۰۱ دست پیدا کنیم اما ما داریم میگیم رشته هایی بجز ۰۰۱ پس تمام حالات ما قبل اینکه به ۰۰۱ برسیم رو حالت نهایی در نظر می گیریم و به ازای الفباهایی که در هر حالت قید نشدند یا حلقه میزنیم یا به dead state میریم یا به حالت قبلی برمیگیردیم!

فکر کنم همچین چیزی بشه (شرمنده ماشینش دیر آماده شدBig Grin)

البته یکم از کتاب لینز تقلب کردم Tongue واسه حالتهای برگشت

یه موردم واسه nfa بگم که کار خاصی نداره فقط باید قضیه ۳-۱ فصل سوم از کتاب لینز رو بخونید و اون شکل ۳-۴ رو یاد بگیرید حله Big Grin
مرسی...فقط الان رشته ی۱۱۰۰۰۰۱۱ و یا رشته ی ۰۰۱۰۰۱ رو بقول دوستمون میتونیم بسازیم؟

۰
ارسال:

m@hboobe پاسخ داده:

سوال از نظریه(dfa)

کشته مرده درس خوندن خودمم!!

(۳۰ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۹ ب.ظ)jameshenas نوشته شده توسط:  فقط الان رشته ی۱۱۰۰۰۰۱۱ و یا رشته ی ۰۰۱۰۰۱ رو بقول دوستمون میتونیم بسازیم؟

نه اینا رو که میگید نمیپذیره!
دقت کنید واسه ۰۰۱۰۰۱ در حالت اول که رشته لامبدا هست با دیدن صفر میره حالت بعد یه صفر دیدن باز حالت بعد حالا اگر یک ببینه میره به حالت آخر که اون حالت نهایی نیست! پس اونجا هرجور دیگه رشته صفر یک بیاره دیگه مشکلی نداره و گیر میکنه همون حالت غیر نهایی و هیچ وقت اون رشته پذیرفته نمیشه!

خب واسه ۱۱۰۰۰۰۱۱ در حالت اول یک میبنه حلقه دوباره یک میبینه حلقه هنوز حالت اول مونده دوتا صفر میبنه میره جلو اینجا باز هرچی صفر ببینه حلقه میخوره حالا باز اگر یک ببینه میره حالت غیر نهایی که دیگه اون رشته پذیرفته نمیشه!و باز مثل قبلی هرجور دیگه رشته صفر یک بیاره دیگه مشکلی نداره و گیر میکنه همون حالت غیر نهایی و هیچ وقت اون رشته پذیرفته نمیشه!

۰
ارسال:

kashir پاسخ داده:

اگه بنا باشه فقط صفر و یک رو قبول کنه جز ۰۰۱ رو، پس احتیاجی به تولید لاندا نیست، state اول یعنی q0 از حالت فاینال خارج بشه
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۰

Jooybari پاسخ داده:

سوال از نظریه(dfa)

به نظر من پاسخشون درسته. q0 هم جزء جوابه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] جزوه و صدای نظریه زبانها، دکتر کارگهی هاتف ۱۰۷ ۸۶,۴۸۷ ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Avzr
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۷۰۲ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست فیلم نکته تست نظریه دکتر کارگهی juyaye danesh ۰ ۱,۸۸۱ ۲۵ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: juyaye danesh
  نظریه زبانها و ماشینها (پیتر لینز) نگارش پنجم sina_r11 ۱۳ ۲۵,۸۶۴ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Z78khosrow_kh
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۷۷۵ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  نظریه اطلاعات و سیستم کدینگ hosein92 ۰ ۲,۰۴۹ ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hosein92
Wink دانلود نظریه زبانهای پیتر لینز ویرایش ۵ + حل armin.sheikh ۵ ۱۱,۵۸۱ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  درخواست ویدئو کلیپ های نظریه زبانها و ماشینها sajaddandy ۱۰ ۱۳,۸۲۰ ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msedigh
  نظریه الگوریتم پیشرفته f.ardashirnyia@gmail.com ۰ ۳,۶۱۵ ۰۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: f.ardashirnyia@gmail.com
  حل تشریحی ارشد نظریه زبان ها و ماشین ها ۹۴ تا ۹۷ Sanazzz ۰ ۳,۵۳۲ ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close