زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اموزش مجازی دانشگاه های هند

ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۲۴ ب.ظ
با سلام به همه Smile
می خوام یه سایت رو بهتون معرفی کنم که در رابطه با رشته ی ما خیلی از درس ها رو بصورت آموزش ویدیویی و یا اسلایدهای با محتوای خوب، قرار میده
البته آموزش ها محدود به رشته ی ما نمیشه، تقریبا تو خیلی از رشته ها این آموزش ها قرار داده شده و در خیلی رشته های دیگه در حال تهیه است
من چند سری کامل درس ها رو دانلود کردم ( ویدیو) واقعا پرمحتوا و با کیفیت تدریس می کنن اساتیدش
این آموزش ها از معتبرترین دانشگاه های هند تهیه میشه و اساتیدش کاملا ادم های معتبر و شناخته شده ای تو فیلد کاری خودشون هستند
علاوه بر اون، مزیت دیگه ش اینه که انگلیسی رو نسبتا خوب صحبت می کنند و مشکلی از این بابت نخواهید داشت

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یه بار دیگه لازمه تاکید کنم، این ها همون دوره های اموزش آنلاین هستند ( دوره های مجازی) که تو کشور ما با قیمت ترمی خدا تومان ارائه میشه، همون دانشگاه هایی که علم و تحصیلات عالیه رو به انحصار خودشون درآوردند و از این طریق پول های کلانی رو دارن به جیب می زنن و اساتید زیاده خواهی که ...
اما شما می بینید بعد از udacity و دانشگاه استنفورد و MIT ، حالا نوبت دانشگاه های مطرح هنده که محتوای اموزشی رو به رایگان در اختیار دنیا بزارند
امیدوارم بدرد همه دوستان بخوره و از آموزش هاش استفاده مفید رو ببرند
با آرزوی بهترین ها
۱۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , Pegasus , Mahbanoo313 , -Ali- , misagh01 , web132 , neilabak , banafshehjooon , sarhang , sheyda , ف.ش , pelican66 , aatwo , H3NGAM3H , sohrablou , mehrdad372 , maryami , natanz , fifa2020
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۳۵ ب.ظ
هندی ها معمولا انگلیسی رو بریتیش و مخلوط با لهجه هندی صحبت میکنن. خود بریتیش فهمش آسون نیست، وقتی با هندی مخلوط میشه سخت میشه و وقتی تند صحبت کنند خیلی سخت میشه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ ب.ظ
RE: اموزش مجازی دانشگاه های هند
(۱۵ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۳۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  هندی ها معمولا انگلیسی رو بریتیش و مخلوط با لهجه هندی صحبت میکنن. خود بریتیش فهمش آسون نیست، وقتی با هندی مخلوط میشه سخت میشه و وقتی تند صحبت کنند خیلی سخت میشه.
قبول دارم سخته
ولی باید ساخت دیگه... محتواهایی که برای بعضی دروس ارائه دادن مشابه انگلیسیش رو خیلی سخت پیدا میشه کرد
۱
۰
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ ب.ظ
ولی همیشه کتاب های مرجع در دسترس هستند که به همون اندازه کیفیت دارند.
۰
۱
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۵۱ ق.ظ
گوش کردن لهجه هندی واقعآ سختهبرا خیلیهامون ولی بعضی درسهایی که استاداشون میدن اینقدر عالی هست که واقعآ حیفه اگه از دست بدی!
درسته همین مطلب رو شاید تو کتاب هم بشه خوند اما زمانی که باید بذاری تا مطلب رو بفهمی، اینجا استاد توکمترین زمان ...

[تصویر:  ahr.jpg]
۲
۰
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۲۳ ب.ظ، توسط sheyda.)
منم یکی اضافه کنم Tongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بیش از ۱۰۰۰ تا درس از ۵۰ دانشگاه معروف دنیا Cool

Wink

[تصویر:  ahr.jpg]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , fifa2020 , siloi
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۵:۳۶ ب.ظ
به جای اینکه این همه ساعت وقت بذارین تا یه مبحثی رو یاد بگیرین به نظرم می شه خیلی راحت تو اون زمان از روی چند تا منبع عالی خوند.
بچه هایی که اینجا هستن اینجوری نیست که درس رو بخوان از صفر یاد بگیرن. بله یه زمانی من می خواستم دینامیک یاد بگیرم این ویدئو ها خیلی برام مفید بود. اونم ویدئو های هندی نه. مال دانشگاه برکلی. ولی برای درسای کامپیوتری وقت تلف کردنه.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۲
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , bagherok
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۵۷ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۵:۳۶ ب.ظ)Bache Mosbat نوشته شده توسط:  به جای اینکه این همه ساعت وقت بذارین تا یه مبحثی رو یاد بگیرین به نظرم می شه خیلی راحت تو اون زمان از روی چند تا منبع عالی خوند.
بچه هایی که اینجا هستن اینجوری نیست که درس رو بخوان از صفر یاد بگیرن. بله یه زمانی من می خواستم دینامیک یاد بگیرم این ویدئو ها خیلی برام مفید بود. اونم ویدئو های هندی نه. مال دانشگاه برکلی. ولی برای درسای کامپیوتری وقت تلف کردنه.
با کلیات فرمایش شما کاملا موافقم. مرجع خونی یک فرهنگ خیلی عالیه که باید بین دانشجوهای ما واقعا روش کار بشه و تشویق کنیم جامعه ی علمی کشورمون رو به مطالعه ی کتب مرجع، و مسلمه که برای مثال پروفسور تنن بام سیستم عامل رو خیلی قشنگ تر و بهتر و روان تر و کامل تر از یک پروفسور هندی می فهمه و خوندن کتاب ایشون ارزش چند برابر داره، ولی یه وقت هست یه نفر که تنن بام رو فهمیده میاد توی سطح پایین تر مسائل رو برات شرح میده که این موثر واقع میشه، کاری که خیلی از اساتید ما الآن دارن تو کلاس های کنکور انجام میدن مگه چیه؟ توضیح همین مسائل کتب مرجع!
من هیچ وقت به خودم اجازه جسارت به مانشتی ها رو نمیدم اینجا من کمترین ام خدا رو شکر. همه رتبه های عالی کنکور تو برترین دانشگاه ها هستند... اصلا خود مانشت نمونه ی یه حرکت خوب آکادمیک هست تو این کشور که یک دکتر تنهایی تو این سرزمین پیدا شده که با هزینه شخصی، همچین مکانی رو فراهم کرده...
در ادامه هم بگم که یه زمانی هست شما به ویدیوهای برکلی هم دسترسی ندارین خوب آدم به کمترین چیز مجبوره قناعت کنه دیگه! Smile
اون چیزی که هدف اصلی من از معرفی این سایت بود،اتفاقیه که توی این سایت افتاده و برای من جالبه، اینه که علم در انحصار دانشگاه بمبئی و دهلی قرار نداره و به رایگان در اختیار همه قرار می گیره، علاوه بر اون در خیلی از درس ها میشه از استاد سوال پرسید و ایشون میاد جواب میده و من امتحان کردم و جواب گرفتم
خدای من شاهده که نشد یک بار فقط محض دلخوشی! یکی از اساتید شریف، تهران، امیرکبیر و ... جواب ایمیل منو بدن، یادمه یه بار تو سایت دانشگاه شریف دیدم یکی از اساتید محترم و کاملا مشهور یک جزوه برای تدریس درس خاصی رو آماده کرده و بصورت اسلاید گذاشته رو وب شریف، تو ایمیل ازش خواهش کردم می تونم این جزوه رو داشته باشم؟ و هیچ وقت جوابی نگرفتم ... یا وقتی که داشتم روی یه بحثی فقط از سر علاقه! تحقیق می کردم و کارم تا جاهای خیلی خوبی پیش رفت و یه مسئله پیش اومد برام که از یکی از اساتید بنام امیرکبیر که اکثر مقاله هاشون در همین حوزه بود پرسیدم مسئله رو، بی جواب موندم و وقتی از یکی از همین هندوها! پرسیدم تقریبا ۴۸ ساعت بعد یه فایل pdf برام ارسال کرد اون پروفسور که مسئله منو با رسم شکل های مختلف، بررسی کرده بود! و بعد به من چند مقاله معرفی کرده بود که این ها رو مطالعه کن تا جنبه های مختلف و نتایجش رو ببینی.
فرق این پروفسور هندی که دانشش رو به رایگان در اختیار جامعه می زاره با این اساتید عزیز چیه؟
این جور سایت ها فقط یه جور تلنگر هستند به جامعه ی ما. و صرفا جهت مقایسه فرهنگ علمی کشوری مثل هند و کشوری مثل ایرانه! وگرنه به عنوان یک ایرانی هم با لهجه ی انگلیسی هندی مشکل داریم و هم اینکه شاید سطح دانشمون از سطح این ویدیوها بالاتر باشه
و سوال آخر هم اینجاست که چرا ما نمونه ی ایرانی همچین سیستمی رو نداریم؟کیا از این مسئله ضرر می کنن؟
البته نباید انصاف رو کنار گذاشت و همه می دونن که چندتا از بهترین دانشجویان ایرانی دانشگاه استنفورد با راه اندازی سایت
، این حرکت رو تازه شروع کردن و امیدوارم این عزیزان بشن یه الگو برای تمام اساتید دانشگاه ما!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sheyda , Bache Mosbat , fatemesoleimani

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هندسه محاسباتی دی برگ gholamreza jalili ۳۰ ۱۸,۶۵۶ ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ۰۵:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: asma :)
  اموزش زبان فاطمه سلیمانی ۷۰ ۱۰,۸۳۸ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
Question مجازی ساز virtual box M...D ۰ ۱,۴۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M...D
  هوش مجازی مالک اشتر mona64 ۳ ۳,۱۹۰ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۱,۹۴۸ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand
  مجازی یا پیام نور؟ hoseini.f ۲ ۳,۳۶۸ ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hoseini.f
  درخواست اموزش تصویری پایگاه داده پیشرفته و سیستم عامل پیشرفته Shahinbitko ۰ ۲,۲۸۳ ۲۳ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Shahinbitko
  قبول شدگان مجازی ارشد خواجه نصیر z.hosseinkhani ۵ ۵,۸۵۰ ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: ۷۲۵
Video واقعیت مجازی + واقعیت افزوده: پرواز اژدها بر فراز استادیوم بیس بال شهر سئول marvelous ۰ ۲,۱۹۲ ۰۵ شهریور ۱۳۹۸ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۲۵۲ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close