زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تنظیم ساعت خواب

ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط Amir V.)
تنظیم ساعت خواب
سلام به همه.
من ساعت خوابم خیلی بهم ریخته! ساعت ۶ صبح میخوابم تا ۴ عصر!

اما خودم شب رو بیشتر دوست دارم و بیشتر میتونم بشین پای درس. اما نمیدونم این کار خوبه یا بد! چطور میتونم برش گردونم به حالت عادی؟ و آیا واقعا مهم و تاثیرگذاره؟

دوستانی که این مشکل رو داشتن و به هر طریقی تونستن حلش کنن، لطفا نظر بدن.

ممنون.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

There is no there there.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , sara_sb92
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۷:۳۹ ب.ظ
تنظیم ساعت خواب
منم مثه شما بودم امیر جان!۴ سال جغد صفت بودم!خیلی هم راضی بودم و کلی استلال می کردم که جغدصفتی خوبه!اما به خاطر امتحانم شده به زور از اول مهر روشمو عوض کردم!اولش سخت بود ولی الان فهمیدم جغد صفتی خوبه اما جغد صفت نبودن خیلی بهتره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
محاله دیگه خواب و آرامش شب رو از دست بدم!زندگیت عوض میشه!

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , H3NGAM3H , sara_sb92 , mehRUN
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۲۱ ب.ظ
Re: تنظیم ساعت خواب
خب چیکار کردی که دیگه جغد نیستی؟ یه راه حل سریع و کم هزینه(منظورم هزینه ی زمانیه) به من بده لطفا.

There is no there there.
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط asusx59sr.)
تنظیم ساعت خواب
کم هزینه که غیر ممکنه. شما به حداقل ۷ - ۸ هفته نیاز داری که صبح ۷ پاشی. اولا در اینکه شب ها بیداری روزها خوابی شکی در اشتباه بودنش نیست. مشاور میگفت حتی اگر اون یک شب آخر ۱۰ شب بخوابی صبح ۷ پاشی، بازهم مغزت خوابه و کارایی حداکثرش رو نداره. شما هفته ای یک ساعت ، ساعت خوابتو شیفت بده. میتونی حتی ۳ روز نیم ساعت باشه!!! کار سختیه؟ دانشمندان معتقدند که توی ۴۰ شبانه روز عادت خواب آدم شکل میگیره. شما ۶۰ روز رو بزار واسه شیفت دادن، بعد از اون خودت سر ساعتی که میخوای پاشیده میشی. Big Grin

تضمینیه. خودم امتحان کردم. اگه پاسخ نداد پولتو پس بگیر Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , H3NGAM3H , Xilinx , sara_sb92 , آرمین
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ
مرسی مازیار جان. اما اگه قرار باشه اینقدر طول بکشه، به خوابالودگی و کاهش درس خوندنم نمی ارزه!

آخه من این کار رو فقط تا کنکور میخوام ادامه بدمTongue بعد کنکور دوباره جغد میشمBig Grin
چون شبا خیلییی احساس آرامشو امنیت دارم و به همه کارام میرسم!

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: asusx59sr , sara_sb92
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ ب.ظ
تنظیم ساعت خواب
یه سرچ اساسی تو وب در مورد سحر خیزی و فوایدش زدم کلی اطلاعات بدستم رسید!سرچ کن!واسه من دوهفته جواب داد!ولی خب یکم سخت بود!

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , sara_sb92
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ ب.ظ
تنظیم ساعت خواب
من دو سه سال یه ساعت خاص میخوابیدم شبا، خیلی خوب بود. هر شب تا یه ربع قبل از اون ساعت خاص کاراییم مثل روز بود ولی تو یه ربع خوابم میگرفت و هیچ وقتی هدر نمی رفت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: asusx59sr , Xilinx , Amir V , sara_sb92
ارسال:
۱۷ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ ب.ظ
تنظیم ساعت خواب
شب درس خوندن مزایایی داره،مهم ترینش اینکه وعده غذایی نداره،سر و صدا و عامل مزاحمی نیست اصلا،به نظرم تغییر دادنش بیشتر به شرایط شما بستگی داره،اگر واقعا بازدهی تون خوبه ،خب با همین منوال جلو بیاید،اگر که نه تو روز هم شرایط و تمرکزتون خوبه که سوییچ کنید به روز درس خوندن و شب خوابیدن.

......
در کل بهتره ادم شب رو بخوابه و روز به فعالیت بپردازه و این هم توصیه شده.
اگر تو این بازه زمانی شما اینجور صلاح دونستید و راحتید اشکالی نداره ادامه بدید .

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ق.ظ
RE: تنظیم ساعت خواب
به نظر من براتون مشکل پیش میاد ، مخصوصا روز کنکور که باید ساعت ۷ سرجلسه باشید .
شما میتونی یه چندروزی ساعت ۶ نخوابید و خودتونو سرگرم بکنید که حسابی خسته بشید بعد هم ساعت ۸ یا ۹ شب برید بخوابیدو صبحش ساعت ۶ بیداربشید ، اگه تونستید یه بیست روزی تحمل کنید دیگه عادت میکنید .( راستش من یه مطلبی خوندم مبنی براینکه آدم حدود بیست روز طول میکشه تا به یک چیزی عادت بکنه ) .
ارسال: #۱۰
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط Xilinx.)
تنظیم ساعت خواب
متنفرم از این حالت.
خواب فقط خواب شـــــب
-----------------------
وقتی خودم به این مشکل دچار میشم از روشی که asusx59sr گفتند استفاده میکنم.
یا حتی شده یک روز کاملا درس نمیخونم و خودم رو سرگرم(که معمولا باید اون ساعت رو از خونه برم بیرون) میکنم که نخوابم (خصوصا وقتی به ساعتی که در روز قراره به مدت ۶ ساعت یا بیشتر بخوابم، نزدیک میشم) اگه طمع کنم و اون روز بخوام با درس خوندن نخوابم، معمولا یه هفته طول می کشه/
ولی ساعت خواب کاملا یک عادته به نظرم میشه توی ۳روز تغییرش داد
شب بیدار بودن به خاطر مصرف نکردن غذا باعث میشه پوست زودتر پیر بشه و... خیلی چیزه خوبی نیست

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال: #۱۱
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۴۴ ق.ظ
با سمیرا موافقم. به روز کنکور فکر نکرده بودم... با اینکه اصلا دوس ندارم روز درس بخونم اما ظاهرا اوضام خیلی خرابه...

احتمالا از فردا طبق روش مازیاز، هر روز یه ساعت زودتر بیدار میشم. به نظر این از همه راحتتره و فشار کمتری روت میاد.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara_sb92
ارسال: #۱۲
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۲۸ ق.ظ
RE: تنظیم ساعت خواب
اینکار فقط ۲ روز زمان میبره. چون خودم هم اینکار رو انجام دادم میگم.
اون روزی رو که تصمیم می گیرین این عادتو تغییر بدین مشخص کنین.
سعی کنین در طول روز ( ترجیحا بعد از ظهر ) یه چرت ۱ ساعته یا ۲ ساعته بزنین اگه نشد هم مهم نیست.
حالا تا صبح طبق عادتون بیدارین.
صبح یه قهوه یا ۲ تا چایی بخورین.
اینجاش مهمه که بعدش نشینین درس بخونین یا برین تو اتاقتون بلکه برین بیرون مثلا تو خیابون قدم بزنین یا برین پارک یا به هر حال هر کاری که مایلین انجام بدین ولی تو خونه نمونین یا نرین تو کتابخونه درس بخونین چون اصولا خواب آلودگی ۱یا ۲ ساعت اولش سخته و وقتی این مرحله گذشت تبدیل به بی خوابی میشه.
موقع ظهر که برگشتین اگه خوابتون گرفت یه چرت ۱ ساعته بزنین و بعدش بیدار بشین واگه خوابتون نگرفت دیگه تا شب نخوابین .تا ۱۲ شب بیدار باشین حالا به هر نحوی. فرضا اگه موقع کتاب خوندن خوابتون می گیره برین فیلم نگاه کنین تا بیدار بمونین.۱۲ شب بگیرن بخوابین و ساعتو رو ۷ صبح تنظیم کنین.
دیگه عادتون عوض شده. دیگه تا کنکور همیشه همون ۱۲ بخوابین و حتی یه روز هم تا صبح بیدار نمونین.
من بارها با این روش عادت خوابمو ۲ روزه تغییر دادم. مطمئن باشین جواب میده.

مرد زندانی می خندید..
شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما...
راستی زندان کدام سوی میله هاست؟

ارنستو چه گوارا
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , H3NGAM3H , sara_sb92 , Amir V , Xilinx
ارسال: #۱۳
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۰۲ ب.ظ، توسط Amir V.)
تشکر بابک جان.
امروز ۳ساعت زودتر یعنی ساعت ۱۲ بیدار شدم. یه چایی زدم بعدم یه دوش گرفتم. الان توپم. میخوام درس بخونم. دیشب هم یه لیوان دوغ مشتی خوردم چرتم گرفت زودتر خوابم برد.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara_sb92
ارسال: #۱۴
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۶:۲۷ ب.ظ
تنظیم ساعت خواب
منم سیستمم اینجوریه . اما راضی هستم حال می کنم
اتفاقا واسه کنکور کارشناسیم هم به این صورت عمل کردم و نتیجه خوبی گرفتم... فقط ۱هفته ۲ هفته مونده به کنکور سعی کن روال رو عادی کنی.
اما اگه نمی خوای اینجوری ادامه بدی از امشب هر شب ۳۰ دقیقه زودتر برو تو رختخوابت از اونور صبح ۳۰ دقیقه زودتر بیدار شو...
اگه نمی تونی از فردا ساعت ۹ بیدا شو تو طول روز یکم فعالیت هم بکن ۱ساعت برو دچرخه سواری شب خسته میشی ۱۱ -۱۲ میری میخوابی ... من تابستون کار که میکردم خسته میشدم ۱۱ خوابم می برد...
ولی این سیستم جغدی هم عالم خودشو داره....
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara_sb92 , Amir V
ارسال: #۱۵
۱۹ آبان ۱۳۹۱, ۰۵:۵۸ ب.ظ
تنظیم ساعت خواب
سلام. من با روش آقای asusx59sr موافقم و همین پیشنهادو دارم. اگه آروم عوضش کنی خیلی بهتره.
به نظرم یک روز در میان نیم ساعت زودتر بخواب. یعنی روز اول نیم ساعت و روز دوم مثه روز اول. روز سوم نیم ساعت زودترو ...
بعد از ۱۶ روز هشت ساعت زودتر بیدار میشی و برات عادت هم شده.
داری تلاش می کنی و قراره نتیجه بگیری پس عاقلانه است که به فکر ساعت خوابت باشی.
موفق باشی

کنکور تنها راه واسه منه!Blush من می تونم. Cool
+++++++++++++++++++++++++++++++++++
نیلوفر گلی که توی مرداب رشد می کنه و گل میده، تا ثابت کنه در بدترین شرایط هم میشه بهترین بود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خوابگاه sinbadcity ۳ ۵,۱۴۹ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۲:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: bita.z
  دانشگاههای تهران خوابگاه واسه ارشد میدن؟هزینشون چه قدره حدودا؟ شیرین۱۹۹۳ ۶ ۵,۹۰۵ ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  درخواست راهنمایی در مورد خوابگاه Amirhosseinam ۱ ۲,۹۵۶ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: edward71
  درخواست دراهنمایی برای گرفتن خوابگاه خودگردان یا خونه تهران matinpf ۶ ۶,۳۵۱ ۱۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  سوال در مورد شهریه نوبت دوم شهید بهشتی و خوابگاه Shine_20 ۱ ۳,۴۰۰ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  مشکل جدی خوابگاه های شبانه دانشگاه های تهران Happiness.72 ۶ ۵,۳۷۵ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اولویت خوابگاه با رتبه های برتر؟ (شهید بهشتی - خوارزمی - شیراز) ya3ya6 ۱ ۲,۳۰۸ ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  دستگاه ساعت حضور و غیاب Suprema face Station fafaferdos ۰ ۱,۹۱۴ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos
Question خوابگاه علوم و تحقیقات new_collegian ۳ ۹,۴۹۲ ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  بهترین ساعت‌های هوشمند مجهز به سیستم‌عامل Android Wear frnk71 ۰ ۲,۳۶۸ ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: frnk71

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close