زمان کنونی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[تست] سوال ۶ کنکور ۸۲

ارسال:

jaroon پرسیده:

[تست] سوال ۶ کنکور ۸۲

سوال ۶ سال ۸۲ گقته با در نظر گرفتن ارنباط بخش ELSE با تزدیکترین THEN بگید این گرامر LL(!) یا SLR است؟
s->if BE then ST EP
ST->other
BE->be
EP->else ST
EP->LOMBDA

من فکر میکنم هیح کدوم نیست اما تو کتاب راهیان گفته هر دو هست
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

hatami پاسخ داده:

[تست] سوال ۶ کنکور ۸۲

چرا همچین فکری میکنید . follow ep که اشتراکی ندارد پس ll(1 )بودنش درسته

۰
ارسال:

mfXpert پاسخ داده:

RE: [تست] سوال ۶ کنکور ۸۲

(۰۴ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ)jaroon نوشته شده توسط:  سوال ۶ سال ۸۲ گقته با در نظر گرفتن ارنباط بخش ELSE با تزدیکترین THEN بگید این گرامر LL(!) یا SLR است؟
s->if BE then ST EP
ST->other
BE->be
EP->else ST
EP->LOMBDA

این گرامر دارای ابهام هست اما وقتی تو صورت سوال گفته شده که هر else با نزدیکترین then ارتباط داره ابهام گرامر رو از بین برده و اگه با توجه به همین موضوع جداول ‍پارس LL1 و SLR1 رو بکشید میبینید که هیچ خانه ای از جدول پارس دارای دو قاعده نیست پس این گرامر هم LL1 هست و هم SLR1

۰
ارسال:

meshkat پاسخ داده:

RE: [تست] سوال ۶ کنکور ۸۲

[quote='jaroon' pid='11896' dateline='1295878137']
سوال ۶ سال ۸۲ گقته با در نظر گرفتن ارنباط بخش ELSE با تزدیکترین THEN بگید این گرامر LL(!) یا SLR است؟
s->if BE then ST EP
ST->other
BE->be
EP->else ST
EP->LOMBDA

[/quote
در این سوال در مورد تجزیه گر سوال شده و نه گرامر
این گرامر مبهم است بنابر این نهLL1 و نه SLR1است ولی میتونم تداخل‌ها رو دستی بر طرف کنم و تجزیه گرLL1 و SLR1 داشته باشم بنابر این نیازی نیست تغییری در گرامر بدهم و با توجه به semantic‌ی که در صورت سوال گفته شده (elseمال نزدیکترین then)با توجه به این میشه از هر دو تجزیه گر استفاده کرد و تداخل‌ها رو به صورت دستی برطرف کرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۶۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بهترین کتاب (ها) آموزش و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم برای کنکور ارشد AreF95 ۶ ۱۲,۶۱۰ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shahbaz222
  کلاس خصوصی حل تست های کنکور zeynaab ۰ ۱,۷۱۸ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: zeynaab
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۴۱۸ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  سوال و ابهام در مورد تست گسسته ۹۵ آیتی Mehdi.Sarf ۳ ۳,۱۴۶ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷ sMohammad ۳ ۳,۰۰۵ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  حل تست سوال ۱۲۱ هوش ۹۴(بخش استنتاج در منطق مرتبه ی اول) mahyamk ۱ ۲,۳۴۰ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: M a h d i
  سوال ۲۲ فصل اول تست های شبکه دکتر حقیقت (گذردهی) خندوانه ۱ ۱,۴۲۳ ۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  تست تالیفی دکتر حقیقت | سوال ۱۴ و ۱۵ | سویچینگ مداری و بسته ای Happiness.72 ۳ ۱,۶۴۴ ۰۵ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shamim1395
  معرفی کتاب کنکور و تست برای دروس سیستم عامل پیشرفته و شبکه های پیشرفته amirhacker ۲ ۴,۶۴۸ ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: amirhacker

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close