زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی زمینه های پژوهشی اساتید در دانشگاه های مختلف

ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط admin.)
معرفی زمینه های پژوهشی اساتید در دانشگاه های مختلف
سلام

طی این چند روز بحث هایی رو شاهد بودیم در مورد اینکه چه زمینه هایی در هر دانشگاهی کار میشه و اینکه آیا دانشگاه های مختلف در این زمینه ها قوی هستند یا نه. من فکر کردم بهتر باشه یه چنین بخشی به این قسمت اضافه بشه تا بچه های مختلفی که الان در دانشگاه ها مشغول هستند اطلاعاتشون رو با بقیه با اشتراک بذارن تا دوستان بتونن بر این اساس هم تصمیم گیری کنند.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , good-wishes , Fardad-A , - rasool - , cpu193 , x86 , equilibrium , M*Gh
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ ب.ظ
RE: معرفی زمینه های پژوهشی استاتید در دانشگاه های مختلف
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۲:۵۰ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  سلام

طی این چند روز بحث هایی رو شاهد بودیم در مورد اینکه چه زمینه هایی در هر دانشگاهی کار میشه و اینکه آیا دانشگاه های مختلف در این زمینه ها قوی هستند یا نه. من فکر کردم بهتر باشه یه چنین بخشی به این قسمت اضافه بشه تا بچه های مختلفی که الان در دانشگاه ها مشغول هستند اطلاعاتشون رو با بقیه با اشتراک بذارن تا دوستان بتونن بر این اساس هم تصمیم گیری کنند.

سلام من هم دقیقا یه همچین سوالی دارم، ینی اینکه در حال حاظر مقالات ISI بیشتر روی چه موضوعاتی دارن مانور می دن ؟ چند وقت پیش یه کتاب به اسم برنامه ریزی عالم (مقدمه ای بر رایانش کوانتومی...) ترجمه دکتر میثم تهرانی نوشته ی ست لوید ( Programming the Universe: A Quantum Computer Scientist Takes on the Cosmos) Seth Lloyd رو میخوندم که کلا در مورد کامپیوتر های کوانتومیو از اینجور چیزا بود و طرف گفته بود که الان ما یه همچین کامیپیوتری ساختیم ولی سرعتش فعلا نسبت به کامپیوترهای معمولی خیلی پایینه و چهل سال طول میکشه تا سرعتش به PC های امروزی برسه... البته هم نویسنده هم مترجم کلا آدمای فیزیکی هستن ( خود ست لوید که مکانیک کوانتوم خونده ) به نظرتون کامپیوتر کوانتومی موضوع خوبی هست برم سراغش ؟ میشه ازش مقاله ISI در آوورد یا نه موضوع خَزی هست به قول خودمون ؟ البته نمی دونم اصلا کامپیوتر کوانتومی موضوع محسوب میشه یا نه Blush ? (شماهایی که ارشدتون رو گرفتید لطفا بگید موضوع پایان نامتون چی بوده تا یه مقدار روشتن بشیم) ممنون
۰
۰
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط equilibrium.)
RE: معرفی زمینه های پژوهشی استاتید در دانشگاه های مختلف
اطلاعات من در حد برخورد با برخی اساتید یا کنجکاوی های اجباری بوده که داشتم؛
آقای دکتر بیگی: شخصیت آرام و متینی دارند؛ اصلی ترین زمینه کاری ایشون یادگیری ماشینه؛ به طور خاص تر آتاماتای یادگیر سلولی (اگه پروفسور میبدی پدر این علم در ایران باشن آقای بیگی فرزند خلفشون در این زمینه ان)، تشخیص الگو، الگوریتم های هیوریستیک (مثل GA، PSO ...) و مسائل بهینه سازی، یادگیری های با/بدون نظارت، و تا حدودی داده کاوی؛ علاوه بر اینها در زمینه شبکه (به خصوص سنسور و موبایل) هم کار میکنن به ویژه مباحث یادگیری در این محیطها؛
اگه اشتباه نکنم ایشون حوالی سال ۸۵ یا ۸۶ دکتری رو تموم کردن و هیئت علمی شدن و دانشیار شدنشون در این مدت نسبتا کم نشون میده در زمینه هایی که کار میکنن و ورود به مسائل تازه این حوزه ها کاملا مسلطن؛

(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۳:۰۷ ب.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  سلام من هم دقیقا یه همچین سوالی دارم، ینی اینکه در حال حاظر مقالات ISI بیشتر روی چه موضوعاتی دارن مانور می دن؟
...
به نظرتون کامپیوتر کوانتومی موضوع خوبی هست برم سراغش؟ میشه ازش مقاله ISI در آوورد؟

سلام
بنظرم سوالتون یکم ایراد نگرشی داره، هرچند ایراد نگارشی و املایی هم داره (:
تفاوت اصلی یه مقاله ISI با یه مقاله علمی پژوهشی (یا کنفرانسی) در چگونگی present کردن مطالبه؛ یعنی شما روی هر موضوعی کار کنید بسته به پشتکار و دقتی که به خرج میدید میتونید چندین مقاله خوب علمی پژوهشی یا ISI در بیارید و یا یه موضوع خوب و داغ رو سوخت کنید! در کل در بین موضوعات تحقیقاتی رشته ما، محاسبات کوانتومی فعلا یه جورایی محجور مونده! علتش هم در صحبت خودتون مشهوده؛ هنوز کامپیوتر کوانتومی ساخته نشده که بشه روش موضوعات متنوع تعریف کرد که از این حیث این زمینه کاری کمی شبیه محاسبات نورمبناست؛ پنج شش سال پیش این دو تا زمینه کاری یه موجی انداختن و الان تا حدودی فروکش کردن (حداقل در موضوعات اساتید داخل اینطور بوده)؛ فعلا اساتید زیادی به سمت بیواینفورماتیک و کلاد رفتند؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , Lonely Palm , diligent , azad_ahmadi , انرژی مثبت , luna , barankhanom

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۴ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۵۱۳ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۶۴ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  زمینه تحقیقاتی برای سمینار و پایانامه ارشد iman ۲۹۱ ۱۸۴,۲۳۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۴۰,۱۲۴ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۴۹ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۴۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  معرفی استاد در دیتاماینینگ و بیگ دیتا heelii ۱ ۲,۱۷۴ ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close