زمان کنونی: ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تقسیم فرکانس در مدارات سنکرون و آسنکرون

ارسال:

armin_b00ter پرسیده:

توی کتاب پوران واسه ی تقسیم فرکانس یه روش کلی بیان شده که به نظر منطقی میاد. ولی توی کتاب مقسمی برای مدارات آسنکرون استاندارد پیمانه ای اومده واسه پیمانه ی زوج و فرد فرمول گفته و جوابی که ازش به دست میاد با جواب روش پوران متفاوته. حالا دوستانی که اطلاع دارن کدومش درسته ؟؟؟؟ Huh
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

farhadk پاسخ داده:

RE: تقسیم فرکانس در مدارات سنکرون و آسنکرون

یه مثال بزن و روش حلتو بگو.
اگه شکل هم ضمیمه کنی بهتر می شه جواب داد.

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

روش حل این طوره که اول مدارو تحلیل می کنی و حلقه ی شمارش رو پیدا می کنی که به چه صورت هست مثلا ۱->2->3->1 . بعد واسه هر FF نگاه میکنی چند بار از صفر به یک رفته و این تعدادو تقسیم به تعداد اعضای حلقه ی شمارش می کنی و در کلاک ورودی ضرب می کنی.اگر دیاگرام زمانیو نگاه کنی واسه همچیم مدارایی کاملا راه حل معقولیه و در همه ی مسائل می تونی ازش استفاده کنی ولی مقسمی یه مشت فرمول گفته که در بعضی موارد جوابش متفاوته. ولی به نظر من این روش درسته. حالا آیا حالت خاصی داره این روش یا نه ؟ به نظر من که میشه واسه ی همه ی مدارات ترتیبی چه سنکرون و چه آسنکرون ازش استفاده کرد.Huh
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

farhadk پاسخ داده:

من روش محاسبه در کتاب پورانو می دونم. گفتم مثال یا شکل بگذارین تا بتونیم بحث کنیم که مقسمی اشتباه گفته یا نه.

یه نکته ای میگم شاید به مشکل شما مربوط باشه.
اصولا بعد از پایان شمارش باید شمارنده به ابتدای جایی که از اول میشمرد برگرده.
پس یه مدار میگذارن تا شمارنده به ابتدای شمارش برگرده. در مدارن آسنکرون این شماره آخر که باعث می شه شمارنده به اول برگرده شمارش نمی شه. ولی در مدار سنکرون شمارش می شه.
مثلا اگه قراره از ۰ تا ۷ بشمره که پیمانه ۸ هست.
مدار آسنکرون وقتی به شماره ۸ می رسه به صفر بر می گرده.ولی خود هشتو نمی شمره. پس باید فرکانس تقسیم بر ۸ بشه (۰ تا ۷)
مدار سنکرون وقتی به شماره ۸ می رسه به صفر بر می گرده.ولی خود هشتو می شمره. پس باید فرکانس تقسیم بر ۹ بشه (۰ تا ۸)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

آخه این یه چیز کلیه. مثالم زیاده. من فقط می خواستم بدونم این روش پوران همه جا درسته یا نه.
این نکته ای هم که گفتید به نظرم درست نمیاد. وقتی که ۳ تا FF داریم چجوری ۸ رو می شمریم ؟ منظورتون اینه که دوبار ۰ یا ۸ رو می شمریم ؟؟ یا به خاطر clear سنکرون این حرفو می زنید ؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

farhadk پاسخ داده:

(۱۵ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۰۰ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  آخه این یه چیز کلیه. مثالم زیاده. من فقط می خواستم بدونم این روش پوران همه جا درسته یا نه.
این نکته ای هم که گفتید به نظرم درست نمیاد. وقتی که ۳ تا FF داریم چجوری ۸ رو می شمریم ؟ منظورتون اینه که دوبار ۰ یا ۸ رو می شمریم ؟؟ یا به خاطر clear سنکرون این حرفو می زنید ؟
من روش مقسمی رو ندیدم. ولی فکر نمی کنم روش پوران تضادی باهاش داشته باشه.
به خاطر مداری که clear رو پیاده سازی می کنه.
من عدد هشتو فرضی گفتم.
مثلا ۰ تا ۱۵ شما حساب کن.
در آسنکرون وقتی به ۱۶ میرسه صفر می شه ولی خود ۱۶ شمارش نمیشه. پس فرکانس تقسیم بر ۱۶ می شه و این فرکانس برای آخرین فلیپ فلاپ هست یعنی عدد با مقدار بزگتر.
در سنکرون وقتی به ۱۶ میرسه صفر می شه و خود ۱۶ شمارش میشه. پس فرکانس تقسیم بر ۱۷ می شه و این فرکانس برای آخرین فلیپ فلاپ هست یعنی عدد با مقدار بزگتر.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تقسیم برای محاسبه کد افزونه چرخشی (CRC) Sanazzz ۴ ۶,۳۰۳ ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  شبکه معنایی تقسیم شده در هوش rezahe73 ۰ ۱,۱۷۰ ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: rezahe73
  تقسیم افراد به دو تیم ss311 ۲ ۱,۶۷۲ ۱۲ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تشخیص بیت باارزش-مدارات ترتیبی Sepideh96 ۱ ۱,۶۷۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: msour44
  تقسیم در جبر رابطه ای Ella ۱ ۲,۰۶۸ ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Ella
  درخواست چند تست مدارات دیجیتال ۴۴۰۰۰۰ ۱ ۱,۹۸۲ ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: ۴۴۰۰۰۰
  مدارات آسنکرون hichsoft ۴ ۲,۵۸۱ ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ ۱۰:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  سوال مهندسی کامپیوتر دولتی ۸۲ ( مبحث فرکانس ) jionelmessi ۱ ۱,۸۴۹ ۰۹ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سوال از روش تقسیم و غلبه kamal3401 ۳ ۵,۲۸۱ ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  طراحی مدارات ترتیبی سنکرون- مکاترونیک۸۵ dokhtare payiz ۳ ۱,۸۵۴ ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close