زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالاتی پیرامون مسئله خوشه بندی در شبکه های حسگر بیسیم

ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۶:۱۳ ب.ظ
سلام دوستان
راستش من دنبال کد پیاده سازی شده ی دو الگوریتم مشهور خوشه بندی شبکه های سنسور بیسیم هستم که معروفند به الگوریتم های LEACH و HEED. البته کد الگوریتمشون رو توی نرم افزار متلب می خوام توی گوگل هم جست و جو کردم اما به نتیجه ی درست حسابی ای نرسیدم که کد صحیح این الگوریتم ها رو توی متلب گذاشته باشن
پس اگر دارید کد الگوریتمشون رو ممنون میشم محبت کنید و در اختیار من قرار بدید
حتی اگر کد هر الگوریتم خوشه بندی دیگه ای هم دارید که بتونید در اختیار من قرار بدید ممنون میشم
دومین درخواستم هم اینه که من در نهایت باید یه پلات مشابه این شکل رسم کنم ( نه مشابه نمودارا، منظورم از واژه ی مشابه اینه که چند نمودار در یک پلات رسم بشه که مقایسه ای باشه از الگوریتم های مختلف)

[تصویر:  152540_1_1379086681.png]

این کار رو چطوری میشه انجام داد؟ من خیلی از سوالات این بخش رو توی مانشت مرور کردم معمولا دوستانی که خوب بلدند سریع ارجاع میدن به help متلب ... اگر می خواین ارجاعم بدین به اونجا حداقل بگین کجای help کتابخونه پلاتش هست؟ ممنون میشم

و آخرین سوال، مزیت شبیه سازی wsn ها توی NS نسبت به متلب چیه؟ آیا مزیت خاصی داره؟ کاری هست که بشه توی NS انجام داد و توی متلب نشه انجام داد؟
سپاسگذارم

The best defense against logic is ignorance
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ ب.ظ
سلام

بهتره یه سری به انجمن حسگر بزنید ،اونجا کد متلب چند تا از الگوریتم های خوشه بندی رو می تونید پیدا کنید در ضمن در مورد شبیه سازهای مختلف ومزیت هاشون وبرتری هاشون نسبت به هم بحث شده .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm
ارسال:
۱۷ دى ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
RE: سوالاتی پیرامون مسئله خوشه بندی در شبکه های حسگر بیسیم
ممنونم از راهنمایی تون
کدی که اونجا برای الگوریتم LEACH گذاشته بودن رو گرفتم، این الگوریتم LEACH -C هست خود LEACH نیست، چون وقتی که داده های مقاله ای که خود LEACH رو پیاده سازی کرده بهش میدم نتایجی کاملا متفاوت با نتایج نویسنده برمی گردونه
البته همین هم بدردم می خوره و خوبه برای مقایسه
یه جا یه کد جاوا برای LEACH گذاشته بودن به همراه خود شبیه ساز جاوا ( Jsim ) که اون الگوریتمش صحیح کار می کرد
برای رسم نمودارا هم یه فایل pdf پیدا کردم که خوب بود و بدرد خورد
Learning-Matlab.pdf
اندازه فایل: ۸۹۷/۵۹ KB

The best defense against logic is ignorance
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عاصفه
ارسال:
۰۹ آبان ۱۳۹۴, ۰۸:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۴۵ ب.ظ، توسط NULL!.)
Question RE: سوالاتی پیرامون مسئله خوشه بندی در شبکه های حسگر بیسیم
سلام

من تقریبا یک هفته ای هست که باید عملکرد الگوریتم Leach رو متوجه بشم که چکار میکنه.
طی مطالعه روند این الگوریتم، چند تا سوال برام بوجود اومده که بنظرم ساده باشن، اما برای من مبهمه.
اگر قبلا این بحثو کار کردید، اگه ممکنه در موردشون راهنمایی کنید.

سوال ها:

تقریباً همون ابتدای بحث چند تا عبارت وجود داره که تا جایی که متوجه شدم در مورد مصرف انرژی یا اتلاف انرژی هست، بصورت زیر:

Eelec = 50nJ/bit
Eamp = 100pJ/bit/m2 = 0.1nJ/bit/m2

واحدهای nJ/bit در عبارت اول و pJ/bit/m2 در عبارت دوم چی میگن؟ چرا واحد عبارت دومی سه تا "/" داره؟ اینو میشه به صورت ریاضی بیان کرد یا صرفا جهت بیان یه مفهوم استفاده شده؟

در مورد تعریف خوده Eelec و Eamp هم چیزی که برداشت کردم به این صورته:
Eelec: اون مقدار انرژی ای هست که به ازای ارسال یا دریافت داده مصرف میشه (مثله یه مقدار پیش فرض هست).
Eamp: بنظرم برای ارسال داده، علاوه بر اون انرژیه پیش فرضی که برای ارسال داده مصرف میشه، بخاطر فاصله هایی که وجود داره، باید یه مقدار انرژی دیگه هم جهت تقویت ارسال داده، مصرف بشه؛ که این انرژی رو تحت عنوان انرژی مصرفی تقویتی (یا تقویت کننده) معرفی میکنن.
این تعریفایی که گفتم درست بودن؟ تعریف دقیقشون چیه؟

سوال آخر اینکه توی واژه‌ی Eelec، آیا E به معنای انرژی و elec به معنای electronics هست؟ اگه نه، اینا سرواژه‌ی چه کلمه‌هایی هستن؟

اگه ممکنه لطفاً راهنمایی کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۰ آبان ۱۳۹۴, ۰۹:۳۸ ب.ظ
پاسخ سوال قبلی (بهترین پاسخ فعلی)
پاسخ سوالا، تا جایی که متوجه شدم، بصورت زیر هست:

Eelec: مقدار انرژی ای که برای فعال سازی مدارات الکترونیکی جهت ارسال یا دریافت داده مصرف میشه.
E سرواژه‌ی Energy و elec سرواژه‌ی electronics هست.

Eamp: مقدار انرژی ای که برای فعال سازی مدارات الکترونیکی تقویت کننده‌ی توان، جهت ارسال (انتقال) داده مصرف میشه.
این E رو با اپسیلون کوچیک (ε) نمایش میدن که نمیدونم دلیلش چیه!
amp: سرواژه‌ی amplifier (تقویت کننده) هست. توی یه دیکشنری کلمه‌ی amplifier به صورت زیر هم تعریف شده:
مدار الکترونیکی‌ای که قدرت یک سیگنال را افزایش می‌دهد.

واحدهای nJ/bit در عبارت اول و pJ/bit/m2 در عبارت دوم چی میگن؟
تا جایی که متوجه شدم
Eelec = 50nJ/bit به معنای اینه که ۵۰ نانو ژول، انرژی، به ازای هر بیت داده، مصرف میشه.
و
Eamp = 100pJ/bit/m2 = 0.1nJ/bit/m2 به معنای اینه که ۱۰۰ پیکو ژول، انرژی، به ازای هر بیت داده، در فضای متر مربع، مصرف میشه. برای یکسان سازی واحدها هم (از پیکو به نانو) در نهایت عدد مورد نظر، تقسیم بر ۱۰۰۰ شده!

اگه موردی اشتباه یا ناقص بود، اگه ممکنه، اطلاع بدید تا اصلاحشون کنم.
مرسی
۰
۰
ارسال:
۱۲ آبان ۱۳۹۴, ۱۰:۱۸ ب.ظ
Eamp = 100pJ/bit/m2

اینو یه جا دیدم به صورت زیر نوشته بود (بصورت ریاضی):
۱۰۰pJ/bit*m2

اون اپسیلون هم سه تا فرضیه در موردش دارم که چرا Eamp رو با εamp نمایش میدن!

۱- صرفاً یه نماده (که این خیلی دقیق تره، چون باز یه جا دیدم که Eelec رو هم با εelec نمایش داده بود.
۲- یادمه تو ریاضی اپسیلون بیانگر یه عدد خیلی کوچیک بود. شاید به این دلیل که مقدار انرژی مصرفی خیلی کمه، اونو با اپسیلون نمایش میدن.
۳-شایدم فقط بخاطر شباهتش به E از ε استفاده شده و هدف این بوده که نماده مصرف انرژی برای دو واحد مختلف، متفاوت باشه.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۶۱۰ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۲۱ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  کمک به حل مسئله Moha33 ۰ ۱,۱۱۸ ۰۵ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Moha33
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۷ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۰۴ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بحث و بررسی پیرامون بیگ بنگ و شکل گیری حیات marvelous ۳ ۵۹ ۰۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  پکهای آموزشی دوره های شبکه SamanehRashvand ۱ ۲,۶۸۹ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۵,۸۳۶ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۰۸۹ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Lightbulb کتاب شبکه های کامپیوتری دکتر حقیقت marvelous ۴ ۵,۱۰۱ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close