زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا بعضی ها زیاد درس میخوانند و کم نتیجه میگیرند!؟

نظرسنجی: چرا بعضی ها زیاد درس میخوانند و کم نتیجه میگیرند!؟
پایه ضعیف
عدم اعتماد به خود
انتخاب اشتباه منابع
اکتفا به منابع کنکوری
نداشتن مرور کافی
عدم خلاصه برداری درست
عدم مرور کنکور های پیشین
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال:
۰۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط عزیز دادخواه.)
گاهن (اغلب) با برخی افراد برخورد میکنیم که اظهار میکنند بسیار درس خوانده و با وجود ساعات مطالعه زیاد و منابع مناسب ( با همین منابع دیگران رتبه یک رقمی کسب کرده اند) اما نتایج فاجعه باری بدست آورده اند! و این قضیه برای ما پشت کنکوری ها(لااقل برای من) دغدغه ها و نگرانی هایی به وجود آورده. آیا روش درس خواندنشان مناسب نبوده؟ در کمال شگفتی بیشترشان تقریبن از تمام اصول صحیح درس خواندن بهر برده اند(خلاصه برداری،مرور تست سالهای قبل و غیره). به نظر شما مشکل از کجاست؟
۶
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , parvin333 , d_felfelak
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۷ ق.ظ، توسط aatwo.)
RE: چرا بعضی ها زیاد درس میخوانند و کم نتیجه میگیرند!؟
(۰۹ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۱۴ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  گاهن (اغلب) با برخی افراد برخورد میکنیم که اظهار میکنند بسیار درس خوانده و با وجود ساعات مطالعه زیاد و منابع مناسب ( با همین منابع دیگران رتبه یک رقمی کسب کرده اند) اما نتایج فاجعه باری بدست آورده اند! و این قضیه برای ما پشت کنکوری ها(لااقل برای من) دغدغه ها و نگرانی هایی به وجود آورده. آیا روش درس خواندنشان مناسب نبوده؟ در کمال شگفتی بیشترشان تقریبن از تمام اصول صحیح درس خواندن بهر برده اند(خلاصه برداری،مرور تست سالهای قبل و غیره). به نظر شما مشکل از کجاست؟

چون خیال میکنند درست درس میخونند اما اینطور نیست درست درس نمی خونند

drink 8 glasses of water a day

۷
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , good-wishes , fateme66
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  درست درس نمی خونند
همرو که تیک زدی ... Smile

*الا بذکرالله تطمئن القلوب*
۱
۱
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  
چون خیال میکنند درست درس میخونند اما اینطور نیست درست درس نمی خونند

نه همیشه هم اینطور که شما میگید نیست
وقتی قرار باشه علاوه بر اینکه تمام دونسته هاتو طی ۳ ۴ ساعت روی کاغذ بیاری، هیجاناتت هم کنترل کنی
کنکور فقط سنجش علم نیست که هر کسی نتیجه نگرفت نتیجه این باشه که خوب درس نخونده
خیلی چیزای دیگه هم هست
اگر خوب درس نخونی که عاقبت کار مشخصه اما وقتی درس خوب خوندی تازه اول کاره که بتونی طی اون ۳ ۴ ساعت روی خودت کنترل داشته باشی که بتونی از دونسته هات استفاده درست بکنی، اگر نتونی روی خودت کنترل داشته باشی با کسی که خوب نخونده هیچ فرقی نداره
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , shima_24 , azad_ahmadi , انرژی مثبت , Mänu , good-wishes , ida_isp , fateme66 , Bache Mosbat , M.Amin.M , pouri_sb , عزیز دادخواه , comp_s , d_felfelak
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ب.ظ
بنظر من زیاد خوندن اصلا ملاک خوبی برای نتیجه نگرفتن نیست. فهمیدن موضوع خیلی مهمتره. یه مثال ساده. من کامپایلر رو دانشگاه با ۱۰/۵۰ پاس کردم. استاد خوبی نداشتیم (۱۰/۵۰ از اون استاد به منزله ۱۶ ۱۷ بود برای ما)، من از کامپایلر چیزی یاد نگرفتم. برای کنکور امسال هم خودم کامپایلر رو شروع کردم به خوندن.(از رو پیام نور و آل شیخ) علاقه زیادی داشتم به بحثش. وهمین باعث شد از ۳سوال کامپایلر من ۲تارو بزنم(درست) و یک سوال هم نرسیدم جواب بدم. درکل می خوام بگم فهمیدن مطلب خیلی باارزش تره. امسال معماری کامپیوتر ساده بود الحق اما من بعضی مطالب رو نفهمیده و یا اشتباه درک کرده بودم. مثلا همین سوال حافظه نانو، خب هرکسی که اون بحث رو فهمیده باشه اون تست کار ۱دقیقه هم نیست. بنظر من فقط مشکل نفهمیدن و اشتباه فهمیدنه. و البته کم تست زدن و این تفکر غلط که اگه من مبحث رو کامل بلد باشم می تونم سر جلسه هر تستی رو بزنم. اما واقعیتش اینطور نیست. همونطور که همه دیدیم.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۱۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Mänu , Engineer , H3NGAM3H , good-wishes , M.Amin.M , عزیز دادخواه , m@hboobe , EhsanChess
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۰ ب.ظ
باید برای موفق شدن همه رو با هم داشت
منبع خوب، درک صحیح،مرور، اعتماد به نفس ،............
ولی نکته مهم اینجاست که این ها شرط لازم هستند نه کافی
بخش مهم کنکور عملکرد سرجلسه است
با قاطعیت میشه گفت اگه در حد عالی هم بلد باشی
ولی سر جلسه به هر دلیلی نتونی
ازدانسته هات استفاده کنی
اون موقع است که شمایی که خوب خوندی با کسی که متوسط خونده هیچ فرقی نداری
شرایط سر جسه هم دقت،سرعت،ارامش، تمرکز، غلط نبودن سوالات کنکور،.....
من امسال و سال قبل دقیقا این رو حس کردم
سال پیش متوسط خونده بودم و چون سطح سوالات تقریبا بالابود، و مفهومی نتونستم نتیجه خوبی بگیرم
امسال تمام تمرکزم گذاشتم واسه دقیق خوندن،
خیلی هم پیشرفت داشتم ،و بدون اغراق بگم تسلطم به دروس عالی شد
ولی سرجلسه چون نتونستم خوب خودم جمع و جور کنم،و چند تا تست غلط سیستم و معماری منطقی وقتم زیاد گرفت
( اصرار داشتم بزنم اونا رو)
از تستهایی که ساده بود جا موندم
بنابراین امسال مثلاکسی که فقط یه دور منطقی رو خونده بود به راحتی میتونست درصد خوبی کسب کنه
پس بنابراین
رتبه قابل قبول=(منبع خوب+خوندن مناسب و دقیق+ خلاصه برداری+مرور)+(مدیریت سرجلسه+خوش شانسی+عدم اعتماد به نفس کاذب که باعث نشه اشتباه بزنی)

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , Engineer , good-wishes , عزیز دادخواه , atenaa , d_felfelak
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ ب.ظ، توسط Mänu.)
من واقعا الان حس نمیکنم اشتباهی تو کارم بوده باشه فقط آخرا یکم ناامید شدم،خسته شدم،اگه هم نتیجه بد بشه فقط میتونم بگم بقیه قوی تر بودن و باید تلاش بیشتری بکنم،نه اینکه تلاش نکردم شاید من پایه ضعیف تر بوده و باید بازم بشینم بخونم،»ن امسال روش درسوندمو تغییر دادم خیلی اشکالامو برطرف کردم،من همیشه تا میخوندم شروع میکردم به خلاصه نوشتن اما ایندفعه دور دوم خلاصه نویسی کردم،سعی میکردم ۴۵ دقیقه بخونم ،یه رب مرور اون ۴۵ دقیقه یه رب استراحت،البته واسه بعضی درسا این زمان بندی فرق میکرد،دیگه منابع هم طبق رتبه های برتر سالای قبل،بعم یکی از اشکالام این بود قبلا دنبال اشکالم نمیرفتم زیاد،اما امسال واقعا سعی کردم اشکالامو هر طوری که شدهع بر طرف کنم،نمیدونم شاید اگه رتبه خوبی نیارم خیلی چیزا به ذهنم برسه که اشتباه بوده اما واقعا الان نه

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ ب.ظ
سلام دوستان گرامی و و درود و سلام ویژه خدمت جناب فرداد و عرض ارادت های بسیار و...
عرض شود که از تاریخ عضویتم مشخص هست از قدیمی های مانشتم امسالم شرکت کردم نسبت به سال گذشته راضی بودم اما نتیجه مورد نظرم نبود فلذا
از دوستان با سابقه ایی که لااقل یکبار بیشتر از چندماه وقت گذاشتند برای ارشدشون و نتیجه نگرفتند دعوت می کنم در صورت تمایل به بنده پ.خ (پیغام خصوصی) بزنند تا بهتر وضعیتمون رو تحلیل کنیم در ضمن بنده پیشنهاد دارم درصورت تمایل باهم از هم اکنون شروع کنیم بخوندن و مطالعه (تدریجی و گروهی اما) هرکسی تمایل داشت پیام بده اینجا نباید تحلیل کنیم چون احتمال داره از لحاظ روحی برای بعضی ها مناسب حال نباشه
رشته مورد نظر بنده: ۱- فناوری اطلاعات شبکه های کامپیوتری- امنیت اطلاعات- ای تی - مهندسی کامپیوتر بجز معماری
موفق باشید
۱
۲
ارسال:
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۰۲ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۴۰ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  اینجا نباید تحلیل کنیم چون احتمال داره از لحاظ روحی برای بعضی ها مناسب حال نباشه

الان یک سال وقت هست برای کنکور ، یعنی باید بر اساس دانش خودمون و تجربیات دیگران برنامه ریزیمون رو شروع کنیم. مثلا اگه کسی بفهمه که تکیه بر منابع کنکوری برای سایرین نتایج خوبی نداشته چرا باید از لحاظ روحی مناسب حالش نباشه؟ من با شما کاملن مخالفم و فکر میکنم این تحلیلها میتونه از اشتباهاتی که ممکنه در آینده مرتکب بشیم جلوگیری کنه.
درود
در خصوص منابع کنکوری فرمایش شما متین ولی به اندازه کافی چند سال هست که در مانشت در این خصوص بحث شده و تغییر خاصی در کیفیت منابع ایجاد نشده بجز منتشر شدن کتاب تست اقای قدسی
در خصوص ۱ سال وقت ببینید اگر تا تابستون منتظر باشیم ۲ چیزی که اکنون داریم رو از دست میدیم یکیش امادگیمون هست که تاروز کنکور با خودمون اوردیم و دومیش خطر فراموشی فاجعه روز کنکور ...
گروه ما تا کنون ۲ نفر تکمیل شده و ۳ نفر دیگر نیاز هستش ۱ هفته باهم تحلیل میکنیم از اسفند ماه
برای ماه اسفند نهایتا ۱۰ ساعت مطالعه رو در هفته خواهیم داشت و استارت می زنیم تا اردیبهشت ماه که نتایج بیاد و برنامه خوبی رو انجام بدیم
تحلیل ها خیلی خوب و مناسب هستش و باید انجام بشه اما مخاطب نیز مهم هستش
در خصوص مسائل روحی بلی مشکل ساز هستش برای بعضی از دوستان که سال اولی هستند یکسری بحث ها براشون میتونه اضطراب زا باشه
موفق باشیم
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , iApp
ارسال: #۱۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۶ ب.ظ
من خیلی خوندم، تلاشم نتیجه نداد...
دارم میمیرم...
بنظر خودم بزرگ ترین اشتباهم مرور نکردن بود.
معماری رو تو مهر خوندم، دیگه کلا گذاشتمش کنار.
سر جلسه کلی باید فکر میکردم تا یادم میومد چی به چی بوده. این خیلی وقتمو گرفت.
و دوم اینکه استرس شدید داشتم.
سر جلسه ک قرآن پخش میکردن، من آروم گریه میکردم، دست خودم نبود.
نتیجه این کنکور خیلی واسم مهم بود.
واسه هدفم تلاش کرده بودم ولی نشد
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال: #۱۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  من خیلی خوندم، تلاشم نتیجه نداد...
دارم میمیرم...
درکتون می کنم
فکر می کنید تنهایی خوندن چه مقدار تاثیر منفی براتون داشته؟ در خصوص تست زدن و حل تست ایا سعی کردید خودتون رو جای طراح هر تستی که میزنید بزارید؟ خودتون تست طراحی کردید؟
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۱۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۴۲ ب.ظ
سلام
خداقوت به همگی
راستش من فکر می کنم تمام مدت درس خوندن برای کنکور یک طرفه و جلسه ی کنکور هم یک طرف.
من امسال درسهام را کامل خوندم. کنکورهای سال های اخیر را هم زدم. اکثرا هم ریاضیات رشته مون را بالای ۷۰ درصد می زدم. اما سر کنکور بعضی از درسها انقدر سوال غلط در رشته ی ما داشت که من وقتم را حداقل برای یک بار حل اونها خب قاعدتا گذاشتم ولی به جواب نرسیدم. و برای ریاضی که همیشه ۲۵ دقیقه وقت می گذاشتم با توجه به اینکه آخرین درس دفترچه مونه ۲۰ دقیقه بیشتر وقت نموند. حتی فرصت دوره هم نشد!
من نمیدونم رتبه ام خوب میشه یا نه. چون باید سوالات و کلیدها بیان تا بررسی کنم. و باز هم نهایتا منتظر نتایج موند تا قضاوت کرد.
ولی باید بگم که شرایط سر کنکور خیلی مهمه.
من که همه ی درس ها را خیلی زیاد خوندم و توی آزمون هایی که از خودم می گرفتم هم در حد انتظارم می زدم ولی سرجلسه ی کنکور دو درس را خیلی متفاوت با انتظارم زدم.
علاوه بر اینکه واقعا نمی تونم درک کنم که چرا باید هر ساله در کنکور چند سوال اشتباه باشه و وقت داوطلب تلف بشه.
در هر صورت راضی هستم به رضای خدا.
حداقلش اینه که الان به خودم نمی گم کاش تنبلی نمی کردی تا فلان درس را بهتر می زدی. حتی یک بار هم از جمعه این را به خودم نگفتم چون بسیار تلاش کردم. اگه قرار باشه که امسال بعد از این همه تلاش جای خوبی قبول نشم ترجیح می دم وارد بازار کار بشم.
ان شاءالله که همه مون موفق بشیم.

صدای همهمه می آید.
و من مخاطب تنهای بادهای جهانم.
و رودهای جهان رمز پاک محو شدن را
به من می آموزند.
۳
۱
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , m@hboobe , azad_ahmadi , biniyaz2009 , fatemehkh
ارسال: #۱۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ ب.ظ
بعضی وقت ها باید سیستم درس خوندنو تغییرات اساسی داد. یه جمله هست که میگه تغییرات کوچک نتیجه کار رو بهبود میدن ولی تغییرات بزرگ جهش ایجاد می کنن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , m@hboobe , fateme66 , nina69 , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۷ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  من خیلی خوندم، تلاشم نتیجه نداد...
دارم میمیرم...
درکتون می کنم
فکر می کنید تنهایی خوندن چه مقدار تاثیر منفی براتون داشته؟ در خصوص تست زدن و حل تست ایا سعی کردید خودتون رو جای طراح هر تستی که میزنید بزارید؟ خودتون تست طراحی کردید؟

من کلا باید تنها درس بخونم، گروهی یا حتی تو سالن مطالعه اصلا نتیجه نمیگیرم. اما رفع اشکال گروهی رو خیلی قبول دارم.
من هر درسی رو انقدر دقیق میخوندم که همیشه دوستم بهم میگفت انقد واسه یک مبحث وقت نذار نمیرسی همه رو بخونی...
در مورد اینکه میگید خودتم سوال طرح میکردی باید بگم خیلی زیاد این کارو میکردم. هر تستی ک میزدم اگه درست بود جوابش، از جنبه های دیگه هم بررسی میکردم. برعکس حل میکردم و...
مثلا در مورد درختای ساختمان داده و...
ولی آرامش و مرور بنظرم خیلی مهم بود ک من متاسفانه...
روزای آخر فقط گریه، سر جلسه فقط گریه...
همش میگفتم اگه نشه چی؟؟ از آخرم نشد... Sad :'(
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۱ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۳۷ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۹ ب.ظ)mehrdad_rabbi نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶ ب.ظ)mhd3 نوشته شده توسط:  من خیلی خوندم، تلاشم نتیجه نداد...
دارم میمیرم...
درکتون می کنم

من کلا باید تنها درس بخونم، گروهی یا حتی تو سالن مطالعه اصلا نتیجه نمیگیرم. اما رفع اشکال گروهی رو خیلی قبول دارم.
من هر درسی رو انقدر دقیق میخوندم که همیشه دوستم بهم میگفت انقد واسه یک مبحث وقت نذار نمیرسی همه رو بخونی...
در مورد اینکه میگید خودتم سوال طرح میکردی باید بگم خیلی زیاد این کارو میکردم. هر تستی ک میزدم اگه درست بود جوابش، از جنبه های دیگه هم بررسی میکردم. برعکس حل میکردم و...
مثلا در مورد درختای ساختمان داده و...
ولی آرامش و مرور بنظرم خیلی مهم بود ک من متاسفانه...
روزای آخر فقط گریه، سر جلسه فقط گریه...
همش میگفتم اگه نشه چی؟؟ از آخرم نشد... Sad :'(
درود
مشکل شما تنهاییتون بوده وهست گرامی
اگر بخواید میتونید در گروه ما باشید و باهم بخونیم داریم گروه تشکیل میدیم برای امنیت اطلاعات و شبکه
۰
۳

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتیجه انتخاب رشته دکتری ۹۹ nazanin2020 ۴ ۳,۱۷۳ ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: q88lp
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۹ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۶ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  خطای نتیجه در متلب The BesT ۶ ۴,۲۸۸ ۲۰ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  سهمیه ایثارگری و نتیجه مصاحبه tabestan ۱ ۳,۶۱۵ ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۳۱۳ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  چرا ال جی موفق شد؟ zibaara ۰ ۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaara
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۵۱ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  چرا ایرانی متخصص عزاداری است؟ H-Arshad ۱ ۳۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pishosan

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close