زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تبدیل ادرس از روی جدول قطعه

ارسال:

nina69 پرسیده:

سلام
دوستان من این روند تبدیل ادرس مجازی در سیستم های قطعه بندی
نمیفهمم
اگه بلدید تو رو خدا توضح بدید
نمونه اش این تست پارسه

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

اول واسه به دست آوردن آدرس جدول صفحه آدرس جدول قطعه را با ۰۲H * 2 با توجه به دوبایتی بودن هر مدخل جدول قطعه جمع میکنیم. که میشه ۰AFE + 04 = 0B02. حالا از این آدرس به اندازه ی ۲ بایت که اندازه ی مدخل جدول قطعه است می خونیم تا آدرس شروع جدول صفحه به دست بیاد که میشه ۰B08. حالا با توجه به ۴kb بودن صفحه که ۱۲ بیت واسه آدرس دهی می خواد و اینکه ۰۲ هم مربوط به ایندکس جدول قطعه است ایندکس جدول صفحه میشه ۰۰۳/ حالا با توجه به یک بایتی بودن مدخل جدول صفحه یک بایت از آدرس ۰B08 + 003 = 0B0B می خونیم تا شماره ی فریم رو پیدا کنیم که میشه C2. پس کل آدرس میشه C262A.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

RE: تبدیل ادرس از روی جدول قطعه

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  اول واسه به دست آوردن آدرس جدول صفحه آدرس جدول قطعه را با ۰۲H * 2 با توجه به دوبایتی بودن هر مدخل جدول قطعه جمع میکنیم. که میشه ۰AFE + 04 = 0B02. حالا از این آدرس به اندازه ی ۲ بایت که اندازه ی مدخل جدول قطعه است می خونیم تا آدرس شروع جدول صفحه به دست بیاد که میشه ۰B08. حالا با توجه به ۴kb بودن صفحه که ۱۲ بیت واسه آدرس دهی می خواد و اینکه ۰۲ هم مربوط به ایندکس جدول قطعه است ایندکس جدول صفحه میشه ۰۰۳/ حالا با توجه به یک بایتی بودن مدخل جدول صفحه یک بایت از آدرس ۰B08 + 003 = 0B0B می خونیم تا شماره ی فریم رو پیدا کنیم که میشه C2. پس کل آدرس میشه C262A.

مگه نمیگیم قطعه ۰۲ هستش حالا باید با ادرس پایه جمع بشه که ادرس پایه ۰AFE هستش؟
چرا با ۴ جمع کردی؟؟؟!!! دلیلش چی بوده؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  اول واسه به دست آوردن آدرس جدول صفحه آدرس جدول قطعه را با ۰۲H * 2 با توجه به دوبایتی بودن هر مدخل جدول قطعه جمع میکنیم. که میشه ۰AFE + 04 = 0B02. حالا از این آدرس به اندازه ی ۲ بایت که اندازه ی مدخل جدول قطعه است می خونیم تا آدرس شروع جدول صفحه به دست بیاد که میشه ۰B08. حالا با توجه به ۴kb بودن صفحه که ۱۲ بیت واسه آدرس دهی می خواد و اینکه ۰۲ هم مربوط به ایندکس جدول قطعه است ایندکس جدول صفحه میشه ۰۰۳/ حالا با توجه به یک بایتی بودن مدخل جدول صفحه یک بایت از آدرس ۰B08 + 003 = 0B0B می خونیم تا شماره ی فریم رو پیدا کنیم که میشه C2. پس کل آدرس میشه C262A.

من سوال ۹۷ ای تی ۸۹ رو قبلا دیده بودم دقیقا مث همین بود
اونجا تو صورت سوال نوشته بود جدول قطعه ۳ بایتی هستش اتفاقا شماره قطعه هم ۰۲ هستش ادرس هم دقیقا همین ۰AFE هستش ولی مدرسان تو توضیح حل سوال نوشته اول باید ادرس پایه رو با شماره قاب جمع کنیم تا اینجا منم موافقم
بعدش گفته به خاطر ۳ بایتی بودن باید ۳ خونه به سمت پایین بیاییم
حالا با این تفاسیر با توجه به اینکه اینجا جدول قطعه ۲ بایتی هستش و ضربدر ۲ قراره بشه و قراره ۲ بار بیاییم پایین با اون حرکت ضرب که شما انجام دادید یکی میشه
ولی تو حالتی که جدول ۳ بایتی باشه اگ قرار باشه اول ضرب انجام بدیم انگار باید ۶ تا خونه بیاییم پایین ولی اگه با ۲ جمع کنیم بعد ۳ تا بیاییم پایین میشه کلا ۵ تا خونه میاییم پایین!!!! حالا کی درست میگه؟؟!!! ارمین دوباره من و گیج کردی !!! یا اینجا دلیل کارتو بگو تا من کاملا متوجه ش م مث منطقی یا هم باز گیج کردی مارو Smile

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

سلام. آدرس دهی که تو عکس هست ناقصه. فکر کنم.
چون صفحه ها ۴ کیلویی هستن پس ۱۲ بیت مربوط به انحرافه. پس از همون اول معلوم شد که انحراف ۶۲A هست. در صورت سوال گفته که ۰۲ شماره قطعه هست. پس هرچی که بمونه مال شماره صفحه میشه.
۰۲ شماره قطعه
۰۰۳ شماره صفحه
۲۶َA افست یا انحراف
قطعه بندی صفحه بندی شده بر این اساس کار می کنه که شماره صفحه رو باید در e (که همون تعداد بیت های جدول قطعه هست ضرب کنیم و سپس با ادرس پایه جدول قطعه جمع کنیم. پس خودش گفته ۸ بیت سمت چپ مربوط به شماره قطعه هست. ۰۲ رو در ۱۶ ضرب می کنیم.(۱۶ بخاطر اینه که هر مدخل جدول قطعه ۲ بایتی یا ۱۶ بیتی هست). خب بعد ضرب ۰۲ در ۱۶ باید نتیجه رو با آدرس پایه جدول قطعه جمع کنیم تا PTBA (آدرس پایه جدول صفحه)بدست بیاد.
برای شماره صفحه هم چون گفته مدخل جدول صفحه یک بایتی هست (۸بیت) پس باید ۰۰۳ رو در ۸ ضرب کنیم و به PTBA که در مرحله قبلی بدست اومده جمع کنیم، تا آدرس مربوط به شماره قاب صفحه بدست بیاد. آدرس رو که بدست اومد با افست الصاق میکنی میشه آدرس واقعی. همین. خودت آدرس ها رو از عکس دربیار بعد ببین جواب چی تو گزینه ها هست.

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  ۰۲ رو در ۱۶ ضرب می کنیم
(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  پس باید ۰۰۳ رو در ۸ ضرب کنیم
آدرس دهی بر حسب بایته نه بیت دوست عزیز. یعنی هر آدرس به یک بایت حافظه اشاره می کنه نه یک بیت.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

خب هشت بیت یک باته. برای اینکه به اون اندازه در جدول قطعه یا صفحه جابجا بشیم باید آدرس رو در تعداد بیت های مدخل جدول صفحه یا قطعه ضرب کنیم. البته تفاوتی هم نداره، بعد از اون می تونی تبدیل به بایتش کنی. با تقسیم بر ۸ !!! یه اضافه کاریه. فقط خواستم واضح تر بگم که گنگید. Smile

۰
ارسال:

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۰ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  برای اینکه به اون اندازه در جدول قطعه یا صفحه جابجا بشیم باید آدرس رو در تعداد بیت های مدخل جدول صفحه یا قطعه ضرب کنیم.
اتفاقا چون آدرس دهی بر حسب بایته باید ایندکس رو در تعداد بایت های مدخل جدول صفحه یا قطعه ضرب کنیم و به علاوه آدرس شروع کنیم Wink
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

azad_ahmadi پاسخ داده:

آقا حق با شما. اما من که گفتم کارم دوباره کاریه. بعدش می تونی تبدیل به بایتش کنی. ایراد از من بود. شما ببخش.Smile
فهمیدم که نیازی به اون ضرب نیست و کافیه به اندازه همون یک بایت یا دو بایت در جدول صفحه یا قطعه حرکت کنی و ادرس رو بدست بیاری.

۰
ارسال: #۱۰

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۳۲ ب.ظ)azad_ahmadi نوشته شده توسط:  آقا حق با شما. اما من که گفتم کارم دوباره کاریه. بعدش می تونی تبدیل به بایتش کنی. ایراد از من بود. شما ببخش.Smile
فهمیدم که نیازی به اون ضرب نیست و کافیه به اندازه همون یک بایت یا دو بایت در جدول صفحه یا قطعه حرکت کنی و ادرس رو بدست بیاری.
من نگرفتم Big Grin فکر کردم متوجه نشدی شما Big Grin
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۱

atti joon پاسخ داده:

اقای armin میشه این قسمت و توضیح بدید؟

(حالا از این آدرس به اندازه ی ۲ بایت که اندازه ی مدخل جدول قطعه است می خونیم تا آدرس شروع جدول صفحه به دست بیاد که میشه ۰B08)

من نفهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۱۲

fsi2013 پاسخ داده:

جواب ۲ میشه؟

۰
ارسال: #۱۳

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ)atti joon نوشته شده توسط:  اقای armin میشه این قسمت و توضیح بدید؟

(حالا از این آدرس به اندازه ی ۲ بایت که اندازه ی مدخل جدول قطعه است می خونیم تا آدرس شروع جدول صفحه به دست بیاد که میشه ۰B08)

من نفهمیدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی که آدرس ۰B02 و ۰B03 که مقادیرشون برابر ۰B و ۰۸ می خونیم و می چسبونیم به هم که میشه ۰B08 Wink
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۴

nina69 پاسخ داده:

ممنون
ولی گیج شدم
با هر دو روش شما که حل میکنم
جوابم بدست نمیاد

من اینجوری از صحبت های دوستان استنباط کردم درسته
ادرس جدول صفحه=بایت مدخل جدول قطعه* شماره قطعه
ادرس قاب=ادرس جدول صفحه+ شماره صفحه*بایت های مدخل صفحه
درسته؟
من این روش میرم جواب بدست نمیاد چرا؟

۰
ارسال: #۱۵

azad_ahmadi پاسخ داده:

ببینید. ساده هست سوال. فقط باید نحوه کار قطعه بندی صفحه بندی شده رو بلد باشی. هر چی که از جدول "قطعه" بیرون میاد با آدرس پایه جدول "صفحه" جمع میشه و به عنوان آدرس جدول "صفحه" استفاده میشه. و هر چی از جدول "صفحه" بیرون بیاد، آدرس قاب صفحه رو مشخص می کنه. نکته سوال تو همون یک بایت و دو بایت مربوط به جدول صفحه و جدول قطعه هست.
تو جمع مبنای ۱۶ هم باید دقت کرد. آدرس مجازی منطقی بصورت S#,P#,OFSET داده میشه. باید تعداد بیتهای هر کدوم رو در بیاریم. یه بار دیگه حلش کن.

۰
ارسال: #۱۶

nina69 پاسخ داده:

چطور از ۰b02 دو بایت بخونیم
میشه ۰b08

۰
ارسال: #۱۷

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۶ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  مگه نمیگیم قطعه ۰۲ هستش حالا باید با ادرس پایه جمع بشه که ادرس پایه ۰AFE هستش؟
چرا با ۴ جمع کردی؟؟؟!!! دلیلش چی بوده؟
هر مدخل جدول صفحه ۲ بایته ! پس برای هر کدوم باید ۲ بایت جلو بریم که میشه ۴ بایت.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۱۸

nina69 پاسخ داده:

منم گیج شدم به خدا دقیقا مثل
یکی در سطح پایین توضیح بده

۰
ارسال: #۱۹

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۵۷ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  من سوال ۹۷ ای تی ۸۹ رو قبلا دیده بودم دقیقا مث همین بود
اونجا تو صورت سوال نوشته بود جدول قطعه ۳ بایتی هستش اتفاقا شماره قطعه هم ۰۲ هستش ادرس هم دقیقا همین ۰AFE هستش ولی مدرسان تو توضیح حل سوال نوشته اول باید ادرس پایه رو با شماره قاب جمع کنیم تا اینجا منم موافقم
حالا با این تفاسیر با توجه به اینکه اینجا جدول قطعه ۲ بایتی هستش و ضربدر ۲ قراره بشه و قراره ۲ بار بیاییم پایین با اون حرکت ضرب که شما انجام دادید یکی میشه
ولی تو حالتی که جدول ۳ بایتی باشه اگ قرار باشه اول ضرب انجام بدیم انگار باید ۶ تا خونه بیاییم پایین ولی اگه با ۲ جمع کنیم بعد ۳ تا بیاییم پایین میشه کلا ۵ تا خونه میاییم پایین!!!! حالا کی درست میگه؟؟!!! ارمین دوباره من و گیج کردی !!! یا اینجا دلیل کارتو بگو تا من کاملا متوجه ش م مث منطقی یا هم باز گیج کردی مارو
اصولا دوستان حلال سوالات کنکور علاقه ی خاصی دارن به اینکه جوابارو بپیچونن و یه جوری به اون جواب مورد نظر برسن. شما اون چرت و پرتای مدرسان رو بریز دور چون اینجا به صورت اتفاقی درست در اومده. من بهت اطمینان میدم که این راه حلی که گفتم درسته. شما با این راه حل حلش کن اگه غلط بود من سرمو میدم Big Grin مطلب خیلی مشخصه ها. اگه دقت کنی حرفای من کاملا منطقیه. شما مگه مبحث آرایه ها تو ساختمان داده رو نخوندی ؟؟ اینجا هم ما یه آرایه ی یک بعدی داریم که اندازه ی هر عنصرش ۲ بایته. حالا آدرس عنصر i ام رو می خوایم به دست بیاریم که میشه آدرس شروع + ( ایندکس مورد نظر - حد پایین آرایه ) * اندازه ی عناصر. که اینجا حد پایین صفره و اندازه هم که ۲
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۲۰

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۰۹ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۵۷ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  من سوال ۹۷ ای تی ۸۹ رو قبلا دیده بودم دقیقا مث همین بود
ولی تو حالتی که جدول ۳ بایتی باشه اگ قرار باشه اول ضرب انجام بدیم انگار باید ۶ تا خونه بیاییم پایین ولی اگه با ۲ جمع کنیم بعد ۳ تا بیاییم پایین میشه کلا ۵ تا خونه میاییم پایین!!!! حالا کی درست میگه؟؟!!! ارمین دوباره من و گیج کردی !!! یا اینجا دلیل کارتو بگو تا من کاملا متوجه ش م مث منطقی یا هم باز گیج کردی مارو
اصولا دوستان حلال سوالات کنکور علاقه ی خاصی دارن به اینکه جوابارو بپیچونن و یه جوری به اون جواب مورد نظر برسن. شما اون چرت و پرتای مدرسان رو بریز دور چون اینجا به صورت اتفاقی درست در اومده. من بهت اطمینان میدم که این راه حلی که گفتم درسته. شما با این راه حل حلش کن اگه غلط بود من سرمو میدم Big Grin مطلب خیلی مشخصه ها. اگه دقت کنی حرفای من کاملا منطقیه. شما مگه مبحث آرایه ها تو ساختمان داده رو نخوندی ؟؟ اینجا هم ما یه آرایه ی یک بعدی داریم که اندازه ی هر عنصرش ۲ بایته. حالا آدرس عنصر i ام رو می خوایم به دست بیاریم که میشه آدرس شروع + ( ایندکس مورد نظر - حد پایین آرایه ) * اندازه ی عناصر. که اینجا حد پایین صفره و اندازه هم که ۲
دقیقا سوال منم همینه!من توضیحم اینه که اول قطعه شماره ۲ هستیم باید با افست جمع شه که برسیم به اول قطعه شماره ی ۲ حالا میایم و بایت سوم قطعه ی دوم رو میخونیم.
پس با توجه به این توضیحات اول ادرس پایه جدول قطعه STBA رو با شماره قطعه مشخص شده جمع میکنیم بعدش میریم و بایت دوم رو میخونیم
ولی شما اومدی از اول چون ۲ بایتی بوده اومدین تو ۲ ضرب کردین
سوالم از شما اینه اگه ۳ بایتی بود شما تو ۳ ضرب میکنید بعد با STBA جمع میکنید یا اول میرید ابتدای قطعه بعد بایت سوم رو میخونید من که فک کنم سیستم عامل از روش دوم استفاده کنه نظر شما چیه؟!

۰
ارسال: #۲۱

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  دقیقا سوال منم همینه!من توضیحم اینه که اول قطعه شماره ۲ هستیم باید با افست جمع شه که برسیم به اول قطعه شماره ی ۲ حالا میایم و بایت سوم قطعه ی دوم رو میخونیم.
پس با توجه به این توضیحات اول ادرس پایه جدول قطعه STBA رو با شماره قطعه مشخص شده جمع میکنیم بعدش میریم و بایت دوم رو میخونیم
سوالم از شما اینه اگه ۳ بایتی بود شما تو ۳ ضرب میکنید بعد با STBA جمع میکنید یا اول میرید ابتدای قطعه بعد بایت سوم رو میخونید من که فک کنم سیستم عامل از روش دوم استفاده کنه نظر شما چیه؟!
اخه اینجا قطعه ای در کار نیس که. این جدول قطعه اس. یه آرایه سادس. توضیحات من کامله. شما یا با سیستم قطعه بندی صفحه بندی مشکل داری یا با بحث آرایه ها وگرنه نقطه ی مبهمی تو حرفای من نیست.
در مورد سوالتم من ضرب در ۳ میکردم. من فکر می کنم شما با نحوه ی آدرس دهی تو این سیستم مشکل داری. حتما یه نگاه به این قسمت تو کتاب بکن.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۲۲

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۴۴ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  دقیقا سوال منم همینه!من توضیحم اینه که اول قطعه شماره ۲ هستیم باید با افست جمع شه که برسیم به اول قطعه شماره ی ۲ حالا میایم و بایت سوم قطعه ی دوم رو میخونیم.
اخه اینجا قطعه ای در کار نیس که. این جدول قطعه اس. یه آرایه سادس. توضیحات من کامله. شما یا با سیستم قطعه بندی صفحه بندی مشکل داری یا با بحث آرایه ها وگرنه نقطه ی مبهمی تو حرفای من نیست.
در مورد سوالتم من ضرب در ۳ میکردم. من فکر می کنم شما با نحوه ی آدرس دهی تو این سیستم مشکل داری. حتما یه نگاه به این قسمت تو کتاب بکن.
سوال اخر
اینا محتویات جدول قطعه ۲ نیست؟
سوال اخره اخر Smile
شروع قطعه دوم همون STBA هستش؟؟؟؟!!!!!!!!!!
اگر نیست پس شروع قطعه دوم چطوری بدست میاد؟

۰
ارسال: #۲۳

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سوال اخر
سوال اخره اخر Smile
جدول قطعه ی دویی وجود نداره. واسه هر فرآیند فقط یک جدول قطعه داریم و STBA هم آدرس شروع جدول قطعه برای فرآیند در حال اجراست !!!
شروع قطعه ی دوم هم میشه صفحه ی اول قطعه ی دوم که از طریق محتویات جدول قطعه و جدول صفحه باید شماره ی فریم مربوط به اون رو استخراج کرد.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۲۴

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۷ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سوال اخر
سوال اخره اخر Smile
جدول قطعه ی دویی وجود نداره. واسه هر فرآیند فقط یک جدول قطعه داریم و STBA هم آدرس شروع جدول قطعه برای فرآیند در حال اجراست !!!
شروع قطعه ی دوم هم میشه صفحه ی اول قطعه ی دوم که از طریق محتویات جدول قطعه و جدول صفحه باید شماره ی فریم مربوط به اون رو استخراج کرد.

خوب حالا رسیدیم اول بحث بیا من از صفر شروع میکنم حل کردن سوال تو هرجا اشتبا گفتم بگو
از اونجا که با توچه به ادرس ۰۲۰۰۳۶۲A ما قراره به قطعه دوم بریم چون فرمت ادرس قطعه بندی صفحه بندی همون طوری که ازاد گفت
S P# , OFFSSET# ,
حالا S# که همون SEGMENT یا قطعه هستش شده ۰۲
کلا باید STBA رو با شماره قطعه جمع کنیم تا برسیم به اول قطعه ی شماره ی ۲ تا اینجارو درست گفتم یا نه Sad

منم فک کنم باید مث شما همین روش و حفظ کنم دیگ

۰
ارسال: #۲۵

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  کلا باید STBA رو با شماره قطعه جمع کنیم تا برسیم به اول قطعه ی شماره ی ۲ تا اینجارو درست گفتم یا نه
من احساس می کنم اصلا به چیزایی که گفتم توجه نکردی. آخرین جواب !! STBA رو با ۲ * ۲ جمع میکنیم. به اون چیزی که در مورد آرایه ها گفتم دقت کن و البته به اینکه اولویت ضرب از جمع بیشتره !!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۶

۸Operation پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۳ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  حالا از این آدرس به اندازه ی ۲ بایت که اندازه ی مدخل جدول قطعه است می خونیم تا آدرس شروع جدول صفحه به دست بیاد که میشه ۰B08.
آرمین جان من این سوالارو از روی یکی دوتا کتاب تست یادگرفته بودم که روشش به قول شما فک کنم سرکاری بود!این روش شما رو روی سوال مطرح شده قبول دارم(والبته روش آزاد عزیز) اما با این روش یکم توی سوال IT89 گیر کردم میشه لطف کنی فقط مراحل پیداکردن آدرس رو توی سوال پایین توضیح بدی!گیر من دقیقه بعد محاسبه ۰B04 هستش.
[تصویر:  os_91.jpg]
مرسی
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۲۷

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  آرمین جان من این سوالارو از روی یکی دوتا کتاب تست یادگرفته بودم که روشش به قول شما فک کنم سرکاری بود!این روش شما رو روی سوال مطرح شده قبول دارم(والبته روش آزاد عزیز) اما با این روش یکم توی سوال IT89 گیر کردم میشه لطف کنی فقط مراحل پیداکردن آدرس رو توی سوال پایین توضیح بدی!گیر من دقیقه بعد محاسبه ۰B04 هستش.
ببین برای محاسبه ی آدرس page table باید فقط مقدار PTBA ( Page Table Base Address ) رو از تو حافظه ی مربوط به جدول قطعه بخونی یعنی فقط ۲بایت که میشه ۰B09. حالا این رو به علاوه ی ۳ که اندیس جدول صفحه اس میکنی که میشه ۰B0C که مقدار این آدرس میشه ۰A. پس آدرس فیزیکی میشه ۰A456
limit برای این به کار میره که ما از محدوده ی اون قطعه ی مورد نظر تجاوز نکنیم. و کاربردی تو آدرس دهی نداره.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۲۸

fsi2013 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۴ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  
(17 بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۲۹ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  آرمین جان من این سوالارو از روی یکی دوتا کتاب تست یادگرفته بودم که روشش به قول شما فک کنم سرکاری بود!این روش شما رو روی سوال مطرح شده قبول دارم(والبته روش آزاد عزیز) اما با این روش یکم توی سوال IT89 گیر کردم میشه لطف کنی فقط مراحل پیداکردن آدرس رو توی سوال پایین توضیح بدی!گیر من دقیقه بعد محاسبه ۰B04 هستش.
ببین برای محاسبه ی آدرس page table باید فقط مقدار PTBA ( Page Table Base Address ) رو از تو حافظه ی مربوط به جدول قطعه بخونی یعنی فقط ۲بایت که میشه ۰B09. حالا این رو به علاوه ی ۳ که اندیس جدول صفحه اس میکنی که میشه ۰B0C که مقدار این آدرس میشه ۰A. پس آدرس فیزیکی میشه ۰A456
limit برای این به کار میره که ما از محدوده ی اون قطعه ی مورد نظر تجاوز نکنیم. و کاربردی تو آدرس دهی نداره.
برادر شرمنده باز سوال! شما گفتی که ۲ رو در ۳ ضرب میکنیم بعد با PTBA جمع میکنیم محتویات PTBA رو به افست میچسپونیم درسته؟

۰
ارسال: #۲۹

۸Operation پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۴۴ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  limit برای این به کار میره که ما از محدوده ی اون قطعه ی مورد نظر تجاوز نکنیم. و کاربردی تو آدرس دهی نداره.
مرسی آرمین جان واقعا از این روشهای بی اساس برخی نویسنده ها کلافه شده بودم!!!!عالی بود توضیحت!ایشالله ۱ بشی!!!
میگم من فقط یه ابهام برام پیش اومده بود این ۰BH جلوی ۰B04H الان Limit نیست؟!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۰

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  مرسی آرمین جان واقعا از این روشهای بی اساس برخی نویسنده ها کلافه شده بودم!!!!عالی بود توضیحت!ایشالله ۱ بشی!!!
ممنونم ایشالا تو هم به اون چیزی که براش تلاش کردی و لیاقتشو داری می رسی.

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۱ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  میگم من فقط یه ابهام برام پیش اومده بود این ۰BH جلوی ۰B04H الان Limit نیست؟!
نه اولین بایتی که می خونیم پر ارزش ترین بایته. در حالی که Limit کم ارزش ترین بایته.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۱

۸Operation پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  ممنونم ایشالا تو هم به اون چیزی که براش تلاش کردی و لیاقتشو داری می رسی.
مرسی...انشالله...
(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۵:۵۹ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  نه اولین بایتی که می خونیم پر ارزش ترین بایته. در حالی که Limit کم ارزش ترین بایته.
درسته اما Limit چنده الان؟!آخه من فکر می کردم داخل مستطیلی همون بایت سومه که طبق سوال میشه Limit!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۲

armin_b00ter پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۱۵ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  درسته اما Limit چنده الان؟!آخه من فکر می کردم داخل مستطیلی همون بایت سومه که طبق سوال میشه Limit!
لیمیت ۰۵ دیگه ! بایت سوم میشه کم ارزش ترین بایتش دیگه. تو باینری پرارزش ترین سمت چپه دیگه :-??
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۳

۸Operation پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۲۶ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  لیمیت ۰۵ دیگه ! بایت سوم میشه کم ارزش ترین بایتش دیگه. تو باینری پرارزش ترین سمت چپه دیگه :-??
شرمنده!!!!!!!!!!!!دو سوال رو باهم قاطی کردم!بابت این سوتی رسما عذر خواهی میکنم! Big Grin
آقایی!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۳۴

fsi2013 پاسخ داده:

اقا شما گفتی ۲*۳ رو با ۰AFE جمع کن که حاصل میشه ۰B04 محتویات خونه ۰B04 هم ۰B هستش که اصلا همچین ادرسی توی گزینه ها نیست

بالاخره تو سیستم چت توسط ارمین توجیح شدم ولی قبول کنید که ارمین خیلی گنگ توضیح میده بابا خودت سطحت بالاست توجه کن به مشکل ما هم دیگ حالا هرکی میخواد بگه خودم قشنگ واسش توضیح بدم

۰
ارسال: #۳۵

csharpisatechnology پاسخ داده:

من اصلا متوجه نمیشم ۰B09 از کجا اومد

۰
ارسال: #۳۶

svk7 پاسخ داده:

(۱۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ب.ظ)nina69 نوشته شده توسط:  چطور از ۰b02 دو بایت بخونیم
میشه ۰b08
یعنی که آدرس ۰B02 و ۰B03 که مقادیرشون برابر ۰B و ۰۸ می خونیم و می چسبونیم به هم که میشه ۰B08 Wink

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۴,۰۳۱ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  تکمیل قطعه کد مجموع آرایه Xzrix ۰ ۱,۳۲۷ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۷۴ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۴۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
  تبدیل به pdf homeless ۲ ۳,۰۸۴ ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: homeless
  باز شدن یک دیکشنری با کلیک روی یک کلمه moslem73421 ۵ ۴,۲۷۳ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: moslem73421
  کمک در تبدیل به فرم گریباخ hadizd ۳ ۳,۵۹۴ ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadizd
  ادرس جدید sci-hub berkeley ۲۰ ۱۷,۵۶۶ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  دیاگرام حالت و جدول حالت یک نمودار ASM Sanazzz ۵ ۵,۲۲۲ ۰۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  پیوند یک جدول با خودش Mr.R3ZA ۱ ۱,۸۸۲ ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close