زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات طراحی الگوریتم و مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر ۹۲

ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۵۳ ب.ظ، توسط nimam.)
[تصویر:  160147_1_1379085841.png]

[تصویر:  160147_2_1379085841.png]

به روزرسانی:

کلید سنجش:
طراحی الگوریتم و ساختمان داده:
۸۱- ۲
۸۲- ۴
۸۳- ۱
۸۴- ۲
۸۵- ۴
۸۶- ۱
۸۷- ۳
۸۸- ۲
۸۹- ۳
۹۰- ۴
۹۱- ۴
۹۲- ۳
۹۳- ۳
۹۴- ۱
۹۵- ۲

مبانی کامپیوتر:
۵۶- ۲
۵۷- ۱
۵۸- ۳
۵۹- ۴
۶۰- ۲
۶۱- ۳
۶۲- ۴
۶۳- ۳
۶۴- ۱
۶۵- ۴

من با تست شماره ۹۴ مشکل داشتم. فکر نمی‌کردم زمانی بیاد که تو MST گیر کنم! مگه کروسکال اول یال‌ها رو sort نمی‌کرد و بعد به ترتیب (به شرط اینکه حلقه بوجود نیاد) یال‌ها رو انتخاب می‌کرد؟ مگه Kruskal در مراحل میانی جنگل نمی‌شد؟ پس این تست داره چی میگه؟! مگه نباید اول یال بین راس ۱و ۶ رو انتخاب کنیم و بعد یال بین ۲ و ۳. من فکر کنم طراح با Prim یا Solin اشتباه گرفته.

فایل‌(های) پیوست شده

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۱۳ ب.ظ
سلام
من نمی تونم تصاویر را مشاهده کنم
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۴۰ ب.ظ
RE: سوالات طراحی الگوریتم و مبانی کامپیوتر علوم کامپیوتر ۹۲
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۳ ب.ظ)redflight نوشته شده توسط:  سلام
من نمی تونم تصاویر را مشاهده کنم

الان چطور؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: redflight
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۲ ب.ظ، توسط redflight.)
سوال ۹۲ رو چرا ۴ زدی؟
من ۳ زدم
چون گفتم تعداد درخت های جست و جوی دودویی عدد کاتالان هست طبق این فرمول با n=3 گزینه چهار
[tex]\frac{1}{n 1}\binom{2n}{n}[/tex]
جواب ۵ می شه که گزینه ۳ ج درست رو میده نه ۴
البته من اینجوری گفتم شاید اشتباه باشه :-s

۹۴ رو هم من گزینه ۱ زدم :-s

جواب سوال ۶۰ و ۶۲ من باشما فرق داره
۶۵ و ۶۱ و ۵۸ هم حل نکردم
۱
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۵۰ ب.ظ
۹۲ رو چهار زدم چون گمان کنم صورت سوال تعداد درخت‌های برچسب‌دار رو می‌خواد که [tex]n! * C_n[/tex] می‌شد.
برای ۹۴ من هم بین ۱و ۳ شک داشتم که آخر ۳ رو زدم. میشه تکنیک‌تون رو توضیح بدید؟
۶۲ رو هم که الان نگاه می‌کنم فکر می‌کنم ۴ می‌شد! ایکاش جواب تستام رو با خودم بیرون میاوردم که الان اینقدر روزه شک‌دار نشه!
۶۵، ۶۱ و ۵۸ رو هم الان با کامپایلر‌های gcc و clang بررسی کردم و چوابام درست بوده.
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط mahdiii.)
دوستمون درست می گه
۹۲-۳
۹۴-۱
فقط یه چیزی تا اونجایی که من یادمه، الگوریتم پریم این طوری بود، کروسکال یا همون راشال با این چیزی که این گفته متفاوته.

ولی سوالای علوم نسبت به نرم افزار و IT خیلی راحت ترن و نمی دونم چرا این جوریه؟ قضیه داره؟

(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۵۰ ب.ظ)nimam نوشته شده توسط:  ۹۲ رو چهار زدم چون گمان کنم صورت سوال تعداد درخت‌های برچسب‌دار رو می‌خواد که [tex]n! * C_n[/tex] می‌شد.
برای ۹۴ من هم بین ۱و ۳ شک داشتم که آخر ۳ رو زدم. میشه تکنیک‌تون رو توضیح بدید؟
۶۲ رو هم که الان نگاه می‌کنم فکر می‌کنم ۴ می‌شد! ایکاش جواب تستام رو با خودم بیرون میاوردم که الان اینقدر روزه شک‌دار نشه!
۶۵، ۶۱ و ۵۸ رو هم الان با کامپایلر‌های gcc و clang بررسی کردم و چوابام درست بوده.

۹۲ رو اشتباه زدید. ببینید دو حالت داره یا می پرسه تعداد درختهای دودویی برچسب دار اون وقت حرف شما میشه، چون به تعداد عدد کاتالان می تونیم درخت دودویی ایجاد کنیم و بعدش n! عددارو توش بچینیم اما وقتی می گه تعداد درختهای جستجوی دودویی دیگه فقط به صورت عدد کاتالان، این تعداد درخت داریم و همچنین مسلما در درخت جستجوی دودویی اون n عدد متمایز رو داریم و دیگه اصلا n! رو نداریم
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۹ ب.ظ
هممم. آره، ممکنه حق با شما باشه. من سر جلسه این‌ها یادم بود و تفسیری که داشتم این بود که احتمالا منظورش برچسب‌دار هست. طراح (یا یکی از طراح‌های طراحی الگوریتم) استاد یکی از دوستای من تو دانشگاه تهرانه. احتمالا ازش بخوام که از استادش اینو بپرسه. البته خود سنجش هم گفته ۲۹ بهمن کلید‌ها رو میده و کافیه یک هفته صبر کنیم.
۹۴ رو هم من حتما اعتراض میزنم. اگه کروسکال بود اول یال بین راس‌های ۱و ۶ رو انتخاب می‌کرد و بعد یال بین راس‌های ۲ و ۳.
۰
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ ب.ظ
نقل قول: ۹۲ رو اشتباه زدید. ببینید دو حالت داره یا می پرسه تعداد درختهای دودویی برچسب دار اون وقت حرف شما میشه، چون به تعداد عدد کاتالان می تونیم درخت دودویی ایجاد کنیم و بعدش n! عددارو توش بچینیم اما وقتی می گه تعداد درختهای جستجوی دودویی دیگه فقط به صورت عدد کاتالان، این تعداد درخت داریم و همچنین مسلما در درخت جستجوی دودویی اون n عدد متمایز رو داریم و دیگه اصلا n! رو نداریم

من فکر می کنم گزینه ی ۴ سوال ۹۲ درست باشه! وقتی می گه با اعداد یک تا n درخت بسازیم معنیش همون درخت برچسب داره ! چرا که برای مثال درختی که ریشه اش عدد یک هست با درختی که ریشه اش عدد دو هست متفاوته! حتما که نباید توی سوال بگه برچسب که :-دی
۱
۰
ارسال:
۲۰ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ ب.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۱ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  ولی سوالای علوم نسبت به نرم افزار و IT خیلی راحت ترن و نمی دونم چرا این جوریه؟ قضیه داره؟

بهتر! همینش خوبه. از هر سطحی سوال داره. کنکور‌های مهندسی انگار طراح‌های سوال با هم سر سخت بودن سوالاتشون رقابت دارند! وقتی سوالات استاندارد باشه، تعداد سوالات کافی باشه و توزیع نرمالی روی مباحث داشته باشه هر داوطلب به اندازه‌ای که خونده جواب میده. نه مثل کنکور مهندسی کامپیوتر که امسال ریاضی‌ مهندسی و محاسبات‌عددی‌اش اینقدر سخت بود که کمتر کسی تونست جواب بده و عملا فرق بین کسی که ریاضی خونده بود با کسی که نخونده بود این بود که فردی که ریاضی خونده بود وقتش رو تلف کرده بود! یا مثلا شما فکر کن نظریه زبان پارسال مهندسی ازش ۵ تا سوال بیاد که ۱ یا ۲ تاش هم غلط باشه! خلاصه اینکه کنکور علوم کامپیوتر نسبت به IT و مهندسی‌ کامپیوتر خیلی بهتره. ولی این بهتر بودن لزوما به معنای سادگی نیست. سوالای سخت گسسته‌ی امسال هم گواهی است بر این قضیه.
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ ق.ظ
(۲۰ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ)Farzaneh:) نوشته شده توسط:  
نقل قول: ۹۲ رو اشتباه زدید. ببینید دو حالت داره یا می پرسه تعداد درختهای دودویی برچسب دار اون وقت حرف شما میشه، چون به تعداد عدد کاتالان می تونیم درخت دودویی ایجاد کنیم و بعدش n! عددارو توش بچینیم اما وقتی می گه تعداد درختهای جستجوی دودویی دیگه فقط به صورت عدد کاتالان، این تعداد درخت داریم و همچنین مسلما در درخت جستجوی دودویی اون n عدد متمایز رو داریم و دیگه اصلا n! رو نداریم

من فکر می کنم گزینه ی ۴ سوال ۹۲ درست باشه! وقتی می گه با اعداد یک تا n درخت بسازیم معنیش همون درخت برچسب داره ! چرا که برای مثال درختی که ریشه اش عدد یک هست با درختی که ریشه اش عدد دو هست متفاوته! حتما که نباید توی سوال بگه برچسب که :-دی

شما سوال متوجه نشدی دوست عزیز. اصلا بحث سر گفتن یا نگفتن برچسب نیست. این گفته درخت جستجوی دودویی نه درخت دودویی
برچسب و این مسائل تو درخت جستجوی دودویی بی معنیه. شما پست منو درست نخوندی
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۵ ق.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(20 بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ)Farzaneh:) نوشته شده توسط:  

شما سوال متوجه نشدی دوست عزیز. اصلا بحث سر گفتن یا نگفتن برچسب نیست. این گفته درخت جستجوی دودویی نه درخت دودویی
برچسب و این مسائل تو درخت جستجوی دودویی بی معنیه. شما پست منو درست نخوندی

ا!بله!بله! من اصلا صورت سوال رو هم درست نخونده بودم! هه! ببخشید و ممنونSmile
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ
سلام
من مهندسیم ولی امسال مهندسیو اصلا خوب ندادم.
اگه توی علوم زبان رو حدود ۵۰ زده باشم
بقیه درسهام را هم بین ۴۰ تا ۵۰ و ۲ ای آخر یعنی آنالیز و تحقیق سفید باشه به نظرتون چه رتبه ای میارم و در ادامش چه دانشگاهی ؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۴۳ ق.ظ، توسط nimam.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ق.ظ)aminnpm نوشته شده توسط:  سلام
من مهندسیم ولی امسال مهندسیو اصلا خوب ندادم.
اگه توی علوم زبان رو حدود ۵۰ زده باشم
بقیه درسهام را هم بین ۴۰ تا ۵۰ و ۲ ای آخر یعنی آنالیز و تحقیق سفید باشه به نظرتون چه رتبه ای میارم و در ادامش چه دانشگاهی ؟

هممم. اگه چنین درصدهایی رو در کنکورهای سال پیش میاوردید زیر ۳۰ رتبه تون میشد. ولی امسال هم ضریبها تغییر کرده و هم در مجموع ساده تر بود و فکر کنم average درسا حدود ۱۰٪ بالا رفته باشه. ولی به هر طریق باز هم با این درصدها حتما زیر ۶۰ رتبه میارید. زیر ۵۰ میتونید روزانه دانشگاههای تهران رو بیارید.
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط redflight.)
۹۲ گزینه ۳ می شه دیگه ؟ :-s

سوال ۹۳ برای هافمن
وقتی F را نداده چه جوری حل کردین؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ب.ظ، توسط nimam.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ق.ظ)redflight نوشته شده توسط:  ۹۲ گزینه ۳ می شه دیگه ؟ :-s

سوال ۹۳ برای هافمن
وقتی F را نداده چه جوری حل کردین؟؟؟؟

به نظر من اشتباه تایپی بوده و در واقع ۵ بود که به جای s تایپ شده بود. اگر شما آن را ۵ می‌گرفتید مجموع کاراکتر‌ها ۱۰۰ می‌شد. من گزینه ۴ زدم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۷۴۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۴۵ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۱,۳۱۳ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۶۰ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۵۳ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۷۶۸ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۴۵ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۵۱۷ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۶۵ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close