زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[درخواست راهنمایی] ورود به بازار کار شبکه

ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۴ ق.ظ، توسط good-wishes.)
[درخواست راهنمایی] ورود به بازار کار شبکه
سلام به همه و خدا قوت.

من میخوام وارد بازار کار شم! یعنی از یه جایی شروع کنم اما نمیدونم چجوری و از کجا؟!!!
به شبکه علاقه دارم، و اما عملی کار نکردم!! میشه راهنمایی کنین.
good-wishes، در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۳۸ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

منتقل شد

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۳۳ ق.ظ، توسط amku.)
RE: راهنمایی برای ورود به بازار کار
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  سلام به همه و خدا قوت.

من میخوام وارد بازار کار شم! یعنی از یه جایی شروع کنم اما نمیدونم چجوری و از کجا؟!!!
شبکه انتخاب خوبی واسه ورود به بازار کار هستش. برای یاد گرفتن شبکه باید با دوره Network+ اشنا باشید (نمی گم کلاس برید یا نرید ولی با سرفصل های Network+ اشنا باشید). بعدش می تونید انتخاب کنید که برید دنبال بخش نرم افزاری شبکه یا سخت افزاری.
بخش نرم افزاری که تو سیستم عامل ها و سرویس های تحت اون بحث میشه. معمولن همه میرن دنبال ویندوز که مدرک MCITP هست. البته MCITP که خودش ۵ دوره هست شروعی برای ورود به دنیای شبکه تحت محصولات شرکت MICROSOFT هستش و بعدش می تونید مباحث PROXY SERVER,TMG,ISA,SHAREPOINT,LYNC و .... رو ادامه بدید. اما می تونید دنبال سیستم عامل های یونیکسی که بیشتر لینوکس شناخته شده هست برید. امروزه مدرک های LPI زیاد طرفدار داردن. لازمه ورود به بازار کار برای لینوکس گذروندن حداقل دوره های LPI1و LPI2 هستش. دوره LPI3 هم خودش تقریبا ۶ دوره هستش که شامل LDAP,SAMBA,SQUID,SECURITY و ... هستش.
دوره های بخش سخت افزاری هم که شامل دوره های سیسکو که به سوئیچ و روتر ها تقسیم میشه.

پیشنهاد من اینه که وارد بازار کار شدی فکر نکن دیگه نباید دوره ها بیشتری رو یاد نگیری. شما می تونید لینوکس + اوراکل رو بلد باشی یا ویندوز + لینوکس + SQL SERVER + اوراکل یا هر ترکیب دیگه ای.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , Adel01 , majid67110 , lordesiah
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۵ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۳۱ ق.ظ)amku نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  سلام به همه و خدا قوت.

شبکه انتخاب خوبی واسه ورود به بازار کار هستش. برای یاد گرفتن شبکه باید با دوره Network+ اشنا باشید (نمی گم کلاس برید یا نرید ولی با سرفصل های Network+ اشنا باشید). بعدش می تونید انتخاب کنید که برید دنبال بخش نرم افزاری شبکه یا سخت افزاری.
بخش نرم افزاری که تو سیستم عامل ها و سرویس های تحت اون بحث میشه. معمولن همه میرن دنبال ویندوز که مدرک MCITP هست. البته MCITP که خودش ۵ دوره هست شروعی برای ورود به دنیای شبکه تحت محصولات شرکت MICROSOFT هستش و بعدش می تونید مباحث PROXY SERVER,TMG,ISA,SHAREPOINT,LYNC و .... رو ادامه بدید. اما می تونید دنبال سیستم عامل های یونیکسی که بیشتر لینوکس شناخته شده هست برید. امروزه مدرک های LPI زیاد طرفدار داردن. لازمه ورود به بازار کار برای لینوکس گذروندن حداقل دوره های LPI1و LPI2 هستش. دوره LPI3 هم خودش تقریبا ۶ دوره هستش که شامل LDAP,SAMBA,SQUID,SECURITY و ... هستش.
دوره های بخش سخت افزاری هم که شامل دوره های سیسکو که به سوئیچ و روتر ها تقسیم میشه.

پیشنهاد من اینه که وارد بازار کار شدی فکر نکن دیگه نباید دوره ها بیشتری رو یاد نگیری. شما می تونید لینوکس + اوراکل رو بلد باشی یا ویندوز + لینوکس + SQL SERVER + اوراکل یا هر ترکیب دیگه ای.

میشه بگین به ترتیب چه چیزهایی یاد بگیرم؟؟ network+ بیشتر مباحث سخت افزاری هست درسته؟
۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۲۰ ب.ظ
راهنمایی برای ورود به بازار کار
network+ پیش نیاز تمامی دوره ها یا بهتر بگم پیشنیاز ورود به شبکه هستش. مباحث IP ها. انواع توپولوژی ها. استاندارد TCP/IP آشنایی با سخت افزار های شبکه در حد معرفی اونها و ... هستش و ربطی به سخت افزار و نرم افزار بودن نداره. پس شروع کار با نتورک+ هستش
در حال حاضر برای شبکه می تونم بگم سه تا بخش وجود داره
۱ - متخصص شبکه و محصولات مایکروسافت که برای شروع بهتره که اول مدرک mcitp رو بگذرونید. خود این مدرک شامل ۵ کتاب هستش. بعد از گذروندن این دوره می تونید تصمیم بگرید که می خواهید دنبال چه موضع های دیگه ای برید. مثلن می تونید میل سرور مایکروسافت یعنی exchange یا برید دنبال tmg که فایروال مایکروسافت هستش و ....
۲ - می تونید برید دنبال لینوکس که شروع دورش که در ایران هم کلاس داره مدرک lpic1 هستش و حتمن برای ورود به بازار کار باید مدرک بعدی رو بگیریدکه lpic2 هست و بعدش می تونید برید دنبال مطالب بالاتر که جز دوره های lpic3 هست.
۳ - برید دنبال مدارک سیسکو که شروعش با ccna هست و خود من زیاد اطلاعی ندارم. ولی خیلی از دوستانم به خود من پیشنهاد می دن و توصیه می کنن باید یه شبکه کار با ccna هم آشنا باشه ولی ضرورتی نداره
من نظر خودم رو بهتون می گم و شاید انجامش کمی سخت و طولانی باشه
من خودم اول مدرک MCITP رو گرفتمو و همزمان هم روی سرفصل های لینوکس LPIC1&2 کار کردم چون سرفصل هاشون خیلی شبیه به هم هستش. بعد از ورود دیگه دنبال مباحث میل سرور و ... نرفتم و دوره های اوراکل و مجازی سازی رو گذروندم.
پیشنهاد من این هستش که حتمن MCITP و LPIC1&2 رو برید. اگه اگهی های روزنامه ها رو نگاه کنید روز به روز برای این دو دوره در خواست کار هست. بعد می تونید تصمیم بگرید برید دنبال چه چیز هایی
چیز هایی رو که من بلدم و می تونم بهتون پیشنهاد بدم :
اول دوره های mcitp و lpic1&2
ORACLE DBA
VMware workstation & ESX
اگه نوشته هام یکم نامفهوم و شلوغ شد شرمنده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , majid67110 , sss
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۶:۳۳ ب.ظ
اگر بخوام خودم تو این زمینه ها مطالعه کنم باید چیکار کنم؟ برا کار باید حتما مدرکش رو داشته باشم؟؟؟ و دوره ها رو شرکت کنم؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۷:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۳ ب.ظ، توسط amku.)
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۳۳ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  اگر بخوام خودم تو این زمینه ها مطالعه کنم باید چیکار کنم؟ برا کار باید حتما مدرکش رو داشته باشم؟؟؟ و دوره ها رو شرکت کنم؟؟
دوره رفتن بستگی به خودتون داره. از مزیت های دوره وجود سرور های واقعی و محیطی برای مطرح کردن سوال و رفع مشکلات با استاد هستش اما وحی منزل نیست کسی حتمن بره دوره. شما مثلن می تونید دوره MCITP رو برید و بعد خودتون بنشینید لینوکس رو بخونید چون بالاخره مفهوم راه اندازی وب سرور یکی هستش. یا می تونید برید دوره oracle dba و بعد خودتون sql server dba و ... رو بخونید. پس چیز واجبی نیست یا اینکه همش رو خودتون بخونید.
اگه زبان انگلیسیتون خوبه و حوصله دارید خودتون بخونید. رو سیستمتون یه vmware نصب کن و چند تا ماشین مجازی راه بنداز و سروع کن پیاده سازی سناریو ها. این همین چیزی هست که شما تو اموزشگاه یاد می گیرید و اموزشگاه و اساتیدش هیچ چیز اضافه تری از سر فصل های کتاب ها نمی گن و حتی تضمین برای پیدا کردن کار هم به شما نمی دن.
داشتن مدرک بد نیست ولی داشتن مدرک این نیست که شما رزومه بفرستید بگن بیا سر کار در هر صورت مصاحبه میشید و این بستگی به خودتون داره که چقدر سواد تو ضمینه که درخواست کار دادید داشته باشید.
تو اون لینک هایی که براتون پ.خ کردم سایت یه موسسه اموزش مجازی بود که برای شروع بد نیست. شاید با همین اموزش های مجازی بتونید مطلب رو درک کنید و خودتون دنبالش رو بگیرید. بعدش می بینید که خودتون شبکه رو فهمیدید و دیگه کلاس نمی خواد برین یا اینکه نه نیاز به کلاس دارید. (البته اون سایت ربطی به من نداره ولی من محصولات mcitp رو راضی بودم)
شبکه اولش سخته و اونهم با خوندن یه کتاب خوب تو ضمینه نتورک پلاس رفع میشه. بعدش خود به خود تمامی شبکه مفهوم و پیاده سازیش دستت میاد که چطوریه
اگه الان نیاز مالی نداری که بری سر کار یه مدتی شاید بیش از ۶ یا ۷ ماه یا حتی بیشتر. وقت بزار تا بخونی و عجله نکن. اگه توان مالی هم داری که بری کلاس و خودت می دونی یا اینکه به این نتیجه رسیدی که خودت بخونی چیزی نمی فهمی حتمن برو سر کلاس. چون اگه بخوای چند ماه این پروسه خوندن رو عقب بندازی بعدن شاید موقعیت های خوبی گیریت بیاد که شما چیزی بلد نیستی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , majid67110 , tesna , sss
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۲۳ ب.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ق.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  من میخوام وارد بازار کار شم! یعنی از یه جایی شروع کنم اما نمیدونم چجوری و از کجا؟!!!
فنی و حرفه ای هم یه دوره هایی برای شبکه میذاره.اگر توی شهرتون این دوره ها رو برگزار کنند خوب میشه چون هزینه دوره های موسسات آزاد برای شبکه زیاده.ا
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۷ ب.ظ
بر فرض یه چیزایی بلدی کجا بری سر کار تو شهر ما که چی زی نمیخوان؟؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۳ ق.ظ
(۲۸ بهمن ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱ ب.ظ)amku نوشته شده توسط:  
(28 بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۳۳ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  اگر بخوام خودم تو این زمینه ها مطالعه کنم باید چیکار کنم؟ برا کار باید حتما مدرکش رو داشته باشم؟؟؟ و دوره ها رو شرکت کنم؟؟
دوره رفتن بستگی به خودتون داره. از مزیت های دوره وجود سرور های واقعی و محیطی برای مطرح کردن سوال و رفع مشکلات با استاد هستش اما وحی منزل نیست کسی حتمن بره دوره. شما مثلن می تونید دوره MCITP رو برید و بعد خودتون بنشینید لینوکس رو بخونید چون بالاخره مفهوم راه اندازی وب سرور یکی هستش. یا می تونید برید دوره oracle dba و بعد خودتون sql server dba و ... رو بخونید. پس چیز واجبی نیست یا اینکه همش رو خودتون بخونید.
اگه زبان انگلیسیتون خوبه و حوصله دارید خودتون بخونید. رو سیستمتون یه vmware نصب کن و چند تا ماشین مجازی راه بنداز و سروع کن پیاده سازی سناریو ها. این همین چیزی هست که شما تو اموزشگاه یاد می گیرید و اموزشگاه و اساتیدش هیچ چیز اضافه تری از سر فصل های کتاب ها نمی گن و حتی تضمین برای پیدا کردن کار هم به شما نمی دن.
داشتن مدرک بد نیست ولی داشتن مدرک این نیست که شما رزومه بفرستید بگن بیا سر کار در هر صورت مصاحبه میشید و این بستگی به خودتون داره که چقدر سواد تو ضمینه که درخواست کار دادید داشته باشید.
تو اون لینک هایی که براتون پ.خ کردم سایت یه موسسه اموزش مجازی بود که برای شروع بد نیست. شاید با همین اموزش های مجازی بتونید مطلب رو درک کنید و خودتون دنبالش رو بگیرید. بعدش می بینید که خودتون شبکه رو فهمیدید و دیگه کلاس نمی خواد برین یا اینکه نه نیاز به کلاس دارید. (البته اون سایت ربطی به من نداره ولی من محصولات mcitp رو راضی بودم)
شبکه اولش سخته و اونهم با خوندن یه کتاب خوب تو ضمینه نتورک پلاس رفع میشه. بعدش خود به خود تمامی شبکه مفهوم و پیاده سازیش دستت میاد که چطوریه
اگه الان نیاز مالی نداری که بری سر کار یه مدتی شاید بیش از ۶ یا ۷ ماه یا حتی بیشتر. وقت بزار تا بخونی و عجله نکن. اگه توان مالی هم داری که بری کلاس و خودت می دونی یا اینکه به این نتیجه رسیدی که خودت بخونی چیزی نمی فهمی حتمن برو سر کلاس. چون اگه بخوای چند ماه این پروسه خوندن رو عقب بندازی بعدن شاید موقعیت های خوبی گیریت بیاد که شما چیزی بلد نیستی

نیاز مالی دارم که برم سر کار!!! اما باید یه چیزی دستم باشه که برم سر کار!! توان مالی برا کلاس که اصلا ندارم!!! میدونین اگر برنامه ریزی کنم میتونم خودم بخونم اما نمیدونم از چه کتابی!! مثلا برا A+ , NETWORK تو نت گشتم کتاب خوب پیدا نکردم. تو همین سایت هم که گفتین نبود.
و برا اینکه زبانم رو بیشتر تقویت کنم به نظرتون چی بخونم که به شبکه هم مربوط باشه؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۷ ق.ظ
نتورک+ در حد دونستن ساختار و انواع توپولوژی های شبکه و IP ADDRESS و استاندارد TCP/IP کافیه. زیاد لازم نیست خودتون رو در گیر نتورک پلاس کنید. بعدش هم می تونید شروع کنید خوندن کتاب های دوره mcitp. من خودم فقط mcitp رو کلاس رفتم که برام زیاد فایده نداشت ولی یه دید کلی از شبکه بهم داد. بعد لینوکس + اوراکل + مجازی سازی رو خودم از منابع خود سایت هاشون خوندم.
براتون یه سری اطلاعات پ.خ کردم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: majid67110 , zeinab , Mahbanoo313
ارسال: #۱۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۱ ب.ظ
من یه توصیه دوستانه داشته باشم

من خودم ۲ سال پیش شروع کردم و دوره های network+ , mcse, ccna, ccnp route رو گذروندم ولی ریالی هم نتونستم از این راه دربیارم. نمیگم شب و روز دنبال کار بودم چون ترجیح میدادم پیشرفت کنم چون به کارای پایین و موقت علاقه نداشتم ولی خوب هم دوره هام هم که خیلی بیشتر از من دنبال کار بودن چندان هم موفق نبودن.

اما بودن کسایی که با سواد نتورک+ با یه پارتی رفتن تو یه جایی مشغول شدن و خیلی هم مهم نبوده سواد شبکه ای و اینا ...

به هر حال اول ببین تو شهرت کار هست. جایی هست که کلا ۲ تا روتر سر هم کرده باشن ... بعد برو ccnp route بخون!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , amku , sss
ارسال: #۱۲
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۹ ب.ظ
سلام.

والا به نظر من برید سمت BizTalk Server. چون کار در زمینه‌ی طراحی و پیاده سازی (مباحث سیسکو و MCITP) رو حقیقتا کسی زیاد به خانوما نمیده! حداقل توی شهر من اینطوره!

BizTalk Server خیلی خوبه چون بار علمی بالایی داره و میتونید توش خوب کار کنید که البته نیاز به یه سری دانش اولیه هم داره.

There is no there there.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۱۳
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  سلام.

والا به نظر من برید سمت BizTalk Server. چون کار در زمینه‌ی طراحی و پیاده سازی (مباحث سیسکو و MCITP) رو حقیقتا کسی زیاد به خانوما نمیده! حداقل توی شهر من اینطوره!

BizTalk Server خیلی خوبه چون بار علمی بالایی داره و میتونید توش خوب کار کنید که البته نیاز به یه سری دانش اولیه هم داره.

تشکر.میشه در مورد Biz Talk Server توضیح بدین و اینکه موقعیت شغلی ش به چه صورت هست؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۴
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  تشکر.میشه در مورد Biz Talk Server توضیح بدین و اینکه موقعیت شغلی ش به چه صورت هست؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

There is no there there.
۰
۲
ارسال: #۱۵
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۳۳ ب.ظ
(۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۸ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  
(01 اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۰ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  تشکر.میشه در مورد Biz Talk Server توضیح بدین و اینکه موقعیت شغلی ش به چه صورت هست؟؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

میدونستم اینو میگین!! Big Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question درخواست کمک و راهنمایی در ns2 r.jafari ۳ ۳,۷۱۱ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  ورود به سایت سامانه همگام – hamgam.medu.ir edumoshaver1 ۰ ۱,۸۷۴ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  درخواست راهنمایی برای خرید elaheh1375 ۱ ۲۱ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra1350
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۹۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close