زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مدیریت در جلسه کنکور

ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۸۹, ۱۰:۳۸ ق.ظ
به چه ترتیبی سئوالات کنکور رو بزنیم؟
سلام!
یه سئوال خیلی اساسی دارم.

وقتی دفترچه‌ی ریاضیات و مشترک رو میدن، بهتره اول از سئوالات ریاضی شروع کنیم یا سئوالات مشترک؟! Huh

من در کنکورهای آزمایشی امتحان کردم ولی واقعاَ نمیدونم کدوم یکی بهتره! چون در هر دو حالت تقریباً رتبه و ترازم یکی شد! (البته با ۱۰ رتبه بهتر وقتی که "مشترک اول" زدم)

البته دو تفاوت رو احساس کردم:
زمانی که اول ریاضی میزدم وقتی به مشترک‌ها میرسیدم تقریباً نفسم بالا نمیومد! احساس خستگی و خفگی میکردم...
وقتی اول مشترک میزدم، سر ریاضی وقت کم میاوردم و سر در گم میشدم!

در هر دو حالت حس های متفاوتی داشتم. حالا نمیدونم کدوم یکی رو اول بزنم! میخواستم از شما راهنمایی بگیرم.

Change Your FATE
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۲۵ ب.ظ
RE: به چه ترتیبی سئوالات کنکور رو بزنیم؟
سر کنکور اول مشترک رو بزن هرچی تونستی مشتر ک بزن
بعد اگه وقت بود ریاضی بزن

ریاضی:۲۳ درصد
مشترک: ۲۲ درصد
رتبه ۷۰۰
ریاضی:۰ درصد
مشترک:۲۶ درصد
رتبه ۶۰۰
۱
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۸۹, ۰۵:۳۱ ب.ظ
(۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۲:۲۵ ب.ظ)babakab110 نوشته شده توسط:  سر کنکور اول مشترک رو بزن هرچی تونستی مشتر ک بزن

رتبه ۷۰۰
رتبه ۶۰۰

نه بابا!!!! فکر نکنم؟!!! مطمئنی؟! Exclamation کارنامه‌ی کسی رو دیدی؟ نمونه کارنامه اگه داری میتونی نشون بدی؟ آخه باورم نمیشه!!!! Huh
WOW!!!!

Change Your FATE
۰
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۸۹, ۰۷:۳۵ ب.ظ
درسته که مشترک ضریب بیشتری داره و من فکر میکنم ۰ % زدن ریاضی یعنی زیر میانگین زدن ریاضی و خلاص!!!!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۸۹, ۰۹:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۹:۱۳ ب.ظ، توسط Masoud05.)
من خودم اول سعی میکنم ۱ سوال ریاضی بزنم بعد برم سراغ مشترکا بعدش اگه شد میرم سراغ ریاضی .
فکر کنم با این کار استرس پایینتر بیاد.
(۲۳ آذر ۱۳۸۹ ۰۵:۳۱ ب.ظ)Mansoureh نوشته شده توسط:  
(23 آذر ۱۳۸۹ ۰۲:۲۵ ب.ظ)babakab110 نوشته شده توسط:  سر کنکور اول مشترک رو بزن هرچی تونستی مشتر ک بزن

رتبه ۷۰۰
رتبه ۶۰۰

نه بابا!!!! فکر نکنم؟!!! مطمئنی؟! Exclamation کارنامه‌ی کسی رو دیدی؟ نمونه کارنامه اگه داری میتونی نشون بدی؟ آخه باورم نمیشه!!!! Huh
WOW!!!!
باید به درس زبان و تخصصی هم توجه بشه اگه اونا رو دارید بزنید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط Maryam-X.)
یه راهنمایی هم من می کنم شاید به دردت بخوره.
(قبل از این راهنمایی واجبه تو از قبل مطلب "تراز خود را حساب کنیم" در مانشت را خونده باشی.و یا با اصول محاسبه نمره کارنامه آشنایی داشته باشی)

همونطور که می دونی تراز یک شخص در یک درس براساس واریانس (انحراف از میانگین)نمره اون درس و ضریب درس حساب میشه.یعنی ابتدا درصد های هر فرد در دروس ریاضی حساب میشه،میانگین درصد های افراد حساب میشه.و پس از اون هر چقدر درصد یک دانشجو از میانگین بیشتر باشه با توجه به ضریب درس ترازش بالاتر می ره و برعکس هر چقدر پایین‌تر باشه هی می خوره تو سر رتبه اش.هر چقدر هم که ضریب درس بالاتر باشه این اختلاف نمره شدید‌تر میشه.

تا اونجایی که من اطلاع دارم میانگین دروس ریاضی تو کنکورهای قبلی چیزی حدود ۲۰ درصد بوده.یعنی دانشجویان به طور میانگین ریاضیات را ۲۰ درصد می زنند.پس در درجه‌ی اول باید سعی کنی درصد خودت رو تا ۲۰ افزایش بدی تا ضرر نکنی.پس از اون دیگه میل خودته که بیشتر بزنی و ترازت رو بالا ببری یا بی خیال شی و بری سراغ مشترک.با توجه به اینکه باید سقف میانگین دروس مشترک و اینکه همین روال در مورد مشترک هم صدق می کنه را هم در نظر بگیری.

اگر من بودم اول سعی می کردم ریاضیات را تا ۲۰ درصد بزنم.و مسلما اولین انتخابم درسی است که بیشتر روی اون تسلط دارم و به اصطلاح نمره بیار تره.
مثلا شما اگه از ۵ تا سوال گسسته فقط به ۴ تاشون جواب درست بدی.دیگه قضیه حله و احتیاجی به وقت گذاشتن روی سوالات دیگر نیست.
اگر هم سوالهای درسی که روش حساب می کردی سخت بودند موردی نداره.یک نگاه سر انگشتی بنداز بگرد توی کل دفترچه۵ تا سوال آسون که وقت گیر هم نباشند.رو پیدا کن و حل کن.

بعد از اون سریع می رم سراغ سوالات مشترک و تمام وقتم رو رو سوالات اون می گذارم. وقتی دیگه هیچ سوال قابل حلی توی دروس مشترک پیدا نشد دوباره برمی گردم سر ریاضیات.اینجا خوبیش اینه که اگه یه سوال ریاضی وقتم رو گرفت دیگه استرس زمان نمی گیرم.چون قرار نیست کاری بعد از اون انجام بدم.زمان باقی مونده فقط مخصوص دروس ریاضیه

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mansoureh , 54m4n3h , saba_1984 , ایرسا , **sara** , mahdi20 , h_1234
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۰۴ ق.ظ
بله ایت روش مناسبه . اما من که فکر میکنم ۱۳% میانگین باشه نه ۲۰%

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۲:۰۵ ب.ظ
بچه واقعا ممنون خیلی راهنمایی خوبی هست.

موفقیت از آن سوی رنج ها اغاز می شود (roya)
۰
۰
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۵۶ ب.ظ
بچه‌ها خواهشا اگه کسی اطلاع دقیق از میانگین دروس ریاضیات و همچنین دروس مشترک ،تخصصی و زبان بر اساس آخرین آمار داره اینجا بنویسه تا قبل از کنکور برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۱۸ ب.ظ، توسط grayman.)
مشکل اساسی در سر جلسه کنکور
با سلام
من امسال سال دومه که کنکور شرکت می کنم. این مشکل رو هم پارسال داشتم و الان هم در آزمون های آزمایشی هم بهش برخود کردم. لطفا اگر راه حلی داردی بگید.
گلاب به روتون من هم پارسال و هم در آزمون های آزمایشی وسط جلسه شدیدا احتیاج به دستشویی پیدا می کنم. Blush
پارسال یادمه قبل جلسه کنکور صف دستشویی شلوغ بود سر حوزه آزمون. با اینکه دستشویی رفته بودم ولی ساعت ۱۱ که شد در اوج حل کردن سوالا دیگه گرفت و ول کن نبود و مجبور شدم دوباره برم و خب این کمی تمکز آدم رو بهم میریزه. به نظر شما باید چی کار کرد برای این موضوع.
مشکل دیگه‌ام که جدیدا پیدا شده به سوال ۲۰-۳۰ که میرسم دل و روده سمفونی قارو قور Big Grin اجرا میکنن به طرز آبروریز! صبح هم صبحانه می خورم و گشنه نیستم. اگر شما هم این مشکلات رو دارید و تونستید رفعش کنید راهکارتون رو بگید شاید به درد ما هم خورد. البته نگید Easy Life ‌ها Wink

موجیم و وصل خویش از ما بریدن است / ساحل بهانه ای است رفتن رسیدن است

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۱
۱۵ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ بهمن ۱۳۸۹ ۰۸:۴۱ ق.ظ، توسط shahryar.)
چند تا سوال!
سلام دوستان.
می گم من چن تا سوال تخصصی داشتم!
۱-اول ریاضی می زنید یا مشترک؟
۲-واسه ریاضی چه قدر وقت می ذارین؟
۳-ریاضی اگه درصدات حدود ۴۰ باشه خوبه؟(مثلا سر پارسه اگه خودم واسه ریاضی به جای ۲۵ دقیقه ۴۰ دقیقه وقت بذارم حدود ۶۰ یا بیشتر می زنم)
از همه بچه‌ها و آقای تنهایی می خوام که نظر خودشونو بگن.فکر کنم به درد همه بخوره.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۰۷ ق.ظ
چند تا سوال!
اینجا در این مورد بحث شده:

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin
ارسال: #۱۳
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۰۳:۵۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۳ ق.ظ، توسط admin.)
میانگین رو همون ۲۰ درصد و به نظر من حتی بیشتر یعنی حدود ۳۰ در نظر بگیرید.

در صورتی که می‍‏‏خواید رتبه شما کمتر از ۱۰۰ بشه باید میانگین رو + واریانس در نظر بگیرید: یعنی به نظر من
ریاضی ۳۰
مشترک ۵۰
و البته زبان ۳۰
تخصصی نرم افزار ۴۰
می‍‏‏تونه راحت رتبه ۱۰۰ بشه.
در صورتی رتبه شما خیلی بهتر می‍‏‏شه که توی یکی از درس‍‏‏ها بتونید یک یا دو واریانس فاصله بندازید. همون‍‏‏طور که گفتن ضرایب هم تاثیر زیادی داره مثلاً درصد زیر رو در نظر بگیرید:
ریاضی ۳۰
مشترک ۶۰
زبان ۳۰
تخصصی نرم‍‏‏افزار ۴۰
به نظر من این درصد رتبه ۲۵ رو میاره.

و یا درصد زیر رو در نظر بگیرید:
ریاضی ۳۰
مشترک ۵۰
زبان ۳۰
تخصصی نرم‍‏‏افزار ۶۰
این شخص توی نرم‍‏‏افزار سه واریانس فاصله انداخته و از لحاظ اماری سه واریانس از میانگین با دو واریانس تفاوت چندانی نمی‍‏‏کنه. چنین شخصی رتبه ۲۵ رو هرگز کسب نمی‍‏‏کنه. می‍‏‏تونه به رتبه ۵۰ امیدوار باشه.

حالا این حالت رو در نظر بگیرید:
ریاضی ۳۵
مشترک ۵۵
زبان ۳۰
تخصصی نرم‍‏‏افزار ۴۰
رتبه این حالت هم تقریباً بدتر از حالت مشترک ۶۰ می‍‏‏شه چرا که نتونسته یک واریانس رو اختلاف بندازه برای دو تا درس ریاضی و مشترک. این شخص رتبه‍‏‏ای حدود ۳۵ کسب می‍‏‏کنه.

در تمام مثال‍‏‏های بالا واریانس ۱۰ درصد فرض شده. و میانگین‍‏‏ها و مثال‍‏‏ها تا حد امکان به واقعیت نزدیک بودن.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , zr2358 , Maryam-X , h_1234 , mahsa_92
ارسال: #۱۴
۱۶ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۱۲ ق.ظ
(۱۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۱ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  میانگین رو همون ۲۰ درصد و به نظر من حتی بیشتر یعنی حدود ۳۰ در نظر بگیرید.

در صورتی که می‍‏‏خواید رتبه شما کمتر از ۱۰۰ بشه باید میانگین رو + واریانس در نظر بگیرید: یعنی به نظر من
ریاضی ۳۰
مشترک ۵۰
و البته زبان ۳۰
تخصصی نرم افزار ۴۰
می‍‏‏تونه راحت رتبه ۱۰۰ بشه.
در صورتی رتبه شما خیلی بهتر می‍‏‏شه که توی یکی از درس‍‏‏ها بتونید یک یا دو واریانس فاصله بندازید. همون‍‏‏طور که گفتن ضرایب هم تاثیر زیادی داره مثلاً درصد زیر رو در نظر بگیرید:
ریاضی ۳۰
مشترک ۶۰
زبان ۳۰
تخصصی نرم‍‏‏افزار ۴۰
به نظر من این درصد رتبه ۲۵ رو میاره.

و یا درصد زیر رو در نظر بگیرید:
ریاضی ۳۰
مشترک ۵۰
زبان ۳۰
تخصصی نرم‍‏‏افزار ۶۰
این شخص توی نرم‍‏‏افزار سه واریانس فاصله انداخته و از لحاظ اماری سه واریانس از میانگین با دو واریانس تفاوت چندانی نمی‍‏‏کنه. چنین شخصی رتبه ۲۵ رو هرگز کسب نمی‍‏‏کنه. می‍‏‏تونه به رتبه ۵۰ امیدوار باشه.

حالا این حالت رو در نظر بگیرید:
ریاضی ۳۵
مشترک ۵۵
زبان ۳۰
تخصصی نرم‍‏‏افزار ۴۰
رتبه این حالت هم تقریباً بدتر از حالت مشترک ۶۰ می‍‏‏شه چرا که نتونسته یک واریانس رو اختلاف بندازه برای دو تا درس ریاضی و مشترک. این شخص رتبه‍‏‏ای حدود ۳۵ کسب می‍‏‏کنه.

در تمام مثال‍‏‏های بالا واریانس ۱۰ درصد فرض شده. و میانگین‍‏‏ها و مثال‍‏‏ها تا حد امکان به واقعیت نزدیک بودن.
با این درصدا چه طور:
ریاضی ۶۰
مشترک:۳۵
تخصصی سخت(۳۰)
۰
۰
ارسال: #۱۵
۱۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۰۲ ق.ظ
مدیریت جلسه آزمون
سلام دکتر
آخرین توصیه هاتون واسه مدیریت زمان و توانایی مون را سر جلسه میگید؟
ممنون میشم که وقت کم نیاریم یا حتی از نظر روحی جسمی یا حتی سور وصدا و تمرکز و هرچی-
مرسی

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مدیریت سیستم چند پردازنده ای متقارن no_ta2000 ۰ ۱,۵۰۰ ۰۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: no_ta2000
  برگزاری دوره آموزشی مدیریت صادرات با همکاری شرکت بازرگانی ماهان masoudkhan ۱ ۲,۹۰۸ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  [دانلود] جزوه و ویس جلسه نکته تست ساختمان داده والگوریتم استاد یوسفی زمستان ٩٣ software94 ۲۳ ۲۶,۵۳۰ ۰۲ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: honiehs
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مشاوره برای تغییر رشته به مدیریت nima20-20 ۱۰ ۱۴,۲۵۲ ۰۸ آذر ۱۳۹۷ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: abdollah75
  درخواست کتاب یا جزوه مدیریت شبکه های مخابراتی و کامپیوتری H.Mohammadi ۴ ۴,۴۰۳ ۰۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  اصول مدیریت راهبردی فناوری اطلاعات master of net ۱ ۲,۰۹۴ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۴:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: master of net
  ۱۷۴ آی تی - روزانه خواجه نصیر گرایش مدیریت سیستم های اطلاعاتی imisutit ۴ ۴,۲۵۵ ۰۹ شهریور ۱۳۹۷ ۰۵:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: saeedzare74
  مدیریت فناوری اطلاعات leilast ۱۰۵ ۸۰,۷۶۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farbehar1
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۷۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close