زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ساختمان‍‏‏های گسسته

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۵۴ ق.ظ، توسط admin.)
ساختمان‍‏‏های گسسته
توصیه‌ی من برای این درس این است که ابتدا با یکی از کتاب های منبع اصلی مثل کتاب ۴ جلدی انتشارات فاطمی شروع کنند. البته تاکیدی بر روی این کتاب ندارم. من خودم با توجه به کمبود وقت خیلی روی این کتاب تمرکز نکردم و فقط سعی کردم دید کلی راجع به موضوع هایی که در ارشد سوال مطرح می شود پیدا کنم.
پس از آن توصیه می کنم کتاب ساختمان گسسته پوران پژوهش را بخوانید و برای ادامه کتاب ساختمان گسسته راهیان ارشد( برای مهندسی کامپیوتر) را بخوانید. البته کتاب راهیان ارشد (انتشارات آزاده) بیشتر نکته ای است و برای یادگیری از پایه چندان مناسب نیست ولی کتاب پوران پژوهش مطالب را از پایه توضیح می دهد.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , razma88 , parsaNA , faraaz_mb , Xilinx , Aurora , maryam.raz , negar.28 , zarei1991 , gordafarid , mohammadali1990 , soniasa , hamid88
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۳۹ ق.ظ
RE: ساختمان گسسته
به نظر منم کتاب پوران تقریبا مباحث رو شامل میشه ولی یک جاهایی کاملا به سمت حفظی می ره! در کل به نظر من خوندنش می تونه برای تستهای علوم کامپیوتر کولاک باشه ولی زدن تست های مخصوصا it به تمرین و توانایی تحلیل بیشتر از این کتاب احتیاج داره!برای زدن تست های مهندسی کامپیوتر می تونه مکفی باشه! البته کسایی رو می شناسم که با خوندن همین کتاب و وقت گذاشتن رو حل تست‌ها (که خیلی لازم هستش) تونستن گسسته های it رو هم از پسش بر بیان...
یکی از دوستان من کتاب گسترش علوم پایه رو داشت که اصلا راضی نبود....
یکی دیگه از بچه‌ها هم کلاس خود یوسفی (نویسنده کتاب پوران پژوهش) رو رفته بود می گفت عین کتابش درس میده فقط یک جاهایی رو با توضیح بیشتر و بهتر درس میده! و در کل مباحث مهم کتاب رو تقریبا باز می کنه و یک جاهایی رو هم می گه از رو کتاب بخونید... اون راضی بود...

یک چیز جالب این هست که بعضی‌ها این درس رو جزو کاندید های اول حذف دروس برای کسانی که وقت ندارن می گذارن!

نظر شخصی:اگر وقت دارید, هیچ درسی را حذف نکنید. 
 سپاس‌گزاری شده توسط: h_123 , Afra , faraaz_mb , **sara** , Mohammad-A , negar.28 , zarei1991 , gordafarid , mohammadali1990 , soniasa , Morris
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۱۴ ق.ظ
به نظر من اگه کسی پایه قوی داره کتاب پوران براش عالیه ولی اگه پایت ضعیف باید با یک کتاب مرجع شروع کنی که کتاب ۴ جلدی انتشارات فاطمی بد نیست.
گسسته دکتر قلی زاده هم خوبه ولی فصل شمارش رو نداره!

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
 سپاس‌گزاری شده توسط: gordafarid , soniasa
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۱ ب.ظ
ساختمان گسسته
سلام
من کتاب قلی زاده رو خوندم کتاب خوبی ولی بچه‌ها کمتر روی اون مانور می دن می خواستم بپرسم چرا ؟
راستش من اعتقاد دارم ادم باید یه کتاب مرجع بخونه و بعد کتاب تستی بخونه نظر شما چیه ؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: gordafarid
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۰۳ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۱۴ ق.ظ)High_Voltage نوشته شده توسط:  به نظر من اگه کسی پایه قوی داره کتاب پوران براش عالیه ولی اگه پایت ضعیف باید با یک کتاب مرجع شروع کنی که کتاب ۴ جلدی انتشارات فاطمی بد نیست.
گسسته دکتر قلی زاده هم خوبه ولی فصل شمارش رو نداره!

من به شخصه اساسا با گسسته دکتر قلی زاده حال نکردم. یه کتاب بی خود و وقت تلف کن که هیچی هم ازش یاد نمی گیری. همون کتاب پوران به نظر من از خیلی کتابا بهتره.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: razma88 , dont9 , Pegasus , terma , gordafarid , Xilinx , shokofe , saharrrrrr
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۳۹ ب.ظ
ساختمان گسسته
مرسی ولی من عجیب علاقه به کتاب مرجع دارم واسه اون چی پیشنهاد می کنی .
راستی اقای تنهایی خیلی خیلی .... ممنونم از ایجاد این انجمن واسه ما شهرستانی‌ها یه منبع خوب در اختیار گذاشتید خدا همیشه همراهت باشه.
راستی اگه قسمت ژورنال‌ها رو هم راه بندازی نور الا نور میشه
 سپاس‌گزاری شده توسط: gordafarid , soniasa
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۹ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  مرسی ولی من عجیب علاقه به کتاب مرجع دارم واسه اون چی پیشنهاد می کنی .
راستی اقای تنهایی خیلی خیلی .... ممنونم از ایجاد این انجمن واسه ما شهرستانی‌ها یه منبع خوب در اختیار گذاشتید خدا همیشه همراهت باشه.

ان شا الله. ولی خیلی خوب می شه که دوستان مدیریت بخش های مختلف فروم رو در اختیار بگیرند. کم کم داره بزرگ می شه فروم و یه نفر نمی تونه همه کارها رو بکنه.. باورم نمی شه توی حدود ۵۰ ساعت فروم ۷۰ تا عضو و ۱۳۷ تا تاپیک جالب داره.
ان شا الله بحث‌ها تنها در زمینه ارشد محدود نشه و به سایر بحث‌ها هم برسیم. مثلاً برخی از دوستان از خاطرات قشنگشون از دانشگاه و یا دوستای دانشگاهیشون و یا زندگی خوابگاهی بگن. این‌ها هم جذابت های خاص خودش رو داره. (البته بیشتر واسه من که دیگه هیچ کنکوری رو توی زندگیم ندارم!! Big Grin )

سپاس‌گزاری شده توسط: gordafarid , mehran666
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۵۶ ب.ظ
ساختمان گسسته
اقای تنهایی در مورد مرجع چیزی نگفتین.
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۰۰ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۵۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  اقای تنهایی در مورد مرجع چیزی نگفتین.

فکر می کنم بهترین مرجع این درس کتاب گریمالی باشه.

سپاس‌گزاری شده توسط: engineer2day , gordafarid , soniasa , MajidManesht2012
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۳۰ ب.ظ
ساختمان گسسته
اقای تنهایی من یه سرچی گردم ۴ جلد این ۲۰۰۰ صفحه است اینقدر مرجع هم نه یه کم مرجع معرفی کنید.
ارسال: #۱۱
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۳:۴۱ ب.ظ، توسط Afra.)
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۰ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۵۶ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  اقای تنهایی در مورد مرجع چیزی نگفتین.

فکر می کنم بهترین مرجع این درس کتاب گریمالی باشه.

ممنون از پاسختون
به نظر شما کتاب کدام انتشارات و ترجمه مناسب‌تر هست؟

و هر چه را که بدان امید می رود نزدیک است که برسد.
ارسال: #۱۲
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ، توسط lucifer.)
من ترجمه دکتر عمیدی (مرکز نشر دانشگاهی) رو خوندم و با اون خیلی راحت بودم ولی از خیلی‌ها (اکثریت) شنیدم که می گفتن این ترجمه مزخرفه و ترجمه چهار جلدی دکتر شمس‌، که توسط انتشارات فاطمی چاپ شده خیلی بهتره. چراشو نمی دونم.

به نظر من هرکی می خواد گسسته رو خوب یاد بگیره اولین قدم یادگیری مبحث شمارش هست. که اساس و پایه کار رو برایه بقیه قسمت های گسسته فراهم میکنه.مطالب کلیدیش زیاد نیست و شما مثلا با خوندن همین کتاب گریمالدی به خوبی می تونید قضیه‌ها و تکنیک‌ها رو یاد بگیرید ولی برایه اینکه بتونید مساله‌ها و تست های بسیار متنوعی که تو این مباحث هست رو حل کنید باید مساله زیاد حل کنید. من یه پیشنهادی که دارم و ممکنه خنده دار باشه اینه که کتابهایی با موضوع ترکیبیات ویژه المپیاد های دانش آموزی تقریبا تا حدود ۷۰-۸۰ % مباحث رو با ذکر مثالها و تمرینات زیاد مطرح کرده که خوندن اونها و حل مسائلشون کمک زیادی به افزایش مهارت می کنه.

I am Lucifer
The god of hell fire
To see you suffer
Is my only desire
 سپاس‌گزاری شده توسط: Afra , h_123 , Solaha.z , gordafarid , soniasa
ارسال: #۱۳
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۱۱ ب.ظ
به نظرم کتاب گریمالدی (انتشارات فاطمی) خوب هست برای مرجع اگر وقت کافی برای مطالعه باشه
ترجمه های دیگه رو ندیدم ولی میگن این بهترین ترجمه هست ...
ارسال: #۱۴
۱۰ خرداد ۱۳۸۹, ۰۴:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۵:۲۱ ب.ظ، توسط HighVoltage.)
(۱۰ خرداد ۱۳۸۹ ۰۱:۳۹ ب.ظ)roya نوشته شده توسط:  مرسی ولی من عجیب علاقه به کتاب مرجع دارم واسه اون چی پیشنهاد می کنی .

کتاب ۴ جلدی انتشارات فاطمی کتاب مرجع عالیه واسه این درس که نویسندش گریمالدی و ترجمش رو برسسی کردم و از خیلیا پرسیدم میگن خوبه (ولی ۴جلده) از قیمتش که بگذریم حجمش خیلی بالاست حدود ۱۲۰۰ صفحه .تازه اگه نتونید مسایلش رو حل کنید برای جلوگیری از دپرس شدن و حذف این درس باید برید و حل المسایلش رو هم بخرید که میشه ۵ جلد.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
ارسال: #۱۵
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۴۱ ق.ظ، توسط mahdieh-Z.)
من دیدم که یک کتاب مرجع دیگم برای این در معرفی میکنن:
ریاضیات گسسته و کاربرد آن در کامپیوتر (ساختمان گسسته)
جین پل ترمبلی، مانوهر، محمدعلی اسلامی (مترجم)، مصطفی شاه زمانیان (مترجم)

ظاهرا ۷۴۴ صفحه هستش! کسی اون رو خونده؟

فایل‌(های) پیوست شده

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
 سپاس‌گزاری شده توسط: engineer2day , soniasa

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۳۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۶۷۳ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  معرفی کتاب برای ساختمان داده siamakaf ۲ ۴,۲۳۶ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۲۱ ق.ظ
آخرین ارسال: siamakaf
  ساختمان داده و پایگاه داده پارسه امیدوار ۴ ۴,۰۱۰ ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۷۴ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۴۲۹ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۴۳ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
  فصل HEAP از کتاب ساختمان داده طورانی (پارسه) tourani ۳۷ ۳۶,۵۴۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hossein4070
  منبع ساختمان داده RASPINA ۷ ۷,۲۷۴ ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close