زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دانشگاه فردوسی مشهد

ارسال: #۱۶
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۳:۳۸ ب.ظ
دانشگاه فردوسی مشهد
شهر و دانشگاه "کاملا مذهبی" نیست!!! ولی با نظر دوستمون alime موافقم چون شهر زیارتیه نسبت به شهرها و دانشگاه های دیگه مذهبی تره
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۰۰ ب.ظ، توسط موج.)
RE: دانشگاه فردوسی مشهد
(۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۳۸ ب.ظ)azam84 نوشته شده توسط:  شهر و دانشگاه "کاملا مذهبی" نیست!!! ولی با نظر دوستمون alime موافقم چون شهر زیارتیه نسبت به شهرها و دانشگاه های دیگه مذهبی تره

کاملا مذهبی به این معنا که دائم تذکر و توصیه و پیشنهاد دریافت خواهیدکرد
نه به این معنا که رفتار‌ها و روابط شهرهای دیگه در اینجا وجود نداشته باشه
تمام روابطی که ممنوعیتی براش وجود داره به صورت مخفیانه‌تر نسبت به سایر شهر‌ها (حتی شاید در سطح وسیعتر) انجام میشه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال: #۱۸
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۸:۵۰ ب.ظ
(۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۳۸ ب.ظ)azam84 نوشته شده توسط:  شهر و دانشگاه "کاملا مذهبی" نیست!!! ولی با نظر دوستمون alime موافقم چون شهر زیارتیه نسبت به شهرها و دانشگاه های دیگه مذهبی تره

در این مورد تحقیق کردم و دیدم متاسفانه جو خوبی بر اونجا حاکم نیست.
به هر حال از کسانی که امسال انتخاب رشته کردند که گذشت ولی برای سال بعدی‌ها مطالبی رو از دانشجویان این دانشگاه که عضو کلوب هستند بصورت نقل قول می گذارم.در ضمن مطالب پیشرو را نه تایید میکنم نه تکذیب! اگر انتقادی داشتید می تونید برید به خود این افراد که این نظراتو دادند بگید:

محمود صفری]
اول فکر می کردم چه دانشگاه خوبی قبول شدم و چه شهری خوبی با حرم امام رضاشم کلی حال می کنم ولی الآن به این نتیجه رسیدم که بدترین دانشگاه و بدترین شهر ایران قبول شدم. بیشتر از دانشگاهش از شهرش و ادماش بدم امده. الآنم میخوام هرچه زودتر این یکسال ارشدم تموم شه و از این شهر برم . مشهدیا ببخشید که اینقدر رک گفتم...
[/quote]

[quote=در تاپیک بزرگترین مشکل دانشگاه چیه؟ نوشته شده توسط:
پادگان فرض کردن دانشگاه از سمت مسئولین نامحترم دانشگاهمون!
نمی دونم اینا می دونن ما دانشجوییم یا نه؟!؟!؟!

رامین ]
بزرگترین مشکل برای ما اینه که با انتخاب دانشگاه فردوسی، بزرگترین انتخاب اشتباه در زندگی تحصیلی خودمونو مرتکب شدیم...
ذهنیتی که از دانشگاه فردوسی داشتیم کاملا" اشتباه بود...
البته من منظورم از این حرفها مربوط به جو غالب اینجا هستش و آدمای خوب و با کلاس فرهنگی بالا هم اینجا هستند که رفتارشون برای ما میتونه الگو باشه... اینجا محدود نگری،سطحی نگری،پنهان کاری،تظاهر و ریا و...موج میزنه و بیداد میکنه،خیلی از دانشجویان اینجا به سرعت در حال حرکت به سمت سال ۱۹۷۰ هستند!!!!!!!!
خیلی از دانشجویان حتی یه آداب معاشرت معمولی رو هم بلد نیستن اما ادعاشون گوش فلکو کر کرده...
بسیاری از دخترای دانشجو در بیرون از دانشگاه با راننده تاکسی،آدمای خیابونی،بنا و نجار و ... ارتباط دارن اما داخل دانشگاه مثلا" میخوان با رفتارشون به دیگران بگن ما دختر خوبی هستیم!!! غافل از اینکه این رفتارها براحتی و به صورت خنده داری کاملا" آشکاره... برای ما که در یه محیط آزاد‌تر بزرگ شدیم این نوع رفتار بسیار مضحک و عجیب هست...
[/quote]

[quote=غزاله عباسی نوشته شده توسط:
موافقم رامین جان من با اینکه خودم تو مشهد زندگی میکنم اما اصالتم از ۲ سو شمالیه و کاملا درکت میکنم محیط فرهنگی دانشگاه فردوسی واقعا افتضاحه!!!
محیط فرهنگی افتضاح محیطیه که توش یک دختر و پسر دانشجو یا همکلاسی نمیتونن راحت با هم گفت و گو یا حتی سلام کنن چون سریعا پشت سرشون حرف و حدیث در میاد. چه برسه به جزوه گرفتن یا کمک درسی گرفتن! محیط فرهنگی افتضاح جایی که آدم نمیتونه راحت سر کلاس بشینه! جایی که باید واس یک تار از موت که بیرونه به هزار نفر جواب پس بدی! جایی که اگه با دوستات بخوای بشینیو بخندیو راحت باشی ۱۰۰% مورد اخلاقی داری !!!!

'سعید مهاجر نوشته شده توسط: دانشگاه فردوسی . دشمن بزرگ علم و فرهنگ
دانشگاه فردوسی . گرفتن اعتماد به نفس .
دانشگاه فردوسی . کمیته انضباطی فوق فعال . Hyperactive
دانشگاه فردوسی . روح های مرده .
.........................
خلاصه اش این که ما اینی نبودیم که الانیم . بچه های خیلی شادی بودیم . عاشق کسب علم بودیم . دیوونه دانستن . دیوونه حس قشنگ مفید بودن ولی الان .....
فکر نکنید که این فقط منم که از وضع موجود ناراضی‌ام پای درد دل های هر دانشجوی مهندسی دانشگاه فردوسی بشینید همین چیزا رو می شنوید .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad123 , موج , sh_aa , TheNiGHT
ارسال: #۱۹
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط موج.)
(۱۶ خرداد ۱۳۹۰ ۰۸:۵۰ ب.ظ)حامد نوشته شده توسط:  
'در تاپیک بزرگترین مشکل دانشگاه چیه؟ نوشته شده توسط: پادگان فرض کردن دانشگاه از سمت مسئولین نامحترم دانشگاهمون!
نمی دونم اینا می دونن ما دانشجوییم یا نه؟!؟!؟!

تقریبا با همش موافقم حامد جان
مخصوصا این یکی

کادر مدیریتی و اجرایی همون طور که در ابتدای معرفی هم گفتم به شدت دچار مشکل هست
ولی خب توی همکلاسی های جنس مخالف که گفتن همه جور آدمی هست ولی خب اون حرفایی هم که زدن تا حدودی صادقه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: حامد
ارسال: #۲۰
۱۶ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۲ ب.ظ
دانشگاه فردوسی مشهد
تورو خدا دل مارو خون نکنید.
من انتخاب رشته کردم و آخرین اولویتم هام شبانه فردوسی و بعد شیراز بود و اصلا کاشان و اراک و ... نزدم . یا امسال یه جای خوب قبول میشم یا میرم میخونم سال بعد تا این همه اشتباه تو تخصصی نرم رو تکرار نکنم !!!!!!!!!!!!!
رتبه افتضاحه یعنی ۴۳۵‌، خودمم احتمال قبولی شبانه فردوسی رو خیلی پایین می دونم ولی همش تو این فکرم که خدا کنه قبول شم چون پارسال یکی با ۳۷۶ ئ یکی با ۳۸۲ شبانه فردوسی رو آورده بود و با توجه به افزایش ظرفیت تویه نرم و هوش( مخوصا تهران و روزانه شهرستان ها) احتمال کمی میدم واسه قبولی .
واسه همین خاطر انقدر اسم فردوسی مشهد تو ذهنمه که وقتی اسمشو می بینم حسابی اعصابم خورد میشه و خدا خدا می کنم شبانه فردوسی رو بیارم.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۶ ق.ظ
دانشگاه فردوسی مشهد
نگاه کن به لحاظ جو علمی گروه کامپیوتر و امکانات در سطح مناسبی هست
اگه واقعا به فکر درس باشی نه حاشیه (که البته باید دوره ارشد فرعیات رو کنار گذاشت و به درس پرداخت)
در اون صورت دانشگاه خوبی میتونه باشه براتون

۰
۰
ارسال: #۲۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۵ ق.ظ، توسط حامد.)
حالا شاید مدیریت دانشگاه هم با اتفاقاتی که توی این هفته افتاد و میوفته عوض بشه!

نقل قول: در اتفاقی کم سابقه، جمعه شب گذشته یکی از دختران دانشجوی ساکن خوابگاه دانشگاه فردوسی در حالیکه در داخل دانشگاه به سمت پردیس در حال حرکت بود توسط افرادی ناشناس مورد ضرب و شتم و تجاوز به عنف قرار گرفت. دانشجوی مذکور که در محوطه‌ی دانشگاه رها شده بود به بیمارستان انتقال یافته و حال وی نامساعد گزارش شده است.

بنا به گزارشات ارسالی به دانشجو نیوز، دانشجویان بلافاصله پس از خبردار شدن در نخستین ساعات بامداد جمعه اقدام به تجمع اعترضی کردند. در این تجمع که بالغ بر ۴۰۰ تن ا ز دانشجویان شرکت کردند، دانشجویان اعتراض و انزجار شدید خود را به انتظامات ،حراست و رییس دانشگاه(عاشوری)‌، از این عمل اعلام کردند.

و در پایان، ادامه اعتراض و تحصن گسترده در روزهای آتی در اعتراض به عملکرد مسئولین دانشگاه را خاطر نشان کردند.

همچنین دانشجویان با فرستادن نمایندگانی به بیمارستان جهت اطلاع لحظه به لحظه از وضع سلامتی دانشجوی مذکور وبا طرح شعارهای عاشوری استعفا استعفا...خواهر غریبم حقتو پس میگیرم...دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد، خواستار پاسخگویی رییس دانشگاه در برابر این عمل شدند که با عدم حضور وی دانشجویان به سمت پردیس حرکت کردند.

مشخص نیست با وجود تدابیر شدید امنیتی و حضور محسوس و پر رنگ ماموران حراست دانشگاه، افراد غیر دانشجو چگونه موفق به ورود به دانشگاه شده و اقدام به این جرم نموده اند.
منبع: دانشجو نیوز
۱
۰
ارسال: #۲۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۷ ق.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
من یه سری رفتم مشهد و دانشگاه فردوسی .... خوابگاهاش وضع خوبی نداشتن معماریشون خیلی کهنه بود ...اونجا پیش دوستم توی هر اتاق ۶ نفر بودن !! البته فضای اتاقا بزرگ بود سلف سرویس هم خوب بود . مخصوصا سلف سرویس که دم دست بود !!! فضای دانشگاه خیلی دل باز بود و البته بزرگ ولی بازم میگم امکانات انچنانی که بگید من ندیدم ...
البته سطح استادارو زیاد متوجه نشدم چون رشته دوستم اصلن به من ربط پیدا نمیکرد . مسافت دانشگاه با داخل شهر زیاد نبود .البته سیستم نقلیه عمومی مشهد خیلی خوبه در طرفته العینی شما رو به مقصد میرسونن !!! ولی کرایه تاکسی یه مقدار گرون از من گرفتن . یه بار صبح رفتم حرم برگشتنی ۵۰۰ تومن دادم .... یه بار دیگه ۵۰۰۰ تومن ازم گرفتن (از یه راه خیلی دورتر منو اورده بود دانشگاه !!!! )

تا دلتون بخواد شهر مراکز دیدنی داره و البته گرون . یه سری رفتیم مجتمع الماس شرق که اجناسشو ۲ برابر همه جا میفروختن مغازه داراش (یه فلش ۲ گیگ ۱۴۰۰۰ تومن !!! )
خلاصه اینکه شهر باحالیه ولی برای یه بار رفتن و دیدن نه برای دو سال زندگی (این فقط نظر منه !!!)

در ضمن بگم در مورد مذهبی بودن که یکم اغراق میشه !!! . اونطوریا هم نیست اصلن ......

در مورد سطح علمی هم دوستان تجربیاتشون رو بذارن ممنون میشیم .....

how i wish....
۱
۰
ارسال: #۲۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ
دانشگاه فردوسی مشهد
موقع انتخاب دانشگاه‌ها از چندتا استادای دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه های دیگه که در مورد فردوسی سوال کردم میگفتند دانشگاه فردوسی خروجیهای خوبی تا الان داشته و در کل تاییدش می کردن. من فکر می کنم اگه گروه کامپیوترش واقعا سطح خوبی داشته باشه که با وجود دکتری که داره به نظر این طور می رسه, این می تونه مزیت خوبی باشه که ایرادایی که دوستان گفتند را بتونه تاحدودی پوشش بده
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۷ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۲۱ ب.ظ
(۱۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۱ ب.ظ)موج نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۲۳ ب.ظ)حامد نوشته شده توسط:  احتمالا شبانه‌ی این دانشگاه رو میارم ولی مسائلی وجود داره که کاملا به شکم انداخته.
من اصلا مذهبی نیستم و توی محیطی که مذهب اولویتی نداشته بزرگ شدم. میونه‌ی خوبی هم با افراد مذهبی افراطی ندارم.با این حال سعی می کنم به عقاید دیگران احترام بزارم ولی نمی تونم وقتی که فردی به شخصیتم توهین میکنه یا وارد حریم خصوصیم میشه ساکت بشینم.
از چند جا شنیدم که جو کاملا مذهبی بر این دانشگاه حاکمه و محیط فرهنگی دانشگاه به شکل غیر قابل تحملی بسته است و رفتارها و برخوردهای افراد کاملا زیر ذره بینه و مورد نقد و پرسش قرار میگیره.دوستان که توی این دانشگاه بودند این موارد را تایید می کنند؟ آیا محیط فرهنگی خود شهر مشهد هم به همین صورت است؟

جو کاملا مذهبی است حامد جان
هم شهر و هم دانشگاه
البته اونقدر سخت نیست که نتونی دو سال کارشناسی ارشد رو توش سر کنی

یه موقع کسی برداشت بد نکنه یا به کسی بر نخوره !اما من تا حالا مشهدی مذهبی ندیدم!Big Grin
البته به جز موج!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , Jabar-Asadi , fatima1537 , Amoojan
ارسال: #۲۶
۱۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۶:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۰۷ ب.ظ، توسط alime.)
(۱۷ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴ ق.ظ)حامد نوشته شده توسط:  حالا شاید مدیریت دانشگاه هم با اتفاقاتی که توی این هفته افتاد و میوفته عوض بشه!

نقل قول: در اتفاقی کم سابقه، جمعه شب گذشته یکی از دختران دانشجوی ساکن خوابگاه دانشگاه فردوسی در حالیکه در داخل دانشگاه به سمت پردیس در حال حرکت بود توسط افرادی ناشناس مورد ضرب و شتم و تجاوز به عنف قرار گرفت. دانشجوی مذکور که در محوطه‌ی دانشگاه رها شده بود به بیمارستان انتقال یافته و حال وی نامساعد گزارش شده است.

بنا به گزارشات ارسالی به دانشجو نیوز، دانشجویان بلافاصله پس از خبردار شدن در نخستین ساعات بامداد جمعه اقدام به تجمع اعترضی کردند. در این تجمع که بالغ بر ۴۰۰ تن ا ز دانشجویان شرکت کردند، دانشجویان اعتراض و انزجار شدید خود را به انتظامات ،حراست و رییس دانشگاه(عاشوری)‌، از این عمل اعلام کردند.

و در پایان، ادامه اعتراض و تحصن گسترده در روزهای آتی در اعتراض به عملکرد مسئولین دانشگاه را خاطر نشان کردند.

همچنین دانشجویان با فرستادن نمایندگانی به بیمارستان جهت اطلاع لحظه به لحظه از وضع سلامتی دانشجوی مذکور وبا طرح شعارهای عاشوری استعفا استعفا...خواهر غریبم حقتو پس میگیرم...دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد، خواستار پاسخگویی رییس دانشگاه در برابر این عمل شدند که با عدم حضور وی دانشجویان به سمت پردیس حرکت کردند.

مشخص نیست با وجود تدابیر شدید امنیتی و حضور محسوس و پر رنگ ماموران حراست دانشگاه، افراد غیر دانشجو چگونه موفق به ورود به دانشگاه شده و اقدام به این جرم نموده اند.
منبع: دانشجو نیوز
از این نوع اتفاقا یکی دو دفعه قبل‌تر هم تو دانشگاه رخ داده بود.یک دفعشو که مطمئنم،که اتفاقی مشابه برای یکی از دخترای خوابگاهی که حدود ساعت ۹ شب تو محوطه‌ی دانشگاه بوده رخ داده بود.
برای من هم جای سواله با وجود اونهمه فعالیت گشت و کمیته‌ی انضباطی چه شکلی این اتفاقات رخ می ده.
بعضی افراد هنوز هم اعتبار گروه کامپیوتر دانشگاه فردوسی رو به استادایی مثل دکتر سپیدنام و دکتر دلداری می بینن می خواستم بگم که دکتر سپیدنام خیلی وقته که بازنشسته شده و اصلا دانشگاه نمیاد و دکتر دلداری هم بازنشسته شدند اما تا ترم پیش که من بودم یکی دو درس با ارشدا و دکترا داشتند یک درس اختیاری هم با کارشناسی.
بعضی از اساتید دیگه‌ی نرم هم عبارتند از پروفسور نقیب زاده(عالی)‌، دکتر قائمی بافقی(عالی)،دکتر کاهانی (تعریفی نداره)،
دکتر یغمایی(خوب) و ... . البته این داخل پرانتزاش نظر خودمه!!

یاران ره عشق منزل ندارد *** این بحر مواج ساحل ندارد
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kerm , TheNiGHT
ارسال: #۲۷
۱۹ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۸ ب.ظ
(۱۹ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۱ ب.ظ)alime نوشته شده توسط:  بعضی افراد هنوز هم اعتبار گروه کامپیوتر دانشگاه فردوسی رو به استادایی مثل دکتر سپیدنام و دکتر دلداری می بینن می خواستم بگم که دکتر سپیدنام خیلی وقته که بازنشسته شده و اصلا دانشگاه نمیاد و دکتر دلداری هم بازنشسته شدند اما تا ترم پیش که من بودم یکی دو درس با ارشدا و دکترا داشتند یک درس اختیاری هم با کارشناسی.
بعضی از اساتید دیگه‌ی نرم هم عبارتند از پروفسور نقیب زاده(عالی)‌، دکتر قائمی بافقی(عالی)،دکتر کاهانی (تعریفی نداره)،
دکتر یغمایی(خوب) و ... . البته این داخل پرانتزاش نظر خودمه!!

درسته حقیقتا دکتر سپیدنام رو نمیشه نادیده گرفت حتی بعد از بازنشستگی
دکتر دلداری هم هنوز درس دارن در همین ترم جاری سال ۹۰ سیستمهای توزیع شده (ارشد) با ایشون ارائه شده بود

۰
۰
ارسال: #۲۸
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۳۵ ب.ظ، توسط rostamiani.)
Thumbs Up سردرگمی در انتخاب واحد هوش فردوسی
سلام
من امسال دانشجوی سردرگم ورودی جدید دانشگاه فردوسی مشهد گرایش هوش هستم
ظاهرا تجربه انتخاب واحد های زمان کارشناسی زیاد اینجا کاربرد نداره (و نباید هم داشته باشه Smile)
کارشناسی رو توی پیام نور خوندم.اونجا هیچ محدودیتی برای انتخاب نبود.هر درسی رو می خواستی بر می داشتی و کلاس پر نمی شد Big Grin هر درس هم فقط یک استاد داشت ... برای همین اینجا کمی سر در گم شدم !

سردرگمی‌ها:

۱/من تعداد کل واحد‌ها رو نمی دونم .همینطور نمی دونم چه دروسی اختیاری هستند و چه دروسی اجباری و چه دروسی پیش‌! هیچ جا این دروس رو پیدا نکردم‌!

۲/دیروز انتخاب واحد کردم ... ولی می خوام با شناخت بیشتر توی حذف و اضافه درستشون کنم. ولی هنوز توی سایت با یکی از دروس موافقت شده. این یعنی چی ؟اگه موافقط نشه با همین یکی باید ترم رو شروع کنم ؟

۳/گفتند اگه ریاضیاتم ضعیفه بهتره حتما تحقیق در عملیات پیشرفته رو بردارم. منم برداشتم ولی من هم ریاضیاتم ضعیفه و هم نمی دونم این درس چی هست که بخوام پیشرفبشو یاد بگیرم‌! به نظرتون نباید اول تحقیق در عملیات رو پاس می کردم بعد پیشرفتشو ؟

بقیه سوالات رو بعدا می پرسم
متشکرم Smile
۰
۰
ارسال: #۲۹
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۴۳ ب.ظ
سردرگمی در انتخاب واحد هوش فردوسی
(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۱:۳۴ ب.ظ)rostamiani نوشته شده توسط:  سلام
من امسال دانشجوی سردرگم ورودی جدید دانشگاه فردوسی مشهد گرایش هوش هستم
ظاهرا تجربه انتخاب واحد های زمان کارشناسی زیاد اینجا کاربرد نداره (و نباید هم داشته باشه Smile)
کارشناسی رو توی پیام نور خوندم.اونجا هیچ محدودیتی برای انتخاب نبود.هر درسی رو می خواستی بر می داشتی و کلاس پر نمی شد Big Grin هر درس هم فقط یک استاد داشت ... برای همین اینجا کمی سر در گم شدم !

سردرگمی‌ها:

۱/من تعداد کل واحد‌ها رو نمی دونم .همینطور نمی دونم چه دروسی اختیاری هستند و چه دروسی اجباری و چه دروسی پیش‌! هیچ جا این دروس رو پیدا نکردم !

۲/دیروز انتخاب واحد کردم ... ولی می خوام با شناخت بیشتر توی حذف و اضافه درستشون کنم. ولی هنوز توی سایت با یکی از دروس موافقت شده. این یعنی چی ؟اگه موافقط نشه با همین یکی باید ترم رو شروع کنم ؟

۳/گفتند اگه ریاضیاتم ضعیفه بهتره حتما تحقیق در عملیات پیشرفته رو بردارم. منم برداشتم ولی من هم ریاضیاتم ضعیفه و هم نمی دونم این درس چی هست که بخوام پیشرفبشو یاد بگیرم‌! به نظرتون نباید اول تحقیق در عملیات رو پاس می کردم بعد پیشرفتشو ؟

بقیه سوالات رو بعدا می پرسم
متشکرم Smile

برای انتخاب واحد فردوسی (البته کارشناسی)
باید عین بختک روی کامپیوتر بود و به محض بالا اومدن سیستم اقدام کرد
معمولا پسر‌ها سر به هوا‌تر هستن و بدتر واحد گیرشون میاد
اگه اون درس ظرفیتش پر نشده و شما به عنوان رزرو نیستین و در بخش اموزشی برنامه کلاسی درس دیده میشه یعنی انتخاب کردین
رنگ سفید یعنی هنوز درس به حد نصاب نرسیده
رنگ زرد یعنی کلاس تشکیل میشه
رنگ قرمز هم کلاسهای پرشده رو نمایش میده
چارت درسی رو هم میتونید از گروه تهیه بفرمایید و ببینید که چه چیزهایی رو باید انتخاب کنید
ما که در کارشناسی درس اختیاری نداشتیم یعنی اون دوتا اختیاری یکیش فقط ارائه میشد و یعنی اجباری بود البته رشته من کام نبود

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rostamiani
ارسال: #۳۰
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۲۹ ب.ظ، توسط summer_66.)
RE: سردرگمی در انتخاب واحد هوش فردوسی
دروس اصلی:
-پردازش تکاملی
-فازی
-هوش مصنوعی پیشرفته
-یادگیری ماشین
-شناسایی آماری الگو
-شبکه های عصبی
-پردازش نمادی

هستند که شما از بین این درس‌ها حداقل باید ۴ تاش رو تو کل دوره ارشد بگیری و از درس های اختیاری هم به تعدادی باید درس بگیری که مجموعا از دو گروه ۸ درس برداشته باشی. پیش هم بستگی به دانشگاهتون داره اما اینکه گفتن تحقیق در عملیات پیشرفته برای کسانی که پایه ریاضی خوبی ندارن مناسب هست شک دارم حرف درستی باشه. تو گرایش هوش درسی از ریاضی که خیلی کاربرد داره( مخصوصا تو درس شناسایی آماری الگو )آمار هست. من تو لیسانس تحقیق در عملیات داشتم درس قشنگ اما سنگینی بود و فکر میکنم ورژن پیشرفتش برای کسی که این درس رو نگذرونده خیلی جالب نباشه. البته حدس میزنم این درس رو به خاطر اینکه تو گرایش هوش نظری به بهینه سازی( optimization) و زمینه های مشابه داریم به شما پیشنهاد کردن.
پیشنهاد میکنم اگه قصد دارید از گروه دروس اصلی درس هایی مثل شناسایی آماری الگو و فازی و پردازش تکاملی رو بردارید تعداد واحد‌ها رو همون ۹ تا فیکس کنید تا فشار درسا اذیتتون نکنه. البته باز اگه نظر بچه های سال بالایی دانشگاه خودتون رو در این زمینه جویا بشید خیلی بهتره چون من بر اساس وضعیت دانشگاه خودمون نظر دادم.

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rostamiani

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۶۰۸ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس سیستم عامل دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۶,۲۴۸ ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Sara_White
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۶۰ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس تحلیل و طراحی الگوریتم های پیشرفته دانشگاه فردوسی jazana ۱۳ ۱۲,۹۴۸ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Valipourh20
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۱۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi
  دانشگاه های مالک اشتر، الزهرا، تربیت مدرس و خوارزمی دانشگاه های مخصوصی اند؟ ya3ya6 ۱۳ ۱۲,۴۵۵ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nlp@2015
  ویدیوهای سایت دانشگاه فردوسی مشهد رو چطور دانلود کنیم؟ saeid4x ۱ ۲,۳۹۵ ۰۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۰:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس پایگاه داده پیشرفته دانشگاه فردوسی jazana ۱۱ ۱۲,۲۹۰ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mahdix
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس سیستم های توزیع شده دانشگاه فردوسی jazana ۱ ۴,۶۱۰ ۰۱ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: okok
  بهترین آموزشگاه زبان در مشهد EMAD.F ۹ ۲۴,۵۱۶ ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: EhsanChess

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close