زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۹۸ نرم،۹۶ الگوریتم،۲۰۸ هوش،۲۱۶ معماری

ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ب.ظ
آزمون ارشد ۹۲:مصاحبه با رتبه ۹۸ نرم،۹۶ الگوریتم،۲۰۸ هوش،۲۱۶ معماری
به نام خدا

مانشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.

سجاد هستم.متولد ۱۳۶۶،اهل کرمانشاه.به لطف و یاری ایزد منان رتبه ۹۸ نرم افزار،۹۶ الگوریتم،۲۰۸ هوش،۲۱۶ معماری روتونستم بدست بیارم.

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟

در رشته مهندسی کامپیوتر-نرم افزار.تموم شده درسم.کارشناسی ناپیوسته بودم.

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟

خیر.با علاقه نبود.باور کنید دوران دبیرستان ازین رشته بدم میومد.حتی تو انتخاب رشته سراسری کامپیوتر رو انتخاب نکرده بودم.اما یکی از آشنایان برگه انتخاب رشته رو دید و نرم افزار رو نوشت.اینم بگم من ریاضی فیزیک بودم.و سر یه بدشانسی و سهل انگاری با معدل ۱۹/۳۳ کاردانی قبول شدم.حتی چندبار خواستم انصراف بدم و بیام از اول سراسری امتحان بدم.بهرحال الان راضی هستم.الان بهش خیلی علاقه مند شدم.چون واقعا رشته قشنگیه.البته یه کم دید مردم به این رشته اذیت میکنه ولی رشته تاپیه به نظرم.جای پیشرفتش انتها نداره.

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟

بدون جواب

مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .

راستش معمولی.چون علاقه نداشتم پاس میکردم فقط.البته بعدها فهمیدم کار خیلی اشتباهیه.

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟

راستش من از دوران دبیرستان هدفم مدارج بالای علمی بود.اما خب به دلایلی که در بالا ذکر شد علاقه م سرکوب شد.از سال پیش جدی به ارشد فکر کردم.بعد از اینکه علاقه م بیشتر شد.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟

بله.فقط نرم افزار.به نظرم باید تمرکز رو یه رشته باشه.

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.

سال دوم بود.المپیاد نه.
ریاضی ۲۰/۸۳
مشترک ۴۷/۲۲
تخصصی نرم ۳۹/۵۸

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟

به نظر من کنکور کلا با درس خوندن دانشگاه فرق داره و ربط چندانی بهم ندارن.البته اونایی که دوران دانشگاه درساشون رو خوب میخونن شانس بیشتری دارن.از نظر زمان البته.همین.چون دوباره کاری ندارن.اما وقتی درسی رو خوب نمیخونی مجبوری چندبار دیگه هم بخونیش.اگه خوب بخونیش دوباره کاری نداری.

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟

کلا برنامه بی وقفه در حد ۱ رویا بیش نیس.من از اواخر مهر شروع کردم.با اینکه از تابستون دنبال جمع آوری منابع بودم اما یه کم دیر شد.پیشنهاد میکنم از شهریور شروع کنید.

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟

تقریبا ثابت بود.البته چندبار تغییر کرد.ولی بعدش تو یه روال خاصی افتاد.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.

بله.۱۰۰%.این یه تکنیکه در مقابله با تعدد منابع.من اگه بار دیگه کنکور میدادم تمرکز رو مشترک ها رو چند برابر میکردم.

مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟

بله.مثلا من کلا از نظریه خوشم نمیاد.حوصله خوندنشم نداشتم.اما خودمو مجاب کردم بخونمش،هرچند کار جالبی نبود.واسه همین وزن بیشتری بهش دادم.نزدیکای کنکور هم به این نتیجه رسیدم که بذارمش آخر جواب بدم.۲تا تست زدم که هر۲تاش درست بود.
رو ریاضی حساب باز کرده بودم که کار اشتباهی بود.به نظرم رو تموم درسا باید وقت گذاشت اما..
اماش اینه که درسایی که قوی هستین رو هیچوقت نذارین الکی از دستتون بره.رو اونایی که ضعیفید هم وقت بذارین اما نه زیاد.وسواس به خرج ندین.
مثال میزنم:یکی هست که کلا با معماری راحت نیس.یعنی هرچی میخونه خیلی کمتر ازون چیزی که زحمت کشیده براش،جواب میده.ولی مثلا با یه دور ساختمان میتونه تستاشو براحتی جواب بده.خوب دوست من،مگه مجبوری زیاد رو معماری وقت بذاری؟نمیگم وقت نذار.اما تا حدی که مطمئن بودی میتونی ازش نتیجه بگیری.سر جلسه هم نمیتونی تستاشو بزنی بعد باخودت میگی این همه وقت الکی واسش گذاشتم...کاش رو درس دیگه....همین فکر کنکورتو به فنا میده.

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟

خیر.طبق تجربه پارسالم یاد گرفته بودم که به صورت گزینشی بخونم.ولی میدونستم واسه هر درسی باید چه کتابی خونده بشه.یا مثلا این مبحث از کدوم منبع بیشتر میاد.برنامه ریزیم هم بر اساس ساعت نبود.بر اساس مبحث بود.البته منظورم این نیست که زمان مهم نبود.مثلا میگفتم بایدتو ۳-۴ روز سرو ته این قسمت سیستم عامل رو هم بیاری.

مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.

خیر.به ویسو فیلم اعتقاد زیادی ندارم.
این قسمت مورد علاقه منه.
زبان:هیچی نخوندم.توصیه ایم ندارم.
ریاضیات گسسته:پوران کتاب خوبیه.اما عالی نیس.اما در بین کتابای موجود از همه بهتره.حل تستش ضعیفه.
ریاضی مهندسی:کتاب پارسه یه هیچ عنوان توصیه نمیشه.بچه ها میگفتن کتاب مدرسان شریف عالیه.ولی من ندیدمش.یه نگاهی بهش بندازین.اما پارسه خوب نیس.
آمار:قهرمان بلامنازع این آیتم بدون شک استاد طورانیه.فقط پارسه کافیه.دنبال چیز دیگه نباشید.
محاسبات:توصیه خاصی ندارم.من پوران خوندم که واسه امسال کافی نبود.تا پارسال جواب میداد.
ساختمان داده:پوران+پارسه طورانی.من اگه جای شما باشم کتاب دکتر قدسی رو از دست نمیدم.سبک سوالای ساختمان شباهت بسیاری به تمرینات کتاب این استاد عزیز داره.حتی امسال سبک سوالات گسسته هم به سبک ایشون نزدیک بود.
کتاب آقای یوسفی مطالبش خوبه اما کلا زیاد دوس ندارن تست حل کنن.کتاب آقای طورانی حل تستش خیلی خوبه.اما مطالبش کافی نیس.به نظرم این دوتا باهم خوبن.البته کتاب دکتر قدسی به هیچ وجه فراموش نشه.حداقل به تمریناش یه نگاه بندازین که با سبک سوالات کنکور آشنا بشین.
یه توصیه:اگه در ساختمان داده صفر هستین کتاب استاد هورویتز رو بخونین.اما اگه خوبین همون بالایی رو کار کنین.درکل سوالات ساختمان راحت نیس.باید زیاد کار کنین.
نظریه:قهرمان بلامنازع این آیتم هم پیترلینز هست+حل تمریناتش
معماری:کتاب آقای یوسفی واسه مهندسی کامپیوتر کافیه.اما واسه آی تی خیر.بچه های مهندسی،اگه چندبار کتاب آقای یوسفی رو بخونین همه تستاشو میزنین.البته مبحث حافظه نانو رو نداره.اونو از یه کتاب مرجع حتما حتما یاد بگیرین.یکی از سوالات کنکور همین حافظه نانو هستش.بچه های آی تی نیاز دارن یه کتاب مرجع بخونن.مثلا پترسون.مانو کافی نیس واسه آی تی.زور این کتابا به آی تی نمیرسه.
مدارمنطقی: قهرمان بلامنازع این آیتم هم کسی جز جناب آقای یوسفی نیس.همین کافی و عالیه.دنبال چیز دیگه نباشین.
سیستم عامل:خود من به شخصه کتاب پروفسور تننباوم رو قبول دارم.اما کنکور چیز دیگه میگه.
واسه کنکور حتما حتما استالینگز رو بخونین.مخصوصا بخش همزمانی.بهترین کتاب در این بخش همینه.من اگه میخواستم کنکور بدم:اول استالینگز رو خوب میخوندم،طوریکه نکته ای نمونه.بعد واسه تکمیلش کتاب آقای موسوی رومیخوندم.مخصوصا فصل همزمانیش.کتاب دکتر حقیقت بخش حافظه مجازیش عالیه و همچنین حل تستش.
مرجع چندسال اخیر سیستم،استالینگز هستش.از دستش ندین.هیچ کتاب دیگه ای رو جایگزینش نکنین.حتما بخونینش.خوب بخونینش همه تستاشو میشه زد.شدنیه.
طراحی الگوریتم:بدون شک CLRS.مخصوصا تمریناتش.هرچیزی غیر ازین بخونین ضرر کردین.در ضمن کتاب آقای یوسفی خلاصه جالبیه ازین کتاب.واسه جمع بندی خیلی خوبه.
پایگاه داده:بچه های مهندسی فقط مقسمی بخونن.بجه های آی تی سیلبرشاتش.زور کتاب مقسمی به آی تی نمیرسه.
طراحی زبان:من هیچی واسش نخوندم.با اطلاعات عمومی جواب دادم.هرچی زدم درست بود.اما مرجع اصلیش پرات هستش.
کامپایلر:کتاب تست خوبی براش وجود نداره.من پوران خوندم.که اصلا کنکوری توضیح نداده.اگه بخوای سوالات رو به سبک این کتاب جواب بدی به نفعت نیس.دنبال یه کتاب بهتر باشین.

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.

سیستم عامل(حتما" حتما")-نظریه(حتما" حتما")-الگوریتم

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟

همه جوره بود.مرز مشخصی نداشت.

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبع یا عالی؟

والا زبانم خوبه.ولی ترجیح دادم بذارمش کنار که به نظرم کار جالبی نبود.شما بخونینش.من سر دفترچه اول وقت کم میاوردم واسه همین کنارش گذاشتم.

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟

قطعا.ریاضی رشته ما رو حتی میشه ۱۰۰ زد.در کل حذف هیچ درسی خوب نیس.چرا؟چون توی هر درسی یه سری سوالات ساده هست که همه میتونن جوابشون بدن.اگه حذف کنین شمایین که ضرر کردین.به این خاطر که سوالای سخت رو کمتر کسی میزنه.اما راحتا رو همه میزنن.پس اگه راحتا رو نزنی بیشترین ضرر رو کردین دقیقا همونطور که زدن یه سوال سخت میتونه تاثیر زیادی بذاره.این تاثیرش ذر جهت عکس هستش و شاید هم بدتر.

مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.

به نظرم برنامه یه چیز فردیه.تقلید برنامه اشتباس.الهام بگیرین اما تقلید نکنین.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.

تنها.تو خونه.با یکی از دوستاتون رقابت کنین بهتره.تنهایی دچار فرسایش میشین.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.

بر اساس حجم مطالبی که باید خونده میشد.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟

با کم کردن منابع یک درس.به آدم روحیه میده.

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟

فقط به نرم افزار فک میکردم.

مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.

از مدیران عزیز و محترم خواهش میکنم این کلمه یاس وناامیدی رو ازین سوال حذف کنن و جایگزین بهتری براش پیدا کنن.ناامیدی کفر غیر مستقیم نسبت به خداوندتبارک وتعالی است.از گناهان غیر قابل بخشش است.
حالا جواب سوال:بله.خیلی پیش میومد دچار دلزدگی بشم.اما موقتی بود.ولی هیچ وقت ناامید نشدم.بنا به دلیلی که در بالا ذکر شد.واسه دور شدن از دلزدگی برای خودتون هدف تعریف کنین.هرچند وقت یکبار بهش فک کنین.اما نه همیشه.مثلا یکی هدفش شریف قبول شدنه.هرچند وقتی،بهش یه نگاه بندازه ببینه چقدر بهش نزدیک شده.اما نه همیشه.چرا؟؟چون وقتی همیشه بهش فک کنی بعد یه مدت دچار فرسایش میشی.کاری کن که هروقت یادش میافتی برات تازگی داشته باشه و قند تو دلت آب شه.همین باعث تحرکت میشه.

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟

خیر.به نظرم کلاس لازم نیس.

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟

خیر شرکت نکردم.اما توصیه میکنم چندتا آزمون بدین،تا زمانبندی جلسه دستتون بیاد.

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.

۱ ماه آخرو از دست ندین.جمع بندی و تست زیاد.

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟

سوالات کنکور سالهای قبل.جز سیستم عامل که حسابی روش نیست بقیه رو تقریبا آماده بودم.خدا شاهده اگه کمی بیشتر تمرکز میکردم و اشتباهات دیداری شامل حال ما نمیشد شاید رتبه م زیر ۱۰ میشد.قسمت نشد.بازم خدا رو شکر.شاید میتونست بدتر ازین بشه.

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟

بله.شما باید تو کنکور ارشد دنبال میانگین خوب باشید.شما اگه بتونی میانگین ۴۰ به بالا رو کسب کنی تقریبا هرجایی بخوای میتونی قبول شی.این نکته مد نظر من بود.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟

نه.فقط یه کم ریاضی حالمو گرفت.

مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.

بهترین ترتیب همون ترتیب دفترچه هست.سعی کنین تغییرش ندین.به همون ترتیب تو کل درسا دنبال سوالای زدنی بگردین.شانسی نزنین ولی.

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟

بینابین.چون کنکور اونقدر وقتش زیاد نیس که بخوای با سوال لج کنی و اصرار داشته باشی و بجنگی.به نظرم خود آدم با نگاه به سوال میدونه از پسش برمیاد یا نه.سهل انگاری نکنید.درمقابل لج هم نکنید.

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟

سر مشترکا وقت کم آوردم.شاید اگه ۱۰ دقیقه بیشتر زمان میداشتم نتیجه خیلی بهتر ازین میشد.

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.

بله.قشنگ یادم بود و الانم یادمه که چی زدم.از ریاضیا ۷% و از تخصصیا ۱۱% درصد بیخود و بی دلیل کم شد.حتی الانم نیمدونم چرا؟؟!!HuhHuh

مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل

بدون جواب.

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.

انشالله اپلای.

مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.

راستشو بخواید آدم عابدی نبودم.اما خیلی به خدا امید دارم.بعد کنکور مسیر زندگیم به لطفش عوض شده.البته نه به خاطر کنکور.

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.

اول وآخر خدا.چون اول و آخر و ظاهر و باطن فقط خودشه.اما وسیله ش ماردم بود.زیاد بهم روحیه میداد.

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.

بله.نظریه رو باید بیشتر میخوندم.چون میتونستم بهتر بزنم.ریاضیا رو باید بیشتر دقت میکردم.

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟

انتخاب رشته مو که تو سایت گذاشتم.تقریبا احتمال قبولیم تو شریف و تهران وامیرکبیر صفره.بعد اینا شهید بهشتی رو ترجیح میدم.
درمورد جای قبول شدنم،باید بگم که معلوم نیس.چون ظرفیتا رو کاهش دادن.باید منتظر موند.

مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.

مانشت جای خیلی خوبیه.ارتباطشون رو باش به هیچ وجه قطع نکنن.
به همه دوستان پیشنهاد میکنم مصاحبه آقای سیدجوادی(رتبه ۱ علوم ۹۱)رو چندین بار با دقت تمام بخونن.نکاتی توش دیدم که بسیار ریز و کابردی و نتیجه گرایانه س.حتما بخونینش.بهتون ایده میده.

مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟

خیر.وجدانا مگه بیشتر ازین هم میشه؟؟HuhBig Grin

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟

در ۱ کلمه فوق العاده س.فقط بعضی وقتا مدیران محترم و زحمت کش کمی سخت میگیرن که البته باتوجه به حجم کاری که دارن طبیعیه.Heart
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , roshanak_sh , fatemehkh , Donna , rezvanjoon , ramzi , friends , my major , e2000 , salimeh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۱ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۴۷ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۵۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۲,۰۴۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  مصاحبه امیرکبیر و علم و صنعت farzin_null ۰ ۲,۳۳۳ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: farzin_null
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۲۸ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  حل تمرین شدن و مصاحبه دکتری siiib70 ۱ ۳,۲۶۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close